Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od Evindzer »

I posle Ćirka - Ćirko. :D

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od mp3mp3 »

Prijatelj koristi vip kućni net, radi online veći deo dana, drži časove Engleskog.
Mesečno skine nekoliko filmova i koristi wifi na telefonu za sve update/downoad aplikacija, ništa van toga.

Na kraju meseca ne potroši 100GB.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od sugarcoated_ass »

Ja samo preko telefona potrošim preko 30GB mesečno jbt. Gde je još komp za serije, filmove, pa žena još kad navali na YouTube, i koja igra kad se nađe... [emoji38]

Slika

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od mp3mp3 »

sugarcoated_ass, nisu svi isti.
Ja najviše trošim na tabletu sa koga mirror shareujem sliku na TV, pa gledam youtube, hbo go, tako da mi tablet više troši od desktopa :D

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od mp3mp3 »


miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od miodrage »

mp3mp3, Hmmm, interesantno! Ovaj 200 GB za 1700 din mi se cini odlicnim, sad sam gledao prosecnu potrosnju i imam tu 110-140 Gb mesecno.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od m@c|-|oR »

Pogledaj brzine!
:(

Poslato sa P10 uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od mp3mp3 »

Ovaj od 1700din ima maksimalnu brzinu, a upload 10mbs.
Ovaj paket je sasvim ok a samo 100din skuplji od Telenorovog 150GB.

Doduše kod Telenora je upload mnogo veći, kome to znači već. Meni upload ne pada ispod 37mps :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od miodrage »

m@c|-|oR, PA i u starim paketima je tako bilo, s tim d aje tamo max isao 6/40, sada ide mnogo vise.
Uglavnom, privlacnije i jeftinije od 1/10 ADSL koji sada imam.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

brisel
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2011. 18:55

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od brisel »

Da li ima novih iskustava? Kakav je kvalitet i stabilnost veze? Vidim da su krenuli u agresivnu kampanju...

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od Lobachewsky »

Odlican, ping oko 40 ms, stabilan, brzine paketa cesto idu iznad zvanicnih, posle godinu dana koriscenja jos sam vise odusevljen jer se pokazalo da je kvalitet 4G neta stabilan na godisnjem nivou, ponasa se kao zrela tehnologija.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Saša73
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pet, 07. Okt 2016. 20:35
:: samsung
:: sony ericson

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od Saša73 »

U martu mi ističe internet paket kod MTS-a. Oni su jako nepovoljni kada su u pitanju internet paketi. Kod njih sigurno neću ostati.

Imam jedno pitanje-nedoumicu oko VIP kućnog neta. Na sajtu piše da je ovaj paket može koristiti samo na utvrđenoj adresi. I tu nastaje problem. Ne razumeme tehničke detalje ovog paketa. Da li se u paketu dobija sim-data kartica koja se može stavljati u modem i koristiti bilo gde?

Kod Telenora uz internet paket dobija sim kartica koja se može staviti u bilo koji modem i koristiti na bilo kom mestu. Ovaj paket je kod njih skuplji za 200 dinara a dobija se 100gb.

Možete li da mi pojasnite o čemu se ovde radi?

joejoe
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Uto, 25. Maj 2010. 00:43

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od joejoe »

Radi VIP KN bilo gde, ali oni ne vole da se ljudi sa KN pojavljuju na nepredvidjenim baznim stanicama kako ne bi ugrozili kvalitet ostalima. Na primer, kod mene ne daju max vec samo srednji paket. Pitam zasto, da nije prebukirana bazna, kaze nije, broj ljudi je negde oko pola, ali sistem ne dozvoljava.

mikiklek
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Sre, 28. Nov 2012. 16:54
:: SE Cedar

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od mikiklek »

Ja sam koristio sim karticu za kucni net u mobilnom telefonu bez problema, imao sam najmanji paket, i uvek je radio brze od deklarisane brzine.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Saša73
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pet, 07. Okt 2016. 20:35
:: samsung
:: sony ericson

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od Saša73 »

Ljudi, puno vam hvala na odgovorima. Mene je jako zanimalo da li Vip KN podrazumeva korišćenje sim-data kartice. Pitaio sam ih i oni su mi davali konfiuizne odgovore.
Sudeći po vašim iskustvima, moguće je ovu karticu staviti u Huawei usb modem E3131 i da sve radi bilo gde.
Živim u malom mestu, gde vip mreža nije previše opterećena. Da li sam u pravu?

