Yettel novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

izgubio sam mix...šmrc....nisu fer....
ali dobro nije loše ni 1000min u mreži za 100din.samo ne znam koga da zovem svaki dan po sat vremena...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

miodrage napisao:Andrijano, pa te vesti kruze jos od 3Gs, tako da... ne bih ja nasedao na to... 2 godine iPhone vec dolazi kod nas, i nikako da dodje, i mislim da i nema sanse da dodje, bar jos neko vreme :D
Ma znam,i ja ispratim svaku vest vezanu za iphone i svasta je bilo,ne bih naravno ni pisao da mi lik nije rekao, a solidno je nesto u Telenoru..e sad licno i ja mislim da ce to biti tesko,znam politiku Appple-a,ali pominjao je mesec-dva pa cemo videti.U svakom slucaju rezerva na ovu vest..

mali off za Miodrage http://5.mshcdn.com/wp-content/uploads/ ... part-1.jpg
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Post od Adams »

Mislim da nema teorijske sanse da iPhone stigne u Srbiju u nekom skorijem roku tipa godinu dana.Dosta se raspravljalo o tome kako nasim divnim operaterima ne odgovara nacin saradnje sa Apple-om tj raspodela kolaca....A i meni istice ugovor sa Telenorom u decembru...ne ne...previse je to dobra prilika da bi se ostvarilo... :dry:
Nokia Lumia 1520

markomarko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 10:14

Post od markomarko »

Adams napisao:Dosta se raspravljalo o tome kako nasim divnim operaterima ne odgovara nacin saradnje sa Apple-om tj raspodela kolaca....
Mislim da je ta prica vazila pre par godina kada je Apple pod drakonskim uslovima davao po jednom operateru na svakom trzistu ekskluzivnu prodaju svojih telefona. A onda bi ti odabrani operateri za uzvrat dobijali 'imucnije' korisnike spremne da plate jache pakete uz koje su dobijali ajfon.

Medjutim od tada se situacija na trzistu znacajno promenila - pojavom dobrih android telefona imati iphone vise nije takva premija za operatere, pa se u vecini trzista odustalo od tih ekskluzivnih dogovora, i mislim da se preslo na standardnu kupovinu aparata kao i od svih drugih proizvodjaca. Iz tog razloga smatram da bi telenor, kao operater koji pretenduje da zauzme poziciju nekog malo 'kvalitetnijeg od tri' operatera mogao da se isprsi i uveze ajfon.... konacno!!!!! Pogotovu ako izadje neka jeftinija verzija ajfona 4s kao sto se pricha posto bi onda mogao da preuzme malo veci deo trzista.

Toliko od mog blebetanja....

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

markomarko, nije bas tako kako ti kazes. Apple i dalje insistira na ekskluzivnosti svojih proizvoda, i tako ce i ostati. Zasto onda Sprint, kao jedan od vecih operatera, ili T-Mobile u USA ne nude iPhone? Nudi samo AT&T i Verizon (CDMA verzija uredjaja). U Evropi, to su ORANGE, O2, Vodafone, i T-mobile (ne svuda). To sto je zakon u EU takav da telefoni ne smeju da budu kodirani na mrezu, pa se mogu koristiti na svakoj, je nesto drugo.
U Srbiji ne postoji Apple Store, niti ce u skorije vreme da dodje. Mi smo malo, i njima neinteresantno trziste, pa smo jos podosta i satanizovani preko njihovih medija tokom proteklih 20 godina, i sad mora da se stisaju stvari da bi dosli kod nas. Zamisli, u zemlji ljudozdera se legalno kupuju iPhone uredjaji, pa javnost bi ih rastrgla.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Miodrage u Crnoj Gori moze da se kupi iphone preko mreze,a nemaju ni ono app store. Ima tu svega i svacega,ali i oni gledaju samo profit,a nije ni Srbija mala. Pa kad bi ga ponudili ljudi bi cekali u redu da ga kupe u to sam sto posto siguran..
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

U Nemacku svi operateri nude iphone4
https://shop.vodafone.de/Shop/apple/?b_ ... _iprospect
http://www.eplus.de/Handys/iPhone.aspx
http://www.o2online.de/handy/iphone?par ... 0000000200
ranije je samo tmobile imao iphone u ponudi. a prvi put cujem da u eu telefoni ne smeju da budu kodirani.
This leaves Singapore and Israel as the only countries in the world that forbid SIM locking and contract/phone bundling outright
http://en.wikipedia.org/wiki/SIM_lock

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Zligor, u EU ti je to od pre par godina. Mozda nisam nabrojao bas sve koji nude iPhone, sa i4 je doslo do velikog prosirenja, ali i dalje ne nude svi, kao Nokiu ili Samsung.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Da malo prekinem Iphone raspravicu.Da li iko sigurno zna,mogu li po isteku ugovora,svoj postpejd broj prebaciti u pripejd,a da pritom ostane isti broj?Napominjem rec je o Telenoru.Hvala

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Ne moze iz post u pri paid u Telenoru,iz njima znanih razloga. Tj.moze ali samo odabranima,tj sa vezom ili sa nekim molbama ali tesko. Ali mozes da prebacis taj Telenorov broj iz Telenora u npr Vip ili Telelkom i da budes pri paid. Pa vidi ako ti to odgovara..
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

A mozes posle 3 meseca da ga vratis u Telenor. :) Mada, ja iz inata, ga ne bi vracao, nego bi ostao na Vipu ili mt:s-u! :P Kako u mt:s-u moze sa postpejda na pripejd, a u Telenoru ne moze?! :?

