Yettel novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Re: Telenor novosti

Post od dzonsi »

mb011, i meni stoji 125,1 MB,to je verovatno ono sto sam preneo iz proslog meseca,posto ocigledno vise ne prikazuju MB u stanju...

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Telenor novosti

Post od mb011 »

dzonsi, meni kad proveravam preko telefona stoji 1500MB na stanju, i to se nikako ne smanjuje ceo dan. na portalu stoji tih 1500 i ispod ovih 496. izgleda da je tu neki haos - umesto da "optimizuju" nas, oni su "optimizovali" (tj.zabagovali) sami sebe.

Nenad-77
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 292
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:51
Lokacija: Lazarevac

Re: Telenor novosti

Post od Nenad-77 »

nece oni dozvoliti da budu na gubitku.to su oni zamazali oci narodu da se nebi bunili.mene su zvali da ako hocu da raskinem ugovor da im vratim tel i neplacam nikakve penale ali posto sam tel poklonio onda od toga nema nista.jedino sto ce mi smanjiti paket na prenesi sa prenesi 500 na prenesi 220 bez razlike doplate cene za tel ali ja cu da teram do kraja da ostane paket prenesi 500 ali sa 50 posto popusta do isteka ugovorne obaveze za moj broj dok sam zenin broj otkupio ugovornu obavezu i preneo broj u mts mrezu i uzeo najnizi paket 1 mesec sa popustom od 50 posto a sada je od 1 nov povecan paket ma mix 750. Nudili su mi iz telenora da potpisem novi ugovor 8 meseci pre isteka starog na isti broj i da mi daju tel na 12 mesecni rata uz mesecni racun da placam znaci nema nista preko banke.Ja sam normalno to odbio.

Edit: dosla bagra iz norveske da ********** i pljackaju narod u srbiji kad su toliko dobri zasto neposluju u nemackoj italiji austriji francuskoj svajcarskoj englenskoj i drugim zamljama eu vec posluju na brdovitom balkanu i u aziji.samnom su oni zavrsili i u buducnosti nema vise saradnje sa njima.
Poslednja izmena od McLaren F1 u Ned, 04. Nov 2012. 17:43, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Zabranjeno je uzastopno postovanje, koristi opciju "Izmeni".

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Telenor novosti

Post od toda81 »

Koliko vidim ogroman je broj nezadovoljnih korisnika i onih koji su presli u druge mreze, a verovatno i onih koji ce tek preci. Moraju dobro da razmisle gospoda iz telenora kuda vodi "ovaj brod kojim plove"
Note IV N9100 dual

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Telenor novosti

Post od antec »

Da mi je da znam sta planiraju, mozda hoce da se sele odavde pa da uberu sto vise dok mogu. Ili su ljudi toliko suntavi da zbog telefona trpe harac. Bice da je ovo drugo.

Ja npr. cim isplatim aktuelni racun gasim broj koji imam 9 godina. Pre pola godine sam, u nadi da ce popraviti stanje sa paketima, uzeo taj postpaid pa sam planirao da se nakon 6 meseci kao "stari" korisnik mozda i obavezem ugovorom uz neko telefonce sa popustom. A oni ga nacisto uprskase, da se ne izrazim zivopisnije. Jos sad na silu svima podizu cene paketa!?
Neka hvala. Dovidjenja gospodo.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Telenor novosti

Post od toda81 »

Kada bi kod mene postavili repetitor od mts-, posle isteka ugovora bih sa zadovoljstvom raskinuo ugovor sa lelenorom
Note IV N9100 dual

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od miodrage »

toda81, pisi mt:s-u, ili Vipu, kazi da nemas pokrivenost svog mesta njihovim signalom, i navedi kako znas pouzdanod a bi i drugi presli, veruj mi da ce se neko vec potruditi. Sve za nove korisnike.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Telenor novosti

Post od toda81 »

miodrage, prijatelju moj, mogu ja to da pokusam da uradim, mada cisto sumnjam da ce od toga biti nesto jer je ovo selo gledano po povrsini i br kuca veliko, ali je na zalost mali br ljudi tokom cele godine jer je 90% njih u inostranstvu. Mislim da nije njima u interesu da bacaju novac na saku ljudi
Note IV N9100 dual

