Telekom Srbija nudi paket "tri+"

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
MB maneken
Banned
Postovi: 619
Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07

Post od MB maneken »

Dvostruko brži ADSL internet

DOWNLOAD - Internet provajderi u Srbiji počeli su prebacivanje korisnika na brži ADSL priključak, duplirajući brzinu pri dobijanju podataka s interneta (downstream), dok će kod slanja podataka (upstream) brzine ostati iste.
To znači da će korisnici koji su koristili brzine od 256/64 kilobajta u sekundi biti automatski prebačeni na brzinu od 512/64 kilobajta u sekundi, dok će cene ostati nepromenjene. Svi vodeći internet provajderi su za 1. septembar najavili dupliranje brzina ADSL paketa, nakon odluke Upravnog odbora „Telekoma Srbije".
Aleksandra Smiljanić, ministarka za telekomunikacije i informatičko društvo Srbije, ocenila je da je cena Interneta „visoka", naročito u odnosu na druge zemlje u okruženju.
Ona je kazala da je naročito nepristupačna cena brzog Interneta i izrazila nezadovoljstvo što vodeća svetska telekomunikaciona tehnologija VOIP (prenošenje glasa preko interneta), još nije prisutna u Srbiji, što bi, kako je rekla, bila najjeftinija varijanta telefoniranja s inostranstvom.
Ona je navela da Srbija u oblasti telekomunikacija zaostaje u širokom pojasu, tako da je u Evropi „treća otpozadi", ispred Ukrajine i Albanije

http://www.naslovi.net/search.php?q=ads ... _option=on

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

ma meni jeste dupliran protok al radi kao..... od 24 h radi samo 5h i tad zeza tako da lazu za usluge kao mt:s(govorim o paketu 1536/192)
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

MB maneken
Banned
Postovi: 619
Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07

Post od MB maneken »

Prvi tarifni paket u fiksnoj telefoniji

- Telekom Srbija ponudiće u oktobru svim građanima paket po ceni od 1.999 dinara bez PDV-a u koji će biti uključen niz pogodnosti kao što su potpuno besplatni pozivi fiksnim telefonom prema drugim fiksnim brojevima u lokalu, pristup Internetu putem ADSL s protokom od 512 Kbs, kao i mogućnost pozivanja pet brojeva mobilnih telefona po želji u mreži MTS po ceni od 4,9 dinara po minuti bez PDV-a. Takođe, u okviru paketa građani će dobiti mogućnost da kupe laptop na 12 rata čija ukupna cena neće preći više od 300 evra - kaže Igor Jecl, direktor Direkcije za usluge kompanije Telekom Srbija.

http://www.danas.co.yu/20070922/ekonomija1.html#0

MB maneken
Banned
Postovi: 619
Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07

Post od MB maneken »

Telekom najavljuje usluge IP televizije


Piše: Goran Aničić | 04.10.2007 20:08 |
Komentarišući nedavni zahtev operatera kablovske televizije SBB za dobijanje druge licence za pružanje usluga fiksne telefonije, Igor Jecl direktor Direkcije za usluge Telekoma „Srbija“ a.d. je izjavio da smatra da je reč o reakciji ove kompanije na najavu Telekoma da će uskoro pustiti u rad IP televiziju koja je naprednija od kablovske tv. Jecl je napomenuo da je IP tehnološki napredniji način distribucije TV i drugih sadržaja u odnosu na kablovsku tv. Korisnik će moći da dobije stotine programa po želji, DVD kvalitet slike, mogućnost pretraživanja i gledanja programa koji su promakli, simultano gledanje više programa… i sve to preko telefonskog kabla. Posebno zanimljiva mogućnost je „film na zahtev“ gde korisnik od provajdera može da rentira film po želji.

Igor Jecl je istakao da korisnik uz TV program dobija i širokopojasni internet i mogućnost telefoniranja preko internet protokola koje je jeftinije u odnosu na standardno. Telekom Srbija a.d. planira da pusti IPTV u martu sledeće godine u svim većim gradovima Srbije. Jecl inače smatra da će demonopolizacija fiksne telefonije biti višestruko korisna ne samo za korisnike već i za sam Telekom.

http://www.personalmag.co.yu/?p=675

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Mozes li ti meni MB maneken reci kakve ovo veze ima sa Mobilnim telefonima i operaterima?Koliko razumem ovo nema nikakve veze sa Mobilnim Telekomunikacijama :|
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

madness99, pa nemoj tako... Ima veze sa telekomom... A cim ima veze sa telekomom, ko ce drugi to nahvaliti nego mb maneken? :lol: :x

