Pracenje SIM Kartice preko Pripejd Mobilnog Neta

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
mrspis
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sre, 15. Dec 2010. 20:33

Pracenje SIM Kartice preko Pripejd Mobilnog Neta

Post od mrspis »

Mozda malo cudno pitanje ali sam jako radoznao pa moram pitati. Znam da SBB na primer ima staticku IP adresu i da se ne moze promeniti sem ako je oni ne promene iz nekog razloga jednom mesecno npr. E sada, posto je ovi Mobilni Net Bundle USBovi gde se stavi sim kartica, tu je IP adresa dinamicka, svaki put se promeni. Ono za sta sam radoznao i sto me zanima jeste da li isto funkcionise pracenje sim kartice u takvoj varijanti kao i u mobilnom telefonu, sobzirom da (pretpostavljam) taj USB nema IMEI, a kolko znam preko moba se sim kartica prati zbog IMEI broja. Znaci da malo bolje formulisem pitanje jer sam tek ustao i uzeo prvi srk kave :) Da li neko, bilo sluzbeno ili privatno detektivsko lice moze pratiti i pronaci lokacija nekoga na osnovu sim kartice koja se koristi za povezivanje na net preko USB Bundla isto kao i preko mobilnog? MOLIM VAS bez komentara tipa sta to planiras da radis itd. Nista ne planiram, palo mi na pamet radoznao sam i zanima me. Jel radoznalost zabranjena? Ako jeste brisite temu :) Hvala strucnim i svakome normalnom ko odgovori. Pozdrav!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Pracenje SIM Kartice preko Pripejd Mobilnog Neta

Post od sugarcoated_ass »

Ne znam tačno kako funkcioniše to praćenje, ali i ti USB stickovi imaju svoj IMEI.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Pracenje SIM Kartice preko Pripejd Mobilnog Neta

Post od Azimuth »

Naravno da može da se locira (ako to podrazumevaš pod praćenjem). Za to i ne treba nikakav IMEI (mada ga ima), već samo da si na mreži sa tom karticom.
Inače, svaka kartica se kači na 3 bazne stanice, pa ti sad dalje razvijaj teoriju zavere kako oni mogu da te prate :wink: Pretpostavljam da je u pitanju Vip i onaj njihov Home internet. Da li sam u pravu?

mrspis
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sre, 15. Dec 2010. 20:33

Re: Pracenje SIM Kartice preko Pripejd Mobilnog Neta

Post od mrspis »

Hvala na odgovoru. Samo mi nije jasno da li je tracking moguc samo dok je uredjaj u racunaru i nakacen na net ili odmah preko IP-a koji je zabelezen u tom trenutku, sobzirom da je dinamicki i da se menja svaki put. Znam da kartica ima i IMSI ali ne znam nista o tome. Koliko ja znam ako mobilni u sebi nema karticu on se ne moze trackovati, sem ako nema aplikacije za to i nije povezan na wi fi na primer. Znam da se lociranje vrsi trangulacijom kada je kartica u mobu. E sada nije mi bas najjasniji taj IMSI broj i kako utice na celu pricu, ako te ne mrzi da mi objasnis. Pozz

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Pracenje SIM Kartice preko Pripejd Mobilnog Neta

Post od sugarcoated_ass »

Ako se baš plašiš praćenja, koristi Tails OS i Tor browser. [emoji14]

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

mrspis
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sre, 15. Dec 2010. 20:33

Re: Pracenje SIM Kartice preko Pripejd Mobilnog Neta

Post od mrspis »

Poznato je da Tor nije siguran ni malo pa cak i sa relay dodatcima i poznato je da se moze vrlo lako locirati IP preko njega. Ostali programi imaju iste nedostatke kolko znam. Molim te mi objasni razliku izmedju koriscenja tora sa win7 i Talis-om?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Pracenje SIM Kartice preko Pripejd Mobilnog Neta

Post od sugarcoated_ass »

Otkud ja znam, nisam koristio Tails, a Tor mi je trebao jednom u životu za neku mini nameštaljku sa drugarom i nekim debilnim glasanjem. :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Pracenje SIM Kartice preko Pripejd Mobilnog Neta

Post od Evindzer »

mrspis napisao: MOLIM VAS bez komentara tipa sta to planiras da radis itd. Nista ne planiram, palo mi na pamet radoznao sam i zanima me. Jel radoznalost zabranjena?
Polako, što se odmah ljutiš na prazan stomak. :D
Evo, ja ću prvi: šta planiraš da radiš? :D :D :D
Što se tiče praćenja (ako je to - to), ja imam modem sa MTS-ovom karticom unutra, i pre godinu - dve su me upratili na putovanju autobusom od BGD-a do Prijepolja, kad sam išao na neka terenska istraživanja.
Kako su uspeli, ne znam, nije mi ni bilo bitno, neka prate ako im se prati, ali eto, izgleda da mogu.
sugarcoated_ass napisao:(...) Tor mi je trebao jednom u životu za neku mini nameštaljku sa drugarom i nekim debilnim glasanjem. :D
A tako, znači, ti si taj koji namešta izbore! :P :D :D

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Re: Pracenje SIM Kartice preko Pripejd Mobilnog Neta

Post od Nikola Vapa/CA »

Да ли је могуће и на који начин сазнати телефонски број мобилног претплатника кога немате у именику, тј. непознат број?
Јуче ми се догодило следеће:Позовем потпуно непознати број (купопродани оглас) и лик који се јавио каже ми одакле зовем(зовеш из Чачка)? Затим ми каже како се зовем. Шокиран, неколико секунди ми требало да се повратим и питам како ме зна? Каже ми да се обратио Муп-у да му одобре индетификацију непознатих бројева мобилних оператера. Да ли је тако нешто могуће? Немам са тим проблем, само нисам знао да је тако нешто могуће?

nsvladimir
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 171
Pridružio se: Pet, 26. Sep 2008. 00:21

Re: Pracenje SIM Kartice preko Pripejd Mobilnog Neta

Post od nsvladimir »

Koristi aplikaciju Everybody koja te registrovala kao npr. Nikola Čačak

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Pracenje SIM Kartice preko Pripejd Mobilnog Neta

Post od Baraba »

Nikola Vapa/CA, nije moguće. Ima app koje to rade, sinhronizuu imenik moj, tvoj itd. gde je god instalirana app, pa te negde nađe (predpostavljam da su na tu foru), da kupe podatke, kupe i rade to.

Odgovori