MTS novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: MTS novosti

Post od Joxy »

U potpunosti se slazem. To i jeste najveci problem jer ni konkurencija nije nista bolja.
Svakako javljaj da li si uspeo nesto da izvuces a ja se nadam da ce za ovih godinu i kusur dana da se pojavi neka dobra ponuda. [emoji4]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od znemanja »

Mislim da će biti malo cimanja, ali mislim da ću uspeti. Kada sam u martu prošle godine tražio da obnovim ugovor na Mix XL sedam meseci ranije pre isteka ugovorne obavezre, odmah su pristali, ali da ugovor bude na dve godine. Ja, idiot nisam pristao na dve godine jer sam mislio da će u budućnosti biti nešto bolje. Međutim, posle dva tri mail-a su pristali na 7 meseci ranije aneks ugovora i godinu dana ugovorne obaveza sa popustom na pretplatu.
Sada ću im tražiti dve godine na postojeći paket za istu cifru, a ponudiću da platim i veću cenu paketa, ali samo da ostane 100GB.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: MTS novosti

Post od Ensiferum »

Evo, sad pogledah to smanjenje popusta na tarife, bez uzimanja telefona, bezobrazluk. Omorika 1 1499din! :x U VIP-u za 999din
5GB neta i sve NEO. Tako da i ostatak mog društva koji je ostao u MTS-u, sad će preći u VIP. Jedino ako im daju pristojnu ponudu da ne pređu. :dry: :uhuh:
Vidim i da nema Morava 3 tarife? :?
Poslednja izmena od Ensiferum u Ned, 03. Feb 2019. 13:24, izmenjeno 1 put ukupno.
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: MTS novosti

Post od Joxy »

znemanja napisao:Mislim da će biti malo cimanja, ali mislim da ću uspeti. Kada sam u martu prošle godine tražio da obnovim ugovor na Mix XL sedam meseci ranije pre isteka ugovorne obavezre, odmah su pristali, ali da ugovor bude na dve godine. Ja, idiot nisam pristao na dve godine jer sam mislio da će u budućnosti biti nešto bolje. Međutim, posle dva tri mail-a su pristali na 7 meseci ranije aneks ugovora i godinu dana ugovorne obaveza sa popustom na pretplatu.
Sada ću im tražiti dve godine na postojeći paket za istu cifru, a ponudiću da platim i veću cenu paketa, ali samo da ostane 100GB.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Obavezno javi sta si uradio jer i ja planiram nesto slicno. Samo sto sam ja prosle godine potpisao na 2 a sada vidim da sam se zeznuo i da sam trebao na 3 jer sam se u ovih godinu dana navikao na tih 100 GB (tacnije 105 GB) da sada ni na sta manje ne bih mogao da predjem.
Ta ponuda iz Vipa za 1000 koja ukljucuje sve neo i 5 GB neta nije losa ali mi tih 5 GB sada dodje premalo. [emoji23]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od znemanja »

Znam, kada neko pomene 5 ili 8 GB u paketu to mi izgleda smešno naspram 100GB :)
Možda je to mts uradio planski da navuku korisnike na net i onda im uvale Soko tarifu za skoro 5.000 din koja trenutno jedina ima 100GB u redovnoj ponudi.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: MTS novosti

Post od Joxy »

Pa bice da je to ta varijanta. [emoji23]
Ali to nikako ne treba precutati, treba se boriti i izvuci maksimum.
Ja bih bio zadovoljan sa dosadasnjih 100 GB neta naustrb ostalih stvari iz paketa. Neka mi smanje poruke i pozive i neka mi ne diraju ovih 100 GB pa mozemo da pricamo. [emoji23]
Uostalom neka uzmu onih 12 000 minita u mts mrezi koji nemaju nikakvu poentu, ne koriste se dok ne potrosis sve minute iz paketa.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od znemanja »

Još samo kada bi oni slušali korisnike to bi bilo lepo :) Ultimativna ponuda nekog operater bi za mene bila da sam korisnik može da skocka paket kako njemu odgovara i da shodno tome plati.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: MTS novosti

Post od Joxy »

Upravo tako ali nazalost to je nemoguca misija. [emoji4]
Uglavnom videcemo, godinu dana je dug period, izmedju ostalog mozda firma dobije i novog vlasnika pa se nesto i promeni nikad se ne zna. [emoji3]

radashin1
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Čet, 17. Jul 2014. 05:56
:: HTC One M7
:: Nokia 2700

Re: MTS novosti

Post od radashin1 »

Mts ovim potezom tera korisnike na više tarife i to - sa uređajem. Zato su i smanjili popust, jer mi tu razliku dodajemo kada računmo koliko nas telefon realno iskošta [emoji57]
Ovako će telefoni biti (kao) jeftiniji. Uh!

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od srdjanyo »

Ja stičem pravo na obnovu ugovora 1.3.2019. i poslaću mejl da mi daju Omoriku 1 za 1000 RSD uz 7GB na 3 godine.

Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: MTS novosti

Post od PetarI »

Enguzijasto,molim te da nam javiš šta su ti velikodušno odobrili.Koliko vidim Omorika 1 je 1500 din bez telefona,pa nam,ako ti daju,ispričan,na koju lepotu :D su ti odobrili...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

To si trebao tokom januara da tražiš, dobio bi Omorika 1 za 1099din mesečno (koliko je i koštala tarifa). Zašto si uopšte čekao kad imaš svakako mogućnost da to uradiš 3 meseca pred istek postojeće? I da, za 3 godine UO će ti dati ali ako uzmeš i telefon, a u tom slučaju te Omorika 1 svakako košta 1999din.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od miodrage »

znemanja, ne, ultimativna ponuda bi bila Flatrate za 50 RSD. :D Cisto da ne bude dzabe :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od yocasylver »

Da smo znali svi,mnogi bi i ranije obnovili ugovore.Svi smo ocekivali povecanje GB a ono jadac

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: MTS novosti

Post od darkonda »

Ja sam trazio 5gb i dobio sam sipak, nudili su samo 2 meseca po 1 din.

Ne nadaj se.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od znemanja »

^A koliko imaš ugovora u mts-u i koliko mesečno plaćaš?
Kao potpisnik ugovora i nosilac prava i obaveza iz istih imam za 4 broja (dva lično moja, ostala dva koristi rodbina). S obzirom da im se za ta četiri broja sliva solidna cifra mesečno, moraće da mi izađu u susret ako žele da me zadrže u mreži. Sa mts-om samo treba oštro jer su i oni podmukli.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od srdjanyo »

PetarI napisao:Enguzijasto,molim te da nam javiš šta su ti velikodušno odobrili.Koliko vidim Omorika 1 je 1500 din bez telefona,pa nam,ako ti daju,ispričan,na koju lepotu :D su ti odobrili...
Azimuth napisao:To si trebao tokom januara da tražiš, dobio bi Omorika 1 za 1099din mesečno (koliko je i koštala tarifa). Zašto si uopšte čekao kad imaš svakako mogućnost da to uradiš 3 meseca pred istek postojeće? I da, za 3 godine UO će ti dati ali ako uzmeš i telefon, a u tom slučaju te Omorika 1 svakako košta 1999din.
srdjanyo napisao:Ja stičem pravo na obnovu ugovora 1.3.2019. i poslaću mejl da mi daju Omoriku 1 za 1000 RSD uz 7GB na 3 godine.

Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока
Propustio sam da napišem da su mi oni poslali mejl sa predlogom da im se javim početkom marta jer tada stičem pravo na obnovu ugovora.
A obzirom da plaćam dva računa za mobilni i + BOX3, a to oni znaju, a svakako ću ih podsetiti, verujem da bi mogli bar da razmotre ponudu. Ipak ću tražiti standardan ugovor na 24 meseca i bar 6 meseci besplatno. A, ako odbiju, eto mene 1.6. u VIP-u.

Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: MTS novosti

Post od PetarI »

Iz svih dosadašnjih iskustava sa sva tri operatera,mislim da neće proći puno,a polako će iskopirati na neki način ponudu,tako da sve ovo što pričamo....Teraju nas da kupujemo telefone kod njih,sta da se radi.Malo Gb u paketima,realno smo pokriveni sa wifi svugde.Pa nije da ne ispuštam telefon.Lično mislim da je In tarifa dobra osnova,da bi kao kod Telenora CG dobili 30 Gb za slične pare.Naravno kome treba toliko Gb.Na kraju,internet kartica i udri.Očekujem da tek novi vlasnik Telenora,unese neko osveženje.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

Aha, razumeo sam da ti ističe UO 1.3.
Elem, 6 meseci ti neće dati, to je sigurno, a još izvesnije je da ti neće dati za 1000 din paket koji naplaćuju 1500. Njihove cene jesu visoke, ali su i tvoji zahtevi nerealni. Pričamo iskreno. Verovatno će ti ponuditi da uzmeš Box 4 (Box 3 + mobilna tarifa) pa ti tu daju koji mesec za 1din + dodatnih 10% na pretplatu za tarifu i mogućnost da uzmeš i tih 100GB kroz sam Box.
Da, guraju korisnike da uzimaju telefone kod njih, to rade sva 3, ali se ne bih složio da daju malo GB. Pa do pre neku godinu nismo ni 50% ovoga imali a plaćali smo isto. Setite se Mix paketa od pre 2 godine (pre te promocije od 100GB) ili Telenorovih paketa pre kombinacije sa SBB-om. Vip je davao tu i tamo, periodično, pa ko uhvati u tom momentu dobro prođe (3GB zauvek ili one promocije za mlađe od 30 godina).

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: MTS novosti

Post od PetarI »

I to si u pravu.To što sam napisao da daju malo Gb je više bilo upućeno onima koni stalno kukaju da imaju malo interneta Lično sam zadovoljan mts-om zbog pokrivenosti signalom u mestima u kojima se krećem i uopšte mi nije bitno da li plaćam paket 300-400 din skuplje,bitno mi je da sam uvek dostupan.A paketi kod sva tri operatera u sadržaju su manje više slični,cene,izlišno je o tome pričati po hiljaditi put.I u pravu si,kako go "ubode" neku promociju,tako ga i u.e.r. :roll:

Odgovori