Yettel novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Telenor novosti

Post od toda81 »

Kada su smasung tel u piranju prvi mije bio s pkus ilegalac iz Austrije, a tek sada sam legalan haha
Note IV N9100 dual

knjaz
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Čet, 01. Apr 2010. 17:37

Re: Telenor novosti

Post od knjaz »

Deksi beži na mts dok još postoje ove pogodnosti i ovi paketi. Pošto preko unazađenja paketa oni sebe osiguravaju od rasta evra i pribavljaju sebi ekstra profit, verujem da će i mts uskoro povući ove postojeće i ubaciti neke nove ’’ bolje‘‘.
A to da su ovii iz telenora nekorektni pa to je strašno, imao sam problem sa njima sa garancijom (telefon mi je bio na servisu 45 dana, baš profesionalno) i pošto su mi na kraju dali novi kada sam hteo da ga otključam nisu hteli jer taj novi telefon nije bio u ugovoru. Dzaba svi dokazi da sam ga dobio kao zamenu, nisu hteli da ga otključaju.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Telenor novosti

Post od toda81 »

Nisu hteli po isteku ugovorne obaveze da ga otkljucaju ili dok je trajao ugovor, tj te dve godine ili godina? Valjda je logicno da i taj tel koji si dobio bude u novom ugovoru jer je on zamena za stari koji nije bio u redu
Note IV N9100 dual

knjaz
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Čet, 01. Apr 2010. 17:37

Re: Telenor novosti

Post od knjaz »

Po isteku ugovora, govorili su mi da se taj novi telefon vodi na nekog u Nišu, ma prevaranti su oni stari, ko zna šta su muljali. Ja sam rešio da promenim mrežu a telefon prodao kao zaključan pa me mrzelo da se cimam do kraja. Shvatili su da prosečan Srbin nema pojma ništa o tarifama i aj da ih deremo, a i mi koji pratimo ponekad se pogubimo koliko se stvari brzo menjaju.
I meni je teško bilo da napustim telenor jer kod njih je sve funkcionisalo preko portala, promeni ovo, dodaj ovo.... ali nisam se pokajao što sam prešao u mts jer za novac koji dajem oni su pružali najviše u tom trenutku. Pružaju i sad ali je letošnja vip rođendanska promocija bila baš po mom ukusu.

kuzobrat
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 06. Maj 2011. 19:17
:: Lumia 520

Re: Telenor novosti

Post od kuzobrat »

.."Zadovoljstvo korisnika nam je na prvom mestu i trudimo se da povremeno organizujemo akcije za dugogodisnje korisnike i kontakitramo ih sa ponudom. Trenutno nemamo u ponudi akciju koja omogucava popust na kupovinu telefona i ove informacije mozete da pratite na nasem sajtu.
Ukoliko u narednom peirodu budemo imali ponudu koja ukljucuje popust ili dodatni saobracaj za Vas broj, sigurno cemo Vas kontaktirati."
TO je ogrovor velikog Telenora na moje pitanje sta korisnik koji je 9(devet godina postpaid korisnik 4 ugovora po 2 god,i jedna godina bez ugovora) sta korisnik dobija kaoo povoljnost...dobija..da ne kazem vulgarno..ali dobija jedno veliko Nista....
Dakle...po njima..akcija traje mesec dana..kome se pogodi da tada istice ugovor uhvatice opasno dobru akciju tipa 15 dodatnih minuta narednih 6 meseci..a ostalih 11 meseci,kome istice ugovor moze da se slika..
e da..pri prethodnom produzetku ugovora..ponudjena je akcija,nagrada starim korisnicima koja je glasila.."dodatnih 15 minuta mesecno narednih 6 meseci,.."?!?!?!

