Telenor paketi Jedna cena

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Telenor paketi Jedna cena

Post od Lobachewsky »

Svidela vam se reklama za Telenor. Svidja vam se ideja o jednoj ceni za sve mreze. Razmisljate da predjete na paket Jedna cena, ali niste bas sigurni da li ce vam se zaista isplatiti.
Mene je paket Jedna cena zainteresovao na prvi pogled, uzeo sam digitron da vidim da li je i koliko je paket zaista sjajan i dosao do sledeceg:

1. Ostao bih na prepaidu ali ne znam da li da izaberem paket Jedna cena ili Vise Price?
Kako izgleda?
Paket Jedna cena je dosta povoljan, minut je samo za dinar skuplji u mrezi, ali zato mogu da zovem van okvira mreze koliko hocu i to je dosta povoljnije (cak 3 dinara jeftinije) nego na Standardnom (ili Jedna cena paketu). S obzirom da dosta razgovaram i van mreze, sigurno ce da mi se isplati.
Koliko je to tacno?
Veoma jednostavno mozete da utvrdite koji vam paket vise odgovara:
Broj minuta koje ste potrosili na razgovor unutar maticne mreze podelite sa brojem minuta koje ste potrosili u nacionalnom saobracaju van maticne mreze.
Dakle: minuti u maticnoj mrezi : minuti van maticne mreze = X
Ako je broj koji ste dobili veci od 3, uzmite paket Vise price (ili Standard)
Ako ste dobili broj manji od 3, predjite na paket Jedna cena.

Nema potrebe objasnjavati zasto je totako, ionako je tekst i bez toga za nekoga previse veliki J
Umesto toga, pokazacu vam to na jednom primeru:
Primer 1: Razgovaram 100 minuta u maticnoj mrezi, 30 van maticne mreze.
100 : 30= 3,33 ; iz toga proizilazi da je bolje uzeti paket Vise price.
Dokaz:
Vise price: 100 X 7,5 + 11,5 X 30= 750 + 345= 1095
Jedna cena: (100 + 30) X 8,5=1105
S obzirom da je 1095 manje od 1105, a samim tim i vise isplativo, time je ova tvrdnja i matematicki dokazana.

Da li da predjem na potpaid?

2. Postoji pravilo- sto vise trosis, vise ti se isplati da predjes na postpaid… (potrosnja GPRSa ne ulazi u racunicu L ) Ali koliko je to “vise”? Koliko ja treba da trosim da bih presao na postpaid?
Odgovori zavise od paketa do paketa. Evo primera vezanog za pakete Jedna cena:

Jedna cena prepaid vs Jedna cena postpaid:
Koristim tarifu Jedna cena, ali ne znam da li da predjem na postpaid:
specifikacije: U prepaidu minut razgovora je 8,5, dok je u postpaidu minut 7 dinara, ali je zato 150 dinara pretplata.
Kako izgleda?
Na prvi pogled se cini da je bolje platiti 150 dinara (sta je to?.. sica), ali zato je posle minut 7 dinara.
Sta je stvarnost?
Razlika po minutu je 1,5 dinara. Dakle koliko minuta je potrebno pricati da bi se nadoknadilo 150 dinara koje smo ulozili u startu? Odgovor je 100 minuta…Samim tim znaci da ako smo u stanju da potrosimo vise od 100 X 8,5 ili 100 X 7 + 150 dinara= 850 dinara, isplati se preci na post paid. Dalje, sto se vise trosi, sve se vise isplati biti na postpaidu….
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Odlicno, uvek sam govorio da je matematika jedina egzaktna nauka. Nema lazi nema prevare. However, napravio si malu greskicu, i moram da te ispravim, zaboravio si nesto da zaracunas, a to je 1.5 din za svaki poziv na koji odgovoris. E sad mozes da pocnes da pravis novu racunicu, koja nece biti nimalo jednostavna :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Ok... to stoji, razmisljao sam o tome, ali ipak je nemoguce utvditi koliko bih trebao da dodam za svaki zapocet razgovor jer nekome jedan razgovor traje 1 minut, nekome 15 minuta, a nekome 2 sata. Tako da sve zavisi od korisnika do korisnika. Varijacije uvek postoje, ali sve se vrti oko prvog posta. :wink: Mozda je bolje bilo da sam crnim slovima podebljao "ako razgovaras vise od 100 minuta mesecno vredi preci na postpaid", a ne "850 dinara", ali to bi trebalo da bude isto. :roll:
Ne znam da li ima potrebe da napomenem da poruke, MMS i GPRS se dodaju na ovu cenu (fiksna nadoknada od 1,5 dinara se takodje dodaje), a odnos izmedju razgovora u mrezi i van mreze ostaje isti (3:1). :)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

mdenic85
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 325
Pridružio se: Sre, 30. Avg 2006. 01:16

Post od mdenic85 »

Lobachewsky, a sta mislis o tarifi "Moje Vreme". Ja sam bio na "Standard" i skoro presao na "Moje Vreme". Jel i za taj paket imas neku racunicu......??? Zanima me. Inace, svaka cast za ovu analizu.

