A1 novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od Azimuth »

Pisite ratelu i trazite da vas prebace u neku drugu mrezu na neki drugi paket koji vam odgovara. Zasto bi se cimali sa pri pejdom kada je svima jasno koliko je sve to skuplje :wink:
Ratelu obavezno napomenite da vam je prvobitno receno da je jedina opcija da predjete na pri pejd i tek posle 3 meseca da mozete da prebacite broj, ali da ste culi i videli da su dozvolili i samo raskidanje ugovorne obaveze i odmah prelazak na drugu mrezu. Ako vam, a nece, budu trazili da navedete nekoga, ima nas ovde koji smo presli bez ikakvih problema.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od miodrage »

Ko vam kriv kad se zalecete. Ovo je jedino bilo isplativo nekome ko je uzeo skup telefon za male pare, a uz veliki paket, i posle par meseci rekao adios. A takvih je jako malo.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: VIP novosti

Post od antec »

Zeljeni efekat je postignut, smanjih troskove za ~1500 din (oko 500 roknem za promocije inace bi bilo 2k). Jos samo da predjem u mts pa da za tih 500 dobijem jos vise i to je to :). Ovaj 90/60 sistem je neodrziv kod mene, drago mi je sto sam zavrsio sa vipom. A sa prelaskom na post ne zurim, trenutno i ovo drzi vodu. U svakom slucaju ako pisem ratelu napisacu i ovde ishod.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: VIP novosti

Post od Baraba »

Može li neko da mi rastumači račun? Koji je stigao uvećan oko 300din i naplaćen za ceo mesec.

Na ovoj slici piše račun od 01.05 do 31.05 (tako sam se možda i prebacio u MTS, oko 20/21.05).
Slika
^ ovde su cene sa pdv plus pdv?

I zašto je naplaćen pun paket kada lepo piše od 01.05 do 21.01
Slika
^ ovoliko treba da izađe pun račun za ceo mesec sa pdv, oko 2630din.

deana
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 09:14

Re: VIP novosti

Post od deana »

I ja sam dobila da platim za ceo mesec i to nikad veći račun.
Ovi Ratelovci tražili podatke, ali više se ne oglašavaju.
U ponedeljak bi trebalo da platim, ali ne znam šta da radim.

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: VIP novosti

Post od mb011 »

Svima koji su preneli broj, VIP je naplatio pun iznos za poslednji mesec, sa sve poskupljenjem od 8%. Isto se desilo i meni. Obracunali su ceo mesec iako sam broj preneo 15.5, uracunali su sneg popust ali i poskupljenje od 8%. Najveći lopovi u istoriji. Pošto je meni to razlika od oko 200 dinara jer je paket bio najmanji, platio sam im taj račun, da me ne bi maltretirali više (isključili bi mi broj zbog neplaćenog računa, pa dok bih ja preko ratela dokazao ko je u pravu...).

GoxyB
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 17. Jun 2014. 10:15
:: Samsung Galaxy S5
:: Nokia Lumia 630 DS
Lokacija: Dorćol,BGD

Re: VIP novosti

Post od GoxyB »

Meni je u Vipu 8 marta istekao ugovar za broj koji sam preneo iz Telenor mreže. 24 aprila sam podneo zahtev za raskid ugovora za taj broj, iako je to jako čudno jer je ugovor već bio istekao. Devojčica iz Vipa mi je rekla da će broj biti deaktiviran i vraćen u Telenor mrežu. Deaktivacija broja je izvršena tek 09. juna i već 8 dana čekam da se broj pojavi u Telenor mreži. Maltene svaki dan idem do poslovnice i svaki dan isti odgovor: još nije vraćen. Koliko se ovo inače čeka, jer mi je u nedelju lik iz telenor poslovnice u knezu rekao da je Vip nakon deaktivacije broja bio dužan da u roko od 2-3 radna dana izvrši prenos tj. vrati btoj u Telenor.
"People say "money talks". Everything that money has ever saod to me was "goodbye"."

