Internet i kablovski provajderi: Net + TV + Telefonija

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge

Koji je vas internet/kablovski provajder?

SBB
13
57%
MTS - Telekom Srbija
4
17%
IKOM
2
9%
Radijus Vektor
1
4%
Orion telekom
1
4%
KBCnet
0
Nema glasova
BeotelNet
0
Nema glasova
Pošta NET
0
Nema glasova
TARGO Telekom
0
Nema glasova
Kopernikus Technology Group
1
4%
ostali
1
4%
 
Ukupno glasova: 23

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od srdjanyo »

Zar BOX paketu nije osnova fiksna linija.Evo,nas zovu iz mts već 2 puta da uzmemo BOX i svaki put im kažemo da smo podstanari.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: MTS novosti

Post od Lobachewsky »

Baraba napisao:Ne mora fiksni?
Koja je varijanta najpovoljnija?
Mora, mora fiksni za BOX. To je sustina Box-a. Da fiksnu sa kojom inace deru prebacis na box i placas je manje ili je "ne placas".

Primer BOX 3 - fiksni, internet i IPTV je 2699 din. Toliko bi ispalo samo Internet i TV da placas sve odvojeno, plus na to dodaj fiksni pretplatu.

http://www.open.telekom.rs/box/content. ... 0&sid=1005

Ne pricam napamet na osnovu linka, vec iz prakse - morao sam da prebacim fiksni na moje ime da bih uzeo BOX 3. Inace, po meni jedini vredan paket kod telekoma je BOX 3 (fiksni + internet + tv).

Ne bih preporucio BOX 4 iz razloga sto time vezes svoj mobilni telefon na BOX dve godine i ne mozes da pratis akcije i promocije ni na mts-u, plus, naravno ne mozes da menjas operatera ako oko nove godine neko da dobru akciju. Ako vec hoces i mobilni da ubacis u mts, onda je najbolja kombinacija BOX 3 (fiksni + internet + tv), tu se ususkaj, a sa mobilnim se setkaj gde je najpovoljnije (ipak je to najdinamicniji deo trzista telekomunikacija.) Na kraju krajeva, uvek imas 50% popusta kod telekoma.

E sada, da li telekom ili sbb... SBB je u globalu bolji, vise nudi, ali recimo ja volim da gledam HBO i HBO on Demand - to zadovoljstvo na mts-u kosta 480 din, dok na SBB imas samo HBO premium ako hoces on Demand uslugu koja je 720 din, a toliko mi se bas i ne daje. Medjutim SBB ima D3 GO, ima znatno brzi net u paketima, ima foxove i sport klub kanale...
D3 GO je za nas zaludjenike, ne verujem da kod normalnih ljudi to utice na izbor operatera. Mada bice opasno kada telekom u svoju mtsTV GO aplikaciju ubaci IPTV ponudu - bez merenja protoka. Tu ce onda telekom biti u ogromnoj prednosti za tu uslugu.

Jbg, ja u mojoj zgradi nemam SBB, mozda bih se za njih pre odlucio posto su oni ti koji trenutno diktiraju trendove. Mislim da je SBB bolji izbor. Iako je telekom vrlo vrlo pouzdan. Isto tako telekom jedini ima pravi IPTV (postoje dva odvojena kanala, gledanje televizije ne utice na brzinu neta, i obrnuto - torenti ne uticu na gledanje TV-a).
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: MTS novosti

Post od Baraba »

Hvala na objašnjenju. Brzina mi je nešto mala u box 3 paketu. Na sbb sada gledam, dosta više za sličan novac.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: MTS novosti

Post od Lobachewsky »

Da... plus, neuporedivo vise HD kanala .
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Internet i kablovski provajderi: Net + TV + Telefonija

Post od toda81 »

Никако немој да узимаш адсл и тв код мтс-а јер се многи жале да иптв закуцава често. Много је бољи сбб проверено. Можда је мало скупљи, али зато више вреди
Note IV N9100 dual

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Internet i kablovski provajderi: Net + TV + Telefonija

Post od Lobachewsky »

toda81, mozda pojedinci sa predratnom infrastrukturom imaju problem (ja sam se isto tako svasta naslusao za sbb), ali ako imas bar prosecnu infrastrukturu telekomov IPTV je 100% pouzdan, uostalom kao i telekomov adsl. Telekomov IPTV je kao prava kablovska (pogotovu na novoj platformi gde se kanali menjaju trenutno), radi kao sat.

