Postpaid vs. Prepaid

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori

Koristim:

Prepaid
32
16%
Prepaid ali razmišljam o postpaidu
18
9%
Postpaid
147
75%
 
Ukupno glasova: 197

neovo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 164
Pridružio se: Ned, 19. Feb 2006. 18:45
:: ///
Lokacija: Novi Sad

Post od neovo »

7 godina koristim telenor prepaid i bilo je super sve do ove godine dok nisu poceli da uzimaju 50 din za 2 minuta :wacko: e onda sam popizdeo i uzeo postpaid kod mts-a i tih 2 minuta razgovora placam nepunih 5 dinara(biz mup paket) :D jes' da sam morao da uzmem jos jedan fon al se barem isplati :D
jel sapunjate macora?

Majchek
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 17. Dec 2009. 14:19
Lokacija: Novi Sad

Post od Majchek »

Koristim prepaid.Imam i postpaid,ali sam ga dobila uz telefon,tj.one akcije.Sada mesecno placam 1000dinara,i tako 2 god.
Nije postpaid los,nego ja previse trosim preko njega :dry:
Letos mi je racun bio 14.000 dinara i pozdravila sam se sa karticom.Prepaid mi je bolji jer imam ogranicenu kolicinu kredita i znam koliko trosim.
Preko postpaida sam isto znala,ali nisu uvek informacije bile tacne kada bih zatrazila stanje racuna.Tako da,prepaid.
Samsung i900 Omnia

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Onda si trebala da uzmes kombinuj paket gde imas 1000 dinara kredita i posle toga moras da dopunis. Ako ti to vise odgovara, idi to Telenora pa vidi da li mogu da ti promene paket. Nisam siguran da to moze, ali ako ti je stalo, vidi sa njima ili pozovi operatera pa pitaj da li moze sa prenesi na kombinuj.
Nokia Lumia 630

bile
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Čet, 24. Sep 2009. 22:05
Lokacija: Beograd

Post od bile »

moj razlog prelaska sa prepaid na postpaid je taj sto mi se vise smucilo da ostajem bez kredita onda kad mi najvise treba, a to se svima desilo sigurno milion puta i dosta ciganisanja "e druze imas za poruku/poziv.."

na postpaid je sve divno, sjajno i bajno... dok ne stigne racun :D
iPhone 4

deana
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 09:14

Post od deana »

Ja sam imala varijantu da punim kredit putem sms-a. Skinu mi sa racuna, plus me caste sa 10 % kredita.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Ja imam izuzetno ruzna iskustva sa postpaidom,.ali sam na zalost i dalje postpaid.Kod telenora se ne mogu proveriti potroseni mb pa kada neko slucajno kao ja predje 80mb preko svog paketa plati kao ja 4000din :( To je strasno da ne mogu da naprave kod preko kog se to moze proveravati,a cinjenica je da to namerno nece da naprave da bi nas na ovaj nacin odrali zive
Note IV N9100 dual

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

Ako ti je istekla obaveza prema telenoru,ti promeni operatera,ili vise pazi kad ides na net. Tvoj telefon verovatno ima onaj data counter pa mozes i tu da proveravas koliko si potrosio,zar ne? Imam 5800 pa ne koristim gprs,iskljucivo wifi,jer meni za bilo koju stranicu treba 1mb,a to je onda mnooogo para,ali zato non-stop proveravam stanje na racunu,sto bas i nije moguce kod mts,od koga sam bas zbog toga i pobegao.
ex ivan87

djape48
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 185
Pridružio se: Uto, 05. Jun 2007. 13:19

Post od djape48 »

Postpaid naravno, koristim MT:S postpaid oko 4 godine i vratio bih se na prepaid jedino ako bi ostali bez svih primanja :P
w810 + 8GB

Q Q LeLe
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 05. Mar 2010. 22:40
Lokacija: Beograd

Post od Q Q LeLe »

Постпејд већ дуже време, бејах на допунама исто тако врло дуго, све док није почело да ми се дешава прекидање разговора у пола речи уз објашњење да на рачуну имам толико и толико. Мобтел је у почетку био врло повољан за припејд, а сада Теленор дере, колико могу да оценим, везано за припејд. На постпејду друга прича, још плус и пакет пренеси, па што не потрошиш "данас", а ти имаш за "сутра". Фина стварчица.

Pimpdude
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Uto, 09. Feb 2010. 00:08
Lokacija: Padina-Novi sad

Post od Pimpdude »

Treba mi malo savetovanje. Hteo bih da predjem na postpaid i zanima me sa kojim paketom i kod kojeg operatera mogu do jedno 700-800rsd mesecno da imam besplatno i internet protokol? Gledao sam na sajtovima svih operatera,V*P ima neki paket 350 ali to cini mi se izadje 1300rsd mesecno a kod Te*eno*a ne mogu da se snadjem koliko imaju paketa :? A m*s ne bih. . . Posto niko od mojih poznanika ne koristi 064 . . . Hvala unapred na odgovorima.. .

