Telenor fixni operater

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
dusanN70
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 202
Pridružio se: Uto, 29. Avg 2006. 20:31

Post od dusanN70 »

Sto se tice fiksne telefonije od njih nista novo ne ocekujem, realno nema ni sta, a i ne zanima me, fiksni imam samo da bih placao preplatu 8) , a ono sto ocekujem je normalne brzine interneta po normalnim cenama! :roll:

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Post od mp3mp3 »

Ja ocekujem zaokruzivanje na pola sata i uspostavu od 2.9 dinara.

Naravno mnogo vece cene.

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Ja nesto razmisljam, mogu da kazem da ocekujem dosta od Telenora sada.

Kapiram ja da u fiksnoj telefoniji nema maltene sta ne postoji u svetu. Skoro da je sve vec negde implementirano i vec vidjeno, sto se kaze. Ali na nasim prostorima nije bas tako. Mnogo zanimljivih kombinacija u vezi pretplate, usluga sto standardnih , sto dodatnih, kod nas bi bilo zanimljivo videti.
Samo ako planiraju da uvode razne novine na nase trziste. A nadam se da su ukapirali da im ovo dobijanje licence, donosi pregrst novih mogucnosti u poslovanju.

Vec smo ovde pominjali dosta puta sta sve postoji u svetu. Mislim da bi bilo lepo videti na nasem trzistu raznolike vrste pretplata ( od skupih za onog ko hoce sve ukljuceno, pa sve do onih korisnika koji hoce minimalno ). Posebno bih se osvrnuo na ovu kombinaciju pretplata gde je minimalno ukljuceno, a kao sto je na primer jedna cena poziva prema svima u lokalu i druga prema svima u Srbiji. To bi po meni bila neka minimalna pretplata. A sad, na primer, sta bih kod takve pretplate voleo da vidim - da uz takvu pretplatu covek moze da uplacujuci po potrebi dodatne usluge, moze da dobije sve sto i ovaj korisnik koji placa maksimalnu pretplatu i gde je sve ukljuceno. Ali podvlacim, kao dodatnu uslugu koju bi s'vremena na vreme uplacivao. Zavisno od svoje potrebe.

Znaci, nesto kao tipa, uplacujem za nedelju dana toliko i toliko love po ceni koliko kosta ta usluga, da bih imao za tih nedelju dana dosta jeftinije pozive prema odredjenoj zemlji u inostranstvu ili prema celoj Evropi itd. Kad istekne nedelju dana, usluga se ukida, i ako mi i kad mi treba ponovo, mogu da uplatim za tu uslugu. Pa onda tu ide slicna usluga za lokalni poziv koja bi omogucavala da se prema mrezi mobilne telefonije Telenora ima skoro besplatan poziv, itd.

Kapiram da sad kad Telenor bude fiksni operater, moze poceti konacno prema fiksnoj mrezi sa mobilne da omoguci vrlo jeftine pozive. Ima pravo sad da radi sta god hoce, kad je i fiksni i mobilni operater.

Sve ovo sto napisah, mislim da ce da pruzi raznorazne mogucnosti, kojima maltene nema kraja. Iskreno, kad bih ja bio sad u poziciji Telenora, uzivao bih radeci. Izmisljao bih toliko novih kombinacija em pretplata, em usluga, da bi moji korisnici bili garantovano prezadovoljni. :D
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

outsider_hr
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 159
Pridružio se: Čet, 14. Dec 2006. 15:37

Post od outsider_hr »

sigi napisao:outsider_hr
a meni se svidja ovaj operater http://www.iskon.hr/za_kucu/iskon_special/iskon_special, sta bi dao da mi imamo:(
Ima i jeftinijih paketa, ovisi sto ti treba, npr.
http://www.bnet.hr/cro/3d/3d_televizija ... et_telefon

Ja ne volim Iskon (a mislim i vecina osvjestene populacije) jer je u 100% vlasnistvu t-com, glavnog operatera u Hr. koji je opet u 100% vlasnistvu Deutsche Telekoma.
To je prljava igra jer oni preko Iskona kojeg su kupili prije 3-4 godine rade dumping cijena, koji je njima kao "operateru sa znacajnom trzistnom snagom" zabranjen. I opet Iskon je preko t-com centrala dostupniji nego ostali nezavisni operateri jer je naravno t-com-ov :(

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Post od evolution »

Jonsen: Telenor će godišnje ulagati nekoliko miliona evra
Bojana Stamenković | 27. 01. 2010. - 00:02h |


Ključna korist od drugog operatora u fiksnoj telefoniji jeste što će pristup širokopojasnom internetu brže postati dostupan većem broju građana. Građani će moći od svog operatora da dobiju objedinjen paket usluga koje ispunjavaju njihove potrebe - fiksnu i mobilnu telefoniju, pristup širokopojasnom internetu, kao i razne druge servise, kaže u intervjuu za „Blic“ Ćel-Morten Jonsen, direktor „Telenora Srbija“.


