Telekom Srbija nudi paket "tri+"

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
mdenic85
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 325
Pridružio se: Sre, 30. Avg 2006. 01:16

Telekom Srbija nudi paket "tri+"

Post od mdenic85 »

Izvor: B92

Beograd -- Novi paket kojim su obuhvaćeni internet, fiksna i mobilna telefonija treba da poveća broj ADSL korisnika te kompanije.

Telekom Srbija će po prvi put na našem tržištu ponuditi eksperimentalnu prodaju paketa “tri plus”
U eksperimentalnoj fazi korisnicima će se nuditi ADSL internet priključak, protoka 512/128 kilobajta u sekundi, lokalni pozivi u fiksnoj telefoniji, kao i usluga odabira 2 broja mobilnog telefona MTS-a.

Pozivi odabranim mobilnim telefonima će se tarifirati po ceni od četiri dinara za minut. Mesečna pretplata za ovaj paket je 2.400 dinara, a ponuda nove usluge kreće od 10. maja. Probni period je do 1. avgusta, posle čega će biti analizirani učinci i odlučeno da li će nova usluga zaživeti i po kojim uslovima.

Zanimljivo je da slični paketi već postoje u okolnim zemljama. U Hrvatskoj je veoma popularan paket kompanije Iskon, gde korisnici za mesečnu pretplatu od 1.600 dinara dobijaju ADSL protoka 768/192 kilobajta u sekundi uz novu telefonsku liniju i broj. Telefonski impulsi su znatno jeftiniji u Hrvatskoj nego u našoj zemlj, jer brojne kompanije tamo nude slične usluge.

MB maneken
Banned
Postovi: 619
Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07

Post od MB maneken »

Posto su Telekom i MT:S takoreci jedna firma, valjda uskoro mozemo ocekivati i od mt:s nesto tipa: za 25 evra (ili vise) mesecno besplatne pozive unutar mobilne 064 mreze i fiksne mreze. Oni to mogu da ponude a Telenor i Mobilkom to ne mogu jer nemaju fiksnu telefoniju. :D
Poslednja izmena od MB maneken u Uto, 08. Maj 2007. 11:17, izmenjeno 1 put ukupno.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

telekom samo da je malo pametniji pa da uvede lepo besplatni/čitaj 150din/ omioljeni broj tj F&F i to još 3 komada.pa oni bi razbili telenor samo tako
a mislim da su počeli sa pričom o tome da onaj koji ima 512adsl njemu su lokalni pozivi dž.ali samo lokalni
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Imam ADSL 768, imam i prepaid Telekom, a i PTT fixni telefon. E sad, ako pristanu na to da mi ovo sve objedine i da pretplata bude vrlo pristojna, bicu im veran do groba... ili dok neko ne izadje sa povoljnijom ponudom :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

MB maneken
Banned
Postovi: 619
Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07

Post od MB maneken »

miodrage napisao:Imam ADSL 768, imam i prepaid Telekom, a i PTT fixni telefon. E sad, ako pristanu na to da mi ovo sve objedine i da pretplata bude vrlo pristojna, bicu im veran do groba...
Samo ako budu pametni, jer npr. ovako dajes 15 evra Telekomu i npr. 20 evra Telenoru (ako imas tamo karticu) tj. nekom drugom a ne njima, a dolazi i Mobilkom. Sto bi oni pustili da tih 20 evra (vise ilii manje) ide nekom drugom kada moze i to da ide njima. Samo da su pametni, i lepo nama, lepo i njima.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

mb maneken mislimd a će i mobilkom biti veliki lopov po uzoru na njih jer stanovništvo služi da se šiša.a da i na kraju lepo njima teško nama
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

MB maneken
Banned
Postovi: 619
Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07

Post od MB maneken »

Ne mora da znaci, nece oni da posluju u uslovima monopola, a kako ce verovatn biti najbolje pogledati na

http://www.a1.net/

verovatno ce sve slicno biti kao tamo.

djuice
Banned
Postovi: 253
Pridružio se: Sre, 28. Mar 2007. 19:58

Post od djuice »

[quote="MB maneken"][/quote]

Da, Srbija je kao Austrija. :lol: :lol: :lol: :lol:
Daj ne zanosi se.

Izmenio:gameforce:Zabranjeno citiranje celih poruka.Naročito onih iznad tvoje!

skeptichni chicha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 498
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 12:35

Post od skeptichni chicha »

:x Ma nek oni prvo na svim centralama uvedu portove pa onda nek nude sta hoce :x dosta mi je vise dial up-a

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Telekom prepolovio cene ADSL paketa

Beograd -- Upravni odbor javnog preduzeća Telekoma Srbija doneo je odluku da postojećim ADSL paketima prepolovi cene.


Telekom: ''Donošenje nižih cena će direktno doprineti širenju informatičkog društva u Srbiji''
Odlukom Upravnog odbora Telekoma dupliraće se brzine ADSL konekcija, ali samo kod protoka kada računar prima podatke sa interneta (downstream). Ovo konkretno znači da će se postojeći paketi ukinuti i zameniti novim, pa će korisnici koji su koristili paket 256/64 kb/s sada po istoj ceni moći da koriste 512/64 kb/s sa nepromenjenom cenom pretplate.

Paket 512/128 kbs će zameniti paket 1024/128 kbs/s, dok će paket 768/192 kb/s zameniti paket od 1536/192 kb/s.

Takođe, ukida se naknada za uspostavljanje pretplatničkog odnosa za ADSL usluge za krajnje korisnike u bruto iznosu od 5900 dinara.

Kako se navodi u saopštenju, Telekom Srbija, na štetu svog prihoda, želi da omogući što većem broju korisnika uspostavu širokopojasnog pristupa internetu.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=256601


e ovo je lepo cuti i procitati :lol:,malo je off u temi,ali nije lose cuti :P
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

batancev
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:12

Post od batancev »

kako si me samo obradovao kad si preneo ovu vest
:)
taman treba da zapocnemo umrezavanje zgrade
pa jos ako uzmemo taj najveci paket...
Remember, remember
The 5th of November

migi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:58
Lokacija: Čačak
Kontakt:

Post od migi »

Vrh...

Koristio sam sbb-a par godina, pa sam prešao na telekom čim je uveden adsl u mom gradu...

Ja 1. ne gotivim ovog našeg monopolistu ali po pitanju interneta, stvarno za svaku su pohvalu..

Sad ću da zovnem CC da ih pitam kad će biti DL dupliran

:D :D :) ;)

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

ovo je veoma lepo cuti.ocekujem odgovor od strane dugih operatera jer telekom ne mogu da mirisem bre :?
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Jorgovan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Sub, 29. Jul 2006. 14:34

Post od Jorgovan »

Kojih drugih operatera, Bog s tobom? :?

Ko to još ima Internet ili žičnu telefoniju u Srbiji osim Telekoma (ne MT:S-a, Telekoma!)?
Samsung Omnia HD 8GB

batancev
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:12

Post od batancev »

ima jos jedino verat net ali tvoj komentar je skroz na mestu
svi ostali "provajderi" dobijaju net od telekoma
pa se bas i ne mogu tako zvati
Remember, remember
The 5th of November

outsider_hr
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 159
Pridružio se: Čet, 14. Dec 2006. 15:37

Re: Telekom Srbija nudi paket "tri+"

Post od outsider_hr »

mdenic85 napisao:Izvor: B92

Zanimljivo je da slični paketi već postoje u okolnim zemljama. U Hrvatskoj je veoma popularan paket kompanije Iskon, gde korisnici za mesečnu pretplatu od 1.600 dinara dobijaju ADSL protoka 768/192 kilobajta u sekundi uz novu telefonsku liniju i broj. Telefonski impulsi su znatno jeftiniji u Hrvatskoj nego u našoj zemlj, jer brojne kompanije tamo nude slične usluge.
Odakle ti novinari izvlace vijesti i odakle informacija da su u Hr. jeftiniji telef. impulsi nego u Sr.
Samo radi male usporedbe evo tekst od 18.6.2007.
"U tom slučaju, u Srbiji bi fiksno telefoniranje (0,37 centi za minut) bilo pet puta jeftinije nego u Crnoj Gori, u BiH 50 odsto jeftinije, dok je od zemalja regiona skuplje jedino u Hrvatskoj, za oko 30 odsto."
http://www.b92.net/biz/vesti/region.php ... 51815&fs=1

Ajde neka mi netko kaze koliko je impuls/minuta kod vas sa fiksnog na fiksni.
Konkretno kod Iskona je od 7-19h 0,19kn a od 19-7h 0,13kn plus uspostava poziva od 0,07kn (sekundno tarifiranje).
http://www.iskon.hr/za_kucu/brzi_intern ... duo/cjenik
Ima jos jeftinija tarifa kod VIP homebox od 0,1kn ali mislim da je i to skuplje nego u Sr.
http://www.vipnet.hr/cw/show?idc=22312564&idnews=363121

Uz napomenu da je unutar cijele Hr. ista cijena (nema lokalni i medjumjesni).

MB maneken
Banned
Postovi: 619
Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07

Re: Telekom Srbija nudi paket "tri+"

Post od MB maneken »

outsider_hr napisao:Ajde neka mi netko kaze koliko je impuls/minuta kod vas sa fiksnog na fiksni.
Za razliku od vas u Srbiji ima samo jedna firma za fiksnu, evo cena

http://www.telekom.nadlanu.com/PRIVATNI ... =solo&br=7


Nadamo se da ce se i to uskoro promeniti.

outsider_hr
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 159
Pridružio se: Čet, 14. Dec 2006. 15:37

Post od outsider_hr »

Da, istina je da je veca konkurencija u Hr. ali ni to nije bajno jer svi moraju ici preko t-comovih linija,ulaziti u njihove centrale da ti ponude svoju uslugu,...
Inace Iskon je mala firma koju je kupio t-com da bi mogao vrsiti dumpnig cijena jer sam t-com to ne smije po zakonu (samo mali primjer prljave igre monopolista koji se bori do zadnje kapi krvi)

MB maneken
Banned
Postovi: 619
Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07

Post od MB maneken »

Beograd - Telekom Srbija saopštio je da je otvorio nekoliko poslovnica u kojima su na jednom mestu korisnicima dostupni svi proizvodi i usluge fiksne i mobilne telefonije. U saopštenju se navodi da na jednom mestu korisnici mogu da kupe pripejd SIM kartice, sklope postpejd ugovor, kupe neki od mobilnih telefona uz ugovor, vaučer za dopunu, a mogu i da podnesu zahtev za dobijanje standardnog telefonskog priključka, ISDN i ADSL priključak ili da uplate sate korišćenja "dial-up" Interneta. Poslovnice u kojima se sve usluge mogu dobiti na jednom mestu nalaze se u Sremskoj Mitrovici, Somboru, Zaječaru, Vranju, Kikindi, Zrenjaninu, Vrnjačkoj Banji, Negotinu, Pančevu, Aleksincu, Kosovskoj Mitrovici i Priboju. Iz Telekoma najavljuju da će uskoro otvoriti zajedničke poslovnice fiksne i mobilne telefonije u Jagodini, Šapcu i Novom Sadu. Beta

skeptichni chicha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 498
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 12:35

Post od skeptichni chicha »

Jos ako budu otvarali poslovnice po Beogradu moze slobodno da se zaboravi na pozivanje 789 u narednih 6 meseci (trenutno je lutrija dobiti nekoga ko radi dovoljno dugo a ovako) :dry:

Odgovori