Nenad-77
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 292
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:51
Lokacija: Lazarevac

Re: Telenor novosti

Post od Nenad-77 »

svratim u poslovnicu da pogledam dali su izlozili zte grand x i ljubazna prodavacica mi pocne objasnjavati u vezi paketa prenesi i surfuj 1000 poce ona pricu kako imam 1300 min 1000 poruka i neogranicen internet kaze mogu da gledam youtub da skidam filmove koliko hocu ceo mesec a cena paketa nije skupa plus sto imam 1300 min da pricam bez problema stim da nije definisala tih 1300 min da je 300 min ka svim mrezama ovih 1000 min u telenor mrezi posle potrosenih min iz nacionalnog saobracaja znaci ako hocu da trosim tih 1000 min ja moram prvo da potrosim onih 300 min pa posle kad zovem van mreze placam dodatno,isto za internet poce da mi prodaje pamet.ja je lepo pitam dali vi mislite da sam toliko glup da nasednem na vasu pricu i objasni joj kako funkcionise i pitam ih lepo zasto nenapisu da je ogranicena brzina interneta u paketima i da u tom paketu imam 1 gb po punoj brzini kao kuci na adsl a posle taj neogranicen internet mogu samo da gpedam u njega i pitam je dali je nekad koristila dial up net kad ti je trebala vecnost da otvori neku stranicu ona kaze nisam ja imam sluzbeni broj sa neogranicenim netom vidim da nisi koristila dial up jer tesko da ima 20 god.puce meni film i tako sam je kulturno izgrdio u poslovnici.samo da znate da zaposleni imaju poen za svaki sklopljeni ugovor.nasi korisnicu dosta neiformisani o sadrzaju paketa i kad vide neki tako reci klasican tel za 1dinar oni se zalete i nerazmisljaju kad stignu veci racuni posle sta ovo bi pa gde su tih 1300 min.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Telenor novosti

Post od fannY »

Juce mi je gospodja koja radi u poslovnici rekla da cu zazaliti ako odem iz Telenora i da cu se vratiti. :lol:

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Telenor novosti

Post od toda81 »

Ovo je da puknes od smeha hahhahahhahhaha Da zazalis ?! Nije mi jasno zaso bi zazalio i kako se usudila da ti tako nesto uopste i kaze...
Note IV N9100 dual

Nenad-77
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 292
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:51
Lokacija: Lazarevac

Re: Telenor novosti

Post od Nenad-77 »

e ovo me bas nasmejalo kada ti je rekla da ces zazaliti sto ces otici iz telenora.sta oni misle da su najbolji i najpovoljniji sa cenama i paketima ili nesto daju besplatno ili povoljno kada ces zazaliti e stvarno su smesni kao crtani.informacija koja nije zvanicna i nije objavljena na njihovom portalu je sledeca.svi korisnici koji nisu zadovoljni sa optimizacijom paketa i cena mogu da promene paket na nizi paket od trenutnog koji koristite bez razlike u doplati cene aparata.primer ako ste koristili prenesi 400 a imate ugovornu obavezu uz taj paket mozete promeniti na nizi postojeci paket prenesi 220 bez doplate razloke u ceni aparata to kao izlaze korisnicima u sustet.da mi daju beyplatno do juna kad mi istice ugovor nebi opet kod njih ostao.ja iskljucivo trazim za moj broj 50 posto popusta do isteka ugovorne obaveze.jos sam im napisao kao da od njihovog ishoda odgovora zavisiti dali cu posle isteka igovorne obaveze nastaviti da i dalje koristim njihovu mrezu ili cu biti prinudjen da promenim mrezu.postovani formurasi bunite se koliko mozete i nedozvolite da vas neko zeza za svoj novac.

Edit: ovo mu dodje isto kao kada su pokradeni glasovi na izborima 2000 god u septembru za izbor precednika a ovi u telenoru menjaju pakete bez vase saglasnosti i potpisa.
Poslednja izmena od McLaren F1 u Ned, 04. Nov 2012. 20:43, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Zabranjeno je uzastopno postovanje, koristi opciju "Izmeni".