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: VIP novosti

Post od Lobachewsky »

GoxyB napisao:Meni je u Vipu 8 marta istekao ugovar za broj koji sam preneo iz Telenor mreže. 24 aprila sam podneo zahtev za raskid ugovora za taj broj, iako je to jako čudno jer je ugovor već bio istekao.
Nije to nista cudno, tebi je istekla ugovorna obaveza, ne ugovor. Cak sta vise, logicno je da se broj (ugovor) ne gasi automatski kada istekne ugovorna obaveza, jer vecini je cilj da nastave sa koriscenjem telefona i posle isteka obaveze, a ne da im se odmah broj ugasi. Da nije tako, ljudi bi menjali svoje brojeve na svake dve godine, to bi bio opsti haos.
Dakle, gasenje broja moras ti sam da iniciras, ako ne podneses zahtev posle isteka ugovorne obaveze, operater podrazumeva da ti idalje koristis mobilni telefon, zasto bi ti onda gasio broj?
Devojčica iz Vipa mi je rekla da će broj biti deaktiviran i vraćen u Telenor mrežu. Deaktivacija broja je izvršena tek 09. juna i već 8 dana čekam da se broj pojavi u Telenor mreži. Maltene svaki dan idem do poslovnice i svaki dan isti odgovor: još nije vraćen. Koliko se ovo inače čeka, jer mi je u nedelju lik iz telenor poslovnice u knezu rekao da je Vip nakon deaktivacije broja bio dužan da u roko od 2-3 radna dana izvrši prenos tj. vrati btoj u Telenor.
Nije mi jasno kakve kombinacije ti ovde radis... :roll:
Ugasio si broj, a sada cekas da se vrati u telenor, pretpostavljam da bi ga opet uzeo?
Broj se gasi ako ti stvatno vise ne treba i vise ne planiras nista sa njim - ako ti treba, zasto jednostavno nisi podneo zahtev za prenos u telenor cim ti je ugovor istekao, bez da raskidas pre toga ugovor sa vipom?
Cak bi ti se broj prebacio na telenor u roku od samo 4-5 dana, odmah po podnosenju zahteva za prenos. Ovako, kad podneses zahtev za raskid, vip te ne pusta odmah (kao kada bi podneo zahtev za prenos) vec te ostavlja jos jedan dodatni obracunski period trte, mrte... skoro dva meseca cekanja i cimanja sa njima (osecas na svojoj kozi, nema sta da ti pricam).
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

GoxyB
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 17. Jun 2014. 10:15
:: Samsung Galaxy S5
:: Nokia Lumia 630 DS
Lokacija: Dorćol,BGD

Re: VIP novosti

Post od GoxyB »

Nije mi jasno kakve kombinacije ti ovde radis... :roll:
Ugasio si broj, a sada cekas da se vrati u telenor, pretpostavljam da bi ga opet uzeo?
Broj se gasi ako ti stvatno vise ne treba i vise ne planiras nista sa njim - ako ti treba, zasto jednostavno nisi podneo zahtev za prenos u telenor cim ti je ugovor istekao, bez da raskidas pre toga ugovor sa vipom?
Cak bi ti se broj prebacio na telenor u roku od samo 4-5 dana, odmah po podnosenju zahteva za prenos. Ovako, kad podneses zahtev za raskid, vip te ne pusta odmah (kao kada bi podneo zahtev za prenos) vec te ostavlja jos jedan dodatni obracunski period trte, mrte... skoro dva meseca cekanja i cimanja sa njima (osecas na svojoj kozi, nema sta da ti pricam).
Pa ja sam u startu hte od ugasim broj ali sam se posle predomislio. Oni meni nisu ugasili broj, jer to može da uradi samo Telenor. A pošto je taj broj i dalje zvanično moj samo je deaktiviran za Vip mrežu, čim se bude vratio u Telenor ja ću ga aktivirati uz novi ugovor ili neki prepaid, to ću još videti.

Ja se jesam zaleteo ali sam tada smatrao da je tako najbolje a sad imam drugo mišljenje
"People say "money talks". Everything that money has ever saod to me was "goodbye"."

