Yettel novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
djuice
Banned
Postovi: 253
Pridružio se: Sre, 28. Mar 2007. 19:58

Yettel novosti

Post od djuice »

Yettel.

Godina osnivanja: 1994. (MOBTEL); 2006. (Telenor); 2022. (Yettel)
Identifikacioni kod mreze: 220-01
Pozivni brojevi: 062, 063, 069


Sajt:
http://www.yettel.rs

Korisnički servis:
063 9000

Kodovi i kratki brojevi:
*311# - postpaid stanje
*411# - postpaid racun
*121# - provera prepaid kredita
*111# - moj meni
909 - govorna posta

Rok vazenja dopune:
330 + 60 dana (ukupno 13 meseci)
330 + 90 dana, papirni vaucer
180 + 60 dana, posalji dopunu

>>> Mapa pokrivenosti - Telenor
>>> Prenos broja u Telenor mrežu
Poslednja izmena od Lobachewsky u Uto, 07. Apr 2015. 09:48, izmenjeno 2 puta ukupno.
djuice user permanently deactivated.

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

po meni je ovo odlicna novost jer sam ostetio karticu pa mi je malo malo Insert SIM,sad necu morati da idem do njih da potpisujem itd samo stigne na kucnu adresu. 8)
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

djuice
Banned
Postovi: 253
Pridružio se: Sre, 28. Mar 2007. 19:58

Post od djuice »

Svi tarifni dodaci se mogu aktivirati i putem govornog automata pozivom na broj 063/9863 (opcija 1,2,1 za postpaid korisnike; opcija 2,2 za prepaid korisnike).
djuice user permanently deactivated.

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Ja sam ovo radio jos pre dve godine, i od tad samo jednom, tako da ne vidim neku pogodnost od ovog pojeftinjenja, ali nema veze, nekome ce znaciti.

U svakom slucaju, lep potez telenora, svako snizenje, ma koliko ne znacajno bilo, skrece paznju medija na njih, tako da je sve ovo ok...
iPhone + CX300

djuice
Banned
Postovi: 253
Pridružio se: Sre, 28. Mar 2007. 19:58

Post od djuice »

Novi raspored govornih funkcija na IVR-u 063/9863

Slika
djuice user permanently deactivated.

djuice
Banned
Postovi: 253
Pridružio se: Sre, 28. Mar 2007. 19:58

Post od djuice »

Jel' primecujete na Konfiguratoru na sledecoj strani nesto http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3701? Ugovorna obaveza: 1 god. :)
djuice user permanently deactivated.

migi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:58
Lokacija: Čačak
Kontakt:

Post od migi »

Počelo je počelo, pretpostavljam da su planriali u budućnosti da smanje sa 24meseca na 12... :dry: :uhuh: ali operateri još uvek ne znaju ništa...

Videćemo!

dusanN70
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 202
Pridružio se: Uto, 29. Avg 2006. 20:31

Post od dusanN70 »

Ipak su novi paketi sad vidoh :roll: .... idem malo da ih prostudiram 8) ...

Novi Postpaid paketi
Postpaid koji nikada nije bio povoljniji...

Svet komunikacija je svet u pokretu jer različiti ljudi imaju različite potrebe i navike. Razumeti ih i odgovoriti na njih za nas predstavlja izazov.

Tri nova postpaid tarifna paketa čine sveobuhvatnu ponudu koja je napravljena da zadovolji sve korisnike, bez obzira na navike. Bilo da ste postpaid početnik, korisnik koji veoma raznovrsno koristi telefon ili samo ne volite da Vam novac propada, tarifni paketi START, FLEKSI I PRENESI stvoreni su za Vas.


Nešto zaista novo u tarifnim paketima: PRENESI tarifni paket koji vam omogućava da nepotrošene minute prenesete u sledeći mesec.

Uz standardno najširu ponudu mobilnih telefona i mogućnost potpisivanja ugovora na 12 meseci, imate dovoljno razloga da izaberete Telenor.


