Telefoni sa Telenora - skart ili legenda

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Spartacus
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pon, 23. Jul 2007. 14:15
Lokacija: Pancevo

Telefoni sa Telenora - skart ili legenda

Post od Spartacus »

Pre dve nedelje moja prijateljica je uzela 6131. I sve je bilo bajno i sjajno dok juce nije prestao da radi mikrofon. Ne ulazim u to kakav je kvar...
Citam po forumima da se ljudi dosta zale na telefone kupljene kod Telenora. Da li je to preuvelicano ili nas stvarno izradjuju? :? :? :? :?

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ko to može potpuno sigurno i odgovorno da ti kaže? Verovatno velikoj većini rade kako treba a jednom malom delu populacije prave probleme, pa onda oni dižu frku po forumima i onda to izgleda veliko. Jedino operater ima informaciju koliki im je procenat pritužbi i povraćaja, a prodavanje aparata određenog proizvođača na jednom tržištu je suviše velika stvar (i kinta) da bi i sam proizvođač dozvolio da to ne ide preko njega. I gde je tu onda mesto za neku prevaru jer ne postoje neoriginalni telefoni a da se ne prepoznaju iz aviona. Jednostavno treba da prihvatimo činjenicu da i pored rigorozne kontrole kvaliteta proleti neki proizvod koji ne zadovoljava neki standard, ili se tokom kontinuirane upotrebe neki deo pokaže kao neispravan (znaš ono kad ti kažu: "e to čudo ili radi ili ne radi" pa ti daju garanciju nedelju dana? E pa s ovim je slično tj. ako se za nekoliko meseci upotrebe pokaže da sve radi kako treba velike su šanse da će tako i ostati). Odnosno da 1-2% proizvoda ne zadovoljava sve kriterijume i da treba da bude zamenjen. E sad ako su oni bezobrazni pa to neće da rade to je onda već druga stvar.

:)

Stiv
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 31. Jul 2007. 21:19

Post od Stiv »

Ja mislim da je preuveličano. Ne verujem da bi jedna takva kompanija dozvolila sebi takve propuste i na takav način degradirala sebi reputaciju. Pretpostavljam da Telenor dobija telefone od legalnih uvoznika i distributera i da se ne zamajava sa telefonima sumnjivog porekla.

blaster90
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 06. Jun 2007. 19:32
Lokacija: Beograd - Vozdovac
Kontakt:

Post od blaster90 »

Telenor narucuje telefone iz fabrike Nokie, SEa, LGa,... da budu zakljucani za Telenor mrezu...
Ti telefoni su u ne otvorenoj kutiji koju ti prodavac otvori kada ga kupis (za svaki slucaj da ne zafali nesto) a ne ovo po malim prodavnicama da ti daju kutije "Mobil shop" i ostale gluposti...
Sigurnije je kupiti telefon u Telenoru nego u nekoj "radnji"

mali off:Kada sam kupovao K700 pozovem i pitam da li ima i da li je u original kutiji, i zena sto mi se javila pita sta ti to znaci? pa jel je u SE kutiji ili u nekoj drugoj i kaze da jeste u SE kutiji je. I otisla majka da mi kupi i donosi mi T Mobile kutiju na kojoj pise SE i u njoj je K700 sa Vodafona :x

Spartacus
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pon, 23. Jul 2007. 14:15
Lokacija: Pancevo

Post od Spartacus »

Ova tema je i postavljena da se "dokaze" da su price oko Telenora preuvelicane! blaster90, nesto nisam siguran da su telefoni zakljucani na Telenor mrezu!? :? :unsure: da li ste primetili da niko ne spominje telefone MTS-a?
6290

blaster90
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 06. Jun 2007. 19:32
Lokacija: Beograd - Vozdovac
Kontakt:

Post od blaster90 »

Ranije nisu bili, pa su telenorci sabrali 2 i 2 i poceli da ih zakljucavaju(zbog prodaje u radnjama)...
I na sajtu pise da rade iskljucivo sa Telenor karticom...

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Naravno da je glupost, telefoni su najnormalniji moguci...
iPhone + CX300

Spartacus
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pon, 23. Jul 2007. 14:15
Lokacija: Pancevo

Post od Spartacus »

blaster90 napisao: ... pa su telenorci sabrali 2 i 2 i poceli da ih zakljucavaju(zbog prodaje u radnjama)...
Nije mi bas ova logika najjasnija. :? Ukoliko hoces da uzmes telefon koji koji ce biti dosta jeftiniji nego na trzistu, odracete visinom pretplate!!!

Ne mogu da verujem da postoji cela industrija laznih licnih karata.... :shock: :shock: :shock: :shock:

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Pa ima tu sad fora i forica, tipa uzmeš neznamokoliko komada na ime firme, pa ti šatro posle par dana obiju firmu murija to snimi, ti rasprodaš telefone i tako to, ali to je već žešće krivično delo, a i u startu prodaješ zvanično kradene telefone, što nikako nije pametno. 2-3 ili 10 se još i mogu zavaljati, ali 50-100 skupljih modela jako teško a da se ne zaglavi robija. A mislim da ti je ta fora sa ličnim kartama još gora tj. kažnjivija. Ali u principu je objašnjavano već kako se iz inostranstva donose legalni jeftiniji telefoni tako da..........

Nego šta bi na kraju s temom? Jesmo dokazali ili nismo? I šta je na kraju bilo sa prijateljicinom 6131? Jesu popravili, zamenili......?

