Greska zaposlenog - ogroman racun (VIP)

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Ogroman mesecni racun - VIP

Post od vla-do »

Laza ZR, ako sud zatraži, a nema razloga zašto ne bi, snimke sigurnosnih kamera, oni ih moraju predati. Ako nema zvuka, onda je to samo dokaz da si bio tamo.
Laza ZR napisao:Doduse,drugi put kad sam bio u VIP centru sam mobilnim snimio razgovor sa zaposlenima.
Ovo može da bude dokaz na sudu. Pitaj nekog advokata za mišljenje o snimku i njegovoj upotrebljivosti. :wink:

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Ogroman mesecni racun - VIP

Post od m@c|-|oR »

A ovakav scenario: Laza ZR ne plati račun, isključe mu broj, pa onda oni njega tuže?? Pa onda oni dokazuju da on njima duguje.
Ozbiljno mislim da će pre biti spremni na neku vrstu nagodbe, nego na sudove i rizik da cela priča dođe do medija (čime bih lično pretio od prvog dana!!!), jer žele da izbegnu negativni publicitet.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Ogroman mesecni racun - VIP

Post od mb011 »

Ljudi mnogo gledate američke filmove. Scenario je ovaj: Laza ne plati račun, vip ga tuži i lako na sudu dokazuje da on nije placao racune a koje je po ugovoru bio obavezan da plati. Znaci on je račun napravio, potrošio je taj saobraćaj, i to je tako... Nigde nema naznačeno da uz dotični paket ima besplatan internet... A ono što ne piše, toga i nema. Znaci na sajtu pise uz paket smart 150 ima besplatan net. Uz njegov to ne pise, i nikad verovatno i nije pisalo... Tako to ide... A ono što mu je radnik usmeno rekao verujem da se to maltene i ne računa... Oni će lagano dobiti sve to na sudu, sigurno.
Da je kojim slučajem pisao korisnickom servisu i dobio napismeno odgovor od njih, ili da je zvao korisnicki servis pa dobio ovu informaciju koja je snimljena, onda bi mozda bila neka druga priča...
Poslednja izmena od mb011 u Pon, 07. Okt 2013. 23:05, izmenjeno 2 puta ukupno.

Laza ZR
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Pon, 07. Okt 2013. 01:43
:: www.festivali.info
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Ogroman mesecni racun - VIP

Post od Laza ZR »

@MacorTo je i meni palo na pamet (mediji).
Al cekam da vidim kako ce proci sudjenje,tj. dal cu se izvuci iz ove situacije.
vla-do napisao:Laza ZR, ako sud zatraži, a nema razloga zašto ne bi, snimke sigurnosnih kamera, oni ih moraju predati.

Ovo može da bude dokaz na sudu. Pitaj nekog advokata za mišljenje o snimku i njegovoj upotrebljivosti. :wink:
A npr. oni kazu na sudu - imamo samo kamere koje snimaju sliku,a ne zvuk (a da npr. imaju kamere koje snimaju i zvuk i sliku) :roll:
OK,mozda fantaziram sa ovim,al ko ce ga znati sta su sve spremni da ucine...mislim,ko da ce neko iz suda sad pristati na cimanje oko istrage dal imaju ovakve il onakve kamere...
Dok meni to prakticno slucaj znaci.

A vezano za tvoju drugu recenicu:ja sam pitao vec jednog druga (onog,iz suda),kaze mi da ce se raspitati oko toga.Mada mi je naznacio da takva vrsta "dokaza" nesto bas i nema prodju na sudu... :smutny:
EDIT:no,kad bi se iskombinovali moj snimak i snimak njihovih kamera...tu bi i bilo neceg ;)
E sad...dal je to samo moja fantazija i da li ce u praksi to tako i da bude...videcemo.

Mislim da i njima taj snimak predtavlja pretnju,jer kad sam jos to vece (kad je nastao taj eksces) pitao tog lika iz korisnickog servisa da li oni imaju kamere (a znam da imaju;to svako zna) i da li moze da se pogleda taj snimak,lik mi je samo odgovrio da na takva pitanja ne moze da mi da odgovor.Dal nije znao (sta da mi kaze) ili nije smeo da kaze...ko ce ga znati...videcemo.