Ljedi pa ovo je neverovatno:

*****PDV JE URACUNAT U CENU****
(kod opisa paketa)
Poslednja izmena od dusanN70 u Pon, 16. Jul 2007. 20:42, izmenjeno 1 put ukupno.

blaster90
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 06. Jun 2007. 19:32
Lokacija: Beograd - Vozdovac
Kontakt:

Post od blaster90 »


batancev
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:12

Post od batancev »

znaci svaka im cast
ko se ovde snadje snaso se :)
ali stvarno su dobri paketi
mora samo covek da sedne sa digitronom da preracuna ovde sta mu najvise odgovara ali ne da ima paketa nego im se ne zna broj
Remember, remember
The 5th of November

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

ovo su odlicne novosti taman sam mislio da uzmem na ugovor n76 ali kada sam video cenu :shock: :shock: .Al jos jednom pohvale za pakete
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

djuice
Banned
Postovi: 253
Pridružio se: Sre, 28. Mar 2007. 19:58

Post od djuice »

Telefoni za biznis korisnike http://www.telenor.co.yu/?section=business&page=3870

Akcija za biznis korisnike

Tri sjajna modela
jedna dobra poslovna odluka


Tri modela: jedinstveni Samsung X820 ultra slim koji nećete ni osetiti u džepu, kompaktna Nokia 6131 i elegantni Samsung E250 slider deo su posebne Telenor biznis ponude za leto.

Promotivnu ponudu smo upotpunili Telenor/Sony Ericsson GC 86 karticom, preko koje je Vaš laptop uvek na Internetu. Proveravajte, šaljite i primajte poštu i kada ste van kancelarije. Uz naše Biznis Surf pakete i odgovarajuću mesečnu pretplatu, data karticu možete dobiti po početnoj ceni od 900 dinara.
Akcija traje od 17.jula do 31.avgusta 2007.godine.

Slika
http://www.telenor.co.yu/?section=business&page=3872
djuice user permanently deactivated.

djuice
Banned
Postovi: 253
Pridružio se: Sre, 28. Mar 2007. 19:58

Post od djuice »

Telenorova akcija reciklaze telefona produzena je do kraja 2007. godine. :wink: :) Ostali uslovi su ostali isti.

http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3705
djuice user permanently deactivated.

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

ova akcija je extra,sutra idem da uzmem na caletovo ime x820 :D Sta ce biti kada VIP krene sa postpaidom :lol: :oops:
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

djuice
Banned
Postovi: 253
Pridružio se: Sre, 28. Mar 2007. 19:58

Post od djuice »

Cene novih modela telefona sa reciklazom i ugovornim obavezama od 12 i 24 meseca nalaze se na http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3706

batancev
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:12

Post od batancev »

pre nekog vremena su na cnn javili da telenor belezi lose poslovanje trenutno
izgleda da je na pad prihoda i cena akcija Telenora uticala losa politika u norveskoj
tako su barem rekli na cnn pre koji sat

a na sajtu telenora izvestaji su pozitivni

sta je tacno?
Remember, remember
The 5th of November

Jorgovan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Sub, 29. Jul 2006. 14:34

Post od Jorgovan »

Evo, ja ću da ti dam proverenu informaciju - nije tačno ni jedno, ni drugo! Imam drugara čija devojka ide na aerobik sa kumom od švece devojke koja je asistent generalnog direktora Telenora u Srbiji. Znači, ovo ti je 100% siguran podatak, nema greške!

:uhuh: :uhuh: :uhuh: :uhuh: :uhuh:

Šta misliš, šta je tačno?
Samsung Omnia HD 8GB

djuice
Banned
Postovi: 253
Pridružio se: Sre, 28. Mar 2007. 19:58

Post od djuice »

Telenor povećao prihod u Srbiji

Beograd -- Telenor je u Srbiji povećao prihod za 9 odsto u drugom tromesečju, u odnosu na prvo tromesečje ove godine.

Telenor je u drugom kvartalu ove godine ostvario ukupan prihod od 7,36 milijardi dinara, dok ostvarena zarada pre kamata, poreza, deprecijacije i amortizacije iznosi 2,86 milijardi dinara. Dobit pre poreza dostigla je 1,38 milijardi dinara.

„Prihodi u drugom kvartalu su za 9 odsto veći nego u prethodnom periodu, dok je profit 12 odsto viši. Iako je udeo u tržištu ostao nepromenjen – 41 odsto, broj korisnika u drugom kvartalu se povećao i sada iznosi 2.722.612. Ovaj broj odnosi se samo na pretplatnike koji su generisali prihod u poslednja tri meseca, što predstavlja konzervativniji način obračuna broja korisnika. Ovakvi rezultati su u skladu sa našim očekivanjima i dokazuju pozitivan razvoj“, rekao je Gabor Kočiš, izvršni direktor finansija Telenora u Srbiji.

Na globalnom nivou prihod Telenora porastao je za 19 odsto u odnosu na isti period prošle godine, dostigavši 3,31 milijardi evra. Prihodi iz redovnog poslovanja porasli su za 13 odsto. Zarada pre kamate, poreza, deprecijacije i amortizacije iznosi 1,15 milijardi evra.

