MT:S ili Vip?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Kamiondzija
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Sre, 16. Avg 2006. 00:59

MT:S ili Vip?

Post od Kamiondzija »

Forumaši, imam jednu dilemu. Naime, ugovor kod Telenora mi ističe 1. decembra, a u novembru mi nasilno menjaju paket koji ne želim, tako da sam čvrsto odlučio da ih napustim, em sto su postali vrhunska bagra, em im Internet drastično varira u kvalitetu. Na primer, u centru Paraćina imam HSPA, ovo ono super, čim krenem da skidam nešto veće, konekcija padne na EDGE. Neću to više da trpim.

E sad, dvoumim se izmedju MT:S - a i Vipa. Privlači me 50% popusta kod MT:S - a, a s druge strane mi se svidjaju smartovi kod Vipa. Čujem da Internet na MT:S - u i nije baš nešto, a ja prosto volim da imam stabilan Net na telefonu. Znam da je kod Vipa Net mnogo bolje rešen, mada generalno nema pravila.

Moje potrebe su otprilike sledeće: treva mi ne više od 150 minuta ka svim mrežama, nekih 100 - 150 poruka i malo više Neta, idealno oko 400 - 500 MB. Vuče me da uzmem Mix Net M za 590 dinara, ali bih isto tako uzeo i 700 smartova kod Vipa. Razlika u ceni je poprilična, presudan je Net.

Šta biste mi vi preporučili?
iPhone 4 16GB SIM Free

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: MT:S ili Vip?

Post od VeNoM »

Kamiondzija po meni vip je ok ali račun je malo drugačiji.smart 300 ili već sada kako je to 400 je oko 1000din plus net od 1gb koji je oko 500din što mu dodje na 1500din.ako ne uzmeš dodatak troše ti se smartovi.e za te pare imaš i neke krš mobove koji ti ne trebaju.
e sada kod mtsa sa onim popustom za te pare imaš mix net xl ako se ne varam i dobijašššš mnogo.
e sada ako uzemš onaj popust od 25% kod vipa umesto 1500din to mu dodje malo više od 1000din a za te pare kod mtsa imap L paket i još ti ostane .
moj predlog je mts i onaj M paket koji će da ti završi posao a uz to net i nije toliko loš sa obzirom da smo "komšije" znam kako stoje stvari sa 3g kod njih u našem kraju.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: MT:S ili Vip?

Post od m@c|-|oR »

Kamiondzija, verujem da izbor paketa možeš sam da napraviš.
Dao bih svoj komentar u vezi sa Internetom, pošto sam bio na Vip-u do pre nekoliko meseci, pa prešao na mt:s. Često putujem, pa mogu da testiram mreže po celoj Srbiji. Valjda me ovo kvalifikuje da dam svoje mišljenje ;).
Dakle, Vip je imao i svetle i tamne momente. Tamo gde im bazne stanice imaju HSDPA, tu se "H" zakuca na telefonu i prosto "kida". Loša strana je što to pokrivenost HSDPA nije velika. Svi veći gradovi (i Paraćin) imaju dobru pokrivenost sa HSDPA. Van toga, EDGE je jedina opcija. Autoputevi, na primer nisu dobro pokriveni. Ako si pokretan (a nick govori da jesi), ovo ti može smetati.
mt:s, za promenu, ima i svetle i tamne momente :). Pokrivenost sa HSDPA se čini veća (ne mnogo - opet su gradovi prioritet, ali autoputevi su nešto bolji), ali i opterećenost baznih stanica je veća. Zato ćeš se verovatno sretati sa onim što te kod Telenora nervira - "šetanje" između "H" i "E". To nekad ume i da potraje, dok se mreža i telefon ne "dogovore" kojom brzinom će komunicirati.
Da sumiram, ni jedni ni drugi nisu savršeni. Odluka mora da bude samo tvoja, a ja se nadam da sam ti ovim makar malo pomogao. Verujem da će cena imati velikog uticaja, a tu je mt:s ipak u prednosti.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: MT:S ili Vip?

Post od miodrage »

Kamiondzija, kao bivsi korisnik mt:s a sadasnji Vipa mislim da ti je Smart400 uz Internet dodatak idealna opcija. E sad, sta bih ja uradio na tvome mestu? Lepo uzeo prepaid kartice ova 2 operatera, i stukao kompletan kredit na net, cisto da vidim sta bolje radi, malo bih se kretao, pokusavao ovo ili ono.
Cinjenica je da ces na mt:s imati setanje signala kao na Telenoru, dok na Vipu to sigurno neces imati, ali ce i pokrivenost da bude manja, ne znacajno ali manja.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: MT:S ili Vip?

Post od Deksi »

Isto se mislim i ja, ide novembar i kraj sa telenorom. Mts ili vip, i za mene imaju i prednosti i mane.
Vip jeste skuplji i maloko internet bolji ali imaju i jednu prednost sto uvek ali uvek nude bolje i jeftinije telefone od konkurencije. Pa ako se nekad odlucis da uzmes telefon lako mozes ugovor prekinuti i sklopiti novi uz telefon.
Allii taj mts sa 50 % tako mami da mu ja sigurno necu odoleti, i nekako svakog meseca bice mi itekako milo kad vidim raun.

Kamiondzija
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Sre, 16. Avg 2006. 00:59

Re: MT:S ili Vip?

Post od Kamiondzija »

Hvala vam na informacijama. Totalno sam u dilemi jer MT:S ima veliku prednost u ceni, a Vip ima kvalitetniji Net. E sad, mene zanima, da li je moguće uzeti Net dodatak kod Vip - a bez ugovorne obaveze od 2 godine? Raspitivao sam se kod njih ali im je korisnički servis katastrofa, ne odgovaraju na mejlove pa to ti je. A ne bih da se obavezujem na 2 godine jer postoji sićušna šansa da odem za godinu dana na master studije u inostranstvo.

S druge strane, naslušao sam se puuuuno horor priča na račun Vipa o fantomskim sumama koje se pojavljuju na zaduženju i tome slično. Opet, moj otac i brat od tetke su već godinama na Vipu i nikad problema nisu imali što se tiče računa.

Ne znam, nisam pametan. Ali imam još mesec i po dana da razmislim, tako da, nastavite sa predlozima.
iPhone 4 16GB SIM Free

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Re: MT:S ili Vip?

Post od AquaZX »

Vip je uveo, kao Telenor, "neogranicen" net na smartu tako da te horor price vise ni teoretski ne mogu da postoje..

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MT:S ili Vip?

Post od Azimuth »

Sto se net dodatka u vip-u tice, ukoliko ga uzmes onda to cinis na 2 godine.
E sad, ta dilema.. Ja bih u tvom slucaju isao na mts jer razlika u ceni ne opravdava razliku u kvalitetu. Vip zaista ima bolji net, stabilniji, ali ni mts ne zaostaje tu Bog zna koliko. Sve se svodi na nijanse.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: MT:S ili Vip?

Post od toda81 »

Ja sam telenorovac i koristim prenesi i surfuj 1000 i nema teoretske sanse da potrosim taj 1gb net-a po punoj brzini koji daju,a nisam mogao ni 500mb koje sam imao kada sam bio niza tarifa. Sve sinhronizujem i stalno sam na net-u
Note IV N9100 dual

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: MT:S ili Vip?

Post od Baraba »

toda81, ne potrošiš ti ali ima ko potroši, spućkam 3gb net dodatak bez problema + malo ostane od 600mb koja imam u paketu :)

Slika


Svako prema svojim porebama :)

miovrag bi trošio više al ga muči baterija u iphone :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: MT:S ili Vip?