@iKe:mislim da zastrelost nastupa za 5 godina.Ali kazem,raspitacu se jos u narednim danima.


@mb011:A cekaj,kako oni to da popisu tu imovinu,kad nista nije moje (nista se ne vodi na moje ime)?
Ako je tako,promena adrese kosta 300 dinara,idem da se prijavim na adresu nekih bogatasa :lol:



Uglavno,opcije da cutim i da sagnem glavu i da platim bez pogovora - to mi je na poslednjem mestu.Moje dostojanstvo (ja ovde nikog nisam nista slagao),kao i logika i zdrav razum mi to jednostavno NE-DA-JU.Necu da im platim za nesto za sta nisam kriv.I znam da je sudjenje skoro neminovno.Ali posto racunam na to da i da dobiju sud (kao sto izgleda hoce) oni nista ne mogu da mi uzmu,tj. da naplate.Nemam primanja ni imovine.Jedino sto ce to (sudsko resenje) da se vuce onda godinama i da mi "visi nad glavnom" (dal 5 ili 10 godina,kao sto iKe kaze,provericu jos).

Ako ja budem cutao (a i svi sledili taj primer) - gde ce im biti kraj?


P.S. - pravilo foruma da "Možete uvrstiti samo 1 citata." - bezveze :dry:
P.S. 2 - mozda se i ja sad ovde ku*cim,a ni ne znam sta me ceka na sudu :roll:
Videcemo...
Poslednja izmena od Laza ZR u Pon, 07. Okt 2013. 23:06, izmenjeno 1 put ukupno.

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Ogroman mesecni racun - VIP

Post od mb011 »

Laza ZR, ima li televizor u stanu gde zivis? ima li kompjuter, laptop? sve to podleze popisu i prodaji zarad naplate duga. tuzno ali tako je.

moj slucaj sa mts-om: 2010 u junu su nesto menjali sa internet dodacima, i povecali su dotadasnje. sve su opisali na sajtu, a aktivacija je isla preko korisncikog servisa 789. ja sam sve uredno odradio, pozvao korisnicki, aktivirao dodatak, sve mi to potvrdili... sledeceg meseca dobijam racun u kome dodatak nije bio obracunat, a net napalcen po tarifi. bila je neka sitna suma, oko 1500 dinara. naravno da nisam hteo da im poklnim ni toliko, otisao u poslovnicu, podneo pisanu zalbu, gde mi je receno da ja racun moram da platim svakako, pa ako mi zalbu rese pozitivno, vratice mi pare. nisam platio racun, da bi me posle dve nedelje samo neko nazvao na fiksni kod kuce, i rekao: vasa zalba podneta tog i tog dana - odbijena je. i to je to. niti se predstavila, niti nista! onda sam se ja zainatio, kao necu da im platim taj racun, ugasim broj i predjem u telenor. ali negde krajem septembra, tacnije 25 spetembra proradi mi logika, i rekoh bolje ja to da platim, nego da me posle gnjave i tuzakaju. platim ja taj racun 26 septembra, da bih sledece godine dobio sudsku odluku da ce da mi plene imovinu zbog neplacenog racuna - tog. tuzba sudu predata 30.sptembra, dakle posle moje uplate. ja odem u poslovnicu, dam im potvrdu o uplati, oni mi kazu, moram u Bulevar, u pravnu sluzbu.... ja njoj kazem, ne idem ja nigde fotokopirajte vi ovo pa vi to posaljite. okrenem se i odem. koliko znam to jos uvek nije nikako reseno, a ja sam cak dobijao i resenje od popisivaca da ce da mi dodju po imovinu, ali nista od toga evo tri godine...

ovo sve pisem, da se Laza ZR ne zavarava. nece njega niko da zove na sud, i da ga ista pita, nece biti tu nikakvih advokata ni odbrane. ako ga vip tuzi, on ce samo dobiti resenje od suda da dug mora da plati. e onda mozda ako bi ulozio zalbu, onda bi mozda bilo nekog sudjenja. ali to samo za taj jedan racun. a za ostale koje eventualno ne bi placao, za to nema nikakvo pokrice, i za to ga je sigurno nadrljao...

