Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od Martin Mystere »

miodrage napisao:Nagradno pitanje - kojom tehnologijom ces da sprovedes link? OP_ _KA - pokusaj da popunis!
Slika

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od гари »

Ahahaha... :lol:

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od Ivan Cirkovic »

@miodrage mislio sam na obicnu vezu preko telefonskih kablova kada sam uporedjivao koaksijalac, a ne na optiku. Naravno da je optika bolja.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od miodrage »

Pa kako si napisao, ispada da se koaksijala razvlaci umesto optike... Procitaj sta napises pre nego puknes na send.
A opet sa druge strane kakve veze koaksijala ima sa telefonskim kablovima? razlicite tehnologije i pristupi, razlicite i brzine. Imas ti koaksijalne kablove koji mogu da provedu i 10 i 100 i 500 Mbps, pitanje je kvaliteta kabla.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od Ivan Cirkovic »

Ja samo hocu da kazem da bi prava stvar bila da iz njihove direkcije ide optika do zgrade u razvodnom ormaru i onda optika koja dolazi do stana ima smisla u fulu. Ove varijante da preko bandere idu kablovi, pa onda prebacivanje analognog u digitalni u zgradi nema smisla... I dalje koriste stare telefonske kablove koji dolaze do samih razvodnih tabli u zgradi na koji oni nadogradjuju optiku.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od m@c|-|oR »

Ivane, čekaj, stani, vidi, gledaj.

NIJE OPTIČKA VEZA AKO OD RUTERA U CENTRALI DO KORISNIKA NEMA OPTIČKOG KABLA.

Kakvo pretvaranje analognog u digitalni signal? ko t oradi? Gde?

Ako parica dolazi do zgrade, to znači da kroz tu paricu možeš da imaš protok do 20 MBps, ako si srećan i ako si blizu centrale.

Kako od ulazne table u zgradi razvodiš do stana to je potpuno irelevantno. Usko grlo u tom slučaju je parica.

Učini meni i sebi jednu uslugu, pitaj nekoga ko poznaje materiju pre nego što pišeš "kako mali Perica (Ivica) zamišlja" nešto.

Može neko u zgradi da PRIPREMAinfrastrukturu za BUDUĆU optičku vezu, ali dok god signal ide kroz bakar, aluminijum, zlato platinu - metal, TO NIJE OPTIČKA VEZA.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od sugarcoated_ass »

Jbt, ja umem nekad da lupim glupost, ali ovaj je pokupio sve medalje... :lol: :lol: :lol:

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od Evindzer »

Ne znam šta mi je teže čitati: ovu temu ili onu o Telenoru. [emoji14] :D

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od sugarcoated_ass »

Evindzer, ne znam... Meni su obe zanimljive. :lol:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od miodrage »

Ivan Cirkovic, a kako drugacije ide? Sta bulaznis ti 'leba ti? Pa kopaju po celoj zemlji i postavljaju opticke kablove (ja licno video). Kakve koaksijale, kakve budalastine, pretavaranja signala... Ti ili pojma nemas sta pises, ili pises radi pisanja, ili se sprdas ovde najstrasnije, a mi se idioti primamo.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od Azimuth »

Evo iz prve ruke. Optički kablovi idu ispod zemlje do zgrada. U prizemlju/podrumu je optički ormar iz koga ide optički kabl na svaki sprat, a na spratovima su manji optički ormarići, pa iz njih ide optički kabl u svaki stan posebno (buši se zid i pravi rupa od 6mm) do one najmanje optičke kutije veličine tipa 10x10cm. E iz te kutije ide kabl do modema pa iz njega wifi ili kabl do kompa, a takođe iz njega UTP kabl do TV-a. Ono zanimljivo, o čemu sam pisao i u MTS temi, jeste da su paketi takvi da u startu dobijate STB za svaki TV, dobijate gomilu usluga koje su se ranije plaćale i najzanimljivije je to što sve usluge rade od momenta povezivanja tj od odmah. Jedina loša strana je taj wifi, prosto još uvek ne može da izbaci više od 100mb/s ma koliki protok imali na optici, dok na kablu ide pun protok. Komplet sve ovo je totalno nezavisno od postojeće instalacije kablova.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od Fox »