Nenad-77
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 292
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:51
Lokacija: Lazarevac

Re: Telenor novosti

Post od Nenad-77 »

Nemam razloga da nekog blefiram ili da lazem,jer bi lagao samog sebe a ne vas.Popust od 50 posto do isteka ugovorne obaveze sam dobio bez ikakve protekcije,jer sam ih naveo cinjenice i XAQYQa. o njihovim greskama,kao da sam za svo vreme dok sam kod njih imao aa uplate to jest unapred pretplate od cak 24 meseca pa tako i sada imam uplacenu akontaciji do isteka ugovorne obaveze do juna 2013.Sto se tice moga broja nisu imali potrebe da razmisljaju dali cu izmiriti racune i sto se toga tice proveren pretplatnik 100 posto a za uzvrat sam dobio nista.Kad se vratim kuci slikacu taj dokument i staviti ovde kao dokaz.Izgleda da nisu imali mnogo prituzbe i reklamacija kada su ovo odobrili,mada i ja sam sam mislio da ovaj popust nece odobriti.Dosta puta sam apelovao na sve vas na forumu da im napisete reklamaciju nezadovoljstva zbog promene paketa i da ste nezadovoljni tom odlukom i cim vam istekne ugovor odlucni ste da promenite mrezu.Tako sam i ja njim slao dva puta reklamaciju o nezadovoljstvu.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Telenor novosti

Post od Baraba »

Nenad-77, nisi jedini kome je lelenor ponudio 50% nakon podnošenja zahteva za prenos broja, pisao sam već u ovoj temi da su me kontaktirali, bilo je još članova koje su kontaktirali i pisali smo u temi, ja sam se prebacio još dok je bila vip-ova rođendanska akcija jer i sa 50% lelenor je skuplji.

Nenad-77
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 292
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:51
Lokacija: Lazarevac

Re: Telenor novosti

Post od Nenad-77 »

Da baraba ali ja sam pod ugovornom obavezom do juna 2013g jer sam uzeo tel i oni su mi odobrili 50 posto popusta koji vazi do isteka ugovorne obaveze a stupa na snagu od 1 nov 2012g.Ti si sigurno bio bez ugovorne obaveze cim si preneo broj u drugu mrezu,mada meni se neisplati da platim 10000 din da bi raskinuo ugovor jer su mi sad odobrili taj popust od 50 posto.U junu ce gospoda iz telenora kad istekne ugovor ukoliko nebudem ostao na njihovoj mrezi,prebacice moj novac koji je preostao od avanse uplate na moj tekuci racun.Laksije mi je ovako od jednom odvojim koliko treba za pretplatu i miran sam,jeste da je malo teze finasinski odvojiti oko 36000 din.Ima dosta ljudi na forumu koji su stari korisnici telenora po 6 god i koji redovno iziruju obaveze,znaci pouzdani pretplatnici 100 posto a nevrse avansu uplatu i telenor mora da bude ravnopravan prema njima isto kao i prema meni.

Nenad-77
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 292
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:51
Lokacija: Lazarevac

Re: Telenor novosti

Post od Nenad-77 »

Svi korisnici telenor mreze koji su obuhvaceni optimizqcijom paketa i koji su pod ugovornom obavezom imaju pravo,na promenu na prvi nizi oaket bez razlike doplate cene aparata.Ako ste bili na paketu prenesi 400 i nasilnim nacinom ste prebaceni na paket prenesi 500,i samim tim vam je povecana pretplata imate pravo na promenu na trenutni nizi paket a to je prenesi 220 bez doplate razlike u ceni aparata.Proverena onformacija 101 posto sigurna ali je lopovi nisu zvanicno objavili jer se plase da nezadovoljni korisnici nesmanje paket i samim time bi imali manji priliv sredstava u njihov budjet.Telenor krije tu informaciju kao zmija noge a kao hteli su da izadju u susret korisnicima,kad su hteli tako zasto je nisu objavili na njhovom zvanicnom sajtu.Nema sta lopovi su oni prva liga.Oni iz balkan expressa su male bebe za telenor.Navodim primer,ako ste uzeli tel uz paket prenesi 400 i platili ste ga jedan dinar,da bi ste presli na nizi paket prenesi 200 vi bi ste.morali da.doplatite razliku cene koliko je kostao uz taj paket ako je je uz paket prenesi 200 kostao 5000 din da.bi ste presli na taj paket morali ste.da.iskesirate 5000 din.Ovo govorim za stare pakete.Da bi ste sada promenuli paket sa.prenesi 500 na prenesi 220 razliku ceni aparata neplacate.Ja sam kolko sam mogao objasnio sam vam i dao validnu informaciju ako nesto nevalja u tekstu izvinite.Ja nisam meki govornik da puno pricam vec me zanima samo rad i nista vise.

kuzobrat
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 06. Maj 2011. 19:17
:: Lumia 520

Re: Telenor novosti

Post od kuzobrat »

brate,imas neke dokaze ti..papir..mail..sve ovo je prazna prica..rekao si da ces objaviti ovde telenorovo pismo,i nista...