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Lobachewsky, haha ... pa zar ti ne studiraš medicinu :wink: :D ...svaka čast na trudu ;)

pozdrav...

batica
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sub, 16. Dec 2006. 22:03
Lokacija: vojvodina

Post od batica »

Lobachewsky aj sad izracunaj koliko izadje 5 minuta razgovora na pri peju u toj tarifi jedna cena ?,ja sam izracunao da je 51,91 din sa pdv i ukljucenjem ,dali gresim ?,ako gresim ispravi me

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Znachi ako neko intenzivno koristi GPRS (kao ja), prima 4x vise poziva nego sto sam zove... ovo je apsolutno neisplativo... ustvari, meni je sam postpaid veci trosak nego prepaid. BTW. ja sam na Telekomu
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

mdenic85 napisao:Lobachewsky, a sta mislis o tarifi "Moje Vreme". Ja sam bio na "Standard" i skoro presao na "Moje Vreme". Jel i za taj paket imas neku racunicu......??? Zanima me. Inace, svaka cast za ovu analizu.
Taj paket je malo specificniji :) Kod njega zavisi i koliko razgovaras u jeftinoj tarifi (moze i procentualno :) ), zavisi i koliko poruka saljes mesecno, kao i koliko ukupno kredita trosis na poruke i razgovor.
batica napisao:Lobachewsky aj sad izracunaj koliko izadje 5 minuta razgovora na pri peju u toj tarifi jedna cena ?,ja sam izracunao da je 51,91 din sa pdv i ukljucenjem ,dali gresim ?,ako gresim ispravi me
Tako bi trebalo da bude, zasto?
btw. 'ladno je 1 minut= 10 dinara (sa PDV) na prepaid jedna cena

A da vidite tek kada se uporede Pro paketi i paketi Vise price... :) Mozda veceras napisem nesto, ako budem imao vremena...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

odlican rad Lobachewsky . hteo sam da pitam inace , jel moguce da se placa 1,5 din na svaki poziv koji odgovoris ? ili miodrage misli da je to kad ti zoves pa se neko javi , da se onda zaracunava 1,5 din ? ovo drugo je ok , to sam znao , ali ako je tacno da i kada se ja javim kad neko zove da placam 1,5 din sto sam se javio , to nisam znao i to je strasno .

ili nisam dobro razumeo miodrage-a . :blinky:
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Vlada1970 vrlo je tacno. I ja sam bio vrlo neprijatno iznenadjen. Lepo pise po odlaznom pozivu (kada odgovorite na poziv). FRAPANTNO. Pa to je pljacka svoje vrste. Znachi imas 100 poziva mesecno, to ti je 150 din. Nema Boga da se iscupas da prodjes za dz. Jos jedan razlog zasto NE prelazim na postpaid.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Au covece , ja sam na post paidu vec 4-5 godina i nisam znao to . Mislim da Mobtel nije imao to . !!!!!
Hvala Miodrage . Pa stvarno strasno . Kad ja zovem pa mi uracunaju 1,5 dinar , hajde i da razumem , ali kad se javim pa mi opet uracunaju 1,5 dinar --- NEDOPUSTIVO .
Da li to onda znaci da vazi samo za post paid ? Ja sam juce uzeo jedan pre paid paket "moje vreme" samo da mi se nadje , pa me zanima i za to .
Zar nije bilo kod Mobtela besplatno javljanje na bilo koji poziv ? Jel se seca neko , ali cini mi se da je tako ? Da nece mozda da mi uzmu i vise od 1,5 din ( ako sam sve vreme u Srbiji gde je Telenor mreza naravno ) ,ako se javim na poziv koji dodje iz inostranstva ?