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Telenor novosti

Post od toda81 »

N mogu da verujem sta se sve radi kod nas. Mora da postoji neki zakon koji bi sve ovo lepo regulisao, a ne da nas gospoda provajderi vuku za nos...
Note IV N9100 dual

Nenad-77
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 292
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:51
Lokacija: Lazarevac

Re: Telenor novosti

Post od Nenad-77 »

uzmite tarifni paket prenesi 220 da je taj paket prosek za sve korisnike u telenor mrezi u srbiji pa kada su povecali pretplatu sa 814 din na 1008 dinata to je nesto preko 22 posto povecanje prihoda u njihovom budzetu a dali su vamsamo 11 posto vise minuta kada racunamo paket prenesi 220 sto znaci da su u dobiti u telenoru za 11 posto.Pa sad vi vidite.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Telenor novosti

Post od toda81 »

Tako je to kada se sve baci na papir. Jedva cekam da vidim sta ce se desiti u narednoj godini
Note IV N9100 dual

Nenad-77
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 292
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:51
Lokacija: Lazarevac

Re: Telenor novosti

Post od Nenad-77 »

predosecam da ce u narednoj godini da povecaju sve prenesi pakete za po 100 min i 100 sms poruka a da.ukinu prenosenje ili ce da ogranice odredjeni broj min i poruka koji se moze preneti.racunaju oni vip nema prenesi pakete,mts prenosi jedan mesec pa ovi u telenoru hajde i mi da smanjimo prenosenje ili da ga ukinemo ili ajde da ostane prenesi paketi ali da se prvi minut zapocetog razgovora tarifira na 120 sekundi.nisu oni dosli ovde u srbiju zbog masnih kolaca vec zbog profita u stanju su da vam oderu kozu sa ledja zarad profita.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Telenor novosti

Post od toda81 »

To bi bio interesantan potez, mada se nadam da nece tako daleko da idu. Bilo bi lepo da nas obraduju na neki nacin, podrazumeva se prijatan ;)
Note IV N9100 dual

Nenad-77
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 292
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:51
Lokacija: Lazarevac

Re: Telenor novosti

Post od Nenad-77 »

nace im se neki pametnjakovic kao sto nasao u vipu i upropastio one dobre smart pakete pa.umesto smarta 1100 za 1500 din sad uveo smart 1200 za 1990 din ja mislim da mu je ta cena tog smart paketa ako se nevaram.opet ima neki popust neplacas pdv ali ako se uzima neki tel uz ugovornu obavezu od 2god ako se neuzima tel puna cena paketa je sa pdv oko 1990 din a stari smart 1100 je bio 1500 din kada se uzima bez ugovorne obaveze.za jebenih 100 smartova veca pretplata preko 400 din,to im je neki pametnjakovic smislio tako ve biti i sa telenorom.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Telenor novosti

Post od toda81 »

Lepo kazu na reklami za telenor "pametna mreza" hahahahaha
Note IV N9100 dual

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Telenor novosti

Post od Deksi »

Nenad-77 napisao:uzmite tarifni paket prenesi 220 da je taj paket prosek za sve korisnike u telenor mrezi u srbiji pa kada su povecali pretplatu sa 814 din na 1008 dinata to je nesto preko 22 posto povecanje prihoda u njihovom budzetu a dali su vamsamo 11 posto vise minuta kada racunamo paket prenesi 220 sto znaci da su u dobiti u telenoru za 11 posto.Pa sad vi vidite.
Tko je to svaki put kada se kao zbog povecanja minuta i ostalog poveca i cena paketa, ali kada se svede racunica kao sto si je ti uradio uvek su korisnici bili na gubitku a pametnjakovici na dobitku.
Ja njih stvarno nerazumem, mts i vip daju popuste na ugovor bez telefona a oni bre nedaju popust ni zutu banku. Ovako kako oni rade sigurno se nemoze imati napredak u poslovanju.
Secam se onih prvih PRO 90 itd. paketa jeste da su im minuti bili ograniceni na mrezu i ostalo ali su im telefoni bili bas povoljni. Koji god da kupis imao si u razlici u ceni barem 10 meseci besplatne pretplate, a sad Slika

Odgovori