Nenad-77
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 292
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:51
Lokacija: Lazarevac

Re: Telenor novosti

Post od Nenad-77 »

Normalno da cu objaviti dokaz o popustu,ali kada dodjem kuci sa terena.

kuzobrat
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 06. Maj 2011. 19:17
:: Lumia 520

Re: Telenor novosti

Post od kuzobrat »

STigao mi je mail od gospode iz Telenora..i kazu da besplatno mogu preci sa prenesi 220 na prenesi 100..bez penala....

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Telenor novosti

Post od toda81 »

Pazi se da te ne muvadu gospoda iz lelenora jer ne znaju oni da prave ustupke ;)
Note IV N9100 dual

kuzobrat
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 06. Maj 2011. 19:17
:: Lumia 520

Re: Telenor novosti

Post od kuzobrat »

ne dam se.:) 27.12..raskkidamo dugogodisnju ljubav..............................

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Telenor novosti

Post od toda81 »

Izgleda da sam samo ja verni lelenorovac i uprkos svemu ostajem u njihovom jatu
Note IV N9100 dual

kuzobrat
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 06. Maj 2011. 19:17
:: Lumia 520

Re: Telenor novosti

Post od kuzobrat »

ja nisam..keva jeste...9 godina..ali dzabe..ne postuju..:)))) ona nece da ode od njih.ali moj inat to ne dozvoljava....
stvarno nikakve povoljnosti..cekamo novogodisnje akcije..da vidimo cega ima tu..ali .... ne nadamo se previse...:)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Telenor novosti

Post od Deksi »

Evo ja im danas ponovo pustih e-mail za popust od 50%, i lepo sam im napisao da ako mi to onemoguce da cu brojeve moj i zenin preneti u telenor. Jeste kakvisu takvisu svi znamo, ali nekako mi se ne napustaju. Dosad nikad nisam imao problema sa racunom ili bilo sta, a danas mi stigose i kodovi za otkljucavanje sva tri telefona koje sam kod njih kupio.
Nego kako i gde se unose ti kodovi, pri startovanju telefona sa drugom karticom (vip ili mts) ili je to drugacije.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Telenor novosti

Post od fannY »

Pa zar nije normalno da bez penala predjes na manji paket? Svasta cu cuti od Telenora.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Telenor novosti

Post od toda81 »

Ako uzmes tel uz neki paket ne mozes da predjes na manji paket bez penala pre isteka ugovorne obaveze
Note IV N9100 dual

Anony
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 97
Pridružio se: Čet, 01. Jul 2010. 00:00
:: iPhone 6 16GB Silver
Lokacija: Pozarevac

Re: Telenor novosti

Post od Anony »

Deksi, ubij me, ja sam pre 2 meseca dobio kod za otkljucavanje Desirea uzetog u Telenoru, ali ne mogu tacno da se setim kako je isao proces otkljucavanja. Mislim da je upravo tako kako si ti rekao, kada se ubaci kartica drugog operatera trazice ti kod...i tada ga ukucas, ako se lepo secam, tako je. Stvarno zvuci nenormalno, ali zaboravio sam, iako je to bilo pre samo 2 meseca, nekako sam to odradio usput.

Inace, pre par dana sam i ja podneo zahtev za prenos broja u Mts, sa namerom da stvarno i predjem tamo ukoliko mi ne odobre popust od 50%. Juce su me zvali i ponudili popust na 2 godine, sa tim da u toku te 2 godine mogu menjati pakete (i na vise i na nize) kao i da mogu uzeti telefon (s tim da se onda ukida popust). I upravo iz tih razloga koje si i ti naveo, resio sam da ostanem. Dobicu u principu manje, ali stvarno nikakvih problema nisam imao, plus su svi iz mog okruzenja u Telenoru pa mi odgovaraju i dodatni minuti, tako da ostajem.

Odgovori