Spam SMS na mt:s-u - reklama "DavisCup"

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

MB maneken, ma to nije problem, i onda sta kad se zalim? Sta cu time da dobijem? Nije ovo jos takva drzava da se ovi uzbune oko toga ako sam ja nezadovoljan njihovom uslugom. U svetu bi mi se direktor licno izvinuo, obecao da se tako nesto nikad nece ponoviti, i ponuditi mi neku utehu ako sam voljan da zaboravim ovaj incident: tipa nov telefon, besplatne minute...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

MB maneken
Banned
Postovi: 619
Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07

Post od MB maneken »

To se nekada placalo

http://www.elitesecurity.org/t53644

a kod telenora mnogo vise

http://forum.telenor.co.yu/viewtopic.php?t=1002


Pa kada su videli da za SPAM niko nije zainteresovan, onda su poceli opet svima da salju, samo me brine sto se ne osvrcu na zakone tj. kao da nema drzave da nas zastiti.

A najgore je sto se mt:s (ne)potpisuje kao da je neko drugi poslao taj SPAM, tako da ne znas ni koga da juris sto ti je to smece stiglo a kamoli infoa kako se odjaviti. A lazno predstavljanje je krivicno delo, ali oni se ni na to ne osvrcu, drzavna firma, drzavni zakoni... ne zna se ni ko pije ni ko placa.

lizard
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2004. 19:33

Post od lizard »

U pravu ste kada ste konstatovali da su ovakve poruke spam. Mada, mislim da malo previse paznje obracate na to. Ja spadam u onih 95% koji takvu poruku procitaju ili ne i obrisu je. Cak takve poruke mogu predstavljati i neka korisna obavestenja koja se dobiju a da pri tom nisi ni platio za ista. Jeste prevara ukoliko se provajder potpise kao neko drugi i ako zaradjuje na takvoj vrsti oglasavanja ali smatram da korisnici ne gube mnogo u toj situaciji. Ti isti provajderi nas vozaju na druge nacine mnogo jace i gore nego sto je ovo tako da nema nekog velikog razloga za uzbudjivanjem. Da neko od vas moze da lepo zaradi na taj nacin da li bi ste pre mislili na moguci "dusevni bol" koji mozete da nanesete svojoj klijenteli ili na svoj dzep??? Aj da se ne lazemo. Ne razumem one koji su se stvarno iznervirali oko ovoga. OK je da se ne slazete i osudjujete ali da se uzbudjujete oko istog - to uopste nije jasno. Smatram da na taj nacin izigravate lazne moraliste koji nisu spremni da ucine ama bas nista po pitanju stvari zbog koje su maltene zavrsili na nervnom odeljenju.
Eh da su samo mobilni operateri oni koji nas potkradaju u ovoj drzavi zivot bi nam bas bio sladak.
miodrage napisao:MB maneken, U svetu bi mi se direktor licno izvinuo
Sigurno ti se ne bi licno "izvinUo" (jer bi ga verovatno cepio isijas) vec "izvinIo".

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Eh sad i ti bas teras mak na konac... Izvinio, neka bude.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

skeptichni chicha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 498
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 12:35

Post od skeptichni chicha »

Eto vrati se covek posle manje pauze i sta zatekne pa naravno ko o cemu baba o ustipcima tj telefonima za dinar i kuknjavi na zle operatere :roll:
Nego evo nije me mrzelo da proverim brojeve koji su mi bili blizu u vezi ove poruke i taman fino su me podsetili da na broju koji koristi keva zatrazim da mi se iskljuce "Komercijalne SMS" poruke.
Dakle od nekih desetak brojeva koji su mi na brzinu bili dostupni samo jedan nije imao iskljucenu opciju i samo na taj broj je stigla reklama.
Kada si kupio karticu sklopio ugovor pristao si izmedjuostalog i da ti salju poruke tj da koristis i tu "uslugu" uvek imas mogucnost da je iskljucis sto si ti (MB Maneken) danas i uradio pa ti vise nece stizati ........ I BTW tu poruku ti nije poslao mts nego tzv komercijalni partner tako da je cak i lik iz CC bio u pravu :P A kad smo vec kod pobune protiv nezeljene reklame valjda niko nije slao adminima poruke da se banuju neki clanovi koji sasvim ocigledno rade u (ili za) marketingu operatera :lol: :lol: :lol:

MB maneken
Banned
Postovi: 619
Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07

Post od MB maneken »

skeptichni chicha napisao:si ti danas i uradio pa ti vise nece stizati ...
Vidim da se nisi bas lepo odmorio, niti si citao temu od pocetka. Ja sam lepo napisao da sam se od toga odjavio pre par godina ali mi je opet stiglo. Ovde je i problem kada sam zvao 789 oni su negirali da je to poslala 064 mreza sto je drsko i bezobrazno jer kada udjes u detalje poruke lepo se vidi 064 SMS centar a tek kada sam otisao u poslovnicu tamo su mi potvrdili da su to oni poslali i da je to njihov "komercijalni SMS" i tamo kada je usla u istorijat mog broja se vidi da sam se od toga davno odjavio i nije imala objasnjenje kako mi je ponovo stigla takva poruka (citaj temu od pocetka).

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Ne znam samo sta vam smetaju te reklame.. ko nece da je procita potreban je 1 sekund da se poruka obrise i kraj price..ima mnogo vise koristi nego stete jer nekad mogu da se saznaju stvarno korisne informacije

skeptichni chicha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 498
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 12:35

Post od skeptichni chicha »

MB maneken napisao: Vidim da se nisi bas lepo odmorio, niti si citao temu od pocetka. Ja sam lepo napisao da sam se od toga odjavio pre par godina ali mi je opet stiglo. Ovde je i problem kada sam zvao 789 oni su negirali da je to poslala 064 mreza sto je drsko i bezobrazno jer kada udjes u detalje poruke lepo se vidi 064 SMS centar ....
Eh na odmor tek treba da odem.

Sto se tice citanja procitao sam celo pisanije i dalje tvrdim da ti vise nece stizati, e sada hteo ti to da priznas ili ne covek iz CC je bio u pravu poruku ti nije poslao mts vec partner koji koristi uslugu "Komercijalni SMS" i koji ti je poruku poslao preko njihovog sms centra, Doh!
A naravno to sto ti je rekla u poslovnici pa sta si ocekiva da ce da ti kaze nesto drugo da bi te skinula sa vrata :P

BTW da li si se odjavio sa reklamnih i sistemskih sms ili samo sa reklamnih ili samo sa sistemskih ili ....... :D

MB maneken
Banned
Postovi: 619
Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07

Post od MB maneken »

Vidim da si pun negativne energije, ajde ti nama lepo na odmor pa nam dodji cio i veseo. A ako ne mozes da pomognes, nemoj da odmazes.

skeptichni chicha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 498
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 12:35

Post od skeptichni chicha »

Ma jock nist aod negativne energije nego bre pravis od buve slona mislio bi covek da ti se telefon istopio od spam poruka :D

LW_N73
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pon, 02. Jul 2007. 11:55

Post od LW_N73 »

e, ovo sto obavestavaju o tenisu (ili bilo kojoj nasoj reprezentaciji) - ok. to podrzavam, al ako nastave...

MB maneken
Banned
Postovi: 619
Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07

Post od MB maneken »

Najbolje je da naprave da ko voli sportska obavestenja, da mu omoguce da se pretplati na takvu vrstu informacija. Ali da se tacno propise kada takva obavestenja mogu da stizu, tipa da ne stizu rano u jutru ili kasno nocu... a ne ovako da se izivljavaju nad svima mimo zakona i jos sa laziranim posiljaocom da ljudi cak ne znaju kome da se obrate ako hoce da se odjave.

skeptichni chicha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 498
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 12:35

Post od skeptichni chicha »

Jaoooj ti i lazirani posiljaoc :shock:
Koliko puta treba neko da ti ponovi da ti to nije poslao mt:s, ovo ti dodje otprilike kao kada bi se zalio sto ti Beograd put reklamira McDonalds po bilbordima na ulici :roll:

LW_N73
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pon, 02. Jul 2007. 11:55

Post od LW_N73 »

ajde, manite se vise te porukeee!!! tuzite ih ako vam to toliko smeta! kao strine ste! zamisli, stiglo mu obavestenje da teniseri igraju i da su karte u prodaji! ok, nije u redu da mogu tek tako da salju svima, al vi ste isli do toga da proveravate preko kog servisa je islo, ko vam je sta rekao, kako je mogao to da vam kaze... aj, lepo vi izbriasete to kad vam stigne, ili tuzite i telekom i tog ko vam je poslao, i trazite nadoknadu za stres koji ste preziveli!!!

MB maneken
Banned
Postovi: 619
Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07

Post od MB maneken »

LW_N73 napisao: lepo vi izbriasete to kad vam stigne, ili tuzite

Nas narod kaze, bolje spreciti nego leciti. Ja im necu sigurno dozvoliti tako nesto, ima da me cene kao korisnika a tebe neka zeke sa svim i svacim ako ti vec ne smeta.

Jednostavno smatraj ovaj topik kao stub srama mts-a prema korisnicima i ovakvo ponasanje treba javno da se osudi, cak i mediji treba da izvise javnu osudu za ovo izivljavanje nad korisnicima i nepostovanje zakona o ograsavanju kada vec imamo sudstvo koje jos ne reaguje i ako je evidentno krsenje zakona u pitanju.

BTW Tebi ako zanima Dejvis kup ili neka druga oblast iz koje bi da dobijas informacije, ti se lepo pretplati za to kao kod operatora u svetu. A one koje to ne zanima nemoj da opterecujes a zakon je jasan, zanci pusti druge da biraju a biraj i sam sta ti odgovara a sta ne.

Jorgovan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Sub, 29. Jul 2006. 14:34

Post od Jorgovan »

Moderatori, jel' može KATANAC na ovo? Videli smo šta ima da se vidi, prilično sam siguran da ništa novo niko neće reći ...

Hm?

LW_N73
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pon, 02. Jul 2007. 11:55

Post od LW_N73 »

i ja sam za to... mislim da smo sxvatili sta ko hoce... i misli.
MB maneken, aj samo da vidim koliko interesuje nekoga iz mt:s-a dal' to vama smeta il ne. sta cete da uradite? ko to u Srbiji toliko postuje zakon, pa ce da reaguje?

MB maneken
Banned
Postovi: 619
Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07

Post od MB maneken »

Treba o ovome da se prica, da se ne bi zaboravilo. Ovo je zlocin na korisnicima, cisto izivljavanje. Podmuklo na kvarno sa laziranim posljiljaocem poslati korisnicima SPAM bas je dno dna. A jos ne ostaviti na dnu SPAM-a informacije kako se odjaviti to je samo za cistu osudu.

Ne treba o ovome cutati, nista necemo postici ako budemo ovakve stvari budemo gurali pod tepih. Ovakav genocid ne sme da se ponovi.

lizard
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2004. 19:33

Post od lizard »

Ti ili namerno zelis da ides na ganglije ostalim ucesnicima foruma ili si previse dokon i samim tim socijalni zivot ti je u debelom minusu ili se zeljan paznje za koju si u detinjstvu ocigledno bio uskracen.

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

MB maneken lepo idi u wc i zavrsi posao sa tim tvojim .... Ako te vec toliko muci idi lepo advokatu digni tuzbu,a nemoj smarati nas na forumu jer nista neces postici ;)
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Zaključana tema