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Fiksna naknada za zapoceti razgovor naplacuje se samo prilikom upucivanja poziva, a ne i prilikom prijema.
miodrage napisao:Lepo pise po odlaznom pozivu
Razgovori se dele na odlazne i primljene (dolazne). Naplacuju se samo odlazni (kada ja zovem), a ne i primljeni (kada me neko zove, a ja se javim). Sajtovi su im dosta konfuzni, pocev od PDVa, pa do nacina opisivanja usluga i tarifnih paketa.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Lobachewsky napisao:...Sajtovi su im dosta konfuzni, pocev od PDVa, pa do nacina opisivanja usluga i tarifnih paketa.
ma lud zbunjenog .... ima toliko kvaka da na kraju ne znaš da li je minut besplatan ili košta 100 din :D ;) ..... šalu na stranu, mnoge stvari zvuče dvosmisleno .... šta znači ono da fiksna nadoknada od 1.35 (+PDV) za svaki odlazni poziv (junior paket) ulazi u kvotu besplatnih minuta? ..... i "besplatni" SMSovi - da li se račun smanji za 60 din (60 "besplatnih" poruka) ili u tom slučaju ne računaju PDV pa smanje za 50 din i slično, pošto, naravno, ne mogu to da odrade odmah već tek na kraju meseca...

pozdrav...

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

ok thanks Lobachewsky . to mi zvuci normalno kako tako ,i sa tim sam upoznat ali miodrage kaze i za primljene pozive :shock: se naplacuje 1,5 din .
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ljudi, to pishe na broshuri koju sam dobio i od Telenora i od Telekoma. Jako sam se razmisljao o post-paidu, pa sam pokupio sve da vidim, i net naravno, posto na sajtu nisam mogao da se snadjem koliko je precizno odradjen, vratio sam se starom dobrom papiru. Pa sad, razapnite me, bio sam jos i u Telekomovom predstavnistvu da pitam, i potvrdili su mi. Do telenora nisam ni isao posle toga :wacko:
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Pa to bi onda značilo da ako si na pre paidu i nemaš kredita, niko ne može ni da te pozove, jer nemaju odakle da ti skinu 1,5 din??? ... :blinky: :wacko: ...Zvuči potpuno besmisleno... :unsure: ...proveriću i ja ipak pa ću napisati šta su meni rekli... :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

I ja cu ici sutra do Merkatora da pitam isto . Stvarno bez veze . Mogu da zamislim koliko mi dinara mesecno uracunaju na tako nesto ako je tacno ,a na post paidu sam . Nekada se desi da me dnevno zovu 7-8 puta . A cak i vise . :blinky:

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Ama ljudi odakle vam ideja da tarifiraju DOLAZECE pozive? Uzimaju 1.5din samo kada pozovete nekoga i on se javi! Ako odbije poziv, ili se ne javi ne uzimaju nam to!
Ali ajde, sacekacemo da proverite, pa da budemo sigurni :wink:
PozZ

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ninolina, nisam rekao da vazi za prepaid, samo za postpaid. Ovo je provereno sigurno na Telekomu, za Telenor napominjem da nisam 100% siguran jer nisam isao da proverim.
Telekom napisao:Cena po odlaznom pozivu (odgovor na poziv) se naplaćuje 1,50 dinara. Odgovor na poziv se ne naplaćuje za uslugu WAP preko GSM.
Svi razgovori se tarifiraju u sekundama bez zaokruživanja. Zauzeće ili poziv na koji nije odgovoreno se ne tarifira.
Sve cene su prikazane bez PDV-a (18%).
Sad sam ovo proverio jos jednom na Telekomovom sajtu. A pre mesec dana sam bio u predstavnistvu pa sam i pitao!

Sto se Telenora tice, recimo da mi je malkice jasnije
Telenor napisao:Uspostavljanje veze 1.50 din (fiksna naknada)
To bi znacilo da se skida 1.50 din sa racuna onog koji poziva.
Sve u svemu, postpaid se uopste ne isplati barem meni koji zivim od GPRS-a, tako da mi je prepaid i dalje najbolji nacin pracenja troskova.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

cekaj Miodrage , zar ne vidis da si i sam citirao :
Telekom napisao:Cena po odlaznom pozivu (odgovor na poziv) se naplaćuje 1,50 dinara.
odlazni poziv je kad ja zovem ili kad odlazi od mene . zar ne ? ovo sto si u zagradi dodao ( odgovor na poziv ) ne moze da bude odlazni poziv . tako da je jasno da dodaju na odlazni poziv 1,5 dinara a ne na dolazeci poziv .

mada sutra proveravam .
8)

Odgovori