Laza ZR
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Pon, 07. Okt 2013. 01:43
:: www.festivali.info
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Ogroman mesecni racun - VIP

Post od Laza ZR »

mb011 napisao:Laza ZR, ima li televizor u stanu gde zivis? ima li kompjuter, laptop? sve to podleze popisu i prodaji zarad naplate duga. tuzno ali tako je.

ovo sve pisem, da se Laza ZR ne zavarava. nece njega niko da zove na sud, i da ga ista pita, nece biti tu nikakvih advokata ni odbrane. ako ga vip tuzi, on ce samo dobiti resenje od suda da dug mora da plati. e onda mozda ako bi ulozio zalbu, onda bi mozda bilo nekog sudjenja. ali to samo za taj jedan racun. a za ostale koje eventualno ne bi placao, za to nema nikakvo pokrice, i za to ga je sigurno nadrljao...
OK,kapiram da mi dobronamerno to govoris,raspitacu se i videcu jos oko toga.
Samo,mislim da je razlika izmedju tvog i mog slucaja u tome sto si ti imao (neku) imovinu na sebe,a ja nemam nikakvu.

Mada mi je taj opis iz prve recenice ("ima li televizor u stanu gde zivis? ima li kompjuter, laptop? sve to podleze popisu i prodaji zarad naplate duga.") deluje ko otimacina :shock:
Sta oni da uzimaju televozir,komp,ovo-ono,kad se nista to ne vodi na moje ime?To mi je stvarno nelogicno.
EDIT:kazem onda,po toj logici,ja odem u SUP,za 300 dinara (ili kol'ko vec) promenim adresu u licnoj karti,prijavim se kod nekog petog lica,i sta?Onda ce njemu da popisuju stvari?
Fantazija,ali samo kazem da mi je nelogicno.
Poslednja izmena od Laza ZR u Pon, 07. Okt 2013. 23:14, izmenjeno 1 put ukupno.

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Ogroman mesecni racun - VIP

Post od iKe »

Laza ZR, sve je ovako kao što ti kaže mb011. Nema šta da proveravaš. Rok zastarelosti za pravosnažne sudske odluke je 10 godina. Drugi su rokovi dok te neko ne tuži. Uglavnom malo su ti šanse za uspeh, da ne kažem nikakve. Ovo ti govorim iz svoje prakse, da ne bi pravio sebi još veće troškove. Probaj da se dogovoriš, pretiš ili slično dok ne dođe do suda.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Ogroman mesecni racun - VIP

Post od mb011 »

Laza ZR, kod mene nije doslo do toga, ali je situacija bil slicna tvojoj. zivim u stanu roditelja, nemam kola na sebe, nemam stan na sebe, nemam stalno zaposlenje... i opet sam dobio informaciju, da oni ako zapnu, svoje mogu da naplate...

Laza ZR
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Pon, 07. Okt 2013. 01:43
:: www.festivali.info
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Ogroman mesecni racun - VIP

Post od Laza ZR »

iKe napisao:Laza ZR, sve je ovako kao što ti kaže mb011. Nema šta da proveravaš.
Bez uvrede druze,ali ne mogu tek tako da postupim "nemas sta da proveravas,nego cuti i plati" ;)
Prvo cu proveriti to za imovinu (ako dobiju sud dal mogu tek tako da pljackaju sta stignu,iako nije moje),a onda i za zastarelost.

Ako je tako kao ja mislim,onda se ja suda ne bojim (nemam sta da izgubim) ;)

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Ogroman mesecni racun - VIP

Post od mb011 »

Ne znam koliko imas godina (bez uvrede), ali da znas i to da će te taj dug blokirati i u kreditnom birou, sve dok dug ne zastari ili ga ne platis, pa onda jos plus dve godine. Cisto i to da znas.

Laza ZR
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Pon, 07. Okt 2013. 01:43
:: www.festivali.info
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Ogroman mesecni racun - VIP

Post od Laza ZR »

Da...al srecom,nisam zaduzen kod banke :)
(niti planiram)

Nego,malo smo se udaljili od teme.Kad dodje sudjenje na red pricacemo o tome.
Da li neko ima jos neki savet/ideju sta bih mogao/trebao da uradim pre nego sto stignem(o) do suda?