Ćel-Morten Jonsen: Kao strani investitori imamo razumevanje centralnih vlasti, ali kada krenemo po opštinama, nailazimo na nepredvidive prepreke

Nedavno ste izjavili da u ponudi za fiksnog operatora ima dosta nejasnoća, a ipak ste samo vi konkurisali za licencu. Šta je presudilo da donesete ovakvu odluku?

- I u okolnostima kada nije sve izvesno morate da donesete neke odluke. Mi smo napravili poslovne modele prema tržištu i odlučili smo da verujemo Vladi Srbije kada kaže da će regulisati tržište i u takvim okolnostima smo podneli ponudu.

Imate zakonski rok da građanima ponudite usluge u roku od godinu dana. Možete li to da uradite ranije?
- Verovatno da. Mada, treba biti oprezan kada govorimo o rokovima, budući da još ima dosta nepoznanica, pre svega kada je reč o korišćenju „Telekomove“ infrastrukture - koliko priključaka možemo da postavimo na „Telekomovu“ postojeću mrežu, koje su lokacije i koncentracija tih priključaka. Ali ja sam uveren da ćemo ispuniti sve uslove licence.

Pregovorate li sa „Telekomom“ oko cene zakupa infrastrukture?
- Nevezano od ove licence mi smo već ranije razgovarali sa „Telekomom“ o korišćenju njihove infrastrukture. Ponudićemo im sveobuhvatnu ponudu u skladu sa međunarodnom praksom i uslovima srpskog tržišta. Ukoliko ne budemo mogli da postignemo dogovor, očekujem da će onda Ratel doneti odluku o cenama jer to i jeste mandat regulatornih agencija.

Kakvi su ti međunarodni standardi?
- Kada je reč o iznajmljivanju infrastrukture, onda se obično koristi troškovni model „Cost plus“, odnosno ponuda se formira tako što se uzme u obzir cena izgradnje nove mreže plus dodatak za provajdera, kao kompenzacija za korišćenje njegovih uređaja. Treba reći da je ovo čist prihod za „Telekom“.
Zato verujem da će oni rado pristati na tu ponudu.

Kada ćete im ponudu predstaviti?
- Vrlo skoro.

Koliko treba da uložite u izgradnju svoje infrastrukture i hoćete li s tim odmah krenuti?
- Planiramo da delimično izgradimo svoju infrastrukturu. „Telenor“ namerava da ostane u Srbiji i zbog toga nam je potreban određeni stepen nezavisnosti. Veoma sam zadovoljan komentarima ministra Dulića, koji je rekao da će podržati naše inicijative u skladu sa novim zakonskim rešenjima. Ne mogu da vam kažem u ovom trenutku kolike će to biti investicije, ali će biti sasvim sigurno nekoliko miliona evra godišnje.

Kakav paket usluga planirate da ponudite?
- Moramo da vidimo šta je najbolje za korisnike u Srbiji jer je važno da paketi usluga budu potpuno prilagođeni potrebama tržišta. Takođe, vodićemo računa i o ponudama za poslovne korisnike i tu želimo da pojačamo konkurenciju i da budemo prisutni i u javnom sektoru, gde MTS i „Telekom“ sad imaju 95 odsto tržišta.

Kompletan tekst: http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/1740 ... liona-evra
iPhone 6 Plus

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

djuice@rs, i ako je ikako moguce, uvedite opciju da moze SMS da se posalje sa fiksnog telefona, na fiksni. To bi bilo fantasticno. :wink:

Da ne bude da samo Chuck Norris moze to kod nas da uradi. :D
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Telenor: Impuls neće pojeftiniti

Beograd -- Telenoru će ovog meseca biti uručena licenca za drugog fiksnog operatora. U toj kompaniji kažu da impuls neće biti jeftiniji, ali da će podići kvalitet usluga.

