Yettel novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Telenor novosti

Post od Martin Mystere »

miodrage napisao:Za ovo je trebalod a uzmes samo lepo makaze i da vidis cuda :D
Ma znam, ali negde cuh da ostala dva operatera ne naplacuju prvu zamenu kartice pa rekoh da je tako i kod ovih, a jos su mi i usput, al' ne lezi vraze...

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Telenor novosti

Post od mb011 »

Martin Mystere napisao:
Ma znam, ali negde cuh da ostala dva operatera ne naplacuju prvu zamenu kartice pa rekoh da je tako i kod ovih, a jos su mi i usput, al' ne lezi vraze...
i mts naplacuje zamenu kartice. vip, koliko znam ne naplacuje... ali mislim da je telenor jedini koji naplacuje sim karticu prilikom uzimanja prvi put (uz nov broj...)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Telenor novosti

Post od toda81 »

Naplacuje telenor i kada se menja kartica. Npr ja sam imao obicnu sim, ali sam kupio note 2 gde ide micro sim pa sam isao da zamenim karticu i naplatili su mi. Ne direktno, ali su mi to ubacili u racun na kraju meseca, tako mi ie rekao radnik u poslovnici
Note IV N9100 dual

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Telenor novosti

Post od Martin Mystere »

Yup, pa eto i meni su naplatili... Ma OK je, ako ce to da im ide u Banku, nek im malo poveca ustedjevinu...

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Telenor novosti

Post od mb011 »

sad me je zvala drugarica da joj preporucim neki telefon iz telenor ponude, za dinar uz tarifu PiS 500 (1006 dinara pretplata). kad sam video kakve krseve daju za dinar za tu tarifu koja bas i nije najmanja, bas sam se sokirao :blinky:

a onda sam malo bacio pogled i na cene ostalih telefona u ponudi kod njih :shock:
ja sam zadovoljni korisnik njihove mreze, ali ako se za godinu dana, dokle mi traje ugovorna, ne smire, pozdravicemo se...

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Telenor novosti

Post od Martin Mystere »

Ponude telefona su još i najbolji deo njihovog poslovanja, naročito u poređenju sa ponudom ostala dva operatera...

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Telenor novosti

Post od toda81 »

Ne mogu da verujem koliko je ljudi nezadovoljno telenorom. Ja cu licno zvati operatere i reci im da bace pogled na to sta se pise po forumima za njihovu mrezu, mada je njih bas briga za to
Note IV N9100 dual

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Telenor novosti

Post od mb011 »

ja moram priznati da,licno, trenutno uopste nisam nezadovoljan. ali sigurno cu bii veoma nezadovoljan kada mi istekne postojeci ugovor, ako situacija kod "plavaca" ostane ovakva...

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Telenor novosti

Post od Martin Mystere »

toda81 napisao:Ne mogu da verujem koliko je ljudi nezadovoljno telenorom. Ja cu licno zvati operatere i reci im da bace pogled na to sta se pise po forumima za njihovu mrezu, mada je njih bas briga za to
Pa ako njih nije briga što im klijenti u stampedu beže od njih kud konkurencije, ja ne vidim koja bi trebalo da bude briga...

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Telenor novosti

Post od toda81 »

Naravno da ce situacija ostati ista i nara no da se nista nece promeniti u korist potrosaca
Note IV N9100 dual

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Telenor novosti

Post od Lobachewsky »

Slika

mts je dosta korisnika (i previse) izgubio 2012-god, znaci prva godina od uvodjenja prenosa broja. Ne verujem da su svi oni preneli broj (ukupan broj svih prenetih brojeva ka svim mrezama manji je od 2%), ali stvorila se ta neka atmosfera opste mrznje prema mts-a (ruku na srce, tada sa razlogom).
Medjutim, od onda su se znacajno promenili (do neprepoznatljivosti), i to sve samo zato sto su korisnici rekli sta su imali...

