Ugovor u VIP

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Vukovic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sub, 12. Okt 2019. 23:50
:: Xiaomi

Ugovor u VIP

Post od Vukovic »

Pozdrav

Drugarica je već nekih 7-8 godina korisnik VIP operatera i desilo joj se dva puta da je obnovila ugovor 2-3 meseca pre isteka ugovora zbog kupovine mobilnog telefona. Uvek je potpisivala ugovore na 24 meseca i sadašnji ugovor je trebao da joj istekne negde krajem maja. Zbog povoljnijih i boljoj paketa u mts-u je htela da raskine ugovor u VIP-u, doplati onu razliku koju mora zbog raskida ugovora, ali su joj rekli da joj ugovor ističe tek u decembru. Posle nekih razgovora joj je rečeno da svaki put kada je obnovila ugovor pre isteka (tri meseca ostalo do kraja ugovora), da su joj se ta tri meseca dodala na nov ugovor. Faktički je imala ugovor na 30 meseci, a ne na 24. Da li neko zna, da li je to zakonski i da li se još nekome desilo?

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Ugovor u VIP

Post od m@c|-|oR »

Šta joj piše u ugovoru? Kolika je ugovorna obaveza? Koji su datumi?
Nemanja je pravnik, on bolje poznaje ZOO, ali mislim da su se verovatno zaštitili od moguće tužbe, a tvoja drugarica potpisivala bez da je čitala.

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Ugovor u VIP

Post od PetarI »

Mislim,(tj.koliko se sećam),na lični zahtev u Vipu ti daju i 10 meseci pre isteka da obnoviš ugovor,naravno ako sve obaveze izmiruješ kako treba.Ali,novi ugovor tada bude 24+10=34 meseca.Opet i oni,opet koliko znam dopuštaju obnovu ugovora,tri meseca pred istek,bez penala,dodavanja meseci.Vidite gde ste u celoj priči.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Ugovor u VIP

Post od miodrage »

Vukovic, kako je vec gore napisano... Kada se obnavlja ugovor pre isteka vremena, postojeca ugovorna obaveza ostaje i nadodaje se nova. Ne mozes da dodjes i da nakon 21 mesec raskines ugovor i potpises novi na 24 meseca, pa opet 3 meseca anijeda raskines, pravis novi... Ne ide tako...
Jbg, treba citati sta se potpisuje.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Ugovor u VIP

Post od znemanja »

Kod potpisivanja novog ugovora pre isteka ranijeg ugovora, taj period za koji je odobreno ranije potpisivanje novog ugovora se dodaje novom ugovoru. Naravno, to mora da piše u novom ugovoru. Dakle, pogodnost koju operater daje u pogledu prevremene obnove ugovora ne dovodi do anuliranja preostalih meseci iz starog ugovora.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Ugovor u VIP

Post od dachakragujevac80 »

Ja mislim da samo ako se mesec dana ranije obnovi ugovor da on vazi 24 meseca od datuma prevremenog obnavljanja istog. U svakom drugom slucaju 3 i 6 meseci novi ugovor vazi,fakticki, 27, odnosno 30 meseci. Ja sam tako obnavljao vise puta.


Sent from my iPhone using Tapatalk

cekicm83

Re: Ugovor u VIP

Post od cekicm83 »

Ja sam bio na postpejdu, ugovor bez telefona, zeleo da uzmem telefon pre isteka ugovora i odobrili su mi bez otplacivanja preostalih rata, uzeo telefon uz ugovor na 24 meseca i ugovorna obaveza mi traje 24 meseca bez dodavanja preostalih meseci iz prethodnog ugovora.To sam i pitao pre potpisivanja ugovora, da li se dodaju meseci ili pocinje novi period od 24 meseci i dobio potvrdan odgovor.Tako mi i u ugovoru pise.Mislim da trebas da se obratis korisnickoj sluzbi jer ne bi trebalo da ti dodaju mesece na novi ugovor.Bar je tako kod mene.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Ugovor u VIP

Post od Deksi »

cekicm83, to je drugo što si ti uradio i to tako treba. Ja sam sada godinu dana ranije prekinuo ugovor bez telefona i potpisao novi na 24 meseca sa telefonom i to je takva procedura kada imaš ugovor bez telefona. Ali kada je ugovo sa telefonom meseci koji hvale za dovršenje ugovorene obaveze se dodaju novom ugovoru. I dva ugovora na dve godine biće ukupno 48 meseci i ni mesec duže.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Ugovor u VIP

Post od ciklon »

Ако корисник има важећу уговорну обавезу без телефона, он у сваком тренутку може да изабере телефон, с тим што тада креће нова уговорна обавеза од 24 месеца где се плаћа пуна цена пакета и накнада за телефон. Стара уговорна обавеза се у том случају прекида без икаквих пенала.

У случају да и даље тече уговорна обавеза у којој је корисник узео телефон, нова уговорна обавеза се може потписати, али тада се на та нова 24 месеца додаје онолико месеци колико је остало из претходне уговорне обавезе. Неки оператери понекад „часте” корисника ако је остао један месец до истека уговорне обавезе (мени се то једанпут десило у МТС-у).

Vukovic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sub, 12. Okt 2019. 23:50
:: Xiaomi

Re: Ugovor u VIP

Post od Vukovic »

Hvala puno na odgovorima. U porodici su već imali problema sa njima u VIP-u, pa sam pomislio da nije opet nešto, a ja sam odavno u mtsu i uvek mesec dana ranije obnovim ugovor, ali nikada nisu dodali, pa reko šta znam kako to ide kada je više od mesec dana u pitanju.

monac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Čet, 08. Apr 2010. 16:27
:: Iphone SE 32GB
:: Iphone 4s 16GB

Re: Ugovor u VIP

Post od monac »

Znam da mts mozes 3 meseca ranije da obnovis i ta 3 meseca ti se ponistava osim koliko znam ako nemas rate za telefon samo ti one ostaju da otplatis sabira ti se sa ovim sa novog ugovora.

Odgovori