Yettel novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Telenor novosti

Post od mb011 »

Nenad-77, svaka ti cast. ja se razmisljam da li da se gnjavim sa njima, istice mi ugovorna obaveza u februaru, a prebacili su me sa prenesi plus 500 na Prenesi i surfuj 500, realno jedino mi je paket poskupeo za 60-ak dinara, ali su mi ukinuli prenosenje megabajta, a sto mi opet nije ni previse bitno jer potrosim mesecno do 200MB... ali opet, imam jaku zelju da isteram princip...

inace, uz racun za oktobar poslali su obavestenje gde nas obavestavaju o svim "pogodnostima" koje su nam omogucili. sad videh na jednom drugom forumu covek je okacio scan ovog obavestenja, gde se vidi kako su "poboljsali" prenesi i dopuni pakete, u stvari u tabeli se samo vidi povecanje cena pretplate, sve ostalo je ostalo isto, ovo je hit hitova :uhuh:

Nenad-77
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 292
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:51
Lokacija: Lazarevac

Re: Telenor novosti

Post od Nenad-77 »

Nije problem 200 din sto je veca pretplata,vec u pitanju je princip ako ja postujem odredbe ugovora prema telenoru onda treba telenor da postuje odredbe ugovora prema meni kao prema korisniku.Nedozvoljavam nikome da me zeza za moje moje rodjene pare.

kuzobrat
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 06. Maj 2011. 19:17
:: Lumia 520

Re: Telenor novosti

Post od kuzobrat »

poslah telenoru mail sa pitanjem za popust na telefon smart hd... za devojku..
i takodje za prenos broja za kevu..mislim telenor prenesi 220, 1006 din,..220min,220sms,..mts onaj paket 250 min 250 sms manje od 900 din.nije problem u 100 din..princip je vazniji..inace kevi bi ovo bio 5-i ugovor..dakle vec 9 godina je telenorov korisnik..
mail je poslat pre 3 dana(72h) koji je inace rok za odgovor na mail..medjutim i time pokazuju svoju azurnost i odgovorrnost...
kao sto sam i mislio..Kao POVOLJNOST za postojece korisnike navode Placanje teleefona u 6 rata?! da li to treba da bude povoljnost...promocija.. za nagradu korisnicima.. od neke ozbiljne firme svakako da ne... ali od ovakve,lopovske firme je to normalno...

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Telenor novosti

Post od m@c|-|oR »

kuzobrat, nisi morao da im šalješ email o prenosu broja. Na to ne reaguju. Idi u drugu mrežu i podnesi zahtev, tada možeš očekivati da ti se neko javi.
Samo, bojim se da ni Vip ni Telenor trenutno nemaju odgovor na mt:s-ovu agresivnu kampanju sa 50% popusta.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Nenad-77
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 292
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:51
Lokacija: Lazarevac

Re: Telenor novosti

Post od Nenad-77 »

Sacekaj da pocne novogodisnja akcija pa vidi sta ce telenor da ponudi ili mts.Neznam koliko se isplati uzimati neki android ili klasika tel znaci nize klase kod operatera jer stalno izlaze novi modeli i cene tel padaju.Po meni se bolje isplato 50 posto popusta na taj paket mix 750. i usteda ti je 11000 din za 2 god za te pare mozes da kupis sim free zte skate ili neki drugi mob.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Telenor novosti

Post od fannY »

kuzobrat,ako mozes prelazi u mts dok jos ima 50% popusta.:)

kuzobrat
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 06. Maj 2011. 19:17
:: Lumia 520

Re: Telenor novosti

Post od kuzobrat »

Ma imam ja za sebe 50% mix net L..za 1000din nema nigde..:))))
e sad kevu sam ubedio da predje u mts, 22.dec joj istice u tele(lopov)noru... na mix 400,ili mix 750..ako bude imao neki pristojan tel..ili mix 750 sa 50% popusta...videcemo.:)
a devojka neece da menja telenor, poslao im mail da pitam hoce li da daju popust na telefon telenor smart Hd (Koji i ja imam i koji je odlican :) ), uz prenesi i surfuj 1000..ali kazu sipak..:D ne daju...

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Telenor novosti

Post od fannY »

kuzobrat, ne moze i popust na telefon i popust na paket.;)

kuzobrat
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 06. Maj 2011. 19:17
:: Lumia 520

Re: Telenor novosti

Post od kuzobrat »

pa znam znam da ne moze... Pise telefon uz paket.... ILI mix 750 sa 50%.:)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Telenor novosti

Post od toda81 »

Sto je mnogo, mnogo je :) Ja kupio tel i dali mi u telenoru za dz olovku da potpisem ugovor haha ali samo na koriscenje olovku pa sam morao da im je "vrnem" a ja se ponadao da cu je dobiti za stalno jer sam "pljunuo" dobru lovu za s2 uz paket prenesi i surfaj 1000
Note IV N9100 dual

kuzobrat
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 06. Maj 2011. 19:17
:: Lumia 520

Re: Одг: Telenor novosti

Post od kuzobrat »

toda81 napisao:Sto je mnogo, mnogo je :) Ja kupio tel i dali mi u telenoru za dz olovku da potpisem ugovor haha ali samo na koriscenje olovku pa sam morao da im je "vrnem" a ja se ponadao da cu je dobiti za stalno jer sam "pljunuo" dobru lovu za s2 uz paket prenesi i surfaj 1000
ooo..pa ti si dobro prosao...ko jos daje olovku na koriscenje..:D :D :D eeee..muke nase sa njima..:)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Telenor novosti

Post od toda81 »

