Da li nas zaista kradu (postpaid)?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge

Da li zaista kradu kada su postpaid racuni u pitanju?

Koliko trosim toliko placam, do sad nisam imao/la problema, zadovoljan/na sam.
14
50%
sta ja znam, racun mi je ok, mada imam osecaj da nesto smrdi
9
32%
uglavnom mi je ok, ali secam se da par puta nisam znao/la sta me je snaslo
4
14%
redovno me kradu. nekad manje, nekad vise- ali me kradu
1
4%
kradu me zestoko, razbijaju koliko kradu, lopovi!
0
Nema glasova
 
Ukupno glasova: 28

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Da li nas zaista kradu (postpaid)?

Post od Lobachewsky »

Dok jedni pricaju da su operateri korektni kada su u pitanju postpaid racuni, drugi nisu zadovoljni jer smatraju da su vise puta bili pokradeni, makar za dinar.
Mnogim ljudima je to i glavni razlog zasto su jos uvek na prepaidu.

Da li su vasi mesecni racuni zaista onoliki koliko smatrate da ste potrosili u tih mesec dana, ili sumnjate da vas uvek neko malo "pokrade"?
Napisite vasa iskustva, a usput odgovorite na anketu...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

cool
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Ned, 08. Okt 2006. 19:47

Post od cool »

Nisam imao nikakvih problema na postpaid-u. Koliko potrosim toliki mi racun i stigne. Inace sam kod MTS-a

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Mislim da mi stize koliko pricam! Ponekad se iznenadim visinom racuna, ali onda sracunam pozive, poruke i ostale gluposti i sve bude ok!
Kradu operateri sigurno, ali ne tako ocigledno, jer se svaki racun lako proveri preko specifikacije poziva!

PozZ

edit: Samo da dodam da koristim i Telenor i MTS postpaid.
Poslednja izmena od Koren u Pon, 15. Jan 2007. 21:04, izmenjeno 1 put ukupno.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Ajde da od sada obavezno pisemo i kod kog smo operatera... moja greska nisam to istakao jer sam mislio da se podrazumeva :wink: Pozdrav
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

E bas ova tema u pravo vreme.Koristim telenorov mobi junior.I kao sto znate on ima besplatan sat u telenor mrezi od 00-01h svakim danom sem subote na nedelju.(tako pise na njihovom sajtu).E znaci sinoc sam okrenuo broj u telenor mrezi,znaci nedelja na ponedeljak i pricao taj sat od 00-01h i danas proverim slucajno racun,kad ono 180~200din vise na racunu :o - 60min puta 3din/min=180din-znaci naplatili su mi besplatni sat :shock: .E sada ovo mi se vec desavalo u proteklim mesecima,mislim jednom,tako da nije prvi put.Posto stalno koristim taj happy hour ovako jednom mesecno i nije strasno,ali nije u redu.Nastavicu sa koriscenjem i praticu sta se desava.Posto koristim jos jedan telenorov paket,na njemu nisam primetio kradju,ali cale placa pa me bas briga :D .A pri-paid broj ko ce ga znati nekad mi se cini da malo ukradu :dry: .Generalno ja sam sa telenorom zadovoljan.
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Da bih izbegao ovakve neprijatnosti, ja sam na prepaidu. A da sam na postpaidu i da mi ukradu koliko i 5 para, bilo bi krv do kolena najmanje. Za struju sam u Elektrovojvodini napravio takvo s***e da nisu mogli da se saberu. Neki lik je verovatno iz kafane ocitao moje brojilo, i nakrkacili mi 3000 din racun, a ja znam da ne potrosim vise od 700-800 din mesecno. U momentu mi se samo zamaglelo pred ocima i otisao sam da napravim haos. Sad samo cekam jos jednu gresku, pa ce onda i mrtvih da bude.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

kada se u telenoru očekuje ona usluga da se vidi koliko se ima besplatnih minuta i poruka kao što telekom ima??
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

korki
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Sre, 12. Apr 2006. 12:29
Lokacija: Beograd