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Mezzano pa to i ja kazem,ne vidim ekonomsku racunicu,jer ce ljudi da predju u drugu mrezu,ali ajd sad..

Nedeljni i dnevni klik

Nedeljni KLIK - po ceni od 90 din pri čemu je na raspolaganju 50 MB po punoj brzini protoka i neograničen saobraćaj po smanjenoj brzini bez dodatne naplate dok traje usluga. Dnevni KLIK - po ceni od 40 din pri čemu je na raspolaganju 20 MB po punoj brzini protoka i neograničen saobraćaj po smanjenoj.


Na raspolaganju su, u zavisnosti od tarifnog paketa koji koristite, tri KLIK usluge.

Prepaid korisnici i korisnici Kombinuj i Prenesi i dopuni postpaid paketa mogu aktivirati sledeće KLIK usluge:


Mesečni KLIK - po ceni od 290 din pri čemu je na raspolaganju 150 MB po punoj brzini protoka i neograničen saobraćaj po smanjenoj brzini bez dodatne naplate dok traje usluga. Usluga je aktivna 30 dana od datuma aktivacije.
Nedeljni KLIK - po ceni od 90 din pri čemu je na raspolaganju 50 MB po punoj brzini protoka i neograničen saobraćaj po smanjenoj brzini bez dodatne naplate dok traje usluga. Usluga je aktivna do kraja perioda od narednih 7 dana od datuma aktivacije.
Dnevni KLIK - po ceni od 40 din pri čemu je na raspolaganju 20 MB po punoj brzini protoka i neograničen saobraćaj po smanjenoj brzini bez dodatne naplate dok traje usluga. Usluga je aktivna do kraja narednog dana od datuma aktivacije.


Postpaid korisnici (osim Prenesi i surfuj, Prenesi Plus, Kombinuj i Prenesi i dopuni paketa) mogu aktivirati sledeće KLIK usluge:


Mesečni KLIK - po ceni od 290 din pri čemu je na raspolaganju 150 MB po punoj brzini protoka i neograničen saobraćaj po smanjenoj brzini bez dodatne naplate dok traje usluga. Usluga je aktivna 30 dana od datuma aktivacije a najdalje do kraja meseca. Aktivacija usluge se prenosi i u narednim mesecima sve dok ne odjavite korišćenje usluge.
Dnevni KLIK - po ceni od 40 din pri čemu je na raspolaganju 20 MB po punoj brzini protoka i neograničen saobraćaj po smanjenoj brzini bez dodatne naplate dok traje usluga. Usluga je aktivna do kraja narednog dana od datuma aktivacije a najdalje do kraja meseca.


Korisnici Prenesi Plus i Prenesi i surfuj tarifnih paketa, s obzirom da u svoju pretplatu imaju uključen internet saobraćaj, mogu se prijaviti za Telenor KLIK uslugu pri čemu će dobiti samo SMS sa linkovima za download aplikacija, a neće im biti dodeljen niti naplaćen KLIK saobraćaj.

Dodatne informacije

Moguće je aktivirati više KLIK usluga pri čemu se brzi MB sabiraju a rok važenja tako sabranih brzih MB je onoliki koliki je najduži rok važenja bilo kojih brzih MB iz ovog zbira.

Telenor KLIK uslugu možete aktivirati slanjem SMS-a sa tekstom KLIK na broj 9000 i pra ć enjem daljih uputstava iz povratnog SMS-a.

Ukoliko želite da obustavite korišćenje usluge neophodno je da istu odjavite na jedan od sledećih načina:

slanjem besplatnog SMS-a sa tekstom KLIK STOP na 9000
besplatno u okviru servisa “Moj Meni” pozivom na broj *111#
pozivom Kontakt centra na 063/9000 (cena razgovora sa operaterom iznosi 10 dinara)

Provera trenutnog stanja potrošenih megabajta vrši se slanjem besplatnog SMS-a na broj 9000 sa tekstom KLIK STANJE ili servisa “Moj Meni” pozivom na broj *111#

Promotivni period Telenor KLIK usluge trajao je do 31.12.2010. godine.

http://www.telenor.rs/sr/Privatni-koris ... enor-Klik/
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Post od evolution »

10 para minut ili SMS

Telenor pripejd korisnci, od sada mogu aktivirati u okviru servisa Moj Meni najnovije pripejd ponude, 10 para minut i 10 para SMS.

Besplatnim pozivom menija 111 moguće je odabrati:

10 para minut - 2000 minuta u Telenor mreži za samo 200 dinara.
10 para SMS - 2000 SMS u domaćem saobraćaju za samo 200 dinara.