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od Azimuth »

Moram da te razocaram, onog momenta kada se broj ugasi, ti vise nisi njegov vlasnik. Teoretski, broj se vraca maticnoj mrezi i posle nekog vremena se ponovo pusta u prodaju. Jedino ako mozes nekako da ga rezervises, da ti ga sacuvaju i ne prodaju nekom drugom ko naleti ili kome se svidi broj. U praksi je malo drugacije. Kada sam se ja raspitivao da prebegnem iz Vipa, receno mi je u mts-u da posle gasenja broj, broj zaglavljen ostane gde u sistemu i da je veliko pitanje da li ce taj broj ikava vise postati dostupan i pusten u prodaju. Problem pravi Vip. Moj savet ti je da odes do neke od poslovnice Vip-a i da trazis da ti dozvole prenos broja. Ako ne budu hteli jer si vec uradio sta si uradio, jedino sto ti preostaje jeste da se obratis ratel-u i izneses im svoj problem. To su ti jedine sigurne i objektivne sanse da uradis ono sto si zamislio. Ako nastavis da ceskas sve je pod velikim znakom pitanja.
Tu su napravili malu zavrzlamu, bilo je polemike ovde na forumu na temu ko je vlasnik broja, a ko korisnik.

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: VIP novosti

Post od mb011 »

Azimuth napisao:Moram da te razocaram, onog momenta kada se broj ugasi, ti vise nisi njegov vlasnik. Teoretski, broj se vraca maticnoj mrezi i posle nekog vremena se ponovo pusta u prodaju. Jedino ako mozes nekako da ga rezervises, da ti ga sacuvaju i ne prodaju nekom drugom ko naleti ili kome se svidi broj. U praksi je malo drugacije. Kada sam se ja raspitivao da prebegnem iz Vipa, receno mi je u mts-u da posle gasenja broj, broj zaglavljen ostane gde u sistemu i da je veliko pitanje da li ce taj broj ikava vise postati dostupan i pusten u prodaju.
kada su u vipu muvali i nisu davali da se broj prenese posle prolećnog poskupljenja i raskida ugovora, u telenoru mi je rečeno da bi mi u slučaju gašenja broja i vraćanja njima, broj bio ponovo dat na korišćenje na moj zahtev... ovo nisam isprobao pošto sam na kraju broj preneo (u telenor)...

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: VIP novosti

Post od Lobachewsky »

Ovo je prezvakano hiljadu puta. Zabunu je uneo RATEL kada je rekao da od 1. jula 2011. sa omogucavanjem MNP svi postajemo vlasnici svojih brojeva, sto jednostavno nije tacno.

Nema tu mnogo filozofije - raskines ugovor (tj. potpises da broj zelis da ugasis), broj se gasi, i posto vise nije tvoj (tj. posto vise nije niciji), vraca se maticnom operateru. Ti sa tim brojem nemas vise nista.
Maticni operater onda odlucuje sta ce sa tim slobodnim brojem, koji je slobodan kao i svaki drugi nedodeljeni broj - bira da li ce da ga povuce iz upotrebe (ko mts) ili ga vraca ponovo u prodaju (ko telenor) - potpuno isto kao kada broj istekne zbog nedopunjavanja kredita.
Ako ga vrati u slobodnu prodaju, ti kao bivsi vlasnik nemas prednost pri kupovini (broj te ne ceka), dakle bilo ko moze da ga kupi, i ako bude brzi od tebe, ti tu ne mozes nista da uradis. Uvek postoji mogucnost da se dogovoris sa operaterom, ali potrebno je da se iscimas, ne podrazumeva se samo po sebi.
Ti prestajes da budes vlasnik broja onog trenutka kada raskines ugovor ili kada ti broj istekne zbog nedopunjavanja kredita (mada u drugom slucaju imas tri meseca cini mi se da ga ozivis, posle toga ko pre broju njegov broj).
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

