VIP - raskid ugovora

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP - raskid ugovora

Post od sugarcoated_ass »

godja napisao:zaštita korisnika...vidiš i sam na forumu koliko ljudi koristi android telefone a da nemaju tri blage o tome...i zamisli da im nije bio blokiran saobraćaj ,nego da je net nastavio da kuca i kuca...
Vidi, ok je ova stavka ako neko nema net u paketu ili ako ima neku jadnu kolicinu... ali ja imam 3GB i oni su me iskljucivali na iskoriscenih 100MB.
Anyway, iskljucili su me bili jos jednom posle onog posta i opet sam ih nazvao, a ionako sam bio nesto nervozan. Tako sam sa lepo izderao (ali fino, bez psovki :) ) i zapretio svim mogucim inspekcijama i raskidom ugovora ako se to jos jednom ponovi... od tada trosim net k'o lud i ne iskljucuju me. :D

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Re: VIP - raskid ugovora

Post od godja »

ako imaš 3GB i isključili su te u Srbiji onda je to glupo... tu se slažem a tobom :dry:
Samsung S10+ red

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP - raskid ugovora

Post od loki13 »

godja, ajd stavi se u poziciju da imas lizing za auto kod xxx banke i u istoj banci kreditnu karticu,jednog meseca uredno platis lizing ratu za taj auto,ali ne platis ratu kreditne kartice....onda banka lepo donese odluku i oduzme ti auto.
I sta sad?
D500&E71

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: VIP - raskid ugovora

Post od Miškoni »

godja, nisi baš pažljivo pročitao moj post. Radi se o tome da su oni dužni da skrenu pažnju na sve stavke iz ugovora, a posebno na specifičnosti kojih nema u ugovoru, i to pre potpisivanja ugovora. A svodi se na to da je čista lutrija šta će ti reći, u zavisnosti od zaposlenog i poslovnice. Znam da je tako i kod ostalih, ali izgleda samo VIP ima neka nebulozna pravila koja čoveku teško mogu da padnu na pamet.

Recimo, stavka o gašenju svih brojeva koji se vode na isto ime. Ako imam više fiksnih brojeva, Telekom mi neće ugasiti sve, već samo one koji nisu plaćeni. Više brojila/strujnih priključaka, EDB mi neće isključiti struju za sve. Može da se navede gomila primera. Kada sam pitao da li će biti nekih problema ako budem imao više ugovora na svoje ime, rečeno mi je "ne, naprotiv, još bolje da se sve vodi na istu osobu", ni reči o kompletnom gašenju.

Plaćanje još jednog računa (ranije su bila tri) posle raskida ugovora je takođe čisto iživljavanje i otimanje para.

Lično sam bio prisutan kada se stariji dekica žalio zbog računa a zaposlena u poslovnici mu drsko kaže "ne znam gospodine, verovatno ste bili na internetu ili ste igrali neke igrice". A dekica joj odgovara "dete, ma kakav internet, kakve igrice, ja to ne znam da koristim" i vadi neku prastaru Nokiju sa monohromatskim ekranom...

Prelistaj temu od početka pa ćeš videti sa kakvim varijacijama na temu su se susretali ljudi. Tako ne radi ozbiljna firma i to nije poslovni kodeks za primer. Kako god, obiće im se o glavu...

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Re: VIP - raskid ugovora

Post od godja »

miskoni,loki13... mislim da je glupo porediti ovu situaciju i sa bankom,i sa edb-om i sa ostalima...ti kod vipa imas jedan ugovor sa vise brojeva,dug je po tvom maticnom broju i suspenduje ti se sve.
sto se tice raskida jeste tri meseca od ranije bilo glupo,ali ovo sa mesec dana,ako podneses zahtev na vreme,ne vidim u cemu je problem...
niko se ne buni sto kad je potpisao ugovor i dobio ceo paket za par dana,i platio pretplatu za tih par dana,pa onda ne treba da bude problem ni to malo duze na kraju
Samsung S10+ red