Ali, ajde sad stvarno, zasto ti sve ovo pises? :uhuh:
iPhone + CX300

MB maneken
Banned
Postovi: 619
Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07

Post od MB maneken »

Spyker napisao:Ali, ajde sad stvarno, zasto ti sve ovo pises?
Kako korisnik, volim da ima o cemu da se pise tj. Telekom se probudio dolaskom VIP-a, dok je Telenor i dalje u dubokom zimskom snu. A i sam sam korisnik Telekoma i mts-a pa je i logicno da vise pratim sta mi oni mogu ponuditi kao njihovom korisniku. A paket "tri +" ce prerasti u cetiri + :)

A novine u razvoju mobilne telefonije je me posebno zanima, a ovo je forum o tome.

Ja te tekstove nisam pisao niti sam otvorio temu, imas odakle je tekst a mozes da vidis ko je otvrio temu, ako imas neku zanimljivost iz VIP-a i Telenora, slobodno napisi ja volim svaku pogodnost za korisnika ali isto tako mi smetju skrivene macke u dzaku pomenutih operatora i o tome cak sta vise insistiram da se pise.

BTW Nisi morao da kvaris temu, o ovome si me mogao pitati i putem privatnih poruka.

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Ma kakvo kvarenje teme, ja ti nisam nista rekao za post peid ili pre-paid, ali ti si poceo da pises kako ovi uvode televiziju(taj tip ima moj prijatelj u engleskoj vec pet godina, kaze da je super je je kao da imas svoj kanal, za vise informacija na pp), a ovo je forum o telefonima!

Znaci, ok da pises o mts-u, ali sta mi koji djavo pises sta radi telekom? Jer sada ja treba ako recimo vozim reno da pisem sta on radi, i koje modele izbacuje???

Znaci, ok je pisati o mts-u, ali sta mene briga da li je telekom uveo televiziju, ili se raspravlja sa SBB-om ili takve gluposti? Ovde je rec o MOBILNIM TELEFONIMA.

I, da, znam da to ne pises, lose sam se izrazio... Iovako pola tekstova sam procitam, a i one koje nisam znao ima link ispod, tako da je sasvim jasno da je u pitanju kopiranje... :disgust:
iPhone + CX300

batancev
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:12

Post od batancev »

evo krece od ponedeljka

19.10.2007 Beograd

„Paket 3 PLUS notebook“ i „Paket Super 3 PLUS notebook“

Poštovani korisnici od 22.10.2007. godine, Telekom Srbija a.d. počinje sa promotivnom prodajom Paketa usluga:


„Paket 3 PLUS notebook“

ADSL priključak protoka 512/64 Kb/s, bez ograničenja u protoku
3 e-mail naloga
Pozive u okviru 1 zone nacionalnog saobraćaja sa postojećeg fiksnog analognog ili baznog ISDN telefonskog priključka (lokalni razgovori) – Pozivi su neograničeni!!!
Pozive prema 5 (pet) pretplatničkih brojeva Mobilne telefonije Srbije, po izboru Korisnika, sa postojećeg fiksnog analognog ili baznog ISDN telefonskog priključka, u iznosu od 4.00 din.
Jedan notebook računar ACER Aspire 5310-300508
za samo 3.299,00 dinara mesečno.

„Paket Super 3 PLUS notebook“

ADSL priključak protoka 1024/128 Kb/s, bez ograničenja u protoku
3 e-mail naloga
Pozive u okviru 1 zone nacionalnog saobraćaja sa postojećeg fiksnog analognog ili baznog ISDN telefonskog priključka (lokalni razgovori) – Pozivi su neograničeni!!!
Pozive prema 5 (pet) pretplatničkih brojeva Mobilne telefonije Srbije, po izboru Korisnika, sa postojećeg fiksnog analognog ili baznog ISDN telefonskog priključka, u iznosu od 4.00 din.
Jedan notebook računar ACER Aspire 5310-300508
za samo 3.799,00 dinara mesečno.

Karakteristike notebook-a ACER Aspire 5310-300508:

Intel Celeron M520 (1.6GHz/1MB/533FSB)
Intel 943GM chipset, 512MB DDRII
80GB HDD (5400rpm)
DVD-RW,
15.4" WXGA 1280x800 CrystalBrite
Intel GMA950 shared,
LAN, Modem, WLAN 802.11b/g, TV out, FireWire
5-in-1 card reader, 6 cell battery
Microsoft Windows Vista Home Basic
1 godina garancije

Ukoliko ste zainteresovani za našu ponudu, možete podneti zahtev na broj 9813 ili posetiti naš najbliži korisnički servis.
Ponuda je ograničena.


http://www.telekom.nadlanu.com/OPSTE/Ve ... s&ui=28333
Remember, remember
The 5th of November

MB maneken
Banned
Postovi: 619
Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07

Post od MB maneken »

batancev napisao:za samo 3.299,00 dinara mesečno
Ove fore sto su napisali SAMO je krajnje bezobrazno, neka napisu cenu a ja cu proceniti da li je SAMO ili PUNO. Dosta je tih fora, ako hocemo u evropu takvog laznog straranja utiska o ceni ne sme da bude.

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Telekom je monopolisticko-pljackaska firma koju treba unistiti. On drzi monopol sto se tice usluga interneta i fiksne telefonije i moze da diktira cene kakve god hoce, logicno i da legalno pljacka ovaj narod. Cene ovih usluga u paketu tri+ su mnogo nize u nasem okruzenju (Hrvatska, Madjarska npr.) a da ne govorimo u Zapadnoj Evropi i Americi. Takodje je i kvalitet usluga veci. Moj burazer u Cikagu ima kuci protok od 10mb/s za smesne pare a ovaj narod se odusevljava sa 1,5mb/s i to po kojoj ceni. Svi znamo koliko je bila skupa mobilna telefonija dok je Telekom drzao monopol, i koliko je povoljnije sada. Nadam se da ce uskoro izgubiti monopol i za ostalo.

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Aleksaboy nikad mt:s nece izgubiti monopol, treba da ti bude jedna stvar jasna, a to je da zivis u Srbiji, u zemlji u kojoj je sve moguce, a iz toga sve dalje proizilazi.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Cekajte ljudi, po zakonu, Telekom je monopol na fixnu telefoniju izgubio jos 2001. E sad, sto nije dosao odmah drugi operater fixne telefonije je sasvim druga prica. Radi se o tome da je infrastruktura postavljena, i da je on vlasnistvo Telekoma. Osim za neke zaista masne pare (slicno sadasnjoj situaciji sa Vip-om), Telekom se te infrastrukture nece odreci ni po koju cenu, jer je to zlatna koka. A neki novi operaterbi moraoda postavlja svoju infrastrukturu. Kako? Jako tesko. Tehnicki to nije nista, problem je u nakaradnimzakonima koje mi imamo, i koji su na snazi. Ti zakoni idu na ruku Telekomu, koji je fakticki i dalje monopolista, iako je formalno pravno monopol u nasem zakonu strogo zabranjen.
Nadam se da je ovo sada nesto jasnije...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Da, da, ovo je Srbija i ovde jer raj za pljackaske firme tipa Telekom. Niko od nas tu nista ne moze da promeni osim da bojkotujemo Telekom i da sto manje koristimo njegove usluge a da sevise oslanjamo na altermativu.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Koju alternativu? Telekom je alternativa! Sveide preko njih. Oni su ti trenutnou svakoj corbi mirodjija. Bez njih tesko da ces imati i T od telekomunikacija u ovoj zemlji.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

batancev
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:12

Post od batancev »

mala ispravka
verat je jedini koji pored telekoma ima svoj nezavisan link na net
tako da kome se ne daju pare telekomu moze preko njih
Remember, remember
The 5th of November

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

mali off zahvaljujući batancevu
verat je jedini koji je dobio takve nepogodnosti od telekoma da to nije normalno.nekoliko brojeva su im ugasili za dial up a da ne govorimo o prijemu adsl-a tj koliko ih telekom tu zeza oko priključaka

nastavite...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

E onda je to nova situacija, doduse i nisam vishe informisan toliko sta se desava sa veratom otkako samo otisao iz BGD. Nekada davno su imali svoj link 2 mbps i od Telekoma jos 2mbps. E verovatno je tu doslo do sporeckavanja Telekom-Verat.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Ja bojkotujem Telekom koliko god mogu. Tako sam sa MTS-a presao na Telenor mrezu i uzeo fin paket tako da fiksni uopste ne koristim. Jedino mi internet ide preko Telekoma ali tu ne mogu nista.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Dobar ti bojkot. A cak i da ti i net ide prekodrugog operatera, sta mislisod kogaon dobija link i sve? I ja sam tako 2000. u avgustu zapoceo neki rat sa Telekomom, iz protesta sto su ukinuli nocnu tarifu (1 poziv = 1 impuls) Vrlo brzo sam morao da prekinem, jer se meni nije isplatilo.
I ne mislis valjda da je glavna zarada Telekoma od nasih fixnih telefonskih racuna?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori