Kako sljaka internet na mts-u?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Kako sljaka internet na mts-u?

Post od antec »

Samo nemoj neki torrent da zaboravis :) I da, taj call meter 3g je najupotrebljiviji od svih tih menadzera iako mozda nije najlepsi. Imas i 3g watchdog mada je on ogranicen samo na data protok, ovo je onako "all in one". U svakom slucaju ces morati prvo da ih ispodesavas.

Na kraju krajeva, sve zavisi za koju ces se tarifu odluciti. Izracunaj da na kraju imas 300MB lufta i nemas sta da brines. I da napomenem da pola tih brojaca (logicno) pobrljave ako kojim slucajem menjas kartice tako da pazi na podesavanja.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Kako sljaka internet na mts-u?

Post od Lobachewsky »

Ja za merenje protoka koristim My data manager. Aplikacija je takodje profi, vodi razne vrste statistika i analiza, tacno vidis sta najvise "vuce", i koliko si od toga bio na wi-fiju, a koliko na mobilnom netu... i sto ti kazes, ne brljavi sa menjanjem kartica, vec broji za svaku sim karticu posebno.
Koga zanima, ima sve one potrebne opcije - alarme upozorenja, automatske prekidace, dnevne, mesecne, uzima u obzir tvoj tempo koriscenja i preracunava koliko bi trebalo narednih dana da trosis da se "uklopis" do kraja, sto mozes jednim pogledom da pratis na grafickom prikazu u notifikacijama (na fazonu youtube buffer linije) .
A na sve to je jedna lepa i pregledna aplikacija, po meni mozda i najpreglednija :) Pa eto koga zanima, a prati ovaj forum, moze da je proba. Besplatna je, naravno. :)

Inace, mts se mnooogo popravio u poslednjih par godina, radio na sebi, nema sta. :)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kako sljaka internet na mts-u?

Post od miodrage »

E bas zbog ovakvih budalastina oko racunanja, gledanja, brojanja i sve ostalo, mislim da je Smart tarifa nesto najbolje na nasem trzistu. Meni savrsena, nekom verovatno ne, ali za moje potrebe - savrsenstvo bez mane!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Re: Kako sljaka internet na mts-u?

Post od AquaZX »

Lobacevskom zinulo na mts ponudu ;). Pazi se druze tog neta, oce da ode racun u crveno ;)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Kako sljaka internet na mts-u?

Post od Lobachewsky »

Znam buraz, ali 10 giga :o :)
E, ovo ti je otprilike kao seks bez kondoma, ima neki poseban adrenalin. :lol:
Samo da ga na kraju ja ne na j.... u tim orgijama sa telekomom, gde se ne zna ko je koga ovde sa ovom promocijom.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Re: Kako sljaka internet na mts-u?

Post od AquaZX »

Ako ces i laptop da ukljucis u kombinaciju, bice to "trojka" sa neizvesnom zavrsnicom :grin:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kako sljaka internet na mts-u?

Post od miodrage »

Lobachewsky, a sto ne uzmes Mega net, lepo imas onda ono sto ne mozes da potrosis, razlika u ceni nije velika a dobijes mnogo vise:
MixNet XXL 4740 din 2000 min; 10000 SMS; 10GB 50% - 2370din
Mega Net 6100 din 4000 min; 40000 SMS; 40GB 50% - 3050din

Znaci 700 kinti razlike, a ovo mozes slobodno i na laptopu da drljas!!
Ovo bi bila moja racunica da mi ovako nesto treba!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Kako sljaka internet na mts-u?

Post od Chobby88 »


kenzoki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 08:39
Lokacija: bg
Kontakt:

Re: Kako sljaka internet na mts-u?

Post od kenzoki »

Chobby88, gde dobijas ovakve brzine na mts-u, na vrhu njihovog prijemnika? :ohmy:
meni je najbrze sto sam izmerio na 3G 7 mbps (telefon inace podrzava do 21 mbps)

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Kako sljaka internet na mts-u?

Post od Chobby88 »

Moj tel. podrzava do 42 mbps ako to ima neke veze,imam i LTE,ali kod nas jos uvek ne radi.
Prvo merenje je bilo na Horgosu na samoj granici sa HU,a drugo na Bulevaru Oslobodjenja u NS.
Znam samo da sa Gnex nisam nikad imao brzine vece od 7-8 mbps,dok sa LG se uvek iznenadim:)

Odgovori