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »


cenobite
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 26. Maj 2008. 05:45

Post od cenobite »

pa kako za koga,ja koristim postpejd već 7-8 godina i uvek znam koliki će mi račun biti...
a opet imam dve ortakinje koje ne znaju da se kontrolišu i računi su im uvek 10ak puta veći od planiranih...
znači-zavisi od osobe do osobe!
po meni je post bolji-ne moram da jurim trafike,da mi pričaju prodovačice kako 'neće da prođe' i kako 'već para dana ne može da se uplati' bla-bla-bla...!
lepo mi dođe račun i sa drugim ih uplatim u pošti jednom mesečno...
a i post je jeftiniji,kako se god uzme!

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Pimpdude, za 700-800 dinara mesecno ne mozes da imas "besplatno i internet protokol" :D kod Telenora ili Vipa. Kod Vipa imas na tarifi 325 besplatan internet (325MB), ali on kosta 1267 dinara (sa porezima). Kod mt:sa postoji tarifni profil MyBel, u koji je ukljuceno 300MB+300smsa+300 minuta u okviru mt:s mreze i kosta 640 din, sa porezima.

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

imas za 420 dinara 066 postpaid 400, gde dobijas 100min, 100 sms/mms, 100mb i jos po 100min i sms/mms prema 066, nije lose...
::luv phonez::

Pimpdude
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Uto, 09. Feb 2010. 00:08
Lokacija: Padina-Novi sad

Post od Pimpdude »

Hvala vam :) Za stvarno kratko vreme ste mi dali toliko odgovora . . . Moram malo da razmislim,pa cu videti sta da uzmem. . . Uzimam za dva dana Nokiu 5800XM,pa bi zbog toga hteo da ima i malo neta :-) (nisam iz grada,pa nemogu da se grebem na WiFi Hot Spot i te stvari :wink: )
Jos jedno pitanjce,nadam se da nije voma veliki off topic :wink: Koliko mesecno otprilike je dovoljno MB neta? Npr uz dnevnu upotrebu provera maila,na 15min facebook i nekoliko snimka na you tube. . . ?. . . Ne mogu orientaciono da stvorim sliku koliko otprilike mi treba za neke osnovne stvari. . . :)

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Wow, nisam ni znao za ovo, ne pratim. Koristim kao sekundarnu karticu 066 "kontrola 500", za net uglavnom i malo price/sms, ali ovo je bolje :)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

Pimpdude, ja sam ranije u okviru mix ponude imao 20mb nedeljno, sto mi je bilo dovoljno za 7 dana, otvarao sam i isprobao neke online igre cisto da probam, pored toga sam i mail proveravao, fb nemam a youtube mislim da bez wifija nema smisla. najvise mb za pare nudi postpaid 400

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Tacno je youtube bez wi-fija ne racunajte jer spot od oko 3 min.potrosi od 8 do 10 mb.Ja kada sam 2006 god.kod telenora uzimao tel.uz terifni paket i prelazak na post peid mi je bio strasno rizican i pitao prodavca dali po isteku od 2 god.mogu da vratim na pri peid on je rekao da kada prodju 2 god.i istekne ugovor vise necu razmisljati o pripeidu i covek je bio u pravu,sada nebih mogo da se opterecujem odlaskom do trafike,drugo post peid je jeftiniji i trece platis ga tek kada ga utrosis.Nerazumem one koji se plase visokih racuna pa oni ako nemaju konrolu nad samim sebe onda ko da ih spasava. :P :P

deana
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 09:14

Post od deana »

Stoka telekomovska! Vec 7 meseci mi ne prebacuju 350 dinara iz pre paida i pored bezbroj intervencija i u poslovnici u mom gradu i zalbi u centrali. Vrhunac je bio kada mi nisu ukljucili roming (automatski bi trebalo nakon 3 meseca), pa je tata morao da intervenise i za to je trebalo 24 sata. Isto tako je prosao bracni par koji su godinama na post paidu. Tako sam ih napickala, mada nisu ti sluzbenici krivi. Sve odlazem raskid ugovora, zao mi broja, ali mi je strpljenje na izmaku.

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Zato sam ja svoj stari 064 broj zadržao na prepaidu i uzeo kod Telenora novi postpaid broj, pa oba koristim uporedo. Prvo sam razmišljao sam da prebacim broj sa prepaida na postpaid ali zbog svih tih razloga koje navodiš deana, i zbog još mnogo drugih, uzeo sam Telenorov postpaid broj.
Sada čekam MNP pa ću 063 broj da ugasim a ovaj stari 064 prebacim na VIP. Naravno, ako se ovi mamlazi u Telenoru ne opamete pa uvedu Mb u okviru pretplate.

Odgovori