Citavih 1Gb nestalo sa kartice!!!

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Citavih 1Gb nestalo sa kartice!!!

Post od araphel »

Ajmo mala pomoc...Nakon sto sam svoju micro SD karticu ubacio u card reader i formatirao je,odjednom mi prikazuje da je kartica kapaciteta 1Gb umesto 2!! :blinky: :o

Zna li neko sta bi moglo da bude u pitanju i kako to da resim?

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Da je opet formatiras?? 8)
Ili da je u fonu formatiras?? 8)
and justice for all...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

pa formatirao sam je opet i nista,a nemam pojma gde da nadjem opciju formatiranja u samom fonu...vrag mu babin kako me nervira!

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Verujem ti i mene bi izludjivalo :x :x
A neki program na kompu tipa pc health ali za kartice i ostalu odstranjivu memoriju????? 8)
Poslednja izmena od Dream Weaver u Čet, 13. Sep 2007. 22:42, izmenjeno 1 put ukupno.
and justice for all...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

pa nemam nista slicno vrag mu babin,koji me djavo terao da je formatiram nije mi jasno...uzeo da je ocistim pa da napunim muzike i dokumenata i kao reoh da ne brisem sam daj da odradim format,kad ono-cvrc!proguta mi pola memorije....sad nemam pojma kako to da resim i evo prchkam po fonu i nigde ne nalazim opciju za format kartice.A na kompu kako god je formatiram,prosto nema nigde tog jednog giga!!

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

araphel, interesatno...mozda je crkla ili je potreban onaj fajl za karticu sto se nalazi na njoj da se ponovo ubaci...postoji opcija reformat da se vrati na prvobitno stanje tj da se vrate izgubljeni mb posle visesrtukog formatiranja ali ne uspeva uvek...mislim da postoji neki program...kad si je formatirao da li si radio full format?Da li si probao format na fonU?
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

araphel na qteku s200 mi se desila ista stvar samo što je kartica bila od 1gb a prikazivala je slobodno svega 40mb.pokušavao sam svašta ali sam problem rešio kada sam karticu vratio nazad i uzeo drugu.čak ni oni nisu mogli da je srede.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Jesi li je formatirao na FAT ili FAT32 "tabelu"? Koliko ja znam usb mp3 plejeri i mem kartice idu sa FAT tabelom. Mozda je do toga.

PozZ

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

ako imas garanciju zameni je...ili potrazi na netu neki program za formatiranje kartice u samom fonu mada ne verujem da ce to pomoci :dry:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Veoma je moguće da je crko deo modula a da je deo čitav (tako da je dobro da bilo šta i čita), ali svakako je zameni ako možeš. Potencijalna nestabilnost memorija je i razlog klauzule na garancijama gde proizvođač kaže da ne odgovara za eventualni gubitak podataka. Jer ovde ne postoji mogućnost dijagnostifikovanja kao kod diskova, nego ili radi ili ne radi. Bedak.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

gargamel4, da i to je moguce procitao sinoc na netu...kad biste znali koliko je nokia problema imala sa n91 4gb verzija diskovi su crkavali ko ludi dok nisu ubacili neki zastitu pa je disk otporan na udarce...mali off....
araphel, ma daj 30 evrica za novu a tu sprzi upaljacem bice lepa zabava... :lol:
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

pa ovako,formatirao sam je i sa fat i sa fat32 i nije bilo razlike,uradjen je full format.pre toga je sasvim normalno radila.nemogu nigde da pronadjem na fonu opciju za formatiranje kartice,i bas me zivcira,na kraju cu otici da proverim u radnji u kojoj sam je kupio da li mogu da je zamenim.bas sam se iznervirao.evo sad cu probati ponovo da je procackam ali ne verujem da ce se nesto bitno desiti
kljaja, pa tek sam pre par dana pazario ovu karticu,gde sad da kupujem novu bre?

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

araphel, pa probaj da vidis da li ce uopste hteti da ti zamene karticu kod nas kad kupis u fotografskoj radnji sacuvas racun i ima garanciju od dve godine cini mi se..ja taj racun cuvam a u radnjama za telefone nista....ma mora da postoji opcija format...nemoguce je da jasjam(strava fon) da nema tu opciju...pitaj nekog sa drugog stranog foruma ko ima slican fon za format gde je... :wink:
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

ma evo ubacio sam phone technician,i on ima opciju da otkrije bagove na kartici,da je formatira,proba da popravi lose sektore...blabla...samo sto phone technician uopste ne vidi karticu,kao da nije prisutna,do sa starom od 512 mb sve funkcionise.ma odnecu je i probati da zamenim u nedelju.

sleepy85
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 82
Pridružio se: Pet, 14. Sep 2007. 17:10

Post od sleepy85 »

aj da probam i ja nekako da ti pomognem....probaj da ubacis karticu u drugi fon i formatiraj sa njega :disgust: ako nemaš pri ruci drugi pokušaj da resetuješ ceo tel pa onda formatiraj karticu.da si je oštetio ne verujem,...mora da proradi

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

sleepy85, tesko nek proba i tako samo mora da nadje fon koji podrzava tras flash memorijske i jos granica od 2 gb...sto se reseta telefona tice ne ma nikakve veze i nije ni do softa sigurno jer kartica je ta koja je pobrljavela tj crkle su neke celije mozda(opet nije sigurno)...mozda je kartica felericna?!?!
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Ma samo je to do kartice,hm nadam se da ce ti zameniti karticu jer zaista kod nas kada dodjes da menjas ako nesto nije u redu,prodavci se vade na sve moguce nacine i izgovore samo da je ne bi menjali nego kao moras uzeti drugu ili da doplatis nesto (citaj puno) kesa za novu,strasno. :shock:
Srecno
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

Čuh neki dan za foru - Kinezi prodaju falš kartice softverski nacifrane da pokazuju da imaju više memorije, i sve je ok dok ne pokušaš da upotrijebiš tih recimo 2GB i onda provališ da ima samo 1GB. E sad, ne znam je li ovo urbana legenda ili šta, ali me je ova priča podsjetila na to.
Sony Ericsson W950i + Motofone F3 + Acer Aspire One 6-cell + ARCHOS 404

sleepy85
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 82
Pridružio se: Pet, 14. Sep 2007. 17:10

Post od sleepy85 »

Vredi sve pokušati.. :) ..ako ne uspeš ništa pravac tamo gde si je uzeo i vrati im je pa neka ti lepo daju drugu :oops: .Dešava se da"uvale" :shock: pa posle izvesnog vremena se pokaže šta si tačno kupio...koliko si je platio ako nije tajna?

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

pa pazite,pod jedan,kartica je radila sasvim ok i pokazivala svih 2gb,u pitanju je SanDisk tako da bi trebala biti ok,kostala je oko 20 evra..ma videcu sutra u radnji u kojoj sam kupio dal ce da mi zamene,posto bi trebali jer imam 5 godina garanciju na nju,a ako nece,jebiga,zajebao sam se i barem znam u kojoj radnji da ne kupujem vise...videcemo,zasad sam se vratio na staru i pouzdanu Umax od 512 mb,iako na ovoj radi ceo giga,ipak nebih da i to odjednom nestane pa da pogubim podatke.

Zaključana tema