Galaxy Y mi je za jedno popodne pojeo 2900 dinara

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
mimoza
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 04. Jan 2012. 18:20

Galaxy Y mi je za jedno popodne pojeo 2900 dinara

Post od mimoza »

Treba mi pomoc- tj ako se neko nasao u slicnoj situaciji i uspesno je razresio neka pise.
Produzila sam pre par dana ugovor sa Vipom, presla iz manjeg paketa 150 koji nema besplatne Mb u veci paket koji ima 325 besplatnih Mb mesecno. Medjutim caka je u tome da me nisu odmah prebacili u novi paket nego tek kad prodje ovaj mesec jer navodno ne moze da krene novi paket odmah sem ako ne dodjem da obnovim ugovor bas tog dana kad mi se restartuje racun i opet krece od nule. U svakom slucaju telefon je bog zna sta apdejtovao za jedno popodne jer kad sam proverila stanje racun je bio 2900 dinara, ja sam skinula jednu bednu aplikaciju i azurirala vremensku prognozu. Naravno da mi niko u Vipu nije rekao da pazim i kako da iskljucim sve sto se apdejtuje da ne bih nastradala. Kazu da to nije njihova greska oni nisu duzni da nas obaveste o tome. Ne znam sta da radim, da li je neko u slicnom problemu i sta raditi? Naravno, kao poslednju opciju cu da platim ali bih bila zahvalna na nekom savetu tipa ko je tu kriv, da li su oni zaista u poziciji da nas drndaju kako im se svidja i sl? Hvala!

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Pa nisu krivi, ti si znala da nemas besplatne megabajte tako da je nekako blo logicno da neces koristiti nesto sto nemas, a opet ako kupujes nesto sto ne znas da koristis mogla si prvo da se malo raspitas o tom uredjaju a ne da se onda zalis. I kao trece tema ti nije na mestu i bice obrisana cim moderatori vide.

mimoza
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 04. Jan 2012. 18:20

Post od mimoza »

Zasto mi nije tema ne mestu? Da li ne smem da pitam i obavestim se? Ne znam od koga cu da cujem informacije ako ne od ljudi koji vec koriste ovakve telefone i imaju slicne probleme? Da, kako ja mogu da znam koliko megabajta trosi azuriranje vremenske prognoze? Ocigledno si ti bolje obavesten pa mi kazi.

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

mimoza, tema je za podforum o operaterima, nisi jedina koja ima ovakav problem, ali nazalost, moram se sloziti sa kolegom lesa0208, jer je potpuno u pravu.
::luv phonez::

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

mimoza, dobila si odgovor gde treba da bude, e sada vrmenska prognoza ne trosi mnogo medjutim ako se updejtovala po ceo dan i ako je bilo na nekih 10-ak minuta onda jeste mnogo, i ima jos dosta stvari koje su mogle da ti se updejtuju.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

mimoza, jedino što možeš da tražiš, je listing. Ako je u njemu registrovan saobraćaj, sve ćeš morati da platiš. Nemaju oni obavezu da te obaveste da isključiš aplikacije. Što je do njih, oni su ti rekli, a to je da nemaš besplatne mb dok ne dođe sledeći obračunski period (što jeste glupo, ali moraš da prihvatiš). Kod mts-a ti odmah promene tarifu i onda posle dobiješ 2 računa, srazmerno broju dana jedne i druge tarife.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

mimoza, pošto se tvoja tema odnosi na VIP i njihov odnos prema tebi temi ovde nije mesto. I ostali su u pravu, VIP nema obavezu da te obavesti o tome koliko MB tvoj telefon može da potroši niti kako se isklučuje sve što se updatuje...

Postoji tema o ovome Ogromna potrošnja mb i reklamacija u Vipu pa tamo možeš nastaviti o svom problemu...:)

Ubuduće koristi opciju Traži pre nego što otvoriš novu temu i obavezno pročitaj pravila Forum...:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Zaključana tema