Post od miodrage »

Baraba, hahahhahaahhaha ne mozes da ne prozoves ponegde a? :D
Za tvoju informaciju ja nazalost trosim daleko vise... Smart1100 mi postaje blago receno tesan, Prosli mesec sam potrosio 1030 Smartova, ovaj mesec ce biti dobro ako ne probijem kako sam krenuo...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: MT:S ili Vip?

Post od Baraba »

miodrage, malo ovo ono, tvoj fazon :D
Pazi, internet dodatak je 3gb tj. 3000 smartova :D

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: MT:S ili Vip?

Post od toda81 »

baraba, reci mi samo na koji nacin uspes da potrosis 3gb
Note IV N9100 dual

Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: MT:S ili Vip?

Post od Lela »

da dodam i ovde - u decembru ce biti 2 godine kako smo u VIP-u (2 broja u kuci) 8)

nikakvih problema nismo imali sto se tice same usluge, profesionalnosti, racuna, sve je funkcionisalo savrseno.

kao sto sam rekla, internet funkcionise besprekorno, brzo, jedini problem je sa signalom, koga ponegde jednostavno nema :dry: i to do te mere da u pojedinim objektima (VMA) povremeno budemo nedostupni. Na tim lokacijama MTS ima izvanredan signal :?

po meni je to glavna mana VIP-a i nesto sto ne bi smelo da se desava u ovom veku :D

zbog toga i zbog sadasnje lose ponude i lose strukture paketa VIP-a i bolje promocije MTS-a, prelazimo tamo :D

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: MT:S ili Vip?

Post od gargamel4 »

toda81, kako kako, pa 2-3 filma, malo youtube-a, i ono ostalo isto kao i svi mi ostali :D
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: MT:S ili Vip?

Post od toda81 »

gargamel4, jedino na taj nacin moze da potrosi 3gb hehe Ja koliko god se trudio nikako da potrosim 1gb, a pravim po nekad i AP da bih povukao pirseve kada skidam torrente jer nam je operater blokirao pa niko ne moze da skida
Note IV N9100 dual

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: MT:S ili Vip?

Post od miodrage »

Lela, a vidis na "Banjici" (ortopedska bolnica) je upravo obrnuto. Tamo mt:s ima maks jednu crtu signala, a na pojedinim mestima su prave rupe u signalu. Sa druge strane, Vip ima 4-5 crtica od 5 :D I sve fercera besprekorno.
A da je trenutno ocajna ponuda Vipa, to stoji.
Elem, pricao sam sa jednim deckom iz NS koji radi u Vipu (prodao sam mu 4s), kaze da je i on sokiran ovom ocajnom ponudom, ali da bi od 1. decembra nbeke stvari trebalo da se menjaju.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: MT:S ili Vip?

Post od Lela »

na VMA ima lokacija kada je signal VIPa savrsen, naravno, ali cim je osoba/telefon :D u pokretu, gubi se glas, signal varira, pa sve do ''nedostupnosti'' :dry:

znaci postoji sansa da se nesto promeni oko nove godine ? To nije losa vest, ako bude opet dobrih promocija, bice mesta za novo kalkulisanje :D

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: MT:S ili Vip?

Post od sugarcoated_ass »

Sad uporedo koristim sva tri operatera... VIP i Telenor kao privatni, a mts kao sluzbeni. Mts mi je par puta totalno izgubio mrezu na putu izmedju Budisave i Kovilja, Telenor se van naselja drzi 2G, dok me je Vip iznemadio... Van naselja mi skace izmedju 3G i H, a u celom NSu je zalepljen na H. Pao mi je na E kad sam se zavukao u neku rupcagu kod Sajkasa...

Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: MT:S ili Vip?

Post od Lela »

moram da priznam da ja nemam to ''H'' 8) ali imam ''3G'' koji je punog signala, vecinom - a i ne bio kada na okolna 2 solitera ima 10 antena :P

u gradu ima kao sto sam rekla budzaka gde prelazi na onu obicnu antenicu :D

u selu (poprilicna zabit :)) ima signala tamo gde MTS nema :D

Odgovori