Novi TELENOR PostPaid Paketi

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

misternobg napisao: I sta je tu vise price?
Pa sto vise pricas, jeftinije je :) Znaci, razgovor ti nije jeftiniji ako trosis na GPRS ili SMS, vec ako kredit trosis na razgovor. Ako pricas za 500 dinara (tj. imas paket Vise price 500), minut ti je 4.5. Ako vise pricas (recimo, paket Vise price 4000), minut ti je 3 dinara. Dakle, sto vise pricas, minut razgovora je jeftiniji. Na kraju je jos ispalo logicno, ali je krajnje glupo... a sasvim je druga stvar sto to nisu istakli na sajtu...
Od pocetka mi je nesto tu smrdelo, nekako mi je nestvarno mocno bilo da trosis na GPRS ili SMS, a razgovor bude jeftiniji...
Za kraj da udarim jednu napomenu: Izbor paketa se vrsi na kraju svakog meseca, tj. nema automatskog prelaska sa jednog paketa na drugi u zavisnosti koliko si potrosio...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

misternobg
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 09:10
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misternobg »

Pa to je jasno da je minut jeftiniji sto je paket veci, ali tako su mogli i da nazovu pro 400 gde je minut 4 din, i vec cuvena formulacija cena je bez pdv-a! Samo sto se tamo placa pretplata a ovde ne. Ako ovako nastave presisace ih Telekom a o Mobilkomu da i ne govorim oni ce morati da idu na svoju stetu sa cenama i uslugama bar prve godine da bi pridobili tih 25% posto ili 2,5 miliona korisnika koliko planiraju za pet godina.

batica
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sub, 16. Dec 2006. 22:03
Lokacija: vojvodina

Post od batica »

telenor naplacuje sve ali bukvalno sve i to do zadnje pare a sve je papreno skupo i nepovoljno za nasa primanja njhove reklame su cisto navlacenje a kad potpises gotovo je upravo mi je u rukama ponuda dzinovski izbor i to novi sa ukupno 16 aparata ,pa oni nisu pri zdravoj pameti ,SE K510i uz vise price 1000 je 2500 din + ugovor na dve godine pa ako se nevaram i ako sam dobro sabrao to znaci da
na kraju 2008 ukupni racun ce biti 24000 din + ovih pocetnih 2500 pa za dve godine tog telefona se niko nece ni secati niko a ako ga se i seti to mozda bude za plafon 5000 ljudi telenor je jako skup recimo taj telefon kosta u prodavnici orginal sa svom orginalnom opremom oko 9000 dinara PAZITE SE STA POTPISUJETE I RAZMISLITE OCETE IMATI U NAREDNIH 24 MESECA ODAKLE DA PLATITE SVAKOG 10 PO NAJMANJE 1000 ILI AKO NEPLATITE ZA 20 DANA OD DANA DOSPECA RACUNA JOS I KAMATU .MOJ SAVET SACEKAJTE MOBILKOM I ONDA TEK RAZMISLJAJTE O POSTPEJDU JER IMACEMO 3 OPERATERA STO JE IPAK VISE OD DVA :)

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Post od mb011 »

ako sam dobro razumeo, svako treba da proceni koliko para potrosi mesecno na pricu mobilnim, i da se odluci za odgovarajuci paket, sto veci paket - niza cena po minutu? a sto se tice poruka, one se svakako naplacuju, tj. nema besplatnih poruka (osim na ovim nizim tarifama, i to po 20 besplatnih sms). znaci, ovo je najgluplja ponuda u istoriji, pa to nije bilo ni kod cika kradoljuba dok je bio mobtel. ja ne znam kako ce ovakvim sistemom da se izbore sa telekomom koji zna ovaj narod u dusu i uvek pogodi kampanju tako da navuce ljude da came cekajuci u redu za neku novu foru. mozda su i imali sansu kad su izbacili one pro pakete, ali ovako tesko da ce neko da se odluci na ovakve pakete samo zbog velikog izbora telefona. pardon dzinovskog. mt:s-u su jedino konkurencija utoliko sto mt:s za ugovore od dve godine nudi stvarno jeftine telefone (nize klase), ali zato post paid kao nacin placanja im je sto puta povoljniji...

mdenic85
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 325
Pridružio se: Sre, 30. Avg 2006. 01:16

Post od mdenic85 »

Sada sam video na njihovom sajtu (mozda je neko vec video, ne znam?) da su povecali dzinovski izbor za jos 2 telefona, cini mi se.... Nokia 5200 i 6131.... Ali ima jos jedna novina.... po meni ruzna! Od sada sve, ali SVE telefone iz dzinovskog izbora mozete da uzmete SAMO uz NOVE POST PAID pakete.... Jedna cena, Moje vreme i Vise price... naravno najveci broj telefona mozete da uzmete uz Vise price, jer je tu Najveca pretplata (znam da nama pretplate, ali mu na kraju bas tako dodje), tj. troskovi su najveci....

batica
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sub, 16. Dec 2006. 22:03
Lokacija: vojvodina

Post od batica »

Naj jeftinija opcija po nekoj mojoj racunici vam je ako vec ocete da budete telenor postpejd je da uzmete neki vama dobar telefon u slobodnoj prodaji odete u telenor i trazite neobavezujuci ugovor i uzmete vise price recimo 500 ali trazite novi broj jer kao sto je poznato povratka na pripejd zasad nema tako da ako vam je zao broja koji sad koristite jer tim ugovorom imate mogucnost da raskinete kad got hocete ili bolje receno kad vidite da vise trosite nego sto ste a broj kad raskinete ugovor bacite.Nemojte dozvoliti da vas kad dodjete da potpisete da vas smaraju i da vam utrape neki od aparata jer znaju oni to.Po meni je naj bolji izbor sto se tice tarifa je ISTA CENA zbog male preplate ili eventualno vise price 500 ako normalno koristite telefon

Odgovori