Privremena taksa od 10 odsto

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

vukbojan napisao:цена минута ће се утврђивати на крају месеца ....... :blinky:
Sve razumem i Lobachewsky je odlično objasnio ali kad sam ovo pročitao nasmejao sam se baš, baš. Hahahahahahahaha :lol:

Čoveče, ovo kad bih video kod nekog operatera, to bi bilo Monty Python-ovski skroz :lol:

Svaka čast vukbojan

Grozni su maltene svi sa tim forama o kasnijem menjanju pravila "igre". To je po meni nedzentlmenski i neprofesionalno skroz. Samo kad bi imali više mogućnosti ili kad bi Ratel dozvolio prenošenje broja, mogli bi jednom da me zeznu a onda, zbogom.

Što reče neko ovde skoro, ima Srbija dosta mogućnosti za još operatera. Ja bih iskreno voleo da imamo više tih manjih virtuelnih operatera. Da vidiš kako bi onda dobro razmislili da li će nešto da prećute ili sakriju. Izgubili bi tako svi operateri dosta korisnika. 8)
.......i sad gledam na koji način moguda izvučem neku korist za sebe u svetu koji se zasniva na muvanju i prevrtanju.
Ranije rečeno je naravno bilo više figurativno. Jer bežanja nema nigde. Nema čovek gde da se sakrije od svih moćnika belosvetskih. Mislio sam na "bežanje" od ovakvih navika i od ovakvih načina života, gde se sve kroz pare i profit gleda. Dobro si rekao araphel, mora da se izdrži i da se iskoristi sve što nam je dato, ne samo da bi se preživelo, nego i da bi se uopšte živelo na svoj način. ;)

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

sad sam prvi put posle marta uplatio kredit :D i ocekivao sam da za 100 din. dobijem 90d kredita kao sto je najavljeno ali imam 100 din. kredita. uopste mi nije jasno sta i kako su povecali

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

porez ti se obracunava na ono sto potrosis. npr, uspostava ti je 2,9 + 28%, sto su pdv i porez na upotrebu mob. tel.
::luv phonez::

outsider_hr
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 159
Pridružio se: Čet, 14. Dec 2006. 15:37

Post od outsider_hr »

Evo od sutra i u Hr. uvode taksu na mobilne usluge od 6% pa cemo vidjeti kako ce kod nas operateri da odgovore na to! Ne ocekujem nista dobro vidjevsi situaciju u Srbiji :uhuh:

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

outsider_hr, slusam kod nas sednice Skupstine, citam novine i sve mi se cini da ste vi u Hrvatskoj u vrlo slicnoj situaciji kao i mi. Mislim, izgleda kod vas na oko da je bolje, u finansijskom smislu. Ali je to pitanje.

Sanader vam dade otkaz, iz ko zna kojih razloga. A verovatno ima tu i zbog finansija. Cak sta vise, rece neki politicar kod nas, da vam je zemlja isto prezaduzena u inostranstvu i da ce isto kao i mi da se tesko izvuce iz krize, ako ne proradi privreda.
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

outsider_hr
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 159
Pridružio se: Čet, 14. Dec 2006. 15:37

Post od outsider_hr »

Kad me bas vucete za jezik da se zalim! :)
Od sutra nam povecavaju PDV za 1% na famoznih 23% i jos dodatno oporezivanje placa,...

Ugavnom ljudi su totalno deprimirani i vecina misli da ce biti jos gore. A inace ovih dana je u modi majca "Meni ne treba sex! Mene vlada dovoljno j.be " jer je jedan snimatelj nosio taj natpis na sjednici vlade pa su ga zbog toga otpustili :smutny:

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

ovo je off ali 23% ??? sad ce i nasi da se ugledaju i pada famozna recenica "sve zemlje u regionu tako rade pa ce mo i mi" :dry: ne mogu da verujem, dodje mi da se preselim bilo gde ali bukvalno

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Dobih prvi mesecni racun za telefon sa tim famoznim porezom od 10%,i nije nesto strasno....Koliko sam ja uspeo da shvatim,lupaju porez od 10% na golu sumu predplate,pre PDV....Mislim,nije mi ni bitno....sve u svemu,dvesta dinara vise...nije strasno....Mada,kad znam da je to nesto sto je drzava nametnula zbog sopstvene nesposobnosti da zapusi rupe u kasi...malo me zivcira.Inace,pouzdano znam da nijednom od operatera ovaj dodatni porez nije doneo nikakvu radost,vec samo probleme sa racunima,i rado bi ih ukinuli....medjutim,pribojavam se da se ta "privremena" mera ne osladi ovima odozgo,pa postane trajna....Malo me brine svo to uvodjenje nekih nepopularnih mera toliko nalik na devedesete,a sve pod plastom krize....

