MTS novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Isti slucaj kao kod Azimutha. Ako Vip i Telenor, u martu 2012, ne ponude nešto zaista primamljivo, produžujem ugovor sa mt:s-om.

leonine
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 22:51
Lokacija: Bg

Post od leonine »

Azimuth napisao:I sto se mene tice, ako i dok ostanu ovoliko konkurentni sa paketima, zadrzace me kao pretplatnika :wink:
Takodje! :)
Nokia 6600 slide; Nokia E72

n82
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Pet, 05. Dec 2008. 01:25
:: Huawei P10 plus DS
Lokacija: Beograd

Post od n82 »

Lepo je sto nisam usamljen kao zadovoljni korisnik MTS_a. Apsolutno se slazem sa gore pomenutim konstatacijama.
"...ako i dok ostanu ovoliko konkurentni sa paketima, zadrzace me kao pretplatnika..."
Sve je receno.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Azimuth mezzano n82
+1

Стигао С2, скуп, скуп, скуууп....
https://webshop.telekom.rs/detaljnije.aspx?tel_id=1133
Слобода или смрт

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Jedno pitanje za visegodisnje korisnike mt:s postpejda. Ja sam dugo bio pripejd korisnik, pre nego sto sam presao na postpejd. Elem upravo mi istice dvogodisnji ugovor i dobio sam od mt:s-a "pisamce" u kome nude uz novu ugovornu obavezu od 24 meseca ili "specijalni popust" ili "mobilni za dinar iz ponude za mene". Za detalje se treba obratiti ili nablizoj poslovnici ili korisnickom servisu itd.itd.

Elem sta zapravo mogu da ocekujem od te "specijalne ponude"?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

leonine
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 22:51
Lokacija: Bg

Post od leonine »

tomas.hokenberi, meni su to nudili pre cetri godine. Nudili su mi avans, tipa neki iznos koji mogu da delim na racune, sto i nije bilo isplativo. A telefon koji su mi nudili za dinar je bila neka Nokija koja je mogla da se kupi tada u prodaji za 30 evra. Bas cu za telefon od 30 evropljana da se obavezujem dve godine.
Eto, umom slucaju su bile gluposti.

Mada, prosle godine (a mozda i pre dve godine) ne secam se tacno kad bese, su mi nudili ovo sto sad ima, pretplata sa 50% popusta, ali sam planirala da uzmem mob u nekom trenutku kad naidje neka dobra ponuda pa sam odbila.

Skokni do neke poslovnice pa proveri, mozda se isplati :)

Mada osecam da ti je specijalni popust ta fora sa tim avansom nekim.
Poslednja izmena od leonine u Čet, 01. Dec 2011. 21:38, izmenjeno 1 put ukupno.
Nokia 6600 slide; Nokia E72

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

tomas.hokenberi jedan moj drugar je dobio x10 za dinar prošle godine a tarifa mu je bila oko 1500din mesečno.ali uredno plaćao itd.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

leonine, VeNoM, ok znaci nista necu znati dok ne skoknem do poslovnice. No dobro svraticu do poslovnice da vidim. Ja u svakom slucaju planiram da produzim ugovor, planirao sam da predjem na Mix Net M uz 50% popusta, osim ako ovo ne bude neka povoljnija ponuda.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

tomas.hokenberi, sve zavisi od trenutne ponude. mt:s ima tu praksu, takozvane "segmentacije", gde svrstavaju korisnike (kako sam cuo, gleda se prosek racuna u poslednjih 6meseci) u nekih 7-8 segmenata, cini mi se. Oni iz najvisih segmenata dobijaju telefone iz vrha ponude za 1 din, oni iz 4-5 segmenta, dobijaju telefone srednje klase za 1 din, uz paket koji koriste. Recimo, kad je meni isticao ugovor, pre 2 godine, bio sam na MIX500 i pravio racune od nekih 700-800 din, nudili su mi Nokiu 6303 za 1din, a u redovnoj ponudi je bila oko 4.000-5.000 uz MIX500. E, sad fora je u tome sto ti to vazi, odprilike 3 meseca, pa moze da se desi da u tom periodu nemaju nista sto te interesuje u njihovoj ponudi... Onda se nerviras, jer ne mozes da iskoristis taj popust koji dobijas svake 2 godine. Ti trkni do poslovnice, pa ces videti sta nude.
Ako nije tajna, na kom si tarifnom paketu i da li probijas preko pretplate?

