A1 novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od Azimuth »

Najnižu jer možeš lako da se mrdne na neku višu tarifu, obrnuto je malo komplikovanije.
A zašto na godinu dana, to ne bih znao. Mada mi nesto i nema logike, a dobro, to sam samo ja. Druga stvar, ovo da "realno traje 9 meseci" baš i nije tako jer se preostala 3 meseca uračunava ju u sledeću ugovornu obavezu pa ona neće biti npr 12 nego 15 meseci ;)

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: VIP novosti

Post od PetarI »

To je tako u Vipu.Kod Mts imaš pravo da ugovor produžiš najranije tri meseca pred istek starog,ali novi ugovor se rsčuna od dana kad si ga produžio.Znači nakon 9 meseci dobijaš novi ugovor.Ako i taj novi napraviš na godinu dana i obnoviš ga 3 meseca ranije znači da si na 24 meseca "ušparao" 6 meseci.Zato je po meni bolje praviti ugovor na po godinu dana,upravo iz tog razloga.Sve što sam napisao verujte da je tako.
Poslednja izmena od Lobachewsky u Ned, 31. Avg 2014. 22:07, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nikada ne citiraj ceo post, posebno ne post odmah iznad tvog.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od Azimuth »

Nisi ti to dobro razumeo. Pitaj ih ponovo i dobićeš odgovor kakav sam ti dao. Dakle, imaš mogućnost da ranije produžiš ugovornu obavezu, 3 meseca ranije a uz molbu i do 6, ali ti se ta preostala 3 meseca uračunavaju u onu narednu ugovornu obavezu. Dakle, 12/24 + 3 zaostala meseca.
Da je tako kako si ti napisao to bi značilo da isto tako 3 meseca ranije možeš da pobegneš kod drugog provajdera jer te u ta 3 meseca ništa ne vezuje za njih, a to je nemoguće. Još manje je da će ti oni tek tako progledati kroz prste ;) u interesu im je da te sto pre vežu za sebe opet na neki period, iz tog razloga dozvoljavaju ovo ;)

misapop
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2012. 01:50
:: Microsoft lumia 550
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Kraljevo,Kragujevac

Re: VIP novosti

Post od misapop »

@Azimuth
Ako govorimo o mts-u,gresis.Ta 3 meseca ti stvarno prastaju.Ne mozes otici u drugu mrezu i da ti oproste.
Ali ako produzavas ugovor,mozes bez problema nakon 21 mesec (ako je ugovor na 24) ili nakon 9 meseci(ako je ugovor na 12 meseci) i ne nadoknadjujes ta 3 meseca.Ja tako radim vec duze vreme.

caopoz
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sre, 05. Okt 2011. 21:47
:: Sony Xperia U
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od caopoz »

Azimuth napisao:Najnižu jer možeš lako da se mrdne na neku višu tarifu, obrnuto je malo komplikovanije.
Pa dobro, siguran sam da mi najniža ne odgovara tako da..

Preko kojeg online obrasca da podnesem zahtev za prenos broja iz VIP u MTS? Jel mogu odmah preko ovog da izaberem tarfini paket: https://webshop.telekom.rs/Registracija ... spx?t=mixs
ili moram prvo ovde:
http://www.mts.telekom.rs/index.php/zah ... broja.html

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od Azimuth »

Misapop, onda su oni mene ubeđivali nekoliko puta u nešto sasvim drugo tj u ovo što sam napisao. Što bi rekao Balašević, ako su lagali mene i ja lažem vas :)

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: VIP novosti

Post od PetarI »

Lagali te nego šta.Uz molbu možeš do 6 meseci ranije u Vipu produžiti,ali tada ti je ugovor 24 meseca+tih 6 medecu ranije+ako ti se tada zgade(a hoće)nastaje šou sa još nekim obr.periodom+još te časte jedan mesec...Kod mts,znaš da si ušao kalendarski u period do 3 meseca-pravac poslovnica.@caopoz;zahtev za preno ti treba.

misapop
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2012. 01:50
:: Microsoft lumia 550
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Kraljevo,Kragujevac

Re: VIP novosti

Post od misapop »

@Azimuth
Veruj mi da u toj firmi jos uvek ima onih koji ne znaju ii ne zele da znaju svoj posao.Situacija zavisi od grada do grada.
Znam da nije tako imam svoja 3 ugovora kos mts-a plus bake,deke i ostali koje vodim da potpisuju.Cuo sam npr da u Valjevu ne znaju za to,dok u Kragujevcu i mom Kraljevu nema nikakvih problema.
Poslednja izmena od misapop u Pon, 01. Sep 2014. 18:07, izmenjeno 1 put ukupno.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od Azimuth »

Evo mi danas potvrdili ovo sto sam napisao. Elem, ovo je tema o Vip-u pa necemo vise spamovati.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: VIP novosti

Post od Lobachewsky »

Da li samo meni nova verzija hroma za android ne moze da ucita vipov sajt (http://www.vipmobile.rs) vec izbacuje ono Aw, Snap! :unsure:
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: VIP novosti

Post od Baraba »

Fabricki otvara, chrome otvori i izbaci.