E sada, voleo bih da izvestaj iz 2013. pokaze da je broj korisnika mts-a ponovo krenuo da raste (posle dugo godina) jer su zaista radili na tome (jeste to drzavna firma, ali kada te uhvati prpa, ko te pita :) ) i red je da to bude nagradjeno i da se ova pozitivna atmosfera koja vlada medj telekomovim korisnicima vec mozda godinu dana vidi i na statistici.

Za Vip ne sumnjam da je broj korisnika porastao, pitanje je samo koliko.

Odakle, logicno, sledi da je telenor ove godine puko, sto ima itekako smisla (i to posle dugog niza godina prvi put). Medjutim, statistika je kurva (izraz iz Malog Radojice, osnovna skola), pa ko zna sta ce ona na kraju pokazati, jer evo i ja sam imam 4 telenor prepaid broja koja su registrovana na moje ime i koje ne koristim (uzeo sam ih jer su 069 pa da mi se nadju za prebacivanje nekad :) ). Ali statistiku za to bas zabole.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Vlajakiller
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 17. Jan 2014. 22:12
:: Sony er xperia arc S
:: sony erricson w508

Re: Telenor novosti

Post od Vlajakiller »

Pozdrav ljudi.Da li je neko mozda nacuo da li ce biti pojeftinjenja telefona uskoro u telenoru,hocu da Uzmem Z1 il LG G2,ali mi je trenutno previse,G2 bih i mogao pri ovoj ceni , ali bih radije da uzmem z1

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Telenor novosti

Post od mb011 »

Vlajakiller, ako je suditi po "sistemu" od prosle godine, za NG nije bilo popusta, nego ovi vauceri, kao i ove. onda su "lupili" popust na sve modele u martu, a potom i na leto, ali to na leto nije vazilo za sve modele... ali ko ce ga znati, nisu "plavci" uopste izdasni, to se zna... mozda kad urade analizu propasti tokom kupovne groznice za novu godinu, se i smiluju pa spuste cene bar malo...

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Telenor novosti

Post od Lobachewsky »

Vlajakiller, Telenor zapravo vec sada daje zimski popust od 10 000 din ako nabavis vaucer (u oglasima se moze naci za 1500 din, tako da je popust na telefon ustvari 8500 din prakticno, ali i to je dobar popust).
Medjutim, ne znam koliko si upucen u Vipovu zimsku ponudu. Mozes preneti broj (to danas svi rade) i onda da kupis telefon sa ovom zimskom promocijom sto reklamiraju.

U praksi, ako hoces G2:

Telenor:
Prenesi i Surfuj 2000, pretplata 3000 din X 24 = 72000
telefon kosta 23900 din. Ako nabavis vaucer sa popustom od 10 000 din (cena vaucera 1500 din), fon te ispadne 15400 din

Ukupno Telenor: 87400 din


Vip (opcija 1):
Smart 2500 (ekvivalentan paket sa PiS 2000), pretplata se smanjuje na svakih 6 meseci, 2400 X 6, 2100 X 6, 1800 X 6, 1500 X 6 = 46800 din (prosecna pretplata 2000 dinara!)
telefon kosta 24000 din

Ukupno Vip (opcija 1): 70800 din

Dakle, ako razmatras ekvivalentan paket u vipu, em je njegova pretplata 30% jeftinija, dakle kosta za hiljadarku manje svakog meseca, tj. 2000 din, za razliku od telenorovih 3000 din mesecno, em te na kraju sve ukupno izadje 16500 din jeftinije!

Plus sa Smart 2500 mozes da imas neuporedivo vise minuta ka svim mrezama (a telenor sa time opasno kuburi - a tek ako uporedis njegov paket od 2000 din pretplate koji u sebi ima jedva 300 min, jasno ti je koliko na Vipu ima vise minuta za pricu ka svim mrezama).


