VIP - raskid ugovora

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Neka neka... videcemo kad se proda telekom....... :lol:

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Шта мислиш,да ће ови остати довољно дуго на власти,да дођу у ситуацију да продају Телеком?На њихову велику жалост, :P ,мислим да неће...

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Post od pelleruma »

Uf,najzad ću ih se otkačiti.Iako mi je ugovor istekao 25.12.2011,a ja sam već početkom decembra počeo da im najavljujem da neću produžiti i informisati se šta i kako,oni su svojim neblagovremenim uzvraćanjem odgovora na moje pitanje i poslate zahteve(više puta sam im poslao pisane i potpisane zahteve,kopiju l.k.,i sve moguće podatke)uspeli da me zavlače tako da po njima mogu da računam da je ugovor istekao 05.03.2012?????!!!!!!Pa taman bili jedini operater neću više kod njh! :x :x :x
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Post od AquaZX »

Ugovor ti se raskida 25.01.2012 a ne tamo u martu. do 25.12. je trebalo da podneses zahtev za raskid ugovora a tarifu da smanjis na minimalnu.

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Post od pelleruma »

AquaZX,stiglo mi na telefon obavestenje sa tim datumom.Napisao sam im da je sramota da je toliki period za prestanak vazenja ugovora.Platicu im neka se najedu,ali takvim odnosom ce uskoro doci gde im je i mesto.Mnogo su se us.....li.Tipican nas mentalitet,kada dodjes do nekog uspeha pocinje oholo ponasanje.Valjda ce tipicno,po naski i propasti - to im od srca zelim.
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Post od AquaZX »

Sta su ti rekli u poslovnici?
p.s. ne mozes da raskines ugovor slanjem scana L.K. Naravno da to mora licno.
Ja sam raskinuo jedan VIP ugovor ovog meseca, i bez problema ce biti raskinut nakon sledeceg obracunskog perioda. Tarifu smanjio na najmanju. Nikakvih problema nije bilo. Broj ce posle raskida preci na prepaid i sve ok.

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Post od pelleruma »

Nisam ni isao u poslovnicu,a poslao sam im potpisan zahtev da ne zelim da nastavim ''saradnju''.Vratili su mi porukom - ugovor prestaje 05.03.2012.Nema veze,dacu bratu da koristi dok traje kartica,ja sam usao u MTS-ov BOX paket.pozZ
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Post od AquaZX »

Pa kolega, ipak ste sami krivi sto se ugovor raskida tek tada. Da ste poklonili samo malo vremena sve bi bilo drugacije..
veliki pozz

lakins2
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 27. Jul 2012. 03:19
:: 2730
:: s5230

Re: VIP - raskid ugovora

Post od lakins2 »

ja sam pre 2 meseca uzeo vip postpaid 60,i bogami moram reci da sam vrlo iznenadjen i uvredjen....dobio sam telefon alcatel ot-818 a telefon znaci los tac,losa,kamera non stop nesto zeza,a plus i jako malo smartova a cena 490 diinara,msm ja jesam potpisao ugovor na toliko al mislim sta razgovaram neka 2 minuta dnevno,nekad ni nerazgovaram,cesto saljem poruke,a u jednom trenutku sam imao 26 smartova preostalih,a posle jedne poruke koju sam poslao ostalo mi 3 smarta....i jos mi je stigao racun od 1000 dinara koji nema sanse da cu da platim,posto mi je racun kasnio,plus sam morao da koristim karticu nedelju dana i da platim pola pretplate i da mi kasije za 6 dana stize novi racun koji placam 490 dinara....i jos su mi karticu iskljucili cim mi je stigao racun,a ono racun il su kasno poslali ili su hteli jos veci racun da mi nabiju...tako da za ova 2 meseca nema sanse da cu da platim bilo kakav iznos,,,presao sam na mts paket,super je,imam dosta poruka,poziva i interneta,,i placam 1 dinar plus 20 dinara za 3g,u prva 3 meseca,mislim ovaj mts je zakon

EDIT:
e da i da ne zaboravim,matorom par puta javljali da ima veci racun,jednom mu je u vipu na samsung galaxy 5,prvog dana,kad ga je upalio,kad je legao da spawa i probudio se ono skinuto ceo net(325 mb) i plus usao u minus od 600 dinara...sledeceg dana opet isto povecalo mu se na 800 dinara...i onda se kasnije ispostavilo da ova prodavacica mu nije pokazala kako se iskljucuje mobilni internet i napisao je zalbu i skinuli su mu to dodatno....a pre 2 meseca,on nista slao poruke normalo,i ajde da proveri stanje,kad je stigla poruka zammalo ga srce nije udarilo,,pise u minusu 8000 dinara a ni minuti ni poruke a ni net nisu potroseni i zove vip i kaze to je kao neka greska i pretio im je tuzbom zato sto mu pisu lazno stanje i to jos od 8000 dinara...

bmarke
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Čet, 20. Dec 2007. 07:21

Re: VIP - raskid ugovora

Post od bmarke »

lakins2, Nije mi jasno...sa jedne strane pričas o Vip postpaid 60, a sa druge pominješ smartove :?
Što se tiče računa, onaj prvi ti je obračunat proporcionalno broju dana do preseka, a druga cifra je pretplata za ceo sledeći mesec. To je tako od početka kod njih.

