Tužio mts za krađu u obračunu minuta u postpaid - u i dob

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Tužio mts za krađu u obračunu minuta u postpaid - u i dob

Post od mp3mp3 »

Branko Jovanov, mladi Beograđanin, pravosnažnom sudskom presudom Suda časti Privredne komore grada Beograda razotkrio je veliku prevaru nacionalnog operatera. U presudi, između ostalog piše da je ovo preduzeće za telekomunikacije krivo „zato što su jednostrano prekršili Opšte uslove ugovora o pretplati“, što je, takođe, u suprotnosti sa Zakonom o zaštiti potrošača.

Prema rečima Jovanova, u pitanje je uzimanje novca postpaid pretplatnicima mobilne telefonije kroz tzv. zaokruživanje minuta a u ugovoru je potpisano na sekundu.

http://www.dverisrpske.com/sr-CS/prenos ... isnika.php

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Upravo gledao na youtube i pre sam znao da kradu..ali stvarno moje misljenje je ko god predje kod njih taj mozak nema,to mislim jos odavno! Devojka ima onaj flash internet,i otisla je van zemlje iskljucila komp,flas stavila u fioku i kad se vratila,proverila racun i imala sta da vidi,tj zaduzenje povecano za 1200din..i bila zalila se,nije zbog para nego iz princia! Ptiznajem samo Telenor i nista drugo,sem njega,malo skuplji al zato sljaka bas onako kako je zamisljemo i kako pise..nesto slicno kao Mercesed:)
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Супер што је добио и што само Телеком заокружује и што само Телеком прећуткује ствари. Ја сам њихов корисник и супер ми је, можда зато што немам мозга а можда зато што ми услови одговарају 8)

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Sjajna vest. Očigledno treba malo bolje pročitati potpisane ugovore i videti šta može da se iskopa. Operateri imaju prava na izvesne izmene i koje su dovoljno unapred najavljenje ali glavna stvar je ono što je potpisano. Zato je uvedeno da mora lično da se ide do poslovnice i potpiše promena tarife.

E sad koliko god Telenor imao bolju infrastrukturu, ili samo manje opterećenu od Telekoma, ne mogu da se složim s tim da su oni prepošteni i super a svi ostali lopovi i očajni............ jesam ja nezadovoljan Telekomom ali ne mislim ni da je Telenor cvećka, bilo je sličnih iskustava i sa njima ovde na forumu. A i da su kao BMW pa i ajde, ali ako su kao Mercedes :D
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

gargamel4, to je poenta. Svi operateri imaju slicne ugovore i svi zaokruzuju. Nisam bas skapirao o cemu je rec. Da li je imao vremenski obavezujuci ugovor, sa koim tarifiranjem je poceo, kad se to desavalo... Elem, znam da je sada, kod svih operatera, kako potpises, tako i nastavjlas, sto se tarifiranja tice, osim ako odlucis da promenis tarifu ili da uzmes telefon/popust, pa moras da potpises novi ugovor.

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Bio sam mozda malo prestrog sto nije moja osobina inace,ali stvari jednostavno tako stoje kod telekoma,imam i ja neke zamerke kod Telenora npr. da nemaju kaunter potrosenih poruka koje se kupuju na putnom paketu,pa ja moram da ih brojim,stanje mi se zaduzuje pa se na kraju meseca odbije..ko zna kako to obracunavaju..a za pri pad imaju kaunter..mnogo je tesko da se ugradi i za post paid. Ali to su neke tehnicke sitnice,a ovi kradu jednostavno...eto sa internetom kod moje devojke pre deset dana..ali dobro ima vise operatera pa nek uzme koji kome odgovara. Pa dobro mozemo da se nadjemo kod Audija :D
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Post od zokowmali »

Evo ja imam i mts postpaid i Vip postpaid....tacno je da zaokruzuju i dalje,a i u ugovoru lepo pise da moraju da mi posalju i listing uz racun kada zatrazim,evo 4 meseca i nikom nista,a samo pretplata mi je oko 2500,00,a uz Vipov racun mi lepo stigne i listing i lepo pise u sekundi koliko sta kosta.Samo da napomenem da mi je za 11 sekundi koje sam pozvao na Tursku mrezu naplaceno 450,00(VIP)...jedva cekam da mi istekne ugovor sa Mts pa da ostanem samo na Vipu....bolji domet,bolja konekcija a i znas na cemu si. Mts je od nove godine izgleda ulozio samo u reklame sa Djokovicem,a usluga im se srozala na najnizi moguci nivo od kako znam za njih,a njihov postpaid koristim od 2003....

deana
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 09:14

Post od deana »

Juce su me tata i prijateljica pozvali da pitaju sto sam ih zvala jer su imali moj poziv, a nista se nije desavalo. Nema sanse da sam ih juce zvala, ali kad sam proverila u listi poziva, zaista pise da sam sa jednim ''razgovaral'' 15 sec. a sa drugim 5 sec. Naravno, to se lepo zaokruzi na minut.
Da ne pominjem kako su pre nekoliko meseci obracunali da sam sa tatom (sa kojim zivim u istom stanu) razgovarala 46 minuta. :shock:
Naravno, dobri stari mts je u pitanju.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

deana, koristim jako dugo sto u prepaidu, sto u postpaidu mt:s, kao i dosta ljudi u mom okruzenju i ni meni, niti bilo kome od njih se tako nesto nije desilo.