Vip (opcija 2):
Smart 5000 (ekvivalentna cena sa PiS 2000), pretplata se smanjuje na svakih 6 meseci, 3600 X 6, 3150 X 6, 2700 X 6, 2250 X 6 = 70200 din (prosecna pretplata 2900 din)
telefon kosta: 9000 din!

Ukupno Vip (opcija 2): 79200 din

Dakle, ako razmatras paket u Vipu koji ce mesecno da te izlazi isto kao Prenesi i Surfuj 2000, dakle oko 3000 din, telefon ces platiti em nekoliko hiljada jeftinije u startu, em ce te ukupno izaci 8200 din jeftinije.
A da ne pricamo koja je razlika u paketima izmedju PiS 2000 i Smart 5000 din! Smesno je uopste i uporedjivati.


Eto, pa ti sam vidi, razmisli, ova racunica ti vazi do 31. januara za oba operatera! Prenos broja ne boli, cak sta vise, vise ce boleti tvoj novcanik ako ostanes. :) Samo prvo proveri da li imas 3G u mestu gde zivis. ;) Pozdrav.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Vlajakiller
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 17. Jan 2014. 22:12
:: Sony er xperia arc S
:: sony erricson w508

Re: Telenor novosti

Post od Vlajakiller »

Sad sam proverio smart 5000 je pretplata 4500...ne vidim nigde to snizenje.....

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Telenor novosti

Post od Lobachewsky »

Probaj da pogledas reklamu desno :roll:

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Slika

Druga tabela.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Vlajakiller
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 17. Jan 2014. 22:12
:: Sony er xperia arc S
:: sony erricson w508

Re: Telenor novosti

Post od Vlajakiller »

A jel bi mogao u Vipu tih 9000 koliko kosta g2 da platim na rate?

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Telenor novosti

Post od Lobachewsky »

Vlajakiller, pa jedino cekovima, ako imas cekove. Na 6 rata. Mada mislim da ne moraju da budu tvoji licno, ali osoba ciji su cekovi mora da bude prisutna. Ugovor moze da se vodi na tebe iako nisu tvoji cekovi.
Nego ne znam da li ce ti odobriti taj najveci paket, ne znam koliko godina imas i da li si zaposlen. Ali ako si pre toga na telenoru bio postpaid i ako si pravio racune oko 2500 din i vise, onda nemas brige, hoce sigurno.

Sta je bilo, odustao si od Z1? :) Znam da si napisao da te on zanima ako je do 30 000, a vidim sada da si taj post obrisao.
Poslednja izmena od Lobachewsky u Sre, 22. Jan 2014. 14:59, izmenjeno 1 put ukupno.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Vlajakiller
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 17. Jan 2014. 22:12
:: Sony er xperia arc S
:: sony erricson w508

Re: Telenor novosti

Post od Vlajakiller »

Imam 23 god,nisam zaposlen , imam neka primanja preko fudbala,bolja mi je varijanta G2 zato sto bih da sklonim neku kintu za more,a za Z1,iako je vrhunski telefon ,ne isplati mi se da dajem 30000.Posto sam pre 2 god uzeo xperia Arc s , pa sam dao 13000 u kesu za njega i 3000 hiljade na 6 rata ,kao mora nesto i na rate... .Da je moze na rate bez cekova bilo bi jos bolje.najverovatnije cu da predjem na Vip ovaj paket ,odlucicu do kraja nedelje...U telenoru su mi bili racuni u proseku oko 3200 . tako da se nadam da hoce.Pozdrav

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Telenor novosti

Post od Lobachewsky »

Vlajakiller, hoce sigurno. Vidi samo da podneses zahtev za prenos broja u Vipu do kraja januara jer do tada vazi ovaj popust. Naravno izmiri sve racune kod telenora (sem poslednjeg koji ti nije stigao, naravno) i proveri da li imas 3G u mestu gde zivis (ako koristis net na telefonu), da ne bude posle da ti to niko nije rekao. :wink:
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Odgovori