A1 novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
danil80
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Pon, 15. Sep 2014. 17:30
Lokacija: Belgrade, Serbia
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od danil80 »

Obračunava recimo kad se sinhronizuje sa recimo weather/mail serverom dok ti ne koristiš net, obično je to noću.. u principu oštete te za sve servise koji zahtevaju manje od 100kb za inicijalizaciju/podatke

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Re: VIP novosti

Post od sigi »

O tarifama i slici koja prati iste mislim da je je ovo nesto nejbolesnije sto sam ikada video u EPP jednog operatora od 98 godine , VIP ima smisla do besmisla u pravljenu svoje celokupne promidzbe ne samo kod nas nego na nivou celokupne A grupe :shock: :o :wacko:

Izdrzace Sigi do leta gospodnjeg 2016 dotle ce doci sigurno neko novi ako i ne telenor je uvek tu jako sam se ZZZ ovaj put neko vece sam zvao 33500 din traze za raskid :x :angry:

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: VIP novosti

Post od Lobachewsky »

Au sigi, pa ti si se bas ZZZ, znas ti kada je leto 2016? :D
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: VIP novosti

Post od Cooomi »

Ljudi, imam jedno pitanje. Uskoro bih mogao da se ponovim novim modelom, ali me zanima kako VIP gleda na garanciju na uređaj ako se garancija vodi na trece lice (kupujem tel preko oglasa). I zanima me da li je validna garancija ako je urađen neki unlock da skine kodiranje sa telefona?

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Re: VIP novosti

Post od godja »

cooomi... unlock ako u servisu utvrde da je otključavan jer ga samo u servisu i možeš popravljati. u vipu ti neće dati jer se sve vezuje za potpisnika ugovora
Samsung S10+ red

caopoz
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sre, 05. Okt 2011. 21:47
:: Sony Xperia U
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od caopoz »

caopoz napisao:Ugovor u VIP-u mi je istekao 31.08., proces prenosa broja u MTS je završen 16.09. Od VIP-a mi je stigao račun od 1636,48 dinara (mesečna pretplata Smart 1100 od 01.09-16.09, tako piše). Dok sam bio pod ugovorom, mesečna pretplata je bila oko 1100 din. Pretpostavljam da je cena paketa bez ugovora, koji sam potpisao dok je trajala njihova rođendanska akcija, 1600 din, ali nije mi jasno zašto bih morao da plaćam ceo mesec.

Jel mi vredi da se žalim, kakav mejl da pošaljem ratel-u?
Pre neki dan mi je stiglo obaveštenje iz Ratela da su mi ovi iz VIP-a smanjili račun, tj naplatili su mi samo ovih 16 dana septembra koliko sam bio u njihovoj mreži. Tako da ako se neko dvoumi da li da se žali, nek uradi to :)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: VIP novosti

Post od Lobachewsky »

caopoz, hvala ti sto si nam javio kako se na kraju sve zavrsilo. :wink:
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

nikistef992
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 26. Nov 2014. 23:02
:: nokia

Re: VIP novosti

Post od nikistef992 »

ŽELIM DA NAGLASIM SVIMA DA SAM KORISTIO BROJEVE SVIH OPERATERA.
I definitivno najgora usluga, najgora mreža, najlošiji agenti prodaje je u VIP-u
Kod njih svaki radnik prica drugacije, menjaju uslove u toku ugovora, povecavaju cene, ukidaju minute, ukidaju kredit.
Cak kada ulozim zalbu odgovore mi da je njihova greska i da ce biti ispravljeno u najkracem mogucem roku. I naravno niakda ne isprave. Na prepaidu su mi greskom obrisali 20000dinara kredita i nikada mi nisu vratili.
STRASNO NAJGORI OPERATER, o dometu i mrezi da ne pricam.
Mts ok mreza, usluga ok, telefoni krsh
Telenor, skup ali korektan

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: VIP novosti

Post od Lobachewsky »

nikistef992 napisao:Na prepaidu su mi greskom obrisali 20000dinara kredita i nikada mi nisu vratili.
:blinky: :blinky: :blinky: Jel mozes malo detaljnije da opises slucaj? Uplatio si 20 000 din kredita? :blinky: I sta se onda desilo?
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: VIP novosti

Post od VeNoM »

šta tačno znači ovo?

