Tarifni paketi Telekom VS Telenor

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori

Ciji postpaid paket koristite?

Glasanje se završava Ned, 31. Dec 2006. 13:05

Telenor postpaid
12
35%
mt:s postpaid
8
24%
na prepaidu sam
14
41%
 
Ukupno glasova: 34

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

miodrage mislim da bel sms daje neke megabajte dž ali proveri. a ko zna možda telenor i ovo odobri i to uz one malo jače pakete
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

jeste,bel sms ima,ali samo 1MB. . bash zbog toga se ja lomim oko postpaida jer dosta koristim internet. . .shto se mene tiche,ja bih uzela i najveci postpaid paket,ali samo da daju i neke besplatne megabajte za internet shodno iznosu pretplate. . .
Najmanje troshim na razgovore,a najvishe na sms i gprs. . .razmishljam da uzmem bles sms ali videcu josh. . .ako pute u rad 3g,i ako bude promotivno 3 meseca,mislim da cu ipak preci na postpaid :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ma ni sa 3G ne mogu da me pridobiju za postpaid ako mi ne daju net za dz :x . E necu da ga placam posebno i kvit :angry: . Nema pogadjanja. Makar mi dali dz razgovore, ne dam. Neka mi daju dz internet, a neka mi cenu razgovora povecaju :chytry: . VoIP je cudo :roll:
Salu na stranu, ali mislim da je jako glupo kad vec nesto placas kao pretplatu, doplacivati za nesto sto se svuda u svetu smatra standardnom, a ne kako oni to zovu, dodatnom uslugom. Nema smisla.
Ipak je onda najjeftinije imati prepaid, ne boli te glava koliko si potrosio, i koliko ce da zaracunaju. Trosis dok imas, kad nemas, places :cry: :P
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Jorgovan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Sub, 29. Jul 2006. 14:34

Post od Jorgovan »

Vidi ... sve što nije "voice" smatra se dodatnim servisom ... i SMS, i GPRS, i MMS, i skrivanje identifikacije i sve ostalo. Na operatoru je da ti nešto da za džabe, a nešto ne i da na taj način "fino podešava" ponudu.

Iskreno, najsrećniji bih bio kada bi mi omogućili da pravim sam svoj paket, tipa da mi daju manju pretplatu, ali i manje besplatnih minuta/poruka, ali da mi daju i nekoliko paketa za SMS i nekoliko za GPRS, pa da onda mogu da koristim FUN paket za razgovore, a MAX paket za SMS ili kako god već kome odgovara.
Samsung Omnia HD 8GB

batica
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sub, 16. Dec 2006. 22:03
Lokacija: vojvodina

Post od batica »

Pripejd mt:s neti ili postpejd mt:s bel 100 to su dve naj povoljnije tarife koje trenutno postoje dok nedodje treci operater inace pred kraj godine ili pocetkom 2007 mts naj verovatnije menja postojece ili dodaje nove i u pri i u pos pejdu a najavljuju i snizenje cena ,zivi bili pa videli

misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

Mirko, ako vec imas nedoumice oko visokih racuna, pametno bi bilo da se prijavis za listing, koji je besplatan. meni uvek stize listing sa racunom, i zaista mi se sve poklapa, koliko pricam, toliko i platim.

reebok1
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub, 13. Jan 2007. 20:54

Post od reebok1 »

ja koristim telenor postpaid.Moby junior,jeste da je taj paket ukinut,tj. ne moze da se uzme sada,imaju obavezu da ispostuju ugovor i ne mogu da me prebace ni na jedan drugi paket ako ne zelim..

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

reebok1, jesi li siguran...??? Koliko znam to će već uraditi sa prepaid korisnicima...a možda je to spremljeno i za postpaid? 8) ...Ti si ugovor potpisao sa Mobtelom...i tu mogu da se ograde, jer to više nije Mobtel... :chytry: ...A verujem da će svakako uraditi onako kako njima više odgovara... :dry:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

pa uzeo sam listing, to jest skinuo sa neta... i nasao sam par nepravilnosti, naime prvog novembra mi stoji br, koji sam zvao, tri puta, sto je apsolutno ne moguce jer sa covekom nisam pricao.... tj bio sam u svadji... jos jedna zanimljivost burazu je stigao 10.500 za decembar. strasno

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Ninolina, ja sam potpisao ugovor sa Telenorom za Junior paket :D ... kad bi me prebacili na drugi moguće je da bih prešao na 064 na onaj BEL SMS ili kako već...