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Ogroman mesecni racun - VIP

Post od vla-do »

Laza ZR, da bi promenuo adresu u LK, treba ti saglasnost od lica na čijem se imenu vodi stan gde se prebacuješ. Tačnije, to lice mora doći sa tobom u sup da da dozvolu da se seliš kod njega.
Znam da nisi ozbiljno mislio, ali bolje da znaš da uopšte ne računaš na to. :)

Šta god da bilo sa računom, piši nam ovde da znamo, ako se desi još nekom takav slučaj.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Ogroman mesecni racun - VIP

Post od Baraba »

Ne treba da dođe lice sa tobom u MUP prilikom promene adrese.
Ako menjaš andresu na stan, potreban je orginal ugovor vlasnika stana, lk vlasnika stana, obrazac za promenu adrese i taksa 210din. Naravno, ako je lk bez čipa onda vadiš novu lk, ako je lik sa čipom onda se promena andrese vrši kroz čip. Ako je kuća, onda trebe rešenje o kućnom broju, potvrda da je predato za legalizaciju ako nije legalizovano, lk vlasnika i ostalo navedeno za stan.

Suna
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pon, 27. Maj 2013. 19:29
:: Sam Galaxy S4 i9506
:: LG Optimus L7 II

Re: Ogroman mesecni racun - VIP

Post od Suna »

Lazo, ne vidim problem ako si drugi put snimao razgovor sa radnikom iz Vip-a gde on ponavlja tu dezinformaciju -?
Slobodno idi u poslovnicu i traži njegovog supervizora ili menadžera i pokaži snimak i slobodno zapreti sudom pa neka oni dalje između sebe rešavaju problem..
Mislim da postoji mogućnost da ti oproste taj 1Gb jer imaš dokaz da je njihova krivica - pokušaj.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Ogroman mesecni racun - VIP

Post od m@c|-|oR »

mb011 napisao:Ljudi mnogo gledate američke filmove. Scenario je ovaj: Laza ne plati račun, vip ga tuži i lako na sudu dokazuje da on nije placao racune a koje je po ugovoru bio obavezan da plati. Znaci on je račun napravio, potrošio je taj saobraćaj, i to je tako... Nigde nema naznačeno da uz dotični paket ima besplatan internet... A ono što ne piše, toga i nema. Znaci na sajtu pise uz paket smart 150 ima besplatan net. Uz njegov to ne pise, i nikad verovatno i nije pisalo... Tako to ide... A ono što mu je radnik usmeno rekao verujem da se to maltene i ne računa... Oni će lagano dobiti sve to na sudu, sigurno.
Da je kojim slučajem pisao korisnickom servisu i dobio napismeno odgovor od njih, ili da je zvao korisnicki servis pa dobio ovu informaciju koja je snimljena, onda bi mozda bila neka druga priča...
Drug, radio sam za nekoliko velikih firmi - stojim iza onoga što sam rekao. Nije im do suđenja, a posebno do takvog publiciteta. Nema to veze sa američkim filmovima. :roll:
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Ogroman mesecni racun - VIP

Post od mb011 »

m@c|-|oR napisao:Drug, radio sam za nekoliko velikih firmi - stojim iza onoga što sam rekao. Nije im do suđenja, a posebno do takvog publiciteta. Nema to veze sa američkim filmovima. :roll:
veruj mi da bih najvise voleo da je tako i da ih Laza dovede u red, jer su svi operatori stvarno zamislili da ovde mogu da rade sta hoce, ali jos nisam cuo da je neki ovakav slucaj dospeo u medije, a pogotovo ne da je neko uspeo da dokaze njihovu gresku. ja znam da ja nisam, a greska jeste bila njihova, cak se i mogla proveriti jer se razgovori sa operaterom snimaju. ali neplacanjem racuna je cela prica dovedena na nivo mog nepostovanja ugovora, a ne njihove greske.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Ogroman mesecni racun - VIP