Šta bi se dogodilo u slučaju da je mreža opterećena? Da li bih uopšte imao neku konekciju preko modema? Meni je dovoljno 5 megabita u sekundi za preuzimanje.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od miodrage »

Saša73, evo da ti ja objasnim iz prve ruke. Ide SIM data kartica, i dobijes ruter uz nju. Ne mozes da uzmes net van njihovih specifikacija. Primer: ako oni ne mogu da ti garantuju za brzinu max download, i onaj najjaci paket (200GB za 1699 RSD) ne mozes da uzmes taj paket. Ako zelis ipak taj paket, i kazes da zelis da ga platis, moze ali samo na nekoj drugoj adresi. Ako nesto nije u redu sa protokom, oni prvo proveravaju gde je kartica prijavljena (adresa koju si prijavio) i ako je koristis na drugoj adresi - puj pike ne vazi.
Ako oni mogu da garantuju za protok na nekoj lkaciji, problema nemas.
I da, nema potrebe da stavljas karticu u neki modem kad dobijas ruter. Ako zelis negde da se "setas" sa tim netom, moze, ali oni ne garantuju za protok, i ne mozes da reklamiras.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od Lobachewsky »

Saša73 napisao:Imam jedno pitanje-nedoumicu oko VIP kućnog neta. Na sajtu piše da je ovaj paket može koristiti samo na utvrđenoj adresi. I tu nastaje problem. Ne razumeme tehničke detalje ovog paketa. Da li se u paketu dobija sim-data kartica koja se može stavljati u modem i koristiti bilo gde?
Dobijes sim karticu i ruter, medjutim sim karticu mozes ubaciti i koristiti cak i u telefonu, dakle nisi ogranicen da mora da bude u ruteru. Takodje nisi vezan ni za lokaciju na kojoj si prijavio da ces koristiti kucni net, dakle mozes je koristiti gde hoces (nisi cak vezan ni za grad).
Jedino ogranicenje je sto je ta kartica data-sim, dakle ne mozes da skarabudzis da preko nje obavljas i pozive. Ali i tu nabavis dual sim telefon i uzivas, danas bar vecina dobrih telefona ima i svoju dual sim verziju.
Saša73 napisao:Sudeći po vašim iskustvima, moguće je ovu karticu staviti u Huawei usb modem E3131 i da sve radi bilo gde.
Živim u malom mestu, gde vip mreža nije previše opterećena. Da li sam u pravu?

Šta bi se dogodilo u slučaju da je mreža opterećena? Da li bih uopšte imao neku konekciju preko modema? Meni je dovoljno 5 megabita u sekundi za preuzimanje.
Ma ta kartica se ponasa kao i svaka druga. Dakle, tvoje je samo da hvatas signal - radi cak i na 3G mrezi (pa i 3G telefonima/modemima koji i nemaju 4G), medjutim onda ocekuj i 3G brzine.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

djokic.sale
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Ned, 26. Jul 2015. 23:36

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od djokic.sale »

Imao sam 2 godine unazad.... radilo prvih godinu i nesto ekstra.... dok se izgleda nisu nakacili previse njih a samo jedna bazna stanica..... pa je vise od pola godine bio uzas protok.... bukvalno ispod 2mb a upload jedva ide.....

probao sve zivo i vidim da je do njih ali svaki put kad pozovem krenu "jeste probali da restartujetr ruter, pa reset, pa mozda vam i telefon nije ok, na kraju sam digao ruke da ih molim da srede nesto i otkazao cim mi je istekla UO.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока

Saša73
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pet, 07. Okt 2016. 20:35
:: samsung
:: sony ericson

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od Saša73 »

E to je ono što može da pravi problem. Ja ponekad koristim signal sa vipovog rutera koji ima komšija. Brzina je ok, ali dve godine nije mali period.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od Lobachewsky »

djokic.sale napisao:Imao sam 2 godine unazad.... radilo prvih godinu i nesto ekstra.... dok se izgleda nisu nakacili previse njih a samo jedna bazna stanica..... pa je vise od pola godine bio uzas protok.... bukvalno ispod 2mb a upload jedva ide.....
Koji grad je u pitanju? (ili ako je BG/NS, koji deo)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Odgovori