Mirko BGD pa šta ćeš da radiš? ja sam se uverio da čovek može sa njima da se ubeđuje do sutra (kada sam ih pitao zašto mi naplaćuju MMS-ove koji nikada ne stignu) ali to je kao da pričaš da automatom za kafu - on zna samo ono za šta je programiran :D :uhuh:

pozdrav...

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

pa tacno to... kao masina... zna zasta je programiran... ja ih danas zovem i pitam dal mogu da koristim ortak lokator preko 3G mreze ona mi objasnjava da menjam neke APNove i da moze... ja pitam dal moram da iskljucujem UMTS i da prelazim na GSM ona mi opet ponavlja neke APNove :uhuh: sve ludo i drogirano...

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

b_udder, pa ako si potpisao sa Telenorom onda imaš sva prava... :D :D ...Mada ja nisam čula da su ukunuli Junior paket...koliko znam ima ga još uvek u ponudi...Ako to urade (prekrše potpisan ugovor)...onda su stvarno prevršili svaku meru... :shock: A na koliki period si ga potpisao?Ima li takvih stavki u ugovoru? 8)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Ninolina, mislim da nije ništa vremenski određeno .... inače moj drug je pre neki dan otišao da se prebaci na junior i rekli su mu da više ne postoji taj paket i uzeo je pro30 .... pa zašto ga onda dođavola još uvek drže na sajtu, a bez ikakve "ne primamo nove korisnike" napomene?! http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=1420

Mirko BGD, ja sam na kraju otišao do njihovog štanda u Merkatoru i tamo mi je lik "objašnjavao da razume zašto se nerviram, ali..." .... i još mi je dodao kao: "imao sam i ja 6630, obavezno stavi AntiVirus" .... ja: "ok je fon, nema virusa provereno", a on kao, sa osmehom "jesi li siguran?" ..... hvala care, ne treba mi MMS...

pozdrav...

p.s. kako je moguće da mi je trenutno zaduženje 817,33 din, a za ceo prethodni mesec je bilo nešto preko 900 din (bez uračunatog poreza i pretplate) ... znam da su bili praznici, ali nisam fon koristio nešto mnogo više nego inače, osim što sam se pokušavao da pošaljem glupe mms-ove (70din sa porezom) ... eLog mi pokazuje 677din, a on sve obračunava sa PDV-om i to po započetom minutu!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

b_udder, svakako je određeno tvojim godinama...tako da će, verovatno, morati da te "istrpe" dok ne napuniš 26 godina... 8)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Djera
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Sre, 11. Jan 2006. 13:17
Lokacija: Kovin

Post od Djera »

Ljudi,kad vi spavate?Ma sredice se stanje i sa tim.Ne tako brzo,ali cim uleti treci operater eto bolje usluge od svih.
nokia n80

misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

Djera, mislis? ma garantovano je nas Telekom postavio neke rigorozne monopolisticke uslove... jer da nije, ne verujem da bi se samo jedna telekomunikaciona kompanija prijavila na tender. sigurno su tu neki 'minimalni' uslovi koje je drzava postavila, tipa bez nekog osetnog smanjenja cena i slicno...

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Ninolina, pa znači još godinu dana mogu da računam na SMS od 1din :wink:

misha, to sigurno, jer Telekom vodi glavnu reč, tako da se neće stvari nešto bitnije promeniti ni sa trećim operatorom...

inače, je l koristi neko BelSMS paket? kakva su iskustva? .... jeste da je sms nešto skuplji nego na Junior paketu, ali ipak ima i 10ak MMS-ova i 1MB interneta uračunatih u pretplatu, ako se ne varam...

pozdrav...

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

ja koristim bel SMS
paket je zaista ok... pretplata nije velika, jedino je mali br. besplatnih minuta... a iance sve super

Rasa22
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Ned, 18. Feb 2007. 15:10

Post od Rasa22 »

Imam pro200 i bel200 i sa oba sam i vise nego zadovoljan,u principu zavisi od toga sta vise volite jer manje vise oba operatera imaju iste ili slicne prijeme i podrsku,telenor malko bolju ali ok,ukusi su razliciti,ja za oba paketa platim 2000 dinara mesecno a imam oko 200 minuta x2 price i 400 poruka sto je i previse!!!!Pozz

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Post od sigi »

po meni je nekako naj povoljnija usluga mts bel 150 bar se nekako uklopis u 1000 dinara :unsure:
za ostalo

Odgovori