GoxyB
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 17. Jun 2014. 10:15
:: Samsung Galaxy S5
:: Nokia Lumia 630 DS
Lokacija: Dorćol,BGD

Re: VIP novosti

Post od GoxyB »

U vipu su mi rekli da će nakon 10.06. početi proces vraćanja broja u telenor mrežu. U telenoru sam rezervisao broj i rekli su da će da me zovu čim broj bude stigao. To stizanje polako ulazi u 10 dan. Prvo su mi u Telenoru rekli da to traje od 7-10 (poslovniva u bulevaru kralja aleksandra) dana. pa su onda rekli od 2-3 dana (poslovnica u knezu).Juče lik iz call centra reče 15-tak dana. Izgleda da niko ništa ne zna. Sačekaću do kraja sledeće nedelje a onda ću svima da se načestitam mile nove godine :-))
"People say "money talks". Everything that money has ever saod to me was "goodbye"."

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: VIP novosti

Post od PetarI »

Danas,19.06.2014 godine,napokon posle duge agonije, :oops: ,pozivom na bilo koji od tri ugašena Vip broja,dobijam poruku:"Pozivate nepostojeći broj......." :) :) :) Jupiiii

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Re: VIP novosti

Post od sigi »

Polako ulazim u 3 nedelju cekanja da ga u Telenoru vide , slazem se sa vecinom gore iznetog ovo nije pravi prenos broja tj za razliku u CRO kojim se brzinom radi http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/ ... ovora/p90/ ovo kod nas se nesme zvati prenos broja :?
RATEL ocito nerazume sta je napisano a kako to u praksi bude samim rupama koje postoje daju zakonsku osnovu da se to razvlaci danima .

GoxyB
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 17. Jun 2014. 10:15
:: Samsung Galaxy S5
:: Nokia Lumia 630 DS
Lokacija: Dorćol,BGD

Re: VIP novosti

Post od GoxyB »

Kod nas i call centar ničemu ne služi. Ja ih zovem pitam za stanje broja a oni ne znaju ništa, ne mogu čak ni poslovnicu da zovnu pa da pitaju već ja koji crnčim ceo dan moram da lutam po poslovnicama da bi nakon pola sata research rekli gospodine izgleda da broj nije stigao.
"People say "money talks". Everything that money has ever saod to me was "goodbye"."

rm:a
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Čet, 29. Avg 2013. 12:53
:: nokia 6700 classic

Re: VIP novosti

Post od rm:a »

Forumasi, citao sam postove i nisam siguran da sam sve lepo shvatio :-) Ovako, ja sam jos 28.aprila podneo zahtev za prelazak u mts, vip mi se nije obratio vise od 2 meseca iako sam bio nekoliko puta u poslovnicu i zvao korisnicki 3x, uvek su pricali da ce uskoro da me zovu i nista... Onda sam pisao ratelu, resili su problem i mogu odmah da predjem u mts, danas sam i poslao zahtev :-) , ali malopre svratih u prolazu do vipa i sokirah se kad mi onaj radnik rece da mi je racun za prosli mesec 2600dinara :O , prethodni su mi bili oko 1600 (standard 700 sa zlatnom promocijom) i sad ne znam sta da radim :/ , sta mi savetujete? Jedino opet da nesto pisem ratelu, samo sto mi se malo zuri zbog exit paketa i karata koje se dobijaju, a exit krece vec 10.jula... Hvala unapred ;)

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: VIP novosti

Post od mb011 »

@em:a: ti prenesi broj, a visinu računa rešavaj nezavisno... Nema to veze jedno s drugim

rm:a
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Čet, 29. Avg 2013. 12:53
:: nokia 6700 classic

Re: VIP novosti

Post od rm:a »

Cekaj, zar nece vip da spreci prelazak dok ne isplatim sva dugovanja? Ja razmisljam sad da odem da platim taj racun da ne bi pravili problem, pa posle da pisem ratelu i da cekam uplatu na racun iako od toga nema ni moje**... :-D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od Azimuth »

Neće.

Odgovori