Maksimalan broj minuta koji se mogu preneti u naredni obračunski period jednak je broju dostupnih minuta ka svim mrežama u odabranoj tarifi u okviru mesečne pretplate,

da li je to ono tipa da se račun prenosi samo jednom mesečno ili pak tri meseca što iz ovoga ne može da se zaključi nikako ili već šta?
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od Azimuth »

Koliko sam razumeo, to bi trebalo da znaci da kada se dupliraju minuti koje koristis ka svim mrezama sve preko toga se sasece i to gubis.
Plasticno. Ako imas 200 min mesecno ka svim mrezama, a ne potrosis nijedan minut, onda se to prenosi u naredni, pa ako ni u narednom ne potrois nijedan onda se opet prenosi samo 200. Sa druge strane, ako ti iz prvog obracunskog perioda ostane 50, pa u narednom jos 50, sve se to prenosi u onaj treci.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: VIP novosti

Post od VeNoM »

Azimuth ali šta ako se u drugom mesecu prvo troše minutni iz prvog pa onda iz druggo?
ako bi bilo tako onda bi neko mogao da ima 600000 minuta posle dve godine itd...od svake minutaže ostavi po pola itd..
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od Azimuth »

Naravno, na svaka 3 meseca se briše to preneto.
Ajd opet na onaj primer.
Od prvog meseca ti ostane 100 minuta, od drugog isto, već u trećem ako ti na kraju meseca ostane još 100 oni se ne uračunavaju jer prelaze broj minuta iz tvoje mesečne pretplate (200). I na kraju tog meseca, sve se anulira, krećeš od početka sa skupljanjem minuta.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: VIP novosti

Post od Lobachewsky »

A o cemu to pricate? :roll: Ne verujem da se anulira na taj nacin, vec se svaki put odbacuju samo preneti minuti iz najstarijeg meseca. Tako je bar bilo na telenoru dok sam ja bio na njemu. Pretpostavljam da je isto tako i za maksimalan broj prenetih minuta. Ono sto ti ostane iz tekuceg meseca, to bas racunaju, a razliku do 200 onda uzimaju iz starijih meseci, preostalo njihovo brisu.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: VIP novosti

Post od PetarI »

Jel to Vip uveo prenos nepotrošenih pametnjakovića(u prevodu jel'te) ili ja nisam dobro pročitao? :shock:

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Re: VIP novosti

Post od kefalo »

Jel se meni cini ili su telefoni u smart700 tarifi poskupili?
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od kutijagreha »

Zna li neko kada krecu novogodisnje akcije u vip-u,i sta ce obuhvatiti?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od miodrage »

Da li se jos nekome desava da im Vip app ne radi (wp)? Probao obe na Store, i nece pa nece
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

misapop
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2012. 01:50
:: Microsoft lumia 550
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Kraljevo,Kragujevac

Re: VIP novosti

Post od misapop »

Ako nekog interesuje,cuvena promocija povodom 5 godina vipa,koju su posle malo modifikovali pa je nazvali vip super (6000 minuta u mrezi,6000 poruka ka svima,60 mb sve to 30 dana za 200 dinara) ukida se(mislim odavno je ukinuta ali sada je menjaju sami ako je bila aktivirana) u neku glupu sa duplim kreditom.
Meni su danas promenili.Pitanje je dana kada ce svima.
Poslednja izmena od misapop u Čet, 04. Dec 2014. 12:43, izmenjeno 1 put ukupno.

satell200
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Uto, 21. Jul 2009. 05:00

Re: VIP novosti

Post od satell200 »

Cim to urade gasim karticu to je bila super promocija. Dobro si javio.

Odgovori