Dakle,moj revolt je vise teorijski.....Sam racun mi ne smeta.

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Post od mp3mp3 »

Kada ce ovaj PRIVREMENI porez da se zavrsi.
Nadam se da nece trajati zauvek :roll:

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Araphel tvoj revolt je na mestu.Ne bi da budm Kir Janja ali ni 200 dinara nisu za bacanje jer mogu mnogo pametnije da se iskoriste(uplatis npr kredit za poruke ili nekoliko razgovora,kupis kokakolu posaljes kod i osvojis sipak) tako da kao sto si reko ova taksa je cisto da popune rupe(ustvari to su vise krateri) u drzavi.Sto se tice ukidanja ovog poreza 99% ce da bude i naredne godine.Kad su vec uspeli da ga uvedu i izglasaju sad malo da ga i koriste. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Mobilni porez promašaj!

Umesto planiranih 500 miliona dinara, u julu se od privremene takse na mobilnu telefoniju u državnu kasu slilo duplo manje para.

Uvođenje privremene takse na mobilnu telefoniju od 10 odsto nije donelo očekivani efekat na prihod srpskog budžeta, saznaje Press! Umesto planiranih 500 miliona dinara, u julu se u državnu kasu od „mobilnog poreza" slilo duplo manje para. Ministarka finansija Diana Dragutinović kaže za Press da će uprkos tome država nastaviti da naplaćuje ovaj porez.

Vlada Srbije donela je polovinom aprila odluku da se uvede dodatna taksa na potrošene impulse u mobilnoj telefoniji, od čega se očekivalo da za pola godine obezbedi tri milijarde dinara u budžet Srbije. To znači da mesečno državna kasa treba da prihoduje oko 500 miliona dinara po ovom osnovu. Međutim, prema podacima koje smo dobili iz Ministarstva finansija, za prošli mesec od ove takse je stiglo samo 273.235.000 dinara. To je oko 226 miliona dinara manje od planiranog!

Smanjeno korišćenje telefona

I ministarka finansija Diana Dragutinović kaže da su prihodi od ove takse podbacili.

- Mi smo planirali da dobijemo tri milijarde dinara za šest meseci, to trenutno ide mnogo slabije nego što je planirano. U ovom trenutku se manjak nadoknađuje zaduživanjem na domaćem finansijskom tržištu - objasnila je ministarka.

Predsednik UO RATEL-a Jovan Radunović kaže za Press da je Vlada bila upozorena da će dodatni porez na mobilnu telefoniju ugroziti investicije, ali da su nadležni ostali gluvi na ove pozive.

- Nažalost, to je nešto što nije trebalo uraditi. Stav agencije je bio da se na takav način vrši pritisak na slobodno tržište u mobilnoj telefoniji i da to svakako nije rešenje problema krize u kojoj se nalazimo. Operateri su planirali svoje poslovanje na osnovu jedne cene, a sada neće moći da investiraju u dalji razvoj zbog ovakvih mera - rekao je Radunović.

Do novog budžeta!

Ministarka Dragutinović kaže da je ova mera privremena i da će se njeno ukidanje razmatrati prilikom sledećeg rebalansa budžeta!

- Ja se iskreno nadam da će ova mera biti privremena. Prema svim podacima, izgleda da svetska privreda kreće da se oporavlja, što znači da će doći i do oporavka naše privrede. A onda ne treba koristiti ovakve mere. To bi moglo da se otkloni pri pravljenju sledećeg budžeta - kaže ona.

Ovo su nam potvrdili i sami provajderi. Tako u „Telenoru" kažu da je porez neophodno ukinuti i da čine sve da ne dođe do drastičnog smanjenja telefoniranja.