NijeZauzetoIme
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Čet, 10. Feb 2011. 21:23
:: Pocophone F1

Re: VIP novosti

Post od NijeZauzetoIme »

Ljudi da li ste imali ovakvih iskustva sa nasim lepim operaterom, gospoda su prosledila moje "dugovanje" nekom advokatu i lik mi salje opomene pred tuzbu, jer nisam platio preostale pretplate plus zatezna kamata plus penal zbog ranijeg raskida ugovora!!! A raskinut je ugovor zbog promene cene tarifa bez naplate penala.. Kako su bezobrazni!!!
Huawei Nexus 6p - Xiaomi Mi Note 3 - Pocophone F1

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: VIP novosti

Post od PetarI »

Pa jesi isao gde da reklamiras taj racun?Ako jesi i imas sacuvano sve sto si potpisao+vipov dopis,cak da ih i pustis da te tuze,pa nek plate i sudske troskove.Kad te taj "advokat" iduci put pozove,predoci mu tu varijantu...

NijeZauzetoIme
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Čet, 10. Feb 2011. 21:23
:: Pocophone F1

Re: VIP novosti

Post od NijeZauzetoIme »

Ne zove me, hoce samo tim pismenim putem da me uplasi.. Cigan.. Nemam dopis od vipa, bacio ga ko normalan svet, potpisivao cini mi se nisam nista, (davno je bilo) samo imam zadnji placen racun za mesec pre slanja zahteva za gasenje ugovora. Nakon toga smartove nisam loristio, dok su gospoda uredno slala racune. A posao oko prelaska na prepaid uradili pretraljavo i sporo. Napisao sam im mejl na sajtu na kontakt sekciji, a i ovako direktno, u kom se pozivam na sve to i najavljuem protivtuzbu za dezinformisanje, a na osnovu dezinformisanja iznudu, pretrpljen pritisak i psihicku bol. Pa da vidimo sta ce gdin. Grba Aleksandar iz Novog Sada, ovlasceni vipov advokad da iradi povodom tuzbe za 2300 dinara..
Huawei Nexus 6p - Xiaomi Mi Note 3 - Pocophone F1

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: VIP novosti

Post od PetarI »

Imam ja dopis,kod sebe.Obzirom da jutros krečem na put,idući ponedeljsk se nalazimo na ovom istom mestu da mi na pp pošaljrš mejl...ja tebi dopis koji sam sačuvao jer ...vidiš i sam.

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: VIP novosti

Post od mb011 »

Nova ludila i munje u prepaid-u. krece 90 sekundi zaokruzivanje cim se pocne razgovor, i poskupljuje VipZaSve (opcija od 7 dana sada kosta 250 RSD).
razumem inflaciju i kretanje evra, ali i dalje tvrdim da je ovo zaokruzivanje na 90 sekundi suludo i nevidjeno bezobrazno. znaci u prepaid-u samo zapocinjanje razgovora kosta 30 dinara. masala! e da, i sms ce biti 6 dinara...

naravno, sve to objavljeno na sajtu u rubrici "Obavestenja".

http://www.vipmobile.rs/privatni/vip-pr ... .2117.html

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od miodrage »

Vraca se 2002. definitivno :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: VIP novosti

Post od fannY »

Bezite ljudi iz vipa, dok vam ne odrase kozu s ledja.

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: VIP novosti

Post od PetarI »

NijeZauzetoIme napisao:Ne zove me, hoce samo tim pismenim putem da me uplasi.. Cigan.. Nemam dopis od vipa, bacio ga ko normalan svet, potpisivao cini mi se nisam nista, (davno je bilo) samo imam zadnji placen racun za mesec pre slanja zahteva za gasenje ugovora. Nakon toga smartove nisam loristio, dok su gospoda uredno slala racune. A posao oko prelaska na prepaid uradili pretraljavo i sporo. Napisao sam im mejl na sajtu na kontakt sekciji, a i ovako direktno, u kom se pozivam na sve to i najavljuem protivtuzbu za dezinformisanje, a na osnovu dezinformisanja iznudu, pretrpljen pritisak i psihicku bol. Pa da vidimo sta ce gdin. Grba Aleksandar iz Novog Sada, ovlasceni vipov advokad da iradi povodom tuzbe za 2300 dinara..
Poslao sam ti pp u vezi dopisa,tako da sada,naoružao si se.

NijeZauzetoIme
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Čet, 10. Feb 2011. 21:23
:: Pocophone F1

Re: VIP novosti

Post od NijeZauzetoIme »

Molim te druze posalji mi jos jednom. Igrom slucaja sam zaboravio da nisam downloadovao, jer sam donio gomilu nekog spama, pa sam slucajno obrisao. Hvala ti. Od vipovaca nema odgovora normalno na moja dva fino srocena mejla u kojima pretim kontra tuzbom ako me mr. Grba bude smarao..
Huawei Nexus 6p - Xiaomi Mi Note 3 - Pocophone F1

Odgovori