Ma gde sam dobro prosao... Dve godine teske robije... :)
Note IV N9100 dual

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Telenor novosti

Post od fannY »

toda81, tako sam i ja pre 2 godine,al sta ces . :)

kuzobrat
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 06. Maj 2011. 19:17
:: Lumia 520

Re: Telenor novosti

Post od kuzobrat »

Nenad-77 napisao:Pobeda nad telenorom u moju korist.Danas mi je stigao odgovor od telenora na kucnu adresu da su uvazili moju zalbu i nezadovoljstvo pa su mi odobrili 50 posto popusta na mesecnu pretplatu,koja ce trajati sve do isteka ugovorne obaveze u junu 2013 godine.Ovim nacinom su mi izasli u susre kao dugogodisnjem korisniku od 6godina i redovnim izmirivanjem obaveza po racunima.Nadamo se da cete i dalje nastaviti saradnju sa telenorom i koriscenjem nasih usluga posle isteka ugovorne obaveze.To sam u kratkim crtama preneo iz njihovog pismenog odgovora.50 posto popusta na mesecnu pretplatu stupa od 1 novembra 2012 i vazi do 23 juna 2013 godine.Tako da za tarifni paket prenesi 500 gde je mesecna pretplata 1620 din,mesecno cu placati 800 dina sa popustom.Bez obzira na sve ovo ja cu posle isteka ugovorne obaveze da prenesem broj u drugu mrezu,jer kod mts sa popustom od 50 posto dobijam 600 min 1500 sms i 1500 mb,pa me sve to izadje 1000 dinara.
Stvarno bi mogao da odradis pismo..slikas..naravno izbrises svoje ima... da bi imali i mi osnova da trazimo nesto od njih...

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Telenor novosti

Post od toda81 »

fannY, meni je ovo druga robija kod telenora kada su tel u pitanju. Prva je bila zvana htc desire
Note IV N9100 dual

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Telenor novosti

Post od Deksi »

Ma telenor nedaje nista kad im se trazi popust, ja sam im isto pisao i trazio i u poruci kopirao mts-ove linkove sa popustom i isto dobio sipak. Sad neko je dobio popust ali tek posle pocetka prenosenja broja, jedino je Nenad-77, dobio popust i to na ugovor koji je u toku i svaka mu cast kako ih je uspeo ubediti.
Mada i da daju 50% popusta opet su mts-ovi paketi sa 50% popusta bolji.
toda81 napisao:Ma gde sam dobro prosao... Dve godine teske robije... :)
Ma nemoj tako a sto si dobio legalan telefon malo li ti je :D , sta ces bolje. Cuti tu i uzivaj.

dulens021
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pet, 02. Nov 2012. 00:20
:: HTC
:: Nokia

Re: Telenor novosti

Post od dulens021 »

Ja i cela moja porodica smo bili na telenoru vise od 10 godina, jos od od vremena mobtela. U pocetku prepaid, posle postpaid. Redovno placao racune, ni jedan nisam okasnio, redovno obnavljao ugovore, iz njihove perspektive veoma siguran izvor prihoda. Za tih 10+ godina nikad, ali nikad se nisu setili da ponude neku povoljnost, popust, telefon, bilo sta... makar pivo da plate kao nagradu za lojalnost! I to malo promocija koje su imali je bilo iskljucivo za nove korisnike.
Sve dok pre 10-ak dana nisam podneo zahtev za prenos broja u mts. Javili su se odma sledeci dan da ponude 50% na njihov tzv. optimizovani paket (na koji su me nasilno prebacili) i to ako potpisem ugovor na 24 meseca (a i to tek posto sam im rekao da prelazim u mts za 50% popusta). Pitao sam ih kako ih nije sramota, zahvalio se na ponudi, uz konstataciju da je sad ne bi iz principa prihvatio sve da je i dzabe i da gospodjica koja me je zvala "klekne na kolena"! Jos sam im se i najavio za sledeci dan u toj i toj poslovnici u toliko i toliko sati, da cu doci sa kevom, sestrom i caletom da izmire sve obaveze koje imaju prema njima, sto smo i uradili.
Zbogom telenore!

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: Telenor novosti

Post od bachika »

Deksi, dok moje oči ne vide ja jako sumnjam u tih njegovih 50% u toku trajanja ugovora... :blinky:
Bez ikakvih uvreda Nenad-77, ali takav sam kakav sam :?
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

kuzobrat
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 06. Maj 2011. 19:17
:: Lumia 520

Re: Telenor novosti

Post od kuzobrat »

Bas to... kada bi dokumentovao to i nama bi bilo lakse... mislim,ne meni.. ja ih organski ne podnosim nakon ovih sramnih poteza ..ali keva i devojka su mi kod telenora..

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od IDzO »

Usled neozbiljnog odnosa prema svojim dugogodišnjim korisnicima, preneo sam privatne i firmine brojeve kod drugog operatera.
Telenorovih "50% popusta" i siromašne i jadne ponude, su potezi koje vuku tek nakon pokretanja postupka prenosa broja i ti potezi spadaju u poteze koji su karakteristični za lubeničare na pijaci samo da te zadrže, a ne nude ništa! Bruka i sramota! :disgust:

Svaki od operatera ima svoje prednosti i mane, ali poslovna nekorektnost, ispoljena od strane Telenora je neoprostiva i za takvo ponašanje će imati i loše rezultate u skorijoj budućnosti. Mogu oni pisati kako imaju povećane prihode po kvartalima, ali "svaki ciga hvali svoga konja", pa tako i oni, dižu sebi rejting i teše sebe, a realnost je mnogo drugačija.

Odgovori