Srbi dnevno poshalju 20 miliona SMS-ova!

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Srbi dnevno poshalju 20 miliona SMS-ova!

Post od Dexter »

Čak 80 odsto vlasnika mobilnih u Srbiji svakodnevno pošalje bar jednu poruku...


Građani Srbije dnevno pošalju skoro 20 miliona SMS poruka. U slanju poruka smo šampioni u regionu, ali još daleko za Evropom, jer Britanci, na primer, nedeljno pošalju više od milijardu SMS-ova.


PORUKA - Kako nam je rečeno u „Telekomu", korisnici ove mreže dnevno pošalju oko 12 miliona SMS-ova. Preko ostala dva operatera korisnici, kako nezvanično saznajemo, pošalju još oko osam miliona poruka, što daje impozantan zbir od 20 miliona SMS-ova dnevno.
- U Srbiji 80 odsto vlasnika mobilnih telefona svaki dan pošalje bar jedan SMS, a prosek za region je 62 odsto. Po ovom kriterijumu blizu su Slovenija (79) i Hrvatska (75), a na začelju liste Bugarska (33) i Austrija (36) - kaže Snežana Delić, menadžer istraživanja koje je nedavno sprovela agencija „GfK".

Psiholozi objašnjavaju da je slanje SMS-a u trendu i da je povezano s današnjim ritmom življenja. Ono što brine stručnjake, jeste tanka linija koja ovu masovnu pojavu odvaja od još jednog oblika otuđenja.

- U svetu postoje različita mišljenja o problemima u vezi sa slanjem SMS poruka. Dok jedni misle da je u pitanju novi oblik zavisnosti od tehnologije, drugi smatraju da je u pitanju samo navika - kaže psihijatar primarijus dr Aleksandar Ramah.

Činjenica je da se ljudi danas sve češće, umesto uživo, putem SMS-a upoznaju, dogovaraju i muvaju, naročito oni sa manjkom samopouzdanja. Na toliku popularnost elektronskih pisamaca, osim cene (jeftinije su nego razgovor), sigurno utiče i širok dijapazon usluga koje se mogu obaviti jednim običnim SMS-om.

Pomoću SMS-a možete da:

Platite parking
Proverite ocene i izostanke vaše dece u školama
Proverite stanje na bankovnom računu
Dopunite kredit za telefon
Pozovete taksi
Proverite račun za Infostan
Proverite da li na birou ima posla za vas
Uplatite internet
Dobijete savet ako ste trudnica
Date oglas
Proverite cene deonica na berzi
Žalite se na kvalitet i cenu kupljenog proizvoda Nacionalnom centru za zaštitu potrošača
Saznate cene voća i povrća
Glasate za pobednika pesme Evrovizije...
Uskoro ćete moći i da...
Kupite ulaznice za koncerte, pozorišta, utakmice...
Platite kartu u gradskom prevozu
Sa fiksnog telefona pošaljete SMS.


Izvor: 24sata

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

joj je80 te zivot.. odma podju psihijatri lupetat kako je to poremecaj hipofize, nekog klinca, pa onda nakrivljeno levo uvo, pa to je zato sto nosa 46 br cipela bla bla bla

ljudi salju porke zato sto imaju mobitel i tacka... da ne salju nesto nebi bilo uredi s njima.. sta se ima polemisat ovo ono.. ljudi komentarisu i valjaju gluposto koji ni nemaju mibitel... uffffff jesam besan na takve gluparije :angry: :angry: :x :x :x :x

da se mi vratimo porukama..

ako je prosek (kako pise) da svaka osoba koja ima mobilni posalje jednu poruku dnevno onda je to pre malo.. mislim, samo jedna poruka.. nesto mi je to pravo tanko.. ja prvi ne saljem puno poruke, skroz izbegavam kucanje jer stalno zovem ali.. barem 2 dnevno posaljem

sto se tice sa usporedbom recimo britanaca, pa mislim da je to nerealno po broju stanovnika a kamoli po broju mobitela, po broju usluga pa tek onda financijska situacija

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Srbi dnevno poshalju 20 miliona SMS-ova!