I deo da ti je kasnio račun mi je totalno nejasan... Obično račun stiže par dana posle preseka i ima određeni rok da se izmiri, koji je opet neki desetak dana, tako da ne vidim razlog zašto se buniš.

U svakom slučaju, pošto si uzeo i telefon, ti si i dalje pod ugovornom obavezom i svakako ćeš morati da im plaćaš pretplatu ili ako zatražiš raskid ugovora - ugovornu kaznu.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

VIP - raskid ugovora

Post od miodrage »

Lakins pa 60 smartova je za nekoga ko uzme telefon jednom nedeljno u ruke, ne znam sta se bunis? Sto se tvob matorog tice, sto mu ti njsi sredio taj mobilni internet? Nije svako to duzan da zna.
Interesantno kako uvek "stradaju" ljudi koji ne znaju. Pa zato i stradaju. Znanje je moc i treba je koristiti sto je moguce vise. Kako ja nisam jos nijednom stradao za godin dana kod Vipa? Racuni u dinar, i u sat precizni. Moji su na mt:s, zena takodje. Zeni bio ukljucen net da to nije znala, jos dok smo se zabavljali, dosao racun koji je bio za 34.5 din veci od onoga sto sam ja izracunao. Nasao krivca, i od tada vec 2.5 god nema frke nikakve, jos sam joj racune sa 2500-3000 mesecno svukao na 750-800. A uzto sad ima po 900 minuta i poruka svaki mesec. A sve to zato sto znam, a sto ne znam znam gde da procitam i naucim.
Nije sramota ne znati, ali je nekulturno, pogotovu u danasnje vreme kad sve ima negde da se procita.
E sad ocekjjem da ce po meni drvljem i kamenjem, jer ljudi to nisu duzni i bla bla... E pa jesu duzni i te kako. U Srbiji svi znaju svoja prava, i dosta teraju mak na konac oko istih, a kad se spomenu obaveze i duznosti, onda je to kao da si nekog ubo iglom.
Analogno ovome - to je kao da neko sedne u kola da vozi, i kola posle odredjenig vremena stanu jer nema vise benzina, a taj neko tuzi kompaniju od koje je kupio kola jer nije znao da kola idu na benzin, i da ce ga nestati. Banalno, ali to je isto to.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP - raskid ugovora

Post od sugarcoated_ass »

Kao prvo odakle ti Smart 60? Koliko znam najnizi je Smart 120...
A kao drugo ne znam sta si ocekivao od tog alkatela? Jbg, iskesiraj koju hiljadarku pa ces imati normalan telefon. I opet mi nije jasno da za 5 godina koliko sam na Vipu (4 godine postpejd) nisam imao nikakvih problema, a onda se pojavi neko ko je jedva dva meseca njihov korisnik i pocne da se buni... mogu sad navesti bar 10 osoba oko mene koji su visegodisnji korisnici Vipovih usluga i nikada nisu imali ni jedan jedini problem.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: VIP - raskid ugovora

Post od m@c|-|oR »

Video sam komentar još jutros, ali sam se ustručavao da odgovorim.
Žao mi je što se čoveku to desilo, ali meni nije nikad. Od '97 do sada sam imao dva neispravna računa (oba kod Telenora!), reagovao i dobio umanjenje. Jeste da imaju pravilo - plati pa se žali, ali mi je taj višak bio kredit narednog meseca. Taj broj je i dalje u Telenoru.
Kod Vip-a sam bio dve godine i otišao samo zbog povoljnije ponude mt:s-a u tom trenutku. Tokom dve godine nijedan problem nisam imao. Tim pre me čudi da se čoveku sve to desilo.
Složio bih se sa miodrage-om da je dosta tih problema moglo biti izbegnuto informisanjem. Sad, šta je - tu je.
Čitajući teme o drugim operaterima vidim da se svuda dešavaju slične stvari, ali opet - zbog slabe informisanosti.
Možda bi bilo korisno otvoriti temu koja bi pomogla korisnicima mobilne telefonije da prepoznaju zamke i sitna slova koja im uvaljuju operateri?
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: VIP - raskid ugovora

Post od VeNoM »

generalni problem je neinformisanost.većina ljudi sa foruma ako ne i svi su poweruseri mob.aparata i njima ne može ovako nešto da se desi ili može ali u relativno extremnom slučaju.
android za slabog korisnika predstavlja veliki problem pogotovo zbog gprsa koji zna da naroka račun samo tako a pri tome čovek i ne zna da je išao na net ili još gore ne zna to da koristi.
mislim da svako ko uzima smarthphone treba da ide na neku kratku obuku kod npr onog službenika i da mu predoći sva sranja koja mogu da mu se dese i kako to da izbegne.ali to će kod nas teško iči...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP - raskid ugovora

Post od loki13 »

VeNoM, mislim da svako ko kupi smartphone treba da lepo procita uputstvo za koriscenje,pa da neke nedoumice koje se pojave tokom citanja i pocetnog koriscenja uredjaja prokomentarise sa sluzbenikom ili nekom osobom koja se razume u tematiku....
mislim da je Miodrag skroz upravu,svi neobavesteni a posle operatori krivi.....
D500&E71

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: VIP - raskid ugovora

Post od Deksi »

Ma da samo kad bi i ti radnici nesto znali pa i da daju savet ali ne kao onaj "kupili ste novi telefon i obavezno formirajte bateriju 3x12 sati".
Svako se teba sam zainteresovati za kupljeni novi telefon i podesiti sta treba i kako treba.
Da Miodrag je sve lepo napisao a ja bih jos dodao "od neznanja nema gore stvari".