Da li si sigurna da nema problema sa samim tvojim aparatom? Da li si probala da iskljucis telefon na par dana i da posle proveris listing? Da ti neko nije klonirao karticu? Da li ti je stalno ukljucen bluetooth?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

deana
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 09:14

Post od deana »

Bluethoot ukljucujem po potrebi, tako da to nije u pitanju. Telefon mi je star godinu dana, prilicno je dobar... Pazim kada prekidam vezu, nikad je nisam ostavila otvorenom. Inace, tastatura se automatski zakljucava, pa nije moglo ni slucajno da se ukljuci.
Nisam iskljucivala telefon na nekoliko dana, potreban mi je.
Bas cudno, nemam pojma sta se desava.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

deana, telefon moze biti " star godinu dana, prilicno je dobar.."na prvi pogled, ali imati neki problem. Zato kazem da probas, ako je to moguce, da izvadis mt:s karticu na neko vreme i ne koristis je i da pratis racun.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

darkooni
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Uto, 29. Sep 2009. 00:27

Post od darkooni »

Ma to je nemoguce. Mora da postoji neka caka. Ja sam bio u mts i moja sestra i kao dolazili veliki racuni a u sustini posle nekog vremena mi smo zaista bili krivci-trosili smo. Evo sada taj broj majka koristi zapravo vise ga ne koristi nego sto zove i sve je ok.
Pogledaj malo icackaj. Neka glupost je jos ako imas android uh to zna samo sve da radi mom bratu se ubdejtovao sam a racun uh. Kada hoce covek da ima Galaxy 2 a ne zna ni obican da koristi akko treba:)

deana
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 09:14

Post od deana »

Hvala na savetima. :D
Inace, imam losa iskustva sa mts-om, pa me ne bi nista iznenadilo. Mislila sam da se prebacim u Telenor, ali vecina mojih prijatelja i familije je u mts-u. :dry:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

A ti se prebaci u Vip i zezni sve;)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Horejšio
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2011. 18:02

Post od Horejšio »

deana, moguce je da ti se telefon otkljucao i sam slucajno okrenuo neke brojeve.
Tastatura ti se automatski zakljucava, ali proveti da li se moze otkljucati klikom na bilo koji taster. Ovo se posebno lako desi ako telefon nosis u dzepu pantalona, jer dok hodas, kad se savijas itd. nesvesno pritiskas neke tastere.
Ne znam kako drugacije da objasnim tvoj slucaj. Znam da su neki moji poznanici imali isti problem. Proveri i sta su pozivani culi nakon uspostavljanja veze...ako je ovo o cemu pisem, verovatno nisu razgovetan govor vec neku buku, nerazumljiv govor (kao da je iz daleka) i slicno a sve to u skladu sa aktivnostima koje si obavljala u tom trenutku. Izuzetno kratko trajanje tih "razgovora", takodje, ukazuje na slucajno biranje broja.

Ne verujem da je do MT:S-a.

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

deana, plus na ovo sto kaze Horejšio, proveri kada su tacno u minut obavljeni ti razgovori i pokusaj da se setis sta si tog trenutka radila i gde si se nalazila.
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

deana
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 09:14

Post od deana »

Mislim na sam se nalazila na casu, radim u skoli, a drugi poziv je bio dok sam se vozila busom. :wink:

Tastatura se otkljucava tako sto se prvo klikne na jedno dugme, a onda dodirom na katanac. Telefon mi je u futroli, a futrola u tasni. Nemam ono brzo biranje, tj, nisam ga aktivirala. Pozvani nisu nista culi. Previse je to slucajnosti. :dry:

deana
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 09:14

Post od deana »

Desilo se još nekoliko puta. Pre neki dan uključi mi se displej (telefon na stolu), vidim tatina slika, a on sedi za kompjuterom, i njegov mobilni pored... Kao ja ga pozivam, telefon mu zvoni.
Danas opet zvoni, ja okrenem tatu, kaže nije me zvao, a i kod njega i kod mene zabeleženi ti pozivi. Da li je do telefona ili ljubljenog mts-a? Da napomenem da je i on imao slična iskustva sa setrom, a nije je zvao. Šta se to dešava!!?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

deana, mislim da si ovo vec vise puta pitala. Ne to nema ama bas nikave veze sa mt:s-om, problem je u tvom telefonu. Mt:s moze da te potkrada (ali to u principu nece ciniti, u svakom slucaju ne na taj nacin) , ali ne i da kontrolise tvoj telefon daljinski.

Da li si nosila svoj telefon u servis? O kom aparatu se radi?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

deana, niti mt:s, niti Vip a ni Telenor ne mogu da zovu ni sa čijeg telefona. Koje telefone imate ti i tata?

Odgovori