Post od Lobachewsky »

Dexter napisao:Čak 80 odsto vlasnika mobilnih u Srbiji svakodnevno pošalje bar jednu poruku...
Ima se, moze se :)

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

potpuno se slazem sa naplm death-om,nerealno je porediti britance i nas. i finansijski i brojcano se razlikujemo. pa svai 5 kinez da posalje poruku(JEDNU) pa imaju vise poruka dnevno nego mi... mislim da preteruju malo...
Nokia E71... Elegant, but deadly

llulle
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 447
Pridružio se: Pet, 01. Sep 2006. 19:32
Lokacija: kikinda

Post od llulle »

preko milijardu nedeljno=145 miliona dnevno
u srbiji ima manje od 10 miliona ljudi(sa kosovom),a britanija ima 60 miliona
znaci nek bude oko 7 puta manje stanovnika posalje 7 puta manje sms-ova
dolazim do zakljucka da mi saljemo sms-ove koliko i britanci,samo njih je vise

a najsmesnije mi je bilo kad su na gsm areni stavili neki tip review-a ili vesti da u svetu postaje popularno cimanje,crko sam od smeha,naravno svi komentari ispod su bili da je to staro koliko i mobilni telefon,a oni opasni strucnjaci sa gsm arene nisu znali

http://www.gsmarena.com/beep_me_when_yo ... ws-317.php
nokia c7

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Pa što jes - jes: iscimaš 50 nasumičnih brojeva dnevno i smorićeš minimum 20 riba a od toga jednu možda i ne toliko (neku od preko 40 :lol: :lol: :lol: ) - čuj upoznavanje. To mora da se koristi isto koliko i "pričaonica" :D :D

Znači svako pošalje po jednu dnevno, a neki i više, a? Ali u proseku bi trebalo da šaljemo minimum po 3 (20.000.000 poruka na oko 6.500.000 brojeva na 7.500.000 ljudi), i to sa svih 2 ili 3 broja koliko ih 35% urbanijeg stanovništva ima. A to znači da obzirom da moja baba jedva zna i da se javi kad je neko zove, a da keva pošalje 3 nedeljno, ćale možda 5 sve zajedno s parkingom, znači da ja i burazer moramo žešće da ima vadimo prosek :D :D Statistika je čudo.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Stoned Ryder
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Uto, 16. Okt 2007. 22:38
Lokacija: wherever I may roam...

Post od Stoned Ryder »

Zato moja sestra sa svojih 20-ak poruka dnevno prilično podiže prosek! A verujem da nije jedina... :lol:
Only the good die young,
All the evil seem to live forever!

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Najlepse od svega da smi mi prvi u regionu u jednom IT sektoru (pa makar to bile i sms poruke)....
A moj brat opasno vadi prosek ostalih ukucana,sa oko 40 sms-ova dnevno.....(njemu bi trebala neka sms1500 tarifa... :lol: :lol: :lol: )
D500&E71

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa ja sam verovali ili ne svojevremeno (davne 2001.) za jedno vece stukao 1000 din krede samo na SMS-ove (3 din/SMS). Ali sada vec malo saljem, 2-5 dnevno.
A isto tako svojevremeno mi se desilo da sam poslao SMS na pogresan broj, na kraju upoznao tu devojku i par meseci bili zajedno. Svasta se desava. Jedan zalutali SMS:)
Inace svaki 5. Kinez da posalje 1 SMS dnevno to bi bilo 220 miliona SMS-ova.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Stoned Ryder
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Uto, 16. Okt 2007. 22:38
Lokacija: wherever I may roam...

Post od Stoned Ryder »

Dexter napisao:Činjenica je da se ljudi danas sve češće, umesto uživo, putem SMS-a upoznaju, dogovaraju i muvaju, naročito oni sa manjkom samopouzdanja.
miodrage napisao:A isto tako svojevremeno mi se desilo da sam poslao SMS na pogresan broj, na kraju upoznao tu devojku i par meseci bili zajedno. Svasta se desava. Jedan zalutali SMS:)


Miodrage, ti si, dakle živa potvrda Dexterovih navoda o muvanju putem sms-a! :D
Only the good die young,
All the evil seem to live forever!

Odgovori