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP - raskid ugovora

Post od sugarcoated_ass »

Hajde da se i ja malo zalim na VIP... :dry:
Sinoc mi se ponovo desilo nesto sto mi se desava u zadnjih mesec dana bas cesto. Stigla mi je SMS poruka u formatu: "Postovani, zbog povecane potrosnje GPRS saobracaja, radi Vase sigurnosti, onemoguceno je koriscenje GPRS saobracaja na Vasem broju. Vas Vip"
Ovo su mi proslog meseca uradili 4 puta, a potrosnja se kretala tih veceri izmedju 100 i 150MB, dok mi je sinoc bila jedva 50ak MB. Svaki put kada sam ih zvao receno mi je da ce sistem sam prepoznavati dalji nacin potrosnje i da ce povecati toleranciju, ali meni se cini da se cak smanjuje.
Jos da ovog puta stvar bude gora, iskljucili su me sinoc u 21h sto sam im ja prijavio istog momenta, ali sam morao ponovo danas u 11h da ih zovem jer me nisu ukljucili, a meni je sinoc trebao internet.

Danas kada sam nazvao call centar zapretio sam raskidom ugovora jer mi uskracuju moje pravo da trosim ono sto im placam, i svaki put kada me iskljuce moram bezpotrebno da zovem call centar za sta mi oni uzimaju 10din po pozivu! :uhuh:

Dajte neke savete sta mi je ciniti i sta uopste mogu da uradim povodom toga... jer ako mi jos jednom iskljuce odoh u prvu poslovnicu da se nekom na*ebem mile majke! :x

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: VIP - raskid ugovora

Post od bachika »

Tako je bilo i kod mene. Rešenje je da napraviš jedan veliki račun (5000) i posle tog si miran! :-D
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: VIP - raskid ugovora

Post od Miškoni »

VIP je postao preterano bahat i bezobrazan.

Maltretiranje prilikom raskida ugovora (po isteku) i plaćanje još jednog računa, ako se porani sa zahtevom - ne valja, ako se zakasni - ne valja, mora tačno u dan.

U jednoj poslovnici vam kažu jedno, u drugoj drugo, u trećoj vam u ugovor stave stare podatke od starog ugovora raskinutog mesecima ranije.

Ograničavanje prekomerne potrošnje u cilju "zaštite" korisnika a masa ljudi se žali zbog naduvanih računa. Ljudi koji koriste telefone koji čak i nemaju gprs već samo gsm mogućnost prenosa podataka - dobiju astronomski račun uz neko debilno obrazloženje. Oni koji žele da troše - ne mogu, odnosno doživljavaju ovo što je psyhound naveo.

Ako imate više brojeva i internet modema na isto ime - zbog jednog slučajno neplaćenog računa će ugasiti sve, bez obzira što je sve ostalo uredno plaćeno. Potpuno nakaradan sistem koji očigledno može samo kod nas da prolazi.

Meni su se smučili i vrlo rado preporučujem ljudima da ih zaobiđu u širokom luku...

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Re: VIP - raskid ugovora

Post od godja »

Miškoni..
zašto maltretiranje ljudi ? piše u ugovoru koji si potpisao ( ti ili bilo ko drugi ),ako ti se nije svidela ta stavka,zašto si potpisivao ? drugo podneseš zahtev za raskid mesec dana ranije i raskinu ti ugovor na kraju preseka,pa nisi u obavezi taj dodatni mesec da koristiš ( ja sam tako uradio )
zaštita korisnika...vidiš i sam na forumu koliko ljudi koristi android telefone a da nemaju tri blage o tome...i zamisli da im nije bio blokiran saobraćaj ,nego da je net nastavio da kuca i kuca...ili da ti daleko bilo u romingu ukradu telefon i kucaju račun koliko im se hoće...onda bi bilo pitanja a što me niste isključili ? opet..i ta stavka je u ugovoru...
imaš jedan ugovor i više brojeva,svi su na tebe..pa logično da ako ne platiš jedan da ti ugase sve što je vezano za tvoj ugovor ( ja sam se zeznuo jednom da potpišem za drugog pa je svaki mesec bilo jurnjave za plaćanje )
i na kraju... to što tebi nešto ne odgovara zašto si ubeđen da neće ni drugima ?
ne branim nikog,koristim usluge operatora koji meni odgovara,ok je da neko iznese problem,da se nađe rešenje ali treba sagledati sve realno pa onda pljuvati
Samsung S10+ red

Odgovori