Telenor bi uskoro trebalo da zakupi deo infrastrukture Telekoma, a deo će sam graditi, kako bi mogao da pruža usluge korisnicima. Novi operator fiksne telefonije u obavezi je da najkasnije za godinu dana, od zvaničnog dobijanja licence, korisnicima ponudi komercijalne usluge.

Goran Vasić, direktor korporativnih poslova u Telenoru, kaže za Dojče vele da će se ta kompanija truditi da podigne kvalitet i dostupnost usluga, ali da telefoniranje ne može da pojeftini.

„Činjenica je da su korisničke cene fiksne telefonije u Srbiji najniže u regionu. Iz finansijskih izveštaja Telekoma Srbije, koji su javni podatak, može se videti da je fiksna telefonija gubitaš. To znači da takvo stanje cenovne politike nije održivo“, kaže on.

Borba za korisnike internetom

U Telenoru navode da će raditi na razvoju širokopojasne mreže (interneta), i da će korisnicima ponuditi i pakete usluga, mobilne i fiksne telefonije i interneta. Kao i u mobilnoj telefoniji, tako i u fiksnoj, na tržištu neće biti partnerskih odnosa, kaže Vasić.

„Tržište će regulisati te odnose. Korisnika treba da ubedimo našim kvalitetom usluga i cenom. Ko bude ponudio bolje, taj će dobiti korisnika. Takva je sada situacija u mobilnoj telefoniji. Svedoci smo da se svaki dan ‘izbacuju’ novi paketi. Sva tri operatera su vrlo agresivna. Jednostavno, to je borba za korisnike“, dodaje on.

Uvođenje telefona i razdvajanje dvojnika

Prema podacima Telekoma, u Srbiji ima oko 240.000 domaćinstava koja čekaju na priključak za fiksni telefon. Osim toga, postoji još oko 140.000 dvojnika, od kojih oko 40.000 u Beogradu. U Telekomu, ali i u Telenoru, obećavaju da će se baviti i tim problemima. :D :D


Telekom je spreman za konkurenciju, kaže Vladimir Lučić, direktor Direkcije za komercijalne poslove srpskog operatora. Prema njegovoj oceni, govorni saobraćaj se sve više obavlja preko mobilne mreže, dok se fiksna linija koristi za priključak internetu. Zbog toga će se, dodaje Lučić, glavna borba na tržištu voditi oko kvaliteta internet usluga.

„U Srbiji imate preko 50 internet provajdera, a mnogi od njih ne daju dovoljan kvalitet. Tokom ove godine mi ćemo povećati internet brzinu za postojeće pretplatnike. Takođe, za sve naše korisnike, napravićemo povoljne pakete za fiksnu i mobilnu telefoniju, internet i kablovsku TV, kako bi međusobno mogli lakše da telefoniraju“, objašnjava Lučić

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=409821

inace ja licno cekam ovaj telenor da se prebacim sa sbb-a,koji su to diletanti u subotu na njihovom sajtu pogledam vrse uplate do 19h,istice mi net,sidjem po onom vremenu odledjujem kola od ledene kise pola sata,ode mi grlo na onom vetru odem do kralja Petra i na vratima zalepili obavestenje da ne primaju uplate taj dan,nigde to nije pisalo u obavestenjima za taja dan da ne vrse uplate,zalepljeno taj dan i ja kazem cao zdravo,trenutno se kacim na komsijin wifi koji sljaka super,i gledam da se prebacim,sbb nije kompanija to je amatersko udruzenje,i bas mi je drago sto su ih ovi iz vlade odj.... na finjaka,znaju skim bi imali posla 8)
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Najveci potez bi im bio da stvore potrebne mogucnosti da i ljudi na selu mogu da imaju adsl jer je stvarno sramota da se sve gura u grad i da se ljudima na selu ne pruzi bar ta mogucnost da se bar preko interneta priblize gradu
Note IV N9100 dual

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Post od evolution »

"Telenoru" uručena licenca za fiksnu telefoniju

Kompaniji "Telenor" danas je zvanično uručena licenca za drugog operatora fiksne telefonije, koju je na tenderu otkupila za 1,05 miliona evra.

Licencu je generalnom direktoru "Telenora" Ćelu Mortenu Jonsenu uručio izvšni direktor Republičke agencije za telekomunikacije Milan Janković u prisustvu premijera Mirka Cvetkovića i ministarke za telekomunikacije i informaciono društvo Jasne Matić.