Post od korki »

Ja sam pre 5 dana bio u romingu u pitanju je makedonski t-mobile i 3 puta sam proverio samo racun posto sam na post-paidu, nisam poslao nijednu poruku, nisam nikok zvao i nije me niko zvao a racun mi je odjednom skocio za 500 dinara bez PDV!!!!!! :o :wacko: u pitanju je telenor

samo-partizan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 117
Pridružio se: Ned, 10. Dec 2006. 00:46
Lokacija: Novi Sad

Post od samo-partizan »

VeNoM napisao:kada se u telenoru očekuje ona usluga da se vidi koliko se ima besplatnih minuta i poruka kao što telekom ima??
To imas na internetu tacno da vidis koliko si potrosio u kojoj mrezi.

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

ne znam...
ja sam presao na telenor, prem da sam emotivno vezan za telekom i moj 065 br, tako da vrlo verovatno cu se bez obzira na sve pokradene racune vratiti na telekom...
neko napisa, mislim da je Miskoni:"Navika je cudo" kada sam to procitao nisam mogao da razumem, medjutim sad sam shvatio.... 8)

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Ja sam posle 7 godina koriscenja postpaid, pa prepaid mobtela, odnosno telenora presao pre mesec ipo dana na mts..I mogu vam reci da sam MNOGO zadovoljniji..mnogo se manje krade od telenora..stigao mi je prvi racun 2000din..inace bel100 paket..pricao sam jako puno..ng i sve to.. i tako..ugl..zadovoljan sam..

Jorgovan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Sub, 29. Jul 2006. 14:34

Post od Jorgovan »

A šta to "kradu" i ako su te pokrali (jedni ili drugi), imaš li bilo kakav način da to potkrepiš i da ih lepo tužiš, dobiješ na sudu, onda se vansudski poravnaš (da ne bi pukla bruka) i onda ceo život telefoniraš za džabe?!

Za sada je 5-3-1-0-0 stanje na glasačkim listićima. Evo, neka neko lepo napiše kada je pokraden, na koji način i šta ima da priloži od prateće dokumentacije, nudim mu besplatne usluge zastupanja na sudu, uzimam proviziju od naplaćene odštete.
Samsung Omnia HD 8GB

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Gle, Gle! Od ovoga moze dobar biznis da se napravi :)
btw. tema i anketa su subjektivnog karaktera i ne mora (ali, naravno, i mogu) da predstavljaju uvid u realno stanje stvari. Ja licno sam zaokruzio jedan jer su meni Telenorci za sada OK.
Pozdrav
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ja za sada zaista nisam imao problema. Jedan sitan ranije, ali to je ±2 din. Telenora koristim na prepaidu (tek od skoro je postalo manje isplativo), a MTS na post. Telenor mi je tu zato što svi znaju broj, i uglavnom je samo za SMS za ljude koji neće da pišu novi broj, ili ne treba da znaju novi, ali kažem pretežno SMS. Za 3 meseca na Telekomu sa nekim studentskim paketom (smešna pretplata i plaćaš koliko potrošiš, ali po BEL cenama) zaista nemam problema. Često se čak začudim koliko pričam ili šaljem poruke a koliko se promenila cifra. Jeina zamerka je na povremeno nefunkcionala 797 servis, i to što nema obećanih 10MB GPRSa mesečno, tj. naplaćuju ga, što uopšte nije mala stvar, ali obzirom koji telefon imam, to mi i nije toliko važno.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

gargamel4, 797 ti ne radi samo od prvog do petog, jer tada rade obracun, bar je meni tako. Sto se tice 10MB besplatnih, raspitaj se zasto ti naplacuju jer meni (a i mom drustvu) uvek na racunu ta stavka stoji 8, 9MB = 0 din. Inace paket je stvarno odlican, pogotovo ako zoves samo ljude iz grupe! :wink:
PozZ