- Od uvođenja poreza značajno smo povećali aktivnosti na tržištu, nastojeći da sprečimo eventualnu promenu navika naših korisnika. Naš stav je da je porez neophodno ukinuti, on utiče na naše poslovanje i na percepciju korisnika - kažu u „Telenoru".

Provajderi otkazuju investicije

Sličan odgovor dobili smo i u pres-službi VIP-a.

- Ova taksa čini mobilnu komunikaciju skupljom, ne donoseći pri tom bilo kakve promene u uslugama. Ona pre svega pogađa mlade i ljude sa nižim prihodima, kao i sve one koji nemaju alternativu mobilnoj komunikaciji jer žive u sredinama bez fiksnih linija. Konačni uticaj poreza na upotrebu mobilnog telefona se još uvek ne može proceniti, ali je izvesno da će se on negativno odraziti na investicije - kaže Dragana Roter, PR VIP-a.

U „Telekomu Srbija" kažu da bi duži ostanak ovog poreza uticao na investicije.

- Ranije najave iz Vlade Srbije o privremenom karakteru takse ohrabruju. Međutim, ukoliko bi porez bio zadržan na duži rok, industrija telekomunikacija bi svakako bila na gubitku. U tom smislu, ova mera bi se sasvim sigurno odrazila na razvoj mreže i novih usluga, kao i na smanjenje obima investicija u telekomunikacionom sektoru uopšte - kažu u „Telekomu".

Međutim, ministarka Dragutinović smatra da industrija telekomunikacija sada treba da preživi, a ulaganja mogu da dođu kada prođe kriza.

- To vam je isto kao i u privatnom životu. Šta da radite u krizi nego da gledate da preživite, a kada prođe kriza, onda da ulažete - objasnila je Dragutinovićeva.

http://www.pressonline.rs/page/stories/ ... ctionId=33

manje vise,smo ovo predvideli i mi ovde :D
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

jaoooooooo bas mi je zao i treba da se sramimo sto nismo napunili budzet i dali i vise od 500 milona dinara, kakvi smo najgori......


Međutim, ministarka Dragutinović smatra da industrija telekomunikacija sada treba da preživi, a ulaganja mogu da dođu kada prođe kriza.
- To vam je isto kao i u privatnom životu. Šta da radite u krizi nego da gledate da preživite, a kada prođe kriza, onda da ulažete - objasnila je Dragutinovićeva.

posle ovakvih izjava bi u drugim zemljama ministarka morala da podnese ostavku!!!!

:x :x :x

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Post od mp3mp3 »

NEce porez skoro biti smanjen. To se zna, bicemo muzeni jos dugo.
Svi su smanjili potrosnju a i ja sam. U zadnje vreme mi se desava da mi ljudi ne odgovaraju na sms vec dobijem odgovor na facebooku. Naravno ko ima net, a ko nema... Mada i net ima JAKO mali broj ljudi. Nije bas jeftin.

Zaista ne pamtim kada sam poslao manje poruka i dobio nego sada. Nisu privatni razlozi u pitanju nego to sto nema promocija za sms, a + cene su vece + kriza pa mnogi imaju manje novca ili su ostali bez posla. Haos.

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Post od sigi »

Ministarka finansija Diana Dragutinović je u zadnjih 45 dana pokazala kakav je neotkriveni biser i talenat za finansije ove monopolske zemlje, devojcica tacnije ovcica se jako zagubila cak i za stado kojem pripada :lol: :D
Ja bi voleo da smo mi malo vise organizovani i da malo predjemo na dirasticne mere ,ali posto nismo niti cemo ikada biti sto se tice naseg dzepa .
Ja bi voleo da vidim red ispred poste , teleonra i vipa gde ljudi raskidaju ugovor tj jednostavno dodjes i stavis karticu na sto i kazes ajd dovidjednja tako se bar radi u francuskoj i nemackoj neko je reko i grckoj da su imali lepe metode .
Moj predlog je da se ceo iduci mesec telefoni gase u periodu od 8 - 9 ujutro , od 14 - 15 poslepodne i 21- 22 uvece to je za pocetak :wink:

outsider_hr
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 159
Pridružio se: Čet, 14. Dec 2006. 15:37

Post od outsider_hr »