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP - raskid ugovora

Post od sugarcoated_ass »

Ma svi se Qrce i umisljaju da su neko i nesto... tripuju se da oni nama cine neku uslugu, a oni u stvari zavise od korisnika. Vip se igra sa nekim uslovima, Telenor nabija cene... Jedino jos mts se kao uvlaci masi sa nekim popustima, ali pitanje je do kada i sta ce biti kasnije.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: VIP - raskid ugovora

Post od Miškoni »

godja, izvini, ali ne slažem se sa tvojim rezonovanjem. Uopšte nije glupo poređenje sa praktično bilo kojom drugom uslugom. Ja sam imao više različitih ugovovora, sklopljenih u različito vreme, čak su i adrese za dostavu računa bile različite, kao i obračunski preseci. Jednostavno, potpuno je neprihvatljivo da ugase uslugu koja je regularno plaćena. Za to uredno može da se popije tužba i kazna. Neko može da bude na odmoru, van zemlje, u bolnici, i ako ne stigne da plati račun na vreme - oni isključe sve ostale.

Što se tiče raskida ugovora, jeste problem - zašto plaćati još jedan mesec? Oni imaju običaj da kažu "pa, vi možete da koristite uslugu još tih mesec dana", ali neko ko raskida ugovor sigurno ne želi više da koristi uslugu, inače ne bi ni pokretao raskid ugovora, zar ne? Uopšte ne mora da bude problem u parama (mada može, u zavisnosti od visine računa), stvar je principa. Šta je to - kazna? I ona fora da ne može da se podnese zahtev ranije jer će se tretirati kao prevremeni raskid ugovora? Odnosno, nekad može, nekad ne može, zavisi od raspoloženja tamo nekoga? Thanks, but no thanks... :uhuh:

Edit:
I da, ima još fora. Ako insistiraju da se zahtev za raskid podnese na dan isteka ugovora, a pošto je rok za "odobravanje" zahteva dve nedelje, onda vrlo lako može da se desi da se pređe u sledeći obračunski period, pa se umesto još jednog računa plate dva. Mufljuzi na kvadrat...

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Одг: VIP - raskid ugovora

Post od pelleruma »

Slazem se.Princip je vazan i pravila koja su jasna,a ne zavlacenje.Meni su uvalili jos 3 meseca da produzim placanje,iako sam im na vreme sve poslao i upozorio da ne produzavam ugovor.
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

cotraa
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 30. Avg 2012. 21:43
:: Sony Xperia U
:: Samsung s3600

Re: VIP - raskid ugovora

Post od cotraa »

zanima me da li mogu da raskinem ugovor s vipom, pre 2 dana posle isteka ugovora uzeo sam novi tel i povecao tarifu. i jel moguce da ja sad njima vratim tel oni meni pare i raskinemo ugovor? :D

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Re: VIP - raskid ugovora

Post od IDzO »

Moguće je raskinuti ugovor ali moraš platiti penale (verovatno ti piše u ugovoru koliki je to iznos), a pored toga nema vraćanja telefona i povrat novca.

cotraa
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 30. Avg 2012. 21:43
:: Sony Xperia U
:: Samsung s3600

Re: VIP - raskid ugovora

Post od cotraa »

a da li je moguce da se promeni tarifa, s obzirom da mi se ta nova tarifa ukljucuje tek sledeceg meseca?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: VIP - raskid ugovora

Post od miodrage »

Ako ides na visu tarifu nema frke, prebacice te odmah, ako ides na nizu, opet placas neke penale... Sto nisi razmisljao kad si uzimao telefon?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: VIP - raskid ugovora

Post od lesa0208 »

Moguce je sto da ne, al samo sa manje na vecu, sa vece na manju ne mozes dok ti ne istekne ugovor

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP - raskid ugovora

Post od Azimuth »

Mozes i sa vece na manju tarifu ali tek posle 6 meseci, pri cemu, naravno, platis neki iznos uz prvi naredni racun.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP - raskid ugovora