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

loeates napisao:E bas ova tema u pravo vreme.Koristim telenorov mobi junior.I kao sto znate on ima besplatan sat u telenor mrezi od 00-01h svakim danom sem subote na nedelju.(tako pise na njihovom sajtu).E znaci sinoc sam okrenuo broj u telenor mrezi,znaci nedelja na ponedeljak i pricao taj sat od 00-01h i danas proverim slucajno racun,kad ono 180~200din vise na racunu :o - 60min puta 3din/min=180din-znaci naplatili su mi besplatni sat :shock: .E sada ovo mi se vec desavalo u proteklim mesecima,mislim jednom,tako da nije prvi put.Posto stalno koristim taj happy hour ovako jednom mesecno i nije strasno,ali nije u redu.Nastavicu sa koriscenjem i praticu sta se desava.Posto koristim jos jedan telenorov paket,na njemu nisam primetio kradju,ali cale placa pa me bas briga :D .A pri-paid broj ko ce ga znati nekad mi se cini da malo ukradu :dry: .Generalno ja sam sa telenorom zadovoljan.
E pazi da kad koristis taj happy hour,zoves bar 5 minuta posle 12 i zavrsis 5 minuta pre 1,jel izgleda da MobTelenor-ov sat malo brljavi :D
Recimo ti zoves u 12,a kod njih je 11.59 ( :? ) i automatski ti se naplati ceo sat :smutny:

Ja sam ranije koristio junior,pa presao na fun.Najvise razgovaram sa brojem na popustu,otprilike sat i po do dva mesecno i stizu mi pristojni racuni od oko 900 din.
Iako moze sve da se proveri preko specifikacije,ipak mislim da malo potkradaju,neka su to i 10 para,na veliki broj korisnika to mu dodje velika cifra :)
Cesto imam neobjasnjive brojcice na ekranu,isto i kao 'fantomske' megabajte kod sbb-a :D

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Na post pejdu sam preko dve godine i bas sam zadovoljan, nisam ni jednom primetio da me kradu a uvek kad bih mi stigao poveci racun bilo je sa razlogom.
and justice for all...

skeptichni chicha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 498
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 12:35

Post od skeptichni chicha »

Pa kao sto vec rekoh u jednoj drugoj temi licno me nijedan od operatera nije ni najmanje pokrao od 98-me godine pa do danas a koristio sam (i korsitim) oba, E sad sto ljudi kad nabiju racun i li spucaju kredit prvo vicu kako ih je neko opljackao paaa to je sasvim ljudski :wink: pametni po listingu shvate gde su zabrljali oni drugi ....... Sto se gresaka tice, opet se ponavljam, vidjao sam jako duhovite primere ali u svim primerima gde je bilo greske i jedan i drugi operater su vratili pare (koji put cak i bez posebne reklamacije).

Oko Jorgovanove ideje ne bih duzio, mislim dovoljno je procitati ugovor ili jos bolje isti dati nekom advokatu i odustati od suda ali boze moj takav ugovor se potpisuje svuda u svetu.....

Gargamelu je Koren odgovorio samo bih dodao da je to tako kod svih biznet korisnika odnosno u trenutnom stanju se prikazuju i besplatni GPRS MB ali na racunu stoji stavka 0,0 din za prvih 10MB

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Post od sigi »

Telenor i mts lapaju stim da to se kod ovog prvog primeti odmah samo malo proste matematike i vrlo brzo ce te skontati razlog nigde se ne spominje pdv.A mts to isto radi samo na malo perfidniji nacin istaknu oni pdv ali ,recimo kod pri pejda ono kaskadno tarifiranje to ja mislim ni oni neznaju izracunati.Ja znam samo jedno a to je da nisam jos video racun kod telenora ispod 2000 a kod mts ispod 1500.

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

evo sad od 1. februara sam presao na pro400 kod Telenora ( bio sam inace na mobi fun-u ) i jutros sam uradio reset call timer na nulu kod samsunga P850 i javljam posle mesec dana da li se minutaza slaze 8) poruke me mrzi da pratim ali ce mi call timer sada od nule reci da li se slaze ili ne .

pozdrav Vlada :D
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

Odgovori