Post od m@c|-|oR »

mb011, ajmo ovako - koliko korisnika je u takvoj situaciji preduzelo nešto slično?
Uglavnom se malo ritaju i na kraju plate. :(
Da ne bude da savetujem kolegu na nešto što može da mu se lupi o glavu, samo nudim jednu opciju.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Ogroman mesecni racun - VIP

Post od mb011 »

Ne bih dalje nastavljao, izneo sam svoje mišljenje, zasnovano na iskustvu. Mislim da čovek nema osnova da se hvata u koštac sa njima na sudu. Da pokuša da ih pritisne na blef, to se slažem da možda ima šanse. Ako odluci da ne placa više racune a ima ugovornu obavezu, gubi slučaj sigurno, po mom mišljenju...

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Ogroman mesecni racun - VIP

Post od vla-do »

Baraba, devojci tražili da dodje vlasnik sa lk i donese ili zk uložak, ili rešenje o porezu ili neki drugi dokaz o vlasništvu. To je bilo prošle nedelje.

Laza ZR, ja bih probao ovo što je Suna napisala.

Laza ZR
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Pon, 07. Okt 2013. 01:43
:: www.festivali.info
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Ogroman mesecni racun - VIP

Post od Laza ZR »

Suna napisao:Lazo, ne vidim problem ako si drugi put snimao razgovor sa radnikom iz Vip-a gde on ponavlja tu dezinformaciju -?
Kazem,drugar mi je rekao da takvi "dokazi" imaju slabu prodju na sudu (kod sudija).Tipa,na sudiji ostaje da proceni da li ce to uzeti kao dokaz ili ce da izostaviti ili neka treca varijanta (ne znam,nisam strucnjak za pravo).Jedino me to brine.Zato sto ne zavisi od mene,vec od volje/procene sudije :roll:
(i oko toga trebam da se raspitam,posto taj lik nije znao da ga snimam)

A cekam da vidim sta ce da mi odgovore na ovaj drugi mail.
Cenim da ce isto biti nesto "Bla,bla,bla,ali ne mozemo da uvazimo vas prigovor".OK.
Onda idem da porazgovaram sa tim lokalnim menadzerom,sta li je vec.Probam lepo da resimo to (ako je moguce;s'tim da ja tih 56000 ne placam),spomenem mu da imam snimak drugog razgovora sa tim likom sto me dezinformisao (a mogu i sami to da vide na snimku sigurnosnih kamera toga dana;ja drzim telefon u ruci dok pricam sa tim likom za pultom).Ako ne mozemo da se dogovorimo - idemo na sud,nema nam trece.

Na sudu sta bude bice,nisam neki entuzijasta,ali se necu ni predati bez borbe.Ako se taj moj snimak prihvati-OK,super za mene 8)
Ako se to iz nekog razloga ne prihvati,ja onda ne znam sta cu drugo i verovatno gubim bitku :(

...ali ne i rat ;)
Onda stize na scenu naplata,tj.kako ce oni to da naplate.A nece nikako :)
Nemam primanja,nemam nekretnine...ma nemam ni leba da jedem :D

Doduse,nece me ni oni pustiti da prodjem tek tako,"nekaznjeno" :roll:
Sledi mi njihova psihicka tortura:da me zovu,da mi prete,da salju "uterivace dugova",da dolaze na kucna vrata i prete popisom imovine,itd.,itd.To ce trajati par godina,dok slucaj ne zastari (neko ovde me ubedjuje da zastareva za 10 godina,ali gledacu da nadjem i zakon i clan/stav zakona gde pise da je za 5,ako ne i za 3 godine).Tudju imovinu (mojih roditelja ili koga vec) oni nemaju prava da pipaju (i plene).Ni pravno,a bude li bilo to silom,bice krvi (dal moje il njihove,videcemo :chytry: ).
Mogu da dobiju od mene pare za moje redovne mesecne racune (to ne izbegavam),ali za ovih 500 evra za koje ja nisam kriv - no way.


Mislim da je ovaj scenario i razvoj dogadjaja prilicno realan i ja sam spreman na njega.
Istina je na mojoj strani :)
Sad jos jedino da i sudije uvide to...

Odgovori