Da se vratimo na temu - ko iz bilo kog razloga ne zeli (ili ne moze) da potpise ugovor za ADSL, kablovski ili bilo koji drugi net, ova opcija preko VIPa je sasvim ok.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od miodrage »

Fox, tacno tako. Ili kome ne treba bas puno neta, i ne zeli previse da placa, 1000 din mesecno za 1/10 koji je u stvarnosti oko 3-4/8-12. To je moje neko iskustvo sa tetkinim netom koji sam malo pozajmio od nje na nedelju dana dok je bila u Spaniji.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od Lobachewsky »

Slika

LTE ostavio ADSL u prasini.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od sugarcoated_ass »

Pa ostaviće ga u prašini ako meriš sa 10/1 paketom... Imaš i paket od 50 Mbps i šta onda? [emoji14]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od Lobachewsky »

A mislim koliko ljudi u praksi ima tehnickih mogucnosti za ADSL od 50 Mbps. I ti koji placaju toliki paket, koliku brzinu u praksi zaista izvuku? Jos manje od njih zaista iscede to sto su platili. Kod LTE samo ubacis karticu u telefon/modem, i ako ima signala postigne ovu gore brzinu, ping, performanse bez problema.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od sugarcoated_ass »

Nisam imao prilike da testiram pošto su nam te brzine nepotrebne (ne bi baš ni mogli da ih priuštimo iako svi imamo 50% popusta, a razmatrali smo i to) tako da kod mojih, kod sestre i kod mene imamo 20/4 mts ADSL. Preko kabla su brzine na sve tri lokacije zakucane na max sa ping ispod 10ms, dok je preko WiFi gubitak nekih 1Mbps na download, a up i tako drži na max. Kod mene su i kompovi vezani preko WiFi da ne bih bezveze provlačio kablove po stanu jer je konekcija sasvim stabilna.
Ne vidim da bi veće brzine imale veće gubitke.

Ako imaš iskustva sa većim brzinama, ok, ali opet i za dobar LTE treba da se poklope stvarčice jer eto sad na ovoj novoj lokaciji imamo dosta slab LTE u stanu. Kod sestre ista stvar. Matore betonjerke iz '69. i '67. [emoji38]

Pored toga bi nam i 100GB mesečno bilo malo pošto bi to požderali čas posla pa posle bi ludeli sa sporim netom. [emoji38]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od Lobachewsky »

sugarcoated_ass, ma ne kazem ja da je 4G na svim poljima pretekao ADSL (jos je rano za to), ali je po meni krenuo otresitije nego sto sam ocekivao.

Moja iskustva sa ADSL-om je ping 40-50 ms, kao i to da nemam tehnickih mogucnosti da izvucem svih 20 mbps (infrastruktura uvedena pre 15 godina, dakle nije neka zaplenjena od nemaca dok su se povlacili).

U stanu imam ADSL, mislim da je neogranicen internet idalje veliki faktor (zbog neke sigurnosti), ali sa 4G, bezicni internet je postao mnooogo interesantniji - i po prvi put radi onako kako je oduvek trebalo da bude. Nekada je reklama prodavala mobilni net, a eto danas konacno zaista radi tako dobro.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od miodrage »

Dobar je taj 4g, nije da nije, samo nije za neki konstantan download. 100GB danas nije puno.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Vip Kućni Net iskustva (više od kućnog neta?)

Post od Fox »

Lobachewsky, stavih screenshot za kucni net 2 tamo u Cirkovu temu pa da je postavim i ovde gde joj je realno i mesto. :roll: 8)
Slika
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Odgovori