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Spartacus
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pon, 23. Jul 2007. 14:15
Lokacija: Pancevo

Post od Spartacus »

Telefon je u servisu... Klasika... Ne znam detalje jer nema drugi telefon... Njen ljubomorni decko mrzi sad Telenor iz dna duse!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:| :| :| Sto se tice teme.. Svi mi mislimo da su Telenor telofoni OK dok se nama ne desi nesto slicno... :P :P
6290

LW_N73
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pon, 02. Jul 2007. 11:55

Post od LW_N73 »

ma, daj, imam u kuci 6131, 6233 iz telenora, savrseno normalno rade, i NISU zakljucani za 062/63.
a, i ako ti se desi nesto, imas garanciju kod ovlascenog uvoznika. Na obe kutije je pisalo da je telefone uvezao "Mobis electronic d.o.o."

blaster90
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 06. Jun 2007. 19:32
Lokacija: Beograd - Vozdovac
Kontakt:

Post od blaster90 »

Spartacus, jedno vreme je bila Nokia N73 za 16.000 uz predplatu od 1652din(pro400) a po radnjama je kostala 350-400eura i on da proda takva dva (uzeo recimo na suprugu i sebe) i vec ima lepu platu...
A valjda preko onih grupa moze da se uzme vise telefona ali nisam siguran

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

Stto se MTS tice da ne kvarimo temu jer je ona vezana za telenor...moja baba je uzela nokiu 6070 pre vise od godinu dana uz neki bell 50 paket i nije zakljucan na 064/065 moze i bilo koj adruga kartica...a u telefonu se nalze one ikonice i slicice MTS-a...ja sam uzeo bell 400 ali nisam hteo no jedan telefon da mi daju jer su tad imali k700 i ostale bzvz telefone...
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Cela ova priča uopšte nije neosnovana. Pojedini modeli telefona koje je Telenor nudio se masovno kvarila, ali nabavka nije išla preko Mobisa već preko druge firme koja ih je praktično sklapala ovde.

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

jedan podatak od pre 7-8 meseci, drugarica koja radi u telenoru mi je rekla da je procenat vratjenih n73 80% !!!
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Konkretno, ja sam u januaru uzeo 6131, made in Hungary, jaaako star softver (urađen upgrade u Mobisu, bez pitanja), nezaključana, super radila (radi i sad samo sam je prodao). Ništa nije generalno, bilo je nešto čim se ljudi žale
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

migi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:58
Lokacija: Čačak
Kontakt:

Post od migi »

Takodje moj dobar drug, kada je bila ona prva akcija, kod telenora uzeo je za 16.000 n73...Ama baš prvi dan akcije...

Original pakovanje, sva prateća oprema, papiri...

Medjutim u kutiji nije dobio nikakvu garanciju, a telefon se kvario samo tako! Džojstik, volume dugme, okidač kamere...Sve se pokvarilo u roku od 3 meseca (a čuvao je telefon, i umereno korišćen)

Oko 40-ak evra je on dao na sve popravke... :o to je informacija iz prve ruke, a čuo sam da se još mnogi žale na ovaj model, ali to su isto tako "sitnice", niko nije imao neki ozbiljan problem da mu rikne tel npr.

Neka moja teorija (verovatno nisam u pravu :oops: ) je da su to telefoni namenjeni tržištu istočne evrope (kao što postoji milka čokolada za zapadno i istočno tržište) koji recimo nisu zadovoljili neke norme koje postoje u EU, pa su šinuli te telefone u Srbiju...Mada ni nokia-i ni telenor-u nije u interesu da za neku ne veliku razliku u
ceni telefona gube reputaciju...

A i uostalom nije slučajno n73 povučen iz ponude!! :disgust:

Inače ćalu sam juče uzeo samsung e250 za 3.200 uz prenesi125, zasada radi besprekorno, ako bude problema tu je 12 months warranty kod Roaminga..

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

migi, neverujem da postoje telefoni za istocnu evropu,a drugi za zapadnu...
koliko ja znam postoje za Evropu,Aziju i Usa...
Procenat pokvarenih (uslovno receno) telefona je u granicama normale,ajd neka je to oko 10%,ali svi su pokriveni garancijom i taj tvoj drug je trebao da se zali i brzo bi to resili...
Jedino stvar sto mi se jako ne svidja je slabo razvijena mreza servisera,jer ako se meni npr pokvari 6233 (sa telekoma je inace) ja telefon nosim ovde u predstvnistvo telekoma u Ns,a zatim ga oni salju u mobis ili alphacopy servis u Bg,a to oduzima dosta vremena.Po meni trebali su da otvore servisne centre u Bg,NS,Nis i time bi resili more problema,ipak je cimanje za ljude iz unutrasnjosti da idu do Bg,na srvis itd...
D500&E71

loshmy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Čet, 23. Nov 2006. 21:43
Lokacija: novi sad

Post od loshmy »

Ja sam u telenoru kpio nokiu n73 koja je radila nekih 15 min i onda je ispustila dusu odjednom i nije se palila.Kada sam otisao u telenor nisu ga uzeli da mi ga poprave vec su ga lepo zamenili novim a taj vratili proizvodjacu ili tako nesto.
nokia n73+kingston miniSD 1GB+sony PSP+sony playstation 3 60 GB

LW_N73
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pon, 02. Jul 2007. 11:55

Post od LW_N73 »

nije to jos ono sto bi trebalo da bude, al ja znam par ljudi koji su preko Telenora uzeli fonove, nisam cuo da se bilo ko zalio...
A, Migi, tvoj ortak je pogresio sto nije trazio garanciju...
Mobis je postao ocajan jer im treba previse vremena za neke sitnice za koje u principu treba 20 min da se urade... salju im telefone iz cele Srbije, a ne mogu da postignu nista... + ne prodaju samo delove, vec iskljucivo mora i njihov servis da bude. mislim, traze 1000 kinti da skinu masku na N73...

Odgovori