Izvor: B92
http://www.b92.net//biz/vesti/srbija.ph ... _id=256631
djuice user permanently deactivated.

djuice
Banned
Postovi: 253
Pridružio se: Sre, 28. Mar 2007. 19:58

Post od djuice »

Biznis korisnici/Usluge

Mobilni mail

Slika
Usluga Mobilni mail Vam omogućava da ostanete u kontaktu sa svim dešavanjima i važnim poslovnim informacijama u ma kom trenutku i ma gde se nalazili, baš kao da ste u svojoj kancelariji. Sve što je potrebno da ponesete sa sobom je Vaš mobilni telefon i moći ćete da na siguran i jednostavan način pristupite e-mail porukama, kalendaru i imeniku bilo gde i bilo kada. Vaša kancelarija biće tamo gde se vi nalazite.

Detaljna objasnjenja, informacije i download: http://www.telenor.co.yu/?section=business&page=3526

Važno!

Promo period

Promo period traje do 31. avgusta 2007. godine. Svi korisnici koji započnu korišćenje usluge do navedenog datuma, moći će da koriste uslugu besplatno do 30. septembra 2007. godine. Pri tome, svi korisnici dobijaju mesečno 20 MB besplatnog data (GPRS/EDGE/3G) saobraćaja. Nakon iskorišćenih 20 MB, data saobraćaj se tarifira po standardnoj ceni (0.04 din/KB).

Pitanja i odgovori:

Koje su prednosti servisa Mobilni mail u odnosu na e-mail klijente na telefonima kao što je npr. Mail for Exchange?
Prednosti usluge Mobilni mail u odnosu na e-mail klijente na telefonima kao što je Mail for Exchange, ogledaju se u sledećem:

*
Za razliku od e-mail klijenata na mobilnim telefonima kao što je Mail for Exchange, Mobilni mail predstavlja pravo „push“ rešenje. To znači da se e-mail poruke automatski isporučuju na telefon u trenutku kada one stignu na e-mail server, bez potrebe da korisnik sam ručno proverava da li ima pristigle poruke u e-mail sandučetu ili da podesi da se telefon povremeno konektuje na e-mail server i „povuče“ („pull“) poruke na telefon.
*
Prenos podataka preko mobilne mreže je optimizovan za uslugu koju obezbeđuje Telenor.
*
Telenor uz uslugu nudi i 20 MB besplatnog GPRS/EDGE/3G saobraćaja

Da li je prenos podataka zaštićen?
Prenos podataka je zaštićen AES (Advances Encryption Standard) enkripcionim metodom, uz korišćenje 128-bitnog enkripcionog ključa.

Kada se generiše novi enkripcioni ključ?
Novi enkripcioni ključ se generiše u trenutku instalacije klijenta za uslugu Mobilni mail na telefonu. Za generisanje enkripcionog ključa koristi se slučajna sekvenca brojeva karakteristična za sam uređaj.

Sve moje e-mail poruke prolaze kroz Relay server. Da li to znači da Telenor može da čita moje e-mail poruke?
Ne. Sve poruke razmenjene između Vašeg e-mail servera i mobilnog aparata su enkriptovane korišćenjem enkripcionog ključa koji je poznat samo Push konektoru i Vašem mobilnom aparatu. Ovaj ključ se nikada ne prenosi preko Interneta ili mobilne mreže i ni u jednom trenutku nije dostupan Relay serveru.

Šta se dešava kada se moj telefon nalazi van dometa ili je isključen i kada su moji podaci privremeno smešteni na Relay serveru? Kakav je uticaj na sigurnost podataka u tom slučaju?
Sve poruke privremeno smeštene na Relay serveru su enkriptovane, baš kao što enkriptovane tokom prenosa preko Interneta. Dodatno, administrator Push konektora može konfigurisati sistem tako da u slučaju kada je klijent diskonektovan, nijedna poruka ne bude poslata Relay serveru.

Šta se dešava ukoliko je moj telefon ukraden?
Da bi se sprečilo da servis Mobilni mail isporučuje podatke na Vaš mobilni aparat, Vaš korisnički nalog mora odmah da bude blokiran na Push konektoru. Takođe, IT administrator Vaše kompanije može daljinski da pošalje komandu za brisanje svih podataka isporučenih na mobilni aparat, ukoliko je uređaj još uvek povezan na Relay server (čak i ako neko zameni SIM karticu u uređaju).

U slučaju da kompanija koristi POP ili IMAP server korisnik treba da se obrati Telenoru kako bi se blokiralo dalje prosleđivanje e-mail poruka na ukradeni mobilni aparat. Takođe, reinstalacijom klijenta na nekom drugom telefonu, korisnik poništava instalaciju na ukradenom telefonu tako da se prekida i slanje poruka na njega.
Osim toga, postoje i dodatna rešenja koja omogućavaju blokiranje neovlašćenog pristupa informacijama na mobilnom telefonu.

