Yettel novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: Telenor novosti

Post od alphablue597 »

Deksi, mozda drze tu cenu da bi sad pred kraj godine stavili kao 10000 popust na telefon itd,i onda ljudi kazu svaka cast kolki popust daju... :wink:

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Telenor novosti

Post od Lobachewsky »

alphablue597, pa brate ne znam sta vise cekaju, ja danas prenosim broj!
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Telenor novosti

Post od Deksi »

Ako do srede nebude ništa onda nekih dodatnih promocija neće ni biti.

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: Telenor novosti

Post od alphablue597 »

Imaju oni tako obicaj da daju popust pred kraj godine,pa vazi do negde srpske nove godine ako se ne varam...Mada ovaj telefon ne da kosta previse,nego deru.Pa za ove pare u prodavnice nov ima da se kupi Galaxy s3 mini ili Galaxy Core koji su mnogo bolji;cak i da daju neki ogroman popust,opet skupo....

Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Re: Telenor novosti

Post od Mr. Jingles »

Ja sam već u procesu prenošenja broja u mts. Razlozi zašto sam odustao od Telenora:

- Bez mog znanja mi je promenjen paket. Navodno je poslato obaveštenje uz račun (stiže na drugu adresu), ali ne i najobičniji SMS. I to bi bilo ok, prihvatio bih grešku, ALI ako mi šaljete SMS sa porukom da mi je proknjižena uplata (uzgred, zabole me kad je proknjižena, znam kada sam dao pare i za to imam dokaz), možete i SMS zbog mnogo ozbiljnije stvari!

- Problem koji imaju sa SBB-om, pa mi je tako naplaćeno 29 din/min (bilo oko 25 min) poziv ka SBB call centru... I u SBB-u i u Telenoru se ograđuju, a mi kao krajnji korisnici plaćamo njihove zajebancije.

- Godinama kukam na loš signal, tek su mi skoro javili da "traže novo mesto za baznu stanicu"?! Znači još sigurno godinu dana lošeg signala...

- Kod drugih operatera kao NOVI korisnik dobijam višestruko više!

- U poslednje vreme kao da nisu svesni svojih glupih poteza, pa se dešavalo da mi nude besplatnu aktivaciju travel paketa (besplatno), iako idem možda 2x godišnje van zemlje (!?!?), kulturno odjebavanje preko mail-a, na rečenicu "želeo bih da raskinemo ugovor", traže mi broj telefona i odmah vade papir za raskid i pljuju po mts-u?! Toliko toga negativnog mi je predočeno u 5 sekundi, da sam se uljudno zahvalio i doviđenja...

To je samo početak i stvari koje su ostavile najnegativniji utisak...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Telenor novosti

Post od Baraba »

Ovo menjanje paketa je i mene iznervirao kada su uradili.

Nenad-77
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 292
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:51
Lokacija: Lazarevac

Re: Telenor novosti

Post od Nenad-77 »

ja sam letos preneo broj iz telenora u mts i bez razmisljanja sam uzeo 50 posto popusta na mesecnu pretplatu za tarifni paket mix net L sto dodje 1000 din.Oko 10 dec ove godine sam pisao mts zahtev ako je moguce nekako da bez nadoknade se prekine 50posto popusta i da uzmem na isti broj samsung galaxy s3 tako da su me danas zvali tel da je moj zahtev pozitivno resen i da mogu da uzmem tel sgs3 ali da se stari ugovor ponisti i potpisuje se novi ugovor 24meseca cena tel je 27000din.U telenoru su mi davali neke bedne min nekih 50 min ili 25 posto popusta na 2god ili neke glupe promocije i pricali mi o nekim 1000min u mrezi sto me vise nasmejalo.Znaci neka hvala sta god da dajete gospodo to je veoma smesno koliko malo dajete za razliku od monkurenci.Adios odoh ja u mts,i mogu vam reci da sam zadovoljan njihovim uslugama.

Nenad-77
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 292
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:51
Lokacija: Lazarevac

Re: Telenor novosti

Post od Nenad-77 »

Menadzment telenora misli da mi moramo da koristimo njihove usluge kao da nema vipa i mtsa.Paketi su im siromasni,cene aparata paprene pa zakljucite sami.Mozda daju zimsku kapu ili naocare za skijanje ili za sunce.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Одг: Telenor novosti

Post od m@c|-|oR »

Zato im odlaze i korporativni klijenti.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

nonickname
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2012. 02:53
:: lumia 625

Re: Telenor novosti

Post od nonickname »

U firmi su nam tokom godine istekli ugovori sa telenorom, poslednji je istekao juce. Da li mogu sada svi brojevi odjednom da se prenesu kod drugog operatora?

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Telenor novosti

Post od m@c|-|oR »

nonickname, naravno, ali to se ne radi u poslovnici, nego sa KAM-om. Nije loše da se na razgovore ponesu prethodni računi kod Telenora. Savetujem vrlo čvrste pregovore, spremni su na velike ustupke kad su firme u pitanju.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

nonickname
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2012. 02:53
:: lumia 625

Re: Telenor novosti

Post od nonickname »

Ko je (sta je) KAM? Neki menadzer?
Pretpostavljam da mora da se dodje u BG?

