Stanje telekomunikacija u SCG!?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Whitesnake
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 14. Jul 2005. 16:17
Lokacija: Ljubljana-SLO

Stanje telekomunikacija u SCG!?

Post od Whitesnake »

Pozdrav svima,pošto za nekoliko dana dolazim u BGD zanima me kakvo je stanje sa UMTS-om i GPRS-om u Srbiji. Koliko znam i koliko dole vidim 3G mreža ne postoji,jeli to tačno?
Tko ljeti vrijedi,tko ne ljeti ne vrijedi !

Gorance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 285
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2005. 21:30
Lokacija: Beograd

Post od Gorance »

UMTS ne postoji, EDGE je "razvuchen" samo u velikim gradovima, GPRS imash gde god da odesh. To ti je manje vishe to uz napomenu da za sve oblike prenosa podataka ne da su operatori skupi nego DERU !!! :x

Whitesnake
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 14. Jul 2005. 16:17
Lokacija: Ljubljana-SLO

Post od Whitesnake »

Koliko to deru,ovde je npr.1MB prometa negde oko 4 eura. E da,još me to zanima. Kakvi su telefoni na akcijama,na primer potpišeš ugovor na 1 ili 2 godine i dobiješ aparat po subvencioniranoj ceni.
Tko ljeti vrijedi,tko ne ljeti ne vrijedi !

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

ewo owako
stanje sa 3g mrezom je nula (nepostoji kao sto su vec rekli) stanje sa edgeom je isto jako lose kao i da nepostoji
sto se tice gprs, nije los, iskreno na 063 mrezi je malo bolji nego na 064 ali zato i skuplji
cene nisu jake kada ih poredimo sa zemljama z. evrope (Nemacka, Svajcarska, Francuska, Slovenija....) tako da je kvalitet los a i cenu su male
sto se tice uzimanja telefona na ugovor to mozes da zaboravis, to ovde jos nije zazivelo, ali zato u radnjama imas jeftinije telefone nego bilo gde u evropi (jeftiniji su u proseku oko 100e) zato sto su skidani i dekodirani sa drugih mreza)

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Evo ja kao MOBTELOV korisnik mogu ti reci sledece:
Sto se tice GPRS, protok je skroz ok, ali cena je vruca...mislim da stvarno preteruju :angry:
Iskreno, koristim ga samo ponekad, jer mi przi kredit... :cry:
A kao sto su ti vec rekli, za sada nista od 3G...
A sto se tice kupovine fona na ugovor, hehehe, daleko je sunce, bar za sada :unsure:

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

U CG je 1 mb 25-40 centi, zavisi od vremena kad se konektujes... Odje ponekad daju par telefona preko mreze da se uzme, al ti zaboravi na to, jako rijetko se desi... 8) (Ne znam za Srbiju, al tamo izgleda nikad?)
A dje je to "tamo", odakle si ti? :)
UMTS zaboravi, a GPRS i EDGE po tim cijeneama... :uhuh:

Whitesnake
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 14. Jul 2005. 16:17
Lokacija: Ljubljana-SLO

Post od Whitesnake »

Ovde sam baš pre neki dan uzeo Nokiu 6680 za 250 eura na ugovor korišćenja mreže za 24 meseca. Telefon je zakon,internet mu leti a i videofonija koja je ovde još uvek na promo varjanti i za sada je besplatna je dobra. Kvalitet prenosa slike je iznenadjujuce dobar! :)

A to ovde je inače Slovenija. Pozdrav svima! 8) 8) 8)
Tko ljeti vrijedi,tko ne ljeti ne vrijedi !

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

ja sam na ugovor isto uzeo 6680 platio oko 275eur i posle sam prodao za 300 jer sam shvatio da treba da sacekam n70 inace oko 1mb je ovde oko 1eur

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

Mirko BGD napisao:ja sam na ugovor isto uzeo 6680 platio oko 275eur i posle sam prodao za 300 jer sam shvatio da treba da sacekam n70 inace oko 1mb je ovde oko 1eur
ja iz tog razloga koji si ti mirko verovatno vec uocio nisam ni uzeo n6680 nego cekam n70 8) inace gprs stvarno dobro radi na 063 i jeste za nase prilike je skupo dok strancima amerikancima verovatno nije 8) :D :lol: :D

Odgovori