Evo poceli su i Hr. operateri da mijenjaju uvijete zbog privremenog poreza na mobilnu telefoniju! Glavno fora je da je sada gotovo standardna obracunska jedinica 60/1 (prvi minut je 60sek. a poslije po 1 sek.). Naravno da operateri mudro sute zasto su to uveli i opravadavaju se da je i onako vecina razgovora preko minuta pa korisnici nisu osteceni :D
Samo je dobra stvar sto po zadnjem zakonu korisnik ima pravo da raskine ugovor ako je doslo do promjena koje njemu stete i stvarno zbog ovoga se moze raskinuti ugovor ali tu cinjenicu operateri skrivaju kao "zmija noge" pa samo oni koji citaju forume/news grupe to saznaju jedni od drugi i to se moze napraviti samo do 1.10. kada te promjene stupaju na snagu! :chytry:
Jos uvijek je Tele2 najpovoljni i to prepaid jer kod njega nisu mijenjali obracunsku jedinicu (15 sek.) ali se zato umjesto 50kn sada mora uplatiti bon/dopuna od 100kn da bi se mogle koristiti jefitnije cijene (tih 100kn ostaje za trositi). 8)

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Укида се порез на мобилну телефонију?

Министарка за телекомуникације Јасна Матић очекује да ће додатни порез на употребу мобилне телефоније од 10 одсто бити укинут у 2010. години.

Из Министарства телекомуникације очекују да ће додатни порез на употребу мобилне телефоније од 10 одсто бити укинут у 2010. години.

Министарка за телекомуникације Јасна Матић

"Ако буџетски приливи не буду смањени као што је то било у протеклом периоду, надамо се да ће убрзо доћи до укидања пореза", рекла је министарка за телекомуникације Јасна Матић.

Матићева је оценила да се већ види да криза попушта и да неке антикризне мере могу да се елиминишу.

Према њеним речима, Министарство телекомуникација има уверавања из осталих министарстава да ће, чим то буде могуће, порез бити укинут.

Према њеним речима, увођење додатног пореза на мобилну телефонију није добро за индустрију, доводи до смањења инвестиција и стопа раста у сектору телекомуникација.

"То је сектор који подржава све друге и без добрих комуникација ниједан да сектор у Србији не може да функционише", рекла је Матићева.

Влада Србије је у јуну увела порез на мобилну телефонију од 10 одсто у оквиру мера за смањење буџетског дефицита при ребаласну буџета.

Наставак те мере предвиђен је и буџетом за 2010. годину.

:lol: :lol: :lol:
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Andrijano sve bi to bilo lepo samo da su dali neki datum.inače slušao sam datu gospoju koja je uzjavila na tv-u da neće u skorije vreme ukidati taj porez.možda ga ukinu decembra 2010...možda
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Pa da i ja sam to isto pomislio,kog datuma? Da se nadovezem na tebe mislis 31.decembra 2010 :lol: ,a predsednik kaze da smo jos u krizi,tako da videcemo:)
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

pa kriza je što u ministarstvu sekretarica ima po dva pomoćnika što u jednoj kancelariji samo ventilator radi a troje odmaraju i tome slično.njih baš briga jer 10posto na njihivih 200k dinara plate od moba(koji inače plaća država) nije ništa...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Post od sigi »

Kad cemo mi zajedno sa nasa tri operatera ( sada i samo u ovoj temi neka budu zaboravljene price ko je kakav od njih ) saznati koji su iznosi u pitanju na recimo mesecnom periodu , netreba znati nista matematike da bi se skontalo da su u pitanju cifre sa nekoliko pari nula iza I NARAVNO GDE TE PARE IDU I DA SE JAVNO OBJAVI TACNO GDE I KOLIKO ??? .
Cifre su to kojima se mnoge stvari mogu izmeniti ne samo na bolje nego iz korena poceti sve nanovo.
Ako se zna da je liksuz porez povezan sa svakom sekundom razgovora kao i sms-mms kao i wap i gprs lako mozemo doci do zakljucka da se radi o golemoj cifri pa neka je i samo jedan operater u pitanju a ne tri .
Voleo bi da neko dodje do tih podataka a jos vise reakciju nase dobre i malo postene ministarke.

Odgovori