Da li je 500mb neta mesečno dovoljno?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
kenzoki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 08:39
Lokacija: bg
Kontakt:

Da li je 500mb neta mesečno dovoljno?

Post od kenzoki »

da li je 500mb neta mesečno dovoljno za sledeće - svaki drugi, treći dan 10-20 stranica surfa, poneki youtube klip (retko), poneki download do 20mb (retko)?

pretpostavljam da bi oni koji su merili internet protok znali, ja nisam do sada a pitam se da li bi mi takav paket bio dovoljan.

ne prelazi mi se u vip zbog smart paketa i dodatka od 1gb jer mi to deluje kao više nego što mi treba a i izašlo bi skuplje sa tarifom smart 300 + 1gb neta, uzeo bih telenor prenesi i surfuj 500, ali mi možda zafali neta.

:|

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: mesečna internet potrošnja

Post od sugarcoated_ass »

U telenoru uvek mozes dodati jos 500MB za 290 din ako ti zafali brzog neta. :)

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: mesečna internet potrošnja

Post od m@c|-|oR »

kenzoki, nemaj brige. Za ono što ti navodiš kao potrebu, teško da će ti zafaliti ikada. Kod Telenora, posle potrošenog paketa imaš i dalje pristup netu, samo po dial up brzini. A što reče psyhound - lako se dokupi nova količina.
Ja sam do skoro bio u Vipu u postpaid 325 tarifi i tokom dve godine nikada nisam potrošio mesečnu kvotu. A skidao sam aplikacije, dva puta apdejtovao Android OTA, koristio telefon kao wifi ruter...
Samo, pogledaj ponudu i trenutne promocije i kod drugih, možda skockaš nešto povoljniji paket (to što ti pominješ košta 990 dinara, zar ne?).
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: mesečna internet potrošnja

Post od sugarcoated_ass »

m@c|-|oR, Prenesi i Surfuj 500 je 990din... ja ga bas koristim. :)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: mesečna internet potrošnja

Post od acamatic »

kenzoki, sigurno ce ti biti dovoljno,cak sta vise mislim da sa tvojim ovakvim koriscenjem ce ti i ostajati MB...
E sad sto se tice paketa,da li si mozda razmisljao o mts,oni imaju super ponude sa 50% manje pretplate..i o tome mozes da razmislis..

kenzoki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 08:39
Lokacija: bg
Kontakt:

Re: mesečna internet potrošnja

Post od kenzoki »

da! zaboravih na tih 50% kod mts. proveriću da li to još važi

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: mesečna internet potrošnja

Post od m@c|-|oR »

što reče acamatic - jedan od mojih paketa je Mix Net M, u kom imam 600MB mesečno, ali samo 300 minuta, za nešto manje od 600 dinara mesečno. Sad, koji su tvoji prioriteti, ti najbolje znaš.
Drugi paket mi je baš Prenesi i surfuj 500, ali na njega imam 50% popusta, pa zato ne znam koliko je inicijalno.
Svakako vredi proveriti ponudu svih operatera pre konačne odluke.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

kenzoki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 08:39
Lokacija: bg
Kontakt:

Re: mesečna internet potrošnja

Post od kenzoki »

našao sam na mts sajtu to za 50% popusta, dobro su ga sakrili :lol:

i mene je interesovao mix net m, ali tek sa tim popustom dolazi u obzir. jedino mi se ne prelazi u drugu mrežu zbog standardnog obaveštenja kod dolaznih poziva, al jbg :disgust:

a kakav je to popust kod telenora? jel to neka standardna promocija ili ne? ne nalazim na sajtu nikakvo obaveštenje

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: mesečna internet potrošnja

Post od m@c|-|oR »

kenzoki napisao:a kakav je to popust kod telenora? jel to neka standardna promocija ili ne? ne nalazim na sajtu nikakvo obaveštenje
Ne, to nije standardna ponuda i nema je na sajtu. Nju nude pojedinim korisnicima (pa i meni), kad odluče da menjaju operatera. Ne računaj na to, ako nisi kod njih neko vreme i ako su ti računi bili ispod 1.500 dinara.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

kenzoki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 08:39
Lokacija: bg
Kontakt:

Re: mesečna internet potrošnja

Post od kenzoki »

ne, tek prelazim na postpaid, nemam čime da ih ucenim :D
znači mts it is.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: mesečna internet potrošnja

Post od Deksi »

Tako je, kod telenora mozes traziti popust ako ti istice ugovor ili nagovestis prelazak u drugu mrezu.
Kod mts-a je popust od 50% do nove godine ali sigurno ce ga produziti kao sto su ga i dosad vec nekoliko puta produzavali.
Ako broj koristis u poslovne svrhe onda zaboravi o prenosu broja jer ces doziveti bankrot. Puno njih nece ni sacekati automat da zavrsi sa obavestenjem i obustavice poziv jer ce misleti da si nedostupan.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: mesečna internet potrošnja

Post od janka_88 »

Ma bice ti ta kolicina i vise nego dovoljna. Ja koji svaki dan surfam dosta, pricam na viber bar pola sata dnevno i saljem slike preko whatsapp i cesto skinem neki update sa marketa ili novi program ne prekoracim limit od 500mb. Dok sam imao N8 vrtila se potrosnja oko 300mb dok sa androidom se primjeti povecana potrosnja ali opet sve u granicama. Uglavnom ta kolicina je dovoljna, samo vidi koji operater ti vise odgovara i to je to. Pozz

Odgovori