Nikad nisam verovao da cu to da kazem, ali telekom dozivljavam kao jako ozbiljnu kompaniju. Crko mi bio nesto STB, prijavim popodne- majstor dosao odmah sutra, pre 12. Usput sam mu trazio da mi zameni daljinaki jer je krenuo da me malo zeza (strelice su morale jace da se pritiskaju) posle 4 godine akanja - dao mi novi, rec mi nije rekao.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Internet i kablovski provajderi: Net + TV + Telefonija

Post od Drakenzen »

Nikad nemoj da na osnovu jednog slucaja obelezis celu grupu. Meni radi adsl kao sat, a na pocetku sam imao problema sa pucanjem linka ali je tehnicka sluzba bila izuzetno azurna i resila ie problem u najkracem roku. Bas kao sto kaze Lobachewsky ja telekom smatram za izuzetno ozbiljnu kompaniju.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Internet i kablovski provajderi: Net + TV + Telefonija

Post od toda81 »

Moji imaju najnoviji modem i najnoviju opremu, a i centrala nam je blizu i pre mozda 5 godina je odradjena i javlja se taj problem mnogima. To je u pitanju okolina Jagodine.
Dalje, tri prijatelja u PO isto lude sto su potpisali ugovore sa njima i to sva trojica na razlicitim delovima grada i zale se na blokiranje i pucanje veze na iptv dok adsl radi dobro.
Iz njihovog iskustva sam cuo da se mnogi njihovi prijatelji zale koji nemaju mogucnost sbb-a. Takodje moja sestra radi u telekomu i ona nam je rekla da ima puno problema sa iptv-om na zalost
Note IV N9100 dual

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Internet i kablovski provajderi: Net + TV + Telefonija

Post od acamatic »

Ja takođe nemam problema sa njima, sve radi kako treba. Televizija ne zakucava ako se optereti net, što je veoma bitno.
@toda, kolega za uspešno korišćenje ovih usluga potrebno je da u mestu imaš novu centralu ili pak ako to nemaš onda da budeš najviše 2km od centralne (ovo su informacije iz prve ruke). Druga stvar, napisao si okolina jagodine, imam par prijatelja tamo i mogu ti reći da jedan od njih koristi box paket, njemu radi odlično, al ajde da izuzmemo to pošto je baš u gradu. Mogu problemi da se jave u onom metu "Trnava, Dragocvet..." jer idr centrala preko centrale i tada se javljaju neke smetnje, barem što se tiču iptv..
Ne znam, ja ti kažem, dosta mojih koriste njihove usluge i nemam nikog da se žali..

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Internet i kablovski provajderi: Net + TV + Telefonija

Post od toda81 »

Acamatic, dovoljno je ovo sto si rekao. Nova centrala i do 2km od centrale. Druze moj, koliko njih mogu da ispu javaju ove uslove? Da budu do 2km od centrale ili da imaju novu centralu. Samo to sto si rekao pokazuje koliko je truo sam system telekoma. Ubedi me u suprotno posle ovog sto si rekao.
Cisto da ti kazem da su moji iz Tečića, to je mesto na 25km od Jagodine i centrala je nova i nalazi se na oko 120 metara od moje kuce.
Za razliku od telekoma SBB fantasticno radi i cinjenica je da je najstabilniji kablovski net i tv. Nije bez veze SBB to sto jeste.
Note IV N9100 dual

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Internet i kablovski provajderi: Net + TV + Telefonija

Post od acamatic »

Nema šta da te ubeđujem kolega ili ne daj bože njih da branim. Ovo za centralu, znam preko drugara što radi kod njih i on mi je to rekao da pazim još pre kada sam uzimao iptv. Jer on može da pravi jedino probleme na većoj razdaljini, dok sam adsl ne toliko ili uopšte.. To mesto ako se ne varam je u pravcu Rekovca, što je dosta udaljeno od centra Jagodine i same glavne centrale sigurno. Džabe što je postavljena novija centrala, kada to treba da dođe do glavne.
I po nekoj mojoj proceni mnogo više daje Sbb, ali neki put isto nema uslova kao što je stambena zgrada ili pak neko mesto kod kojih nije još "prošao"(ako se ne varam, mislim da je to čak i Jagodina o kojoj pričamo)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Internet i kablovski provajderi: Net + TV + Telefonija

Post od toda81 »

Aco, druze moj, mi samo pricamo kulturno i civilizovano i ja nista sto si napisao ne shvatam pogresno. Ja na tebe, a i na ostale kolege sa foruma gledam kao na moje drugove iz stvarnog zivota, a ne ovog virtuelnog. Moje misljenje covek moze uvek da promeni ako me ubedi ci jenicama u suprotno od onog sto sam do tada mislio.
Samo hocu da kazem da mi se uoste ne dopada to sto si rekao, a vezano je za udaljenost od gkavne stanice. Kakva je to stabilnost, znaci samo oni koji su bliu nece imati problem. To nije onda nista.
Da, odlicno izgleda znas moj rodni kraj, Tečić je ispred rekovca kada se ide od JA ka Rekovcu.
U pravu si da nemaju ni svi u PO mogucnost da imaju SBB, ali ko ima blago njemu jer ima stabilnost i kvalitet
Note IV N9100 dual

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Internet i kablovski provajderi: Net + TV + Telefonija

Post od acamatic »

Toda, ništa loše nisam ni mislio kada sam rekao za neko ubeđivanje , već smo samo iznosili naše i od naših ljudi utiske. Ja sam samo izneo jedan ružan podatak i žalostan za korisnike koji su udaljeni od 2km u krugu glavne centrale. Ja sam ovu informaciju dobio od dobrog prijatelje koji tamo radi, što smatram da bi bio veliki fer kada bi to izneli svim korisnicima koji trebaju da potpišu ugovor sa iptv uslugom. Realno niko ne može da ima problema ko živi u gradu i na nekih najviše ali najviše 5 km od same glavne centrale. Ali lepo ti kažeš koliko njih nemaju te uslove.

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Internet i kablovski provajderi: Net + TV + Telefonija

Post od Drakenzen »

Znate kako kažu, kad nema kiše dobar je i grad. Tako je i sa SBB-om i Telekomom, kad ne moze SBB dobar je i Telekom, nazalost....

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Internet i kablovski provajderi: Net + TV + Telefonija

Post od Lobachewsky »

Kod telekoma ili ti radi IPTV ili ti ne radi. Oni koji imaju uslova za IPTV, usluga radi besprekorno. Ni ja, a ni moji roditelji nikada nisu imali problema sa telekomom.

E sada, verovatno bih i ja koristio SBB da ga moja zgrada ima, dok u mom rodnom gradu nema SBB-a uopste. Tako da telekom je jedina moguca normalna opcija.

Edit:
Ubaceno glasanje. :wink:
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Internet i kablovski provajderi: Net + TV + Telefonija

Post od m@c|-|oR »

Fale neki lokalni kablovski operateri koji pružaju uslugu interneta.
Ja u Nišu koristim usluge Jotel-a. Sad, ako oni pripadaju nekom sa spiska, onda je u redu.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Internet i kablovski provajderi: Net + TV + Telefonija

Post od Lobachewsky »

m@c|-|oR, prednost sam dao provajderima koji nude Triple play usluge (internet + televizija + telefonija) i generalno vecim provajderima koji u ponudi imaju internet i televiziju "skockanu" u paketu.
Ima dosta lokalnih provajdera, svakako ne mogu svi da stanu - u Srbiji ima 94 kablovskih i 221 internet provajdera :o
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Internet i kablovski provajderi: Net + TV + Telefonija

Post od toda81 »

Aco, razumemo se jer smo normalni ljudi koji znaju da saslusaju jedan drugog.
Steta je sto se to tako radi jer je u svemu najbitniji na zalost novac.
Nek samo bude sto bolje i sto kvalitetnije konkurencije i da svako ima mogucnost odabira onog ko je po njegovom miskjenju najbolji
Note IV N9100 dual

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Internet i kablovski provajderi: Net + TV + Telefonija

Post od fannY »

Prednost dajem SBB-u. Jedina zamerka sto nemaju paket Arena kanala. Zato im je internet najbolji. Jel moze kod Telekoma vise od 10Mb/s?

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Internet i kablovski provajderi: Net + TV + Telefonija

Post od toda81 »

Lepo kazes, jedina zamerka je sto nemaju Arene, ali zato imaju SK ;)
Note IV N9100 dual

Odgovori