Cvetković je tom prilikom istakao da se radi o značajnom trenutku telekomunikacija u Srbiji, jer se i formalno otvara konkurencija u jednoj grani infratstrukturnog karaktera. Premijer je najavio da će vlada nastaviti reforme i polako će ukidati monopole i u ostalim granama privrede.


Kompanija "Telenor", jedina je dostavila ponudu na tenderu za dobijanje licence, a Komisija za sprovođenje postupka javnog nadmetanja je posle detaljnog pregleda konstatovala da je ta kompanija priložila svu potrebnu dokumentaciju.
Vlada Srbije prihvatila je ovu ponudu 21. januara, a Upravni odbor RATEL-a dodelio je licencu "Telenoru" sutradan, 22. januara. Dodeljivanjem druge licence za operatora fiksne telefonije okončaće se monopol "Telekoma" koji je po zakonu istekao još juna 2005. godine.

Kompletan tekst: http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/1775 ... telefoniju
iPhone 6 Plus

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

toda81 napisao:Najveci potez bi im bio da stvore potrebne mogucnosti da i ljudi na selu mogu da imaju adsl jer je stvarno sramota da se sve gura u grad ...
Apsolutno podrzavam.

Neka je sram vlast koja ne misli o ovome.
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Post od evolution »

Srbija rizična za ulaganje

ĆEL-MORTEN JONSEN, PREDSEDNIK SAVETA STRANIH INVESTITORA, SMATRA DA NAŠA ZEMLJA JOŠ NIJE ŠIROM OTVORILA VRATA INVESTITORIMA

BEOGRAD - Za strane investitore u Srbiji i danas postoje bojne prepreke kao što su visok rizik ulaganja, nepostojanje doslednosti u poreskoj politici, a veoma je važno i pitanje položaja radnika, izjavio je predsednik Saveta stranih investitora i izvršni direktor "Telenora" Ćel-Morten Jonsen.
- Od kada sam na čelu Saveta stranih investitora, često čujem ljude kako pričaju o radničkim pravima i kompleksnosti situacije, koja ih brine. Zbog toga stvari moraju da se pojednostave, a to je na sindikatima i nadležnim ministarstvima - rekao je Ćel-Morten Jonsen za najnoviji broj nedeljnika Ekonomist.

- Svi se slažu da ljudska prava moraju da budu zaštićena i moraju postojati fer pravila ponašanja prema radnicima, ali je osnovno da se stvari ne iskomplikuju, već da se učine razumljivim - rekao je on i dodao da postoji granica da se nešto uradi "ako nisi deo sistema koji menja zakone i upravlja pravosudnim sistemom".
Kompanija kao što je "Telenor" nekad može da poboljša situaciju obraćanjem vlastima i pokušajem da se stvari razreše, ali u mnogim situacijama će radije odustati od problema, ali i od investiranja upozorio je on i dodao da Savet stranih investitora ove teme iznosi u svojoj "Beloj knjizi" kao i u pregovorima sa vladom.

Jonsen se, kao izvršni direktor kompanije "Telenor", osvrnuo i na poslovanje te telekomunikacione kompanije na tržištu Srbije u ovoj godini.
- Očekujem težu prvu polovinu godine nego što je bila prošla. Vidimo neke znakove stabilnosti, ali ne vidimo rast. Cenovni pritisak je visok. Nadamo se da će vlada, u skladu sa razgovorima, koje smo vodili, ukinuti porez na upotrebu mobilnog telefona od deset odsto krajem prvog kvartala - kazao je on.
Prema njegovim rečima, podizanje poreza se odrazilo na investicije te kompanije u prošloj godini pa su tako ulaganja bila manja zbog tog poreza.
- Ne očekujem naročit rast ove godine i mislim da će u osnovi ova godina biti slična prethodnoj. Vidim da ljudi očekuju privredni rast od 1,5 ili dva odsto. Taj procenat je dovoljan da se privreda stabilizuje, ali ne i da se otpušteni ljudi vrate na posao - smatra Jonsen.

Kompletan tekst: http://www.glas-javnosti.rs/clanak/ekon ... a-ulaganje
iPhone 6 Plus

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Ja na ovo mogu samo da se nasmejem, nista vise... To je ono sto se i moglo ocekivati... Sramota!

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Post od evolution »

Odluka Ratela o korišćenju infrastrukture Telekoma za dvadesetak dana

BEOGRAD, 3. maja 2010. (Beta)
- Ministarka za telekomunikacije Srbije Jasna Matić izjavila je da bi se za dvadestak dana mogli znati uslovi pod kojima će Telenor moći da koristi telekomunikacionu infrastruturu Telekoma Srbije.

"Pregovori Telekoma i Telenora su trajali neko vreme i obe kompanije zaključile su da se ne mogu dogovoriti. Sada bi regulatorno telo, Republička agencija za telekomunikacije (Ratel), trebalo da donese odluku", kazala je ona u intervjuu agenciji Beta.

To je tipična situacija u Evropi i svetu, istakla je Matićeva i dodala da regulator vrlo često mora da donosi odluku jer operateri ne mogu da se dogovore.

Ministarka za telekomunikacije i informaciono društvo Srbije podsetila je da, prema uslovima licence za drugog operatera fiksne telefonije, Telenor do kraja godine mora da počne da pruža usluge.

Kompanija Telenor, koja već pruža usluge mobilne telefonije u Srbiji, dobila je polovinom februara i licencu za fiksnu telefoniju, čime je ukinut monopol državne kompanije Telekoma Srbije.

Prema uslovima licence koju je Telenor platio milion evra, rok za početak pružanja usluga fiksne telefonije i ADSL intereneta je 12 meseci.
iPhone 6 Plus

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Post od sigi »

telenor je trebo da odjebe ovo za fiksnu po nekom mom licnom ne javnom misljenju , trebali ste djus da ulazete u sve sem fixne i lepo da roknete na internet sve skype je buducnost i tako bi ga crveni isduvali :wink:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

sigi, znas sigi za zaista velike protoke je neophodna zica ili optika. Maksimalni dometi bezicnih mreza su red velicine manji od parica/optike. Ako zeli da uvede internet do krajnjih musterija za Telenor je optimalna mreza telefonskih parica ili mislis da treba da do svakog korisnika da razvlaci zice. Kapaciteti mobilnih mreza jednostavno nisu sposobni da pokriju ukupan protok koji bi zamenio ADSL/kablovske mreze.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

bez zice se trenutno ne moze, a sad svedoci smo kako tehnika napreduje, LTE nas ceka, vec se citalo o 100 mb/s. videcemo.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Zligor, tehnika napreduje zaista, ali se fizicki zakoni ne menjaju zbog toga. Ako ne razviju drasticno razlicite tehnike bezicnog digitalnog prenosa informacija za koju godinu cemo "udariti u zid".
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Post od evolution »

Upravo tako. A infrastruktura fiksne telefonije u bilo kom slučaju može biti samo prednost. :wink:
iPhone 6 Plus

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Post od evolution »

Telefon juri televizijski kabl

“TELENOR” je započeo pregovore sa kablovskim operaterom SBB o potencijalnom zakupu njihove mreže za fiksnu telefoniju.
Ovi pregovori započeti su na ideju Jovana Radunovića, predsednika Upravnog odbora RATEL, koji je u petak predložio “Telenoru” da pokuša da iznajmi mrežu od ovog kablovskog operatera.
Naime, kako su i sami mobilni operateri potvrdili, pregovori “Telekoma” i “Telenora” o zakupu mreže za fiksnu telefoniju zapali su u slepi kolosek. Bez obzira na to što RATEL (Republička agencija za telekomunikacije), kao posrednik, treba da naloži cenu koju nacionalni operater mora da ponudi, u “Telenoru” se plaše da će “Telekom” od suda tražiti privremenu meru. To se, naime, dogodilo u slučaju “Medija
vorksa”, koji je pre godinu dana dobio licencu da razvija (vajmaks) fiksnu telefoniju.
Visoka cena koju “Telekom” traži za najam mreže za fiksnu telefoniju primorala je “Telenor” da potraži alternativu među operaterima kablovske televizije. Najveći kablovski operater SBB ima izuzetno dobro razvijenu kablovsku mrežu (naročito u Beogradu i Vojvodini), koja ulazi u 700.000 domaćinstava, i svuda u svetu se koristi kao osnova za fiksnu telefoniju.
- Već pet godina imamo sve uslove da pružamo fiksnu telefoniju, ali nemamo licencu, a kolege iz “Telenora” imaju licencu ali čekaju uslove - rekao je Šolak, direktor SBB. - Konkurencija uz Internet daje besplatan fiksni priključak, a mi nemamo pravo da to radimo.
http://www.novosti.rs/code/navigate.php ... telefonija
iPhone 6 Plus

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

U najmanju ruku SMESNO :D ,koja smo mi zemlja j .... ..
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

Odgovori