Telefoni iz Amerike

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Corleone
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 21. Jan 2011. 20:28

Telefoni iz Amerike

Post od Corleone »

Da li neko moze da mi objasni,da li mobilni telefoni kupljeni u Americi (ne preko nekog njihovog operatera) mogu da se koriste posle kod nas?Posto sam cuo neke price da njihovi operateri rade na drugim frekvencijama,pa to posle stvara problem kad se telefon donese kod nas..Unapred hvala..Pozdrav

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Post od Behemoth »

Pa ako je simfree telefon radice bilo gde u svetu,ako je zakljucan za jednu mrezu onda ce morati da se dekodira.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Jel to neko brisao moj odgovor ili je ovo ponovljena tema :? U USA se koriste druge frekvencije pa da bi se takav telefon koristio ovde potrebno je da bude Quad Band, tj da podržava sve, plus velike su šanse da bude zaključan na operatera, zavisno od toga kako si planirao da ga nabaviš, tako da ili sam juri koji telefon na kojim fr. radi ili pitaj za konkretan model ovde.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Nasi operatiri su na GSM mrezi tako da telefoni za CDMA nece raditi, i koriste frekvencije od 900 i 1800MHz (koliko znam, ispravite ako gresim). Ako ih telefon podrzava radice 100%

Corleone
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 21. Jan 2011. 20:28

Post od Corleone »

Hvala na svim prethodnim odgovorima..
@psyhound Moze jedno pojasnjenje?posto se najbolje ne razumem u telefone..sta tacno znaci gsm mreza i cdma mreza i kako mogu da proverim na kojoj mrezi telefon moze da radi?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Svi QuadBand GSM telefoni ce raditi i kod nas. Oni koji su za CDMA standard nece raditi, kao ni ja mislim Dual Band telefoni koji su na frekvencijama 850 i 1900 MHz. Za ovu poslednju tvrdnju ipak nisam 200% siguran.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Corleone, odes na sajt proizvodjaca i proveris ili na gsm areni ili ovde na sajtu. Mozes i bilo gde druge gde postoji puna specifikacija tog nekog modela. A mozes i da nam kazes koji je telefon u pitanju pa da ti kazemo da li ce ili nece raditi kod nas (u Evropi). Problem je sto neke modele prave da podrzavaju iskljucivo CDMA ili GSM a neke, to su ti QuandBand, da podrzavaju i CDMA i GSM.
Odgovorili su ti sta znaci CDMA a sta GSM mreza, razlika je u frekvencijama na kojima rade telefoni tj koje frekvencije podrzavaju. U USA koriste CDMA dok se u Evropi koristi GSM.

Corleone
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 21. Jan 2011. 20:28

Post od Corleone »

Znaci HTC Desire HD,Evo 4g ili Sensation xl ce raditi???Hvala jos jednom na odgovoru

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Corleone,EVO 4G nece,ostala dva nevedena modela ce raditi.
Najbitnije je da pre kupovine tacno saznas naziv modela i da onda lepo pogledas na kojim frekvencijama uredjaj radi.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Corleone
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 21. Jan 2011. 20:28

Post od Corleone »

Buni me samo jos jedna stvar,razumeo sam da telefon mora da podrzava sve GSM frekvencije i CDMA,ali kada sam gledao specifikacije pojavljuje se i UTMS (sta god to bilo) jel i to utice da li ce moci da radi kod nas ili ne?

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Corleone
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 21. Jan 2011. 20:28

Post od Corleone »

Super ali mi nije jasno zasto onda ne moze da radi Evo 4G kad sam na GSM areni filtrirao i on podrzava sve frekvencije GSM i CDMA?!

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Corleone,mislis na ovaj telefon
Slika
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Corleone
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 21. Jan 2011. 20:28

Post od Corleone »

http://www.gsmarena.com/htc_evo_design_4g-4202.php
Pogledaj link pise da podrzava GSM sve isto na gsm areni...:)

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Слобода или смрт

Corleone
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 21. Jan 2011. 20:28

Post od Corleone »

Pa isao sam filter sve GSM i CDMA i izaslo mi to.. :shock:
Ne znam samo u cemu je problem..ali nvm..:)

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Је л` нас тролујеш или стварно не видиш да си дао линк ка EVO Design 4G (који је Ево 3д за УК и ради на гсм мрежи) уместо линка за Ево 4г који је стари модел за америчку Спринт мрежу?
Слобода или смрт

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Corleone,a da li si primetio puno ime modela za koji si postavio link?!

HTC EVO Design 4G
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Corleone
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 21. Jan 2011. 20:28

Post od Corleone »

Jbg isao sam samo filter za date karakteristike nisam obratio paznju na pun naziv,u svakom slucaju hvala Fox..Pozdrav

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Ako je ovako lakse, americki T-Mobile i AT&T koriste GSM tehnologiju i njihovi telefoni, posto imaju slot za SIM karticu, ce sigurno raditi kod nas. Mreze Verizon i Sprint su CDMA, a modeli za njih nemaju slot za SIM karticu pa prema tome nece raditi kod nas.
Ovo vazi za modele koji se uzimaju preko mreza, sto u Americi uglavnom i jeste slucaj. Da li se moze telefon uzeti i za kes, nije mi poznato. Treba se raspitati...

Odgovori