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Одг: Telenor novosti

Post od m@c|-|oR »

KAM je Key Account Manager.
I ja mislim da treba da se razgovara u Beogradu. Ali može da se isplati ...
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

nonickname
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2012. 02:53
:: lumia 625

Re: Telenor novosti

Post od nonickname »

odlicno, hvala.
za vikend papir i olovka pa da vidimo sta i kako.da li idemo ili ostajemo.pokusacu da zakazem sastanak preko onog maila za biznis korisnike.

Nenad-77
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 292
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:51
Lokacija: Lazarevac

Re: Telenor novosti

Post od Nenad-77 »

Koliko vidim telenor je skroz zatajio sa promocijama,ostalo je jos 2 dana neracunajuci nedelju do isteka stare godine.Misle gospoda da je narod toliko blesav da moraju da koriste njihovu mrezu.Jos im se vrti istrosena reklama besplatni razgovori sa omiljenim brojem do kraja 2014g.Ja se nisam nadao od mts da ce mi izaci u susret i omoguciti prekid ugovora od 50posto popusta i omoguciti kupovinu tel uz ugovornu obavezu od 2god na isti broj.Moj kolega je isto uradio i pisao molbu i njemu su isto omogucili kao i meni on je uzeo huawei g700 a ja sam uzeo sgs3 izgleda da im je sgs3 ostao na zalihama.mogao sam da uzmem i lg g2 ili dgs4 ali mnogo bi me izaslo a meni je sgs3 idealan za svoje potrebe.Telenoru odlaze korisnici a oni nista nepreduzimaju.

Nenad-77
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 292
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:51
Lokacija: Lazarevac

Re: Telenor novosti

Post od Nenad-77 »

Dali ovi iz telenora misle da smo mi glup narod.Prilikom potpisivanja novog ugovora ili produzetka starog ugovora ako uzimate telefon na primer sgs3 to sam naveo primer modela jer sam zapamtio cenu placate 33000 din uz pis1000 i dobijate vaucer od 10000 din.Pa vas pitam ja sta ja da radim sa tim vaucerom kad nemogu da ga iskoristim za kupovinu tel meni i smanjim cenu sgs3 sa 33000 na 23000 din.Oni slezu ramenima kazu takva je akcija i poslovna politika telenora,kazu poklonite ga nekome a ko ce meni da pokloni da iskoristim promociju ili uzmite t kod nas uz drugi broj i novu ugovornu obavezu uz nov broj.Pa sta mislite gospodo iz telenora da sre vi toliko pametni a ja glup pa da mi stavite jos jednu ugovornu obavezu na vrat a vama veci priliv novca.Dajte vi meni popust ili vaulcer da iskoristim promociju i netreba da mi dajete vaulcer zadrzite ga za sebe.Kazu nemoze tako.E pa gospodo neka hvala od produzetka ugovone obaveze nema nista idem ja kod drugog operatera vip ili mts prenosim broj.Dovidjenja.Tako je danas uradio moj komsija.Oni misle da smo mi ovce za sisanje.Sto neposluju tako na zapadu vec su mislili da zarade na brdovito. balkanu.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Telenor novosti

Post od toda81 »

Hehe, to ni meni nije jasno. Sta nam oni cine dobro ako nam daju vaucer, a logicno je da mi ne mozemo da ga iskoristimo. Nema tu nikakve logike. To je cist lopovluk. Sve sto im kazemo nista ne znaci jer njih uopste ne inter3suje nase misljenje
Note IV N9100 dual

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Telenor novosti

Post od Martin Mystere »

Ja pre neki dan uzeo kod njih Micro SIM karticu za G2 i odmah mi stigla poruka da ih ocenim od 0 do 10, ocekujuci ne znam sta... Naravno ocenio sam ih ocenom 1 i to iskljucivo iz razloga zato sto su mi tu karticu izdali za bukvalno minut ipo vremena inace, imajuci u vidu njihove fantasticne promocije i daleko najnize cene paketa bili su na milimetar blizu toga da dobiju nulu ko vrata. E sad, to sto ja mislim da je njima to ocenjivanje iskljucivo pro forme i da im u realnosti ne znaci ama bas nista je neka sasvim druga prica - u suprotnom verujem da bi se bar malo brecnuli i popravili opasno poljuljanu sliku o sebi, posto iskreno sumnjam da su im ostali podelili bas devetke i desetke...

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Telenor novosti

Post od Deksi »

Martin Mystere, tu poruku sam primio i ja ali sam je momentalno obrisao i debelo ih opsovao. Posle sam se pokajao sto je ovde nisam iskopirao. Mene su pitali koliko je verovatno da cu telenor preporuciti prijatelju ili rodjaku i da tu verovatnocu procenim ocenom od 1 do 10. Taman posla pa da me kunu dve godine.
Ja sam ih i zvao prosle nedelje da na zeninom ugovoru narucim xperiu e cerki. Njih sam dobio i imali neke smetnje i da nemogu to da mi odrade nego da odem do poslovnice i tamo uzmem telefon. A ja cerku za ruku i pravac VIP i tamo joj uzmem zte blade 3. Bolji telefon za skoro isto para a pride 150 smarta svakog meseca. A u telenoru bi morao da joj uplacujem dopunu.

Ja pa uinat nisam hteo da im dajem 200 din. za mikro sim kad sam kupio lumiu. Uzeo sam makaze i za minut sve zavrsio.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Telenor novosti

Post od Martin Mystere »

Namerno ih nisam iskulirao već sam im rekao šta i zašto mislim o njima. Btw. nisu mi ništa naplatili za micro SIM karticu (najzad i od njih nešto dobro).

Odgovori