Domet Telenor mreze na Kopaoniku

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Domet Telenor mreze na Kopaoniku

Post od Layne_Staley »

Pozdrav ljudi.

Interesuje me, jel neko zna kakav je domet Telenor mreze na Kopaoniku?
Interesuje me globalno na Kopu, ali najvise dole u centru (oko Grand hotela, jer sam tu blizu smesten u privatnom smestaju).

Konkretno me interesuje jer moram da radim neki projekat za fax dok sam na skijanju (ETF sisa zivot :) ), a treba mi internet za izradu tog projekta, a ne verujem da ovaj privatni smestaj ima wireless, pa sam hteo da rasirim internet sa telefona na laptop.. Zato me interesuje kakav je domet, da znam da li bi mogao to da uradim.

HVala unapred.

p.s. Nisam znao gde da postavim ovo pitanje, pa sam otvorio novu temu ovde, nadam se da nikome ne smeta :)
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Layne_Staley, pre godinu dana kada sam bio na Kopu (hotel Angela, Konaci), 350m od Granda, Telekom je imao solidnu mrezu, a Telenor je bio odlican (nesto am sa koleginog telefona morao hitno da saljem). Sto se tice WiFi-a, nasao sam jedno 20-ak mreza, ali je problem sto je trenutno napolju ledeno, a znas i sam domet istih.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Post od evolution »

@Layne_Staley, možete proveriti pokrivenost na mapi Pametne mreže: http://www.telenor.rs/sr/O-Telenoru/Mre ... ezolucija/ . Prema mapi Grand hotel, kao i Vila Suzana na Kopaniku i njihova neposredna okolina su pokriveni HSPA i HSPA+ signalom, tako da verujem da će vam Telenor mreža tamo koristiti. Zbog specifičnosti terena, moguća su manja odstupanja od mape.

Pozdrav
Poslednja izmena od evolution u Pon, 13. Feb 2012. 10:26, izmenjeno 2 puta ukupno.
iPhone 6 Plus

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Layne_Staley »

miodrage, hvala ti care :) Ja sam u nekoj Vila Suzana, privatni smestaj neki, odmah pored preskupog Granda.. Nadam se da cu imati dostojan internet barem za 3g ako ne za hdspa :)
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Layne_Staley, nema na cemu, nadam se da se nesto promenilo, ali nabolje!!! Javi utiske :P
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Layne_Staley »

miodrage, javljam utiske jos sutra, jer sutra ujutru u 11 putujem :)

evolution, hvala i tebi takodje :)
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Layne_Staley, i fotke da okačiš!!! :)
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Odgovori