Post od sugarcoated_ass »

Ako smanjujes tarifu placas im razliku u pretplati za sve mesece od dana promene do isteka ugovora, a ako raskidas ugovor placas im pretplatu za sve preostale mesece i uz to neku kaznu koja zavisi od tarife... Ako si npr. na smart 550 kazna iznosi 17 000 din. Ne znam kako im to prolazi, ali aj' neka im bude...
Primer za Smart 550 bi bio - 1090 * 24 = 26160 + 17000 = 43160 din... I naravno ostaje ti telefon, ali si za toliko mogao kupiti nov SGS II. :D

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP - raskid ugovora

Post od loki13 »

cotraa, ako ti je prevelika tarifa na koju si potpisao ugovor ostaje ti da prodas aparat(ocigledno ti ne treba,cim hoces da ga vratis) i time pokrijes deo troskova nove tarife.
D500&E71

Suna
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pon, 27. Maj 2013. 19:29
:: Sam Galaxy S4 i9506
:: LG Optimus L7 II

Re: VIP - raskid ugovora

Post od Suna »

psyhound napisao:Ako smanjujes tarifu placas im razliku u pretplati za sve mesece od dana promene do isteka ugovora, a ako raskidas ugovor placas im pretplatu za sve preostale mesece i uz to neku kaznu koja zavisi od tarife... Ako si npr. na smart 550 kazna iznosi 17 000 din. Ne znam kako im to prolazi, ali aj' neka im bude...
Primer za Smart 550 bi bio - 1090 * 24 = 26160 + 17000 = 43160 din... I naravno ostaje ti telefon, ali si za toliko mogao kupiti nov SGS II. :D

Izvini, ali mislim da barataš sa dezinformacijama.. u Vip-u ko raskida ugovor pre isteka 2 god. plaća samo ugovornu kaznu u zavisnosti koju je tarifu koristio i naravno ukoliko postoji dug po mesecima do tog momenta.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP - raskid ugovora

Post od sugarcoated_ass »

Suna, vidis li ti datum posta? U avgustu 2012. sam produzio ugovor u Vip-u i po mom ugovoru se placaju sve pretplate od dana podnosenja zahteva za raskid do datuma isteka, plus ugovorna kazna. Sada se placa samo ugovorna kazna. Nije na odmet malo se informisati, a ne odmah prozivati.

Suna
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pon, 27. Maj 2013. 19:29
:: Sam Galaxy S4 i9506
:: LG Optimus L7 II

Re: VIP - raskid ugovora

Post od Suna »

Izvini što sam se ponela na taj način da se osetiš prozvanim, bez obzira na datum tvog posta stavila sam proverenu informaciju čisto da onaj ko čita, a interesuje ga raskid sa Vip-om, ne bude u zabuni. I u avgustu 2012 je važilo isto pravilo, ne znam gde si potpisivao ugovor ali ista pravila bi trebala da važe za sva prodajna mesta.. uglavnom, nisam mislila ništa loše a i teško je po'vatati sva ta njihova pravila i procedure... ;)

thePriest
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 35
Pridružio se: Sub, 01. Maj 2010. 10:55
Lokacija: Beograd

Re: VIP - raskid ugovora

Post od thePriest »

Ističe mi ugovor u maju sledeće godine i jedva čekam. Nikad, ali nikad više VIP. Svaka 2-3 meseca mi zeznu nesto. Upravo ovo pišem sa wi fi jer mi ne radi net (za sve im je uvek opravdanje optimizacija mreže).

Na stranu što su im operateri potpuno beskorisni i lažu.

Na žalost, ugovorom su 100% zaštićeni i na sudu nema šansi da ih dobijem iako ne pružaju plaćenu uslugu.

NIKAD VIŠE VIP, vraćam se u mts da se odmorim od glupih ljudi i sitiacija. Možda operateri mts-a nisu tako ljubazni, ali mi uvek reše problem.
HTC Desire

Odgovori