Nadam se da ces nas izvestiti o ishodu. :)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

mezzano, nije tajna. Kada sam sklapao originalni ugovor uzeo sam MIX 250 (koji sam naravno probijao). Prosecan racun mi je ~1200-1300 din.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Jedno pitanje.
Dali se kod mts-a moze ponovo aktivirati stari broj koji neradi mozda vec 3 godine.
Hteo bih da ponovo aktiviram svoj prvi pripeid broj a mozda ga kasnije i prebacim na postpeid jer telenor :angry: :x :angry:

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

deksicom, nisam siguran, ali mislim da ne moze. Ipak, bolje odi do poslovnice, pa pitaj.

tomas.hokenberi, nije valjda da si za celo vreme trajanja ugovora bio na MIX250, a placao racune po 1200-1300?! Zasto nisi promenio tarifu?

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

tomas.hokenberi napisao: Elem sta zapravo mogu da ocekujem od te "specijalne ponude"?
Укратко, додатну повољност...
Сад да ли ће то бити неки ок фон из понуде из нивоа веће просечне потрошње него што је твоја или и фон и попуст на претплату, не знам, али буди максимално захтеван тј. безобразан, да би извукао најбољу варијанту за себе.
Мтс-у је у користи да те задрже као старог корисника, ти се мало нећкај, тражи менаџера ако оператер крене да се прави луд, уствари знаш све, нЕси мали... :)
Слобода или смрт

slavko101
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Sub, 13. Jun 2009. 14:21

Post od slavko101 »

tomas.hokenberi, Meni je ugovor istekao sada u septembru, i jedino sto su mi ponudili je bilo 50% na pretplatu.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

slavko101, nisi dobio pisamce u kome su ti napisali da dodjes u poslovnicu i vidis koja je ponuda konkretno spremljena za tebe?

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Post od darkonda »

da ja vas pitam, moze li se kako pobeci sa kontrole troskova na neki postpaid (samo tu tarifu koju izaberem da nastavim da placam) ako sam po ugovorenom obavezom?
Mnogo deru na pozive, pa zato hocu da menjam...

Bio sam ranije do poslovnice i rekli su da mogu samo da promenim na kt 1000 ili vise, nikako na mix ili slicno. Mozda je neko uspeo da se prebaci pa zato pitam, mozda ima neka zackoljica :D

slavko101
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Sub, 13. Jun 2009. 14:21

Post od slavko101 »

mezzano, Uredno dobio pisamce jos u avgustu gde je bilo spomenuto da ukoliko produzim ugovor na 24 meseca da mogu da dobijem 50% na pretplatu samo u prvih 12 meseci. Nista vise, nikakvi telefoni ili nesta slicno.

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

darkonda, baš to što ti pitaš sam ja uspeo da uradim pre nekih desetak dana.
elem, prvo sam pre mesec dana bio u poslovnici i dobio odgovor isti kao tvoj.
ugovorna obaveza mi traje do aprila 2013 inače, imao sam kontrolu troškova 500 a hteo da predjem na mixnet S do kraja obaveze, tj da napravim aneks ugovora, što ne bi trebalo da bude problem jer se prelazi na višu tarifu.
e onda me nije mrzelo i pisao sam korisničkom centru i izneo im lepo svoj problem sa sve brojem ugovora, jmbg i svim detaljima i oni su mi odgovorili da sam u pravu i da mogu da napravim aneks, prelazak na bilo koju višu postpaid tarifu i da ću pritom dobiti novu karticu.
odštampao sam taj mail i sa njim otišao u poslovnicu i za 15 minuta dobio novu karticu i aneks na potpis, a broj je proradio u roku od sat vremena.
računi će mi se sad plaćati od avansa koga sam imao oko 12000 dinara na kartici sa kontrolom troškova, tj do kraja ugovorne obaveze, a i duže :)
jedino sad ostaje da vidim kako će mi se naplatiti ovaj sad mesec jer imam ceo račun za kontrolu troškova plus desetak dana mixnet S tarife. inače, dobio sam pun iznos saobraćaja, a biće naplaćeno tih desetak dana.
dakle, svima preporuka da pre odlaska u poslovnicu kontaktiraju mailom korisnički centar, jer uvek imaju najtačniju informaciju, i da sa tim odštampanim mailom tek odu do poslovnice kako se ne bi vozali nekoliko puta.
::luv phonez::

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

tomas.hokenberi, nije valjda da si za celo vreme trajanja ugovora bio na MIX250, a placao racune po 1200-1300?! Zasto nisi promenio tarifu?
Znas kako je prvih par meseci sam se i drzao blizu i unutar tarife. A onda sam kupio Android telefon. Kada sam poceo da uplacujem gprs tarifni dodatak pomislio sam da cu se uklopiti u profil, ali nisam uspeo.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

slavko101
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Sub, 13. Jun 2009. 14:21

Post od slavko101 »

darkonda, djoxie, Izbacili su na njihovom sajtu aneks pretplatnickog ugovora na ovu tematiku KLIK

Odgovori