Ove ponude su na raspolaganju svim novim pripejd korisnicima, a svim postojećim korisnicima, ponude su kreirane prema njihovim navikama pri korišćenju mobilnog telefona.

Napomena: Moguća je aktivacija više ponuda u isto vreme. Kupljeni servisi mogu da se iskoriste sedam dana od dana aktivacije, dok se prilikom korišćenja promotivnih minuta ne naplaćuje uspostava veze. Tarifiranje se vrši po minutu. Postoji mogućnost da zbog unapređenja mreže na celoj teritoriji Srbije, ponuda u pojedinim trenucima ne bude dostupna za sve korisnike. Za sve dodatne informacije u vezi sa ponudom, molimo vas, kontaktirajte Telenor kontakt centar na 063 9000

http://www.telenor.rs/sr/Privatni-koris ... e/10-para/
iPhone 6 Plus

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Da li postoji mogucnost da se racun plati unapred,tj. da se odredjena suma novca pusti Telenoru pa oni sami to da skidaju mesecno sa tog racuna.. Prosle godine kad sam prebacio broj na moje ime,iskljucili su mi roming na tri meseca,uz mogucnost da uplatim mislim da bese oko 10.000din i onda imam odmah roming,to je kao neka njihova sigurnost,a sta ne potrosim onda mogu sa tog racuna da mi vrate novac ili da platim racun..
Nesto razmisljam da bi bilo super,platis cirka 200-300e za godinu dana i ne razmisljas godinu dana :)
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

Horejšio
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2011. 18:02

Post od Horejšio »

Andrijano, postoji mogucnost. Ja sam to uradio jednom pre 4-5 god.
Trebalo bi samo da proveris, najlakse pozivanjem korisnickog centra, da li da uplacujes na broj racuna koji dobijas svakog meseca na kucnu adresu, kao i poziv na broj.
U nasoj zemlji je inflacija ogromna i ne znam dal se ispalti platiti racune unapred za godinu dana (na primer). Tako nesto svakako vise odgovara Telenoru, jer ce moci da unapred koristi tvoj novac i u vecem realnom iznosu nego sto bi vredeo za godinu dana...

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Andrijano, ma sigurno moze, ja uvek racun placam u banci uplatnicom i uvek ga zaokruzujem a ono sto je preko racuna stoji u pred pretplati za naredni mesec.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Post od fannY »

evolution, ko god kupi Telenor karticu moze da aktivira te dve promocije? :)

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Andrijano napisao:Ne moze iz post u pri paid u Telenoru,iz njima znanih razloga. Tj.moze ali samo odabranima,tj sa vezom ili sa nekim molbama ali tesko. Ali mozes da prebacis taj Telenorov broj iz Telenora u npr Vip ili Telelkom i da budes pri paid. Pa vidi ako ti to odgovara..
Izgleda da mi se blizi kraj sradjne sa Telenorom,a bas sam razmisljao da ostavim broj na pripejdu dok se ne ukaze prilika ili malo poprave mrezu tamo gde mi treba non stop,pa da se ponovo postpejdujemo,ali...Vip nevolim,pa prema tome samo posebi se namece,imate prijatelje :oops:

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Post od evolution »

Telenor OneTouch

Slika
Pametni telefoni nikad nisu bili dostupniji - jer sada je tu telefon Telenor OneTouch koji može biti tvoj već od 1 dinar uz postpejd pakete sa neograničenim Internetom! Odaberi ovaj sjajan model sa Android operativnim sistemom i surfuj koliko god želiš u novoj Telenor Pametnoj mreži. Uz veliki broj preinstaliranih aplikacija, on ima i integrisani GPS, kapacitivni ekran osetljiv na dodir od 3,5 inča, kameru od 5 megapiksela i još mnogo toga.

Ovaj telefon možete nabaviti za svega 1 dinar uz tarifne pakete Prenesi 400 ili Prenesi i Surfuj 1000

Pogledajte više detalja o cenama i karakteristikama Telenor OneTouch: http://www.telenor.rs/sr/Privatni-koris ... one_id=382
Detaljnije karakteristike: http://www.gsmarena.com/alcatel_ot_990-3799.php
iPhone 6 Plus

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Hajde molim Vas,posto znam da citate nase postove, :dry: ,moze li neko da pomogne,od Telenoraca,tipa Evolution.Dugo sam korisnik 063 mreze,jos dok je bila Mobtel.Radim na Fruskoj Gori,na vrhu.Nekada je 063 bio car gore,a onda naglo signal je pao do nivoa beskorisnosti,ako ti treba mobilni to ja da umres,bukvalno.Posle toga se malo Vip digao,a onda je Mts na repetitor RTS-a postavio svoj uredjaj za njihovu sl.vezu i sve pokrio.Od tada Mts "radi" svugde,Vip skoro nigde,a Telenor nazalost samo na nekim tackama.Sta ce mi broj koji je neupotrebljiv, :cry: ?Moze li Telenor zbog nas,makar i nekoliko da pokrije to malo kvadrata Fruske Gore koji se zove Crveni Cot?Ovo je ozbiljno pitanje,da Vas ne napustamo bez potrebe...

Odgovori