Da li mogu da nakon aktivacije usluge zamenim telefon?
Da. U tom slučaju ukoliko koristite rešenje za MS Exchange i Lotus Domino servere neophodno je da administrator Push konektora resetuje Vaš nalog na Push konektoru pre nego što krenete sa instalacijom klijenta na novom telefonu.
U slučaju POP/IMAP servera, potrebno je da korisnik samo reinstalira klijent aplikaciju na novi telefon, pri čemu poništava instalaciju na prethodnom telefonu.

Da li mogu da nakon aktivacije usluge promenim e-mail?

Da. U tom slučaju, ukoliko koristite rešenje za MS Exchange i Lotus Domino servere, potrebno je da administrator Push konektora izmeni Vašu e-mail adresu na Push konektoru.
U slučaju POP/IMAP servera, promenu je moguće izvršiti u okviru podešavanja usluge u samoj aplikaciji na telefonu, uz korišćenje uputstva u opciji Help.

Da li mogu istovremeno da koristim uslugu za pristup i kompanijskom i privatnom E-mail nalogu?
Da. Ukoliko Vaša kompanija koristi rešenje za MS Exchange ili Lotus Domino server, jedan korisnik usluge Mobilni mail može u okviru klijenta na telefonu da definiše jedan korporativni (MS Exchange/Lotus Domino) nalog i jedan Internet („personalni“) nalog kao što je Yahoo ili Gmail.

Da li mogu istovremeno da koristim dva različita uređaja za sinhronizaciju e-mail poruka sa jednog e-mail naloga?
Ne. Poruke sa jednog e-mail naloga mogu biti sinhronizovane samo sa jednim mobilnim uređajem.

Kako će trošak za ovu uslugu biti prikazan na računu?
Pretplata i data saobraćaj za uslugu “Mobilni mail” će biti uključeni u ukupnu pretplatu i ukupan potrošeni data saobraćaj. Dakle, neće biti prikazani kao posebne stavke.
Ipak, data saobraćaj koji je generisala ova usluga biće prikazan kao posebna stavka na Web portalu.

Šta se dešava nakon što se promo period/Free trial završi?
Ukoliko je preduzeće tokom promo perioda/free trial perioda potpisalo Zahtev za aktiviranje usluge, uslugu će moći nastaviti da korisiti nesmetano i nakon isteka navedenih perioda. Ukoliko Zahtev nije potpisan u međuvremenu, nakon isteka navedenih perioda usluga će biti privremeno blokirana sve dok preduzeće ne pošalje potpisan navedeni zahtev.

Koga možemo kontaktirati za podršku tokom procesa instalacije i korišćenja usluge?
Za podršku je potrebno kontaktirati Telenorov korisnički servis (GPRS podrška) na broj telefona 9890, posebno otvoren za ovu uslugu. Ukoliko GPRS podrška ne može rešiti problem, problem će biti prosleđen IT službi Telenora, i u krajnjem slučaju, provajderu usluge (kompanija Seven).
djuice user permanently deactivated.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

djuice napisao:Za razliku od e-mail klijenata na mobilnim telefonima kao što je Mail for Exchange, Mobilni mail predstavlja pravo „push“ rešenje. To znači da se e-mail poruke automatski isporučuju na telefon u trenutku kada one stignu na e-mail server, bez potrebe da korisnik sam ručno proverava da li ima pristigle poruke u e-mail sandučetu ili da podesi da se telefon povremeno konektuje na e-mail server i „povuče“ („pull“) poruke na telefon.
Znachi veci nonsens jos nisam cuo, sta sve nece napisati u cilju reklame, a sve da zbune korisnike.
E pa, Mail4Exchange JESTE pravi push Email, i radi sa nekolikonaloga odjednom. Iskonfigurisao sam ga, i radi ko zmaj. Isprobao sam sa drugarom, i onog momenta kad mi je poslao poruku, 30 sec kasnije sam je imao na fonu, potpuno automatski. Sve sto treba je da bude iskonfigurisan da je always online, a to znachi da ce i GPRS protok stalno da postoji, doduse za 24h, ako nema poste potrosice nekih 3 din.
Priznajem ipak jednu pozitivnu stranu, a to je da Seven-On Mail ulazi i u nashu zemlju. Ne na velika vrata, ali polako. Posle Blackberry-a ovo je jedan od najvecih ponudjacha ove usluge na svetu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori