Telenor pusta 3G!

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
djuice
Banned
Postovi: 253
Pridružio se: Sre, 28. Mar 2007. 19:58

Post od djuice »

To je subjektivno iskustvo. Ja, na primer do pre mesec dana nisam imao 3G signal uopste, a sada ga imam. 8)
djuice user permanently deactivated.

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Evo danas na istom mestu celo popodne mi izbacuje da ne mogu da se konektujem na 3G mrezu na SURF paketu a na PRO 400 najnormalnije do cega moze biti to?
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

djuice
Banned
Postovi: 253
Pridružio se: Sre, 28. Mar 2007. 19:58

Post od djuice »

Proveri podesavanja u telefonu u kom je Surf paket. Pokusaj da zamenis kartice u telefonima pa javi da li se isti problem javlja sa Surf karticom i u drugom telefonu?
djuice user permanently deactivated.

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

javljalo se zaboravio sam kazem da je tako bilo do 19h posle toga najnormalnije stvarno ne znam zasto
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

djuice
Banned
Postovi: 253
Pridružio se: Sre, 28. Mar 2007. 19:58

Post od djuice »

Ne verujem da bi to trebalo imati veze sa dodeljenim prioritetima za data saobracaj (sto mi jedino pada na pamet), ali ako se problem ponovi, kontaktiraj Call Centar i sto detaljnije opisi problem.

Pozdrav.

:wink:
djuice user permanently deactivated.

batancev
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:12

Post od batancev »

Pokrivenost

U prvoj fazi brodbend mrežom pokrivena su sledeće oblasti:
Beograd: Novi Beograd (Ušće, Hajat, Blok 70, Airport City, donji Zemun, Hotel Jugoslavija); Centar grada (zona oivičena Kalemegdanom, Tašmajdanom, Kalenić pijacom, Slavijom); Dedinje/Senjak;
Novi Sad - uže gradsko jezgro
Niš - uže gradsko jezgro

je li bio neki update ove liste a da se to ovde ne vidi?
Remember, remember
The 5th of November

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

...nije bio, malopre sam baš preko Opere mini i "Telenor 3G" jurcao njihovim sajtom u potrazi za TV streaming baš da vidim kako to izgleda pa sam naleteo i na to.
Elem, u "pokrivenoj" sam oblasti, nisam primetio nikakve razlike u brzini učitavanja nekih "zahtevnijih" stranica (tipa B92 full, download attach.sa Gmail...) u odnosu EDGE-3G? Možda i grešim, kakva su vaša iskustva? (flat paketi "samo što nisu" :D )
Gde na Telenor sajtu ima taj TV stream? Ima link na wap stranici, ali to :uhuh: Čisto bih da probam par sek, izuvaju, 30din/min. :lol:
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Da li je ovo normalno :? Posto sam nasao jednostavan sajt za merenje brzina bilo koje konekcije, probao sam na mom kompu i sasvim normalno je izbacio rezultat.
Pa me je zanimalo kolikom brzinom moze moj k800i da skida :) u pitanju je Telenor kartica, otisao sam na link i pokrenuo test, i prvi put je izmereno neverovatnih 6.60mbps :blinky: Sledeci put je bilo cak 7mbps, dok najbolji rezultat je 10mbps.Napominjen da mi 3G ikonice ne stoji, znaci ne hvatam 3G signal, ali telefon je u Dual modu...
Da li se ovo nesto telefon izbagovao ili je do mreze, ili mozda do testa?? Ima nekih koji me ubedjuju da nema sanse da je tacan rezultat, da 3G moze postici najvise 384Kbs, ali ja sam cuo i procitao drugacije... 8)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Jorgovan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Sub, 29. Jul 2006. 14:34

Post od Jorgovan »

Istripovao ti se telefon ... Sa K850i (na primer) ili bilo kojim koji podržava HSDPA mogao bi do 2 Mbps, ali 10 Mbps je totalna fikcija trenutno ...
Samsung Omnia HD 8GB

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

:) ne znam da li je telefon ili mreza, ili test :) evo i Mikele(clan ovog foruma) merio je na svom P990i sa GSM Only i test kaze 8 i nesto mbps :?
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Gde mogu naci mapu pokrivenosti za 3G signal(za Telenor)?
Zivim u Sremskoj Mitrovici i da li tu ima 3G pokrivenost za Telenor mrezu?
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Cek zar nisi mogao da pogledas od pocetka ili 3-4 posta iznad tvog :uhuh: :disgust:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Mephysto
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 11. Sep 2007. 13:48

Post od Mephysto »

Treba mi mala pomoc!
Zna li neko koji je model QoS implementiran u UMTS mrezama Telekoma i Telenora?
Hvala unapred.

Minus
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Pet, 14. Sep 2007. 02:33

Post od Minus »

kljun napisao:Zivim u Sremskoj Mitrovici i da li tu ima 3G pokrivenost za Telenor mrezu?
Nema 8)

Izmenio:gameforce:Zabranjeno citiranje celih poruka! Sledeći put brisanje bez upozorenja!

Odgovori