Otkup ugovorne obaveze - Telenor?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Otkup ugovorne obaveze - Telenor?

Post od mb011 »

Ovako: imam ugovor u telenoru, koji traje do 19.februara 2013. i u oktobru sam ih kontaktirao mejlom u vezi produzavanja ugovorne obaveze uz uzimanje novog telefona, i tada su mi rekli da to nije moguce ranije nego mesec dana pre isteka. tada su mi takodje rekli da je to u tom trenutku moguce uz "otkup ugovorne obaveze" i naveli cifru koju bih tada platio (4 mesecne pretplate plus neki deo za februar).

e sad: ja bih prebacio broj u Vip, ali bih hteo da "uhvatim" ovu promociju sa 50% vise svega koja traje do 31.1. mozda bih sada odradio ovaj otkup, pa me zanima da ali je neko to radio, tj. da li se sve zavrsava u poslovnici odmah, ili imaju neki "rok" za koji se to zavrsava, a sto bi sve prebacilo na neki datum posle 31.1...?

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Otkup ugovorne obaveze - Telenor?

Post od Koren »

Drugarica je htela to da uradi pre par dana ali su joj iz VIPa rekli da nema šanse da stigne da odradi sve i da se pripremi ugovor dok traje promocija. Možda je to bio neki lenji radnik pa joj napričao priču ali je rekao da procedura prenosa broja zna da traje i oko nedelju dana, a nekad i više.

Što se otkupa ugovora tiče to se završava u roku od par sekundi. Naravno čim treba da uzmu pare ni za šta, odmah su predusretljivi.

PozZ

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Otkup ugovorne obaveze - Telenor?

Post od Azimuth »

mb011, ja sam bio u slicnoj situaciji letos. Ona rodjendanska akcija je navodno isticala nekog avgusta a meni ugovorna obaveza kod mts-a sredinom septembra. Ono sto su mi predlozili u Vip-u je bilo da uzmem njihov broj i podnesem zahtev za prenos broja koji ce biti odmah i odbijen. Kasnije, kad mi je istekla ugovorna obaveza kod mts-a, su mi prebacili broj a onaj Vip-ov ugasili, ali mi je ostala sama sim kartica. Meni je devojcica iz poslovnice izasla u susret pa nisam platio pretplatu za taj mesec u Vip-u, ali sve i da je platis opet nije problem. Kako mi je ona objasnila tada, sa tim uzimanjem broja prakticno samo "rezervises" sebi mesto u promociji.
Sa druge strane, taj "otkup" je nista drugo do prevremeno izmirenje preostalih obaveza. Dakle, odes i platis tu pretplatu za naredni mesec u Telenoru i onda si slobodan strelac pa predji isti dan u Vip.
Sracunaj samo da li ti se vise isplalti prva ili druga opcija. A sve oko samog prenosa broja se zavrsava u Vip-u.

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Otkup ugovorne obaveze - Telenor?

Post od mb011 »

Azimuth, bas cu pokusati tu prvu varijantu, valjda necu naleteti na nekog neinformisanog radnika pa da me gleda belo ako ga pitam... Ja cu da pitam, kao eto ja bih, ali ne znam kako, pa da vidim sta ce da kazu :)

dule88
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 318
Pridružio se: Uto, 27. Sep 2011. 19:03
Lokacija: Beograd

Re: Otkup ugovorne obaveze - Telenor?

Post od dule88 »

Za otkup postpejda t.j ugovorne obaveze u Telenoru,znam da nema uslova niti penala,to sam skoro uradio za jedan broj,i za 2 minuta je bilo gotovo.plati se koliko se duguje,ali naknadno se placa racun koji je vec dospeo za zadnji mesec,jer se taj racun u ukupnom zaduzenju za ugovornu obavezu ne vidi,ali nema nikakvih penala.

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Otkup ugovorne obaveze - Telenor?

Post od mb011 »

dule88, znaci u mom slucaju cu platiti samo racun za 19 dana februara, jer sam decembarski platio, ostaje januarski...?

EDIT:
Koren napisao:Drugarica je htela to da uradi pre par dana ali su joj iz VIPa rekli da nema šanse da stigne da odradi sve i da se pripremi ugovor dok traje promocija.
Malo mi je to nelogicno. Nije li logicno, da ako ja podnesem zahtev za prenos na primer 31.01., dok promocija jos traje, oni meni i 10.februara omoguce da iskoristim tu promociju, jer potpisujem ugovor na 24 meseca. Ako nema promocije, ok, ja cu preneti broj, ali za 3 meseca mogu opet da odem u drugu mrezu...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Otkup ugovorne obaveze - Telenor?

Post od miodrage »

mb011, u teoriji bi tako trebalo, u praksi je malo drugacije. Da ti objasnim kako to sa Vipom fercera:
ti dodjes u poslovnicu,
dobar dan,
-dobar dan.
Ja bih zeleo da prenesem broj u vasu mrezu!
-Kako da ne gospodine, molim Vas licnu kartu.
Onda slede pitanja na kojoj si mrezi, koji broj pa se sve unosi u sistem.
Kad se sve zavrsi, pitaju te na koju bi tarifu zeleo da predjes. Ti kazes, oni uzvrate da nema problema.
E kad se i ovo zavrsi, ti od njih dobijas njihovu karticu, i pitaju te da li zelis odmah da je aktiviras, ili tek od dana kada ti se prenese broj (savetujem ovo drugo da ne bi platio par dana vise za karticu koju pretpostavljam neces koristiti sa nekim fiktivnim brojem (ili mozda imas takve zelje, u to vec necu da ulazim :D )
E onda te zovu iz tvog starog operatora da kukaju pa zasto ih napustas, ti ih otkacis i sada vise nema formalno-pravnih prepreka za prenos broja. 1-2-3 dana kasnije, u zavisnosti od toga koji je dan u nedelji, kako radi sisitem, od toga da li si sreckovic ili rodjeni baksuz, konacno dobijas poruku da je odobren prenos broja u tu i tu mrezu. Opet neko vreme kasnije koje moze da bude od par sati do 2 dana, dobijes poruku da ce tehnicki prenos broja biti izvrsen tada i tada.
E kad se cela ta peripetija zavrsi, onda ides nazad u poslovnicu da potpises novi ugovor sa pogodnostima i sl.
Posto si na ivici zavrsetka ove promocije, ako odes u poslovnicu i trazis da razgovaras za menadzerom iste, mislim da ce da ti izadju u susret.
Konkretno, procedura mog prenosa broja je zapocela 22.07.2011. (petak) a broj je prenet u mrezu 01.08.2011. (ponedeljak) kada sam i otisao u poslovnicu da potpisem novi ugovor. Toliko o RATEL-ova 4 radna dana!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Otkup ugovorne obaveze - Telenor?

Post od mb011 »

miodrage, hvala na kao i uvek "odgovoru iz naroda" :wink:
nisam siguran da mi se onda ta cela akcija sada isplati, sacekacu da mi istekne ugovorna kod Telenora pa cu videti sta cu... bice valjda jos akcija u Vipu a mozda i mts bude opcija.

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Re: Otkup ugovorne obaveze - Telenor?

Post od godja »

mb011... prvo idi kod telenora i otkupi ugovornu obavezu,onda pravac vip i podnesi zahtev za prenos. Ako ga podneseš dok traje promocija,dobićeš istu kada se završi tehnički prenos bez obzira da li je u tom trenutku aktuelna promocija ( ti si podneo zahtev dok je bila aktuelna )
Samsung S10+ red

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Otkup ugovorne obaveze - Telenor?

Post od miodrage »

godja, jesi 100% siguran u ovo sto si napisao? Da javljam kumu koji zeli isto u Vip, a ugovor mu istice 15. feb. kod Norvezana.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Otkup ugovorne obaveze - Telenor?

Post od Baraba »

Bitno je da podnese zahtev u toku promocijie da bi je ostvario, za to sam siguran 100% :)

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Otkup ugovorne obaveze - Telenor?

Post od mb011 »

hvala svima na pomoci. Ja imam jos i pitanje, da li, ako dobijem promociju 50% vise, imam pravo da uzmem i onih 25% popusta na pretplatu, odnsono kasnije da uzmem i telefon uz tarifu? Kakva je situacija po tom pitanju?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Otkup ugovorne obaveze - Telenor?

Post od miodrage »

mb011, koliko ja znam, trebalo bi da moze, ali pitaj u poslovnici, to je najsigurnije.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Otkup ugovorne obaveze - Telenor?

Post od mb011 »

evo i situacije iz prve ruke za nekoga koga zanima:

1. otkup ugovorne obaveze se zavrsava za pet minuta u Telenoru. Platio sam (ocigledno) samo racun za februar, a januarski ne, platio sam oko 780 dinara, pa po tome cenim (paket PiS 500).

2. U Vipu se odobrava promocija, bez obzira kada se fizicki obavi prenos broja (dakle validan je datum podnosenja zahteva). Moze da se uzme i telefon (i uz Internet tarifni dodatak, ali ovo samo ako se uzme odmah, jer Internet dodatak ne moze da se doda naknadno, tje ne vazi za stare korisnike), moze i popust na pretplatu od 25%, dakel sve standardno, samo ne moze ekomotivacija + 50% vise.

3. na moju zalost nije mi odobren prenos, jer sam blokiran u kreditnom birou (vrlo verovatno zbog neplacenih racuna u mts-u od pre 5 godina, za koje se jos uvek 'dopisujemo").

eto cisto info za sve koje zanima. a ja cu da probam da iskamcim od "plavaca" 50% na pretplatu na blef pa ako upali - upali :oops:

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Otkup ugovorne obaveze - Telenor?

Post od mb011 »

ne znam, ima li svrhe da pokusam da razgovaram sa nekim "sefom" u poslovnici u vipu pa da makar uzmem postpaid bez ugovora, na manju tarifu ili tako nesto za pocetak, jer rece ovaj decak sto je radio u poslovnici da kao postoji varijanta da donesem zadnja 3 racuna od prethodnog operatora (naravno, to sve pre nego sto je video to sto je video iz KB, posle cega me je gledao kao da drzim pistolj spreman da opljackam poslovnicu...). Takodje vec sam imao postpaid broj kod njih na ne nekih 6 meseci, sto je on i video u kompjuteru, a za koji sam redovno izmirio obaveze... Znam da su male sanse jer su u panici, ali ipak cu da pokusam ako ne dobijem nista u Telenoru, pa rekoh da cujem misljenja ovde...

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Re: Otkup ugovorne obaveze - Telenor?

Post od godja »

jel još uvek imaš broj ili si ga ugasio ?
ako imaš mislim da ne bi bio problem...
Samsung S10+ red

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Otkup ugovorne obaveze - Telenor?

Post od mb011 »

ma jok, ugasio sam ga posle sest meseci, i presao na telenor.

Odgovori