MTS novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Anony
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 97
Pridružio se: Čet, 01. Jul 2010. 00:00
:: iPhone 6 16GB Silver
Lokacija: Pozarevac

Re: MT:S novosti

Post od Anony »

Moze li neko samo da mi potvrdi da li se i dalje placa "3g usluga" od 118 din? I da li je to obavezna stavka za svakog korisnika koji uzme telefon u MTS-u? Iskreno, veoma me iritira i odbija ta "izmisljena" naknada...

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: MT:S novosti

Post od acamatic »

I dalje se plaća ta 3G pretplata za maglu i uslovi isti kao i pre, dok traje ugovorna obaveza..

Anony
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 97
Pridružio se: Čet, 01. Jul 2010. 00:00
:: iPhone 6 16GB Silver
Lokacija: Pozarevac

Re: MT:S novosti

Post od Anony »

Strasno me odbija ta glupost, Miks XL umesto 2000, ispada 2120. Jeste da je to "samo" 118 din, ali bukvalno je za maglu...pa jos x24 meseca...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: MT:S novosti

Post od znemanja »

Mene takođe nervira ta 3g pretplata, bolje da su za toliko povećali sve pakete nego što izmišljaju takve gluposti.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: MT:S novosti

Post od acamatic »

Baš tako bolje da su povećali cene svih paketa za toliko, nego da se brukaju tako. Ne to nije malo, zašto bi poklanjali 118x24 dinara, zbog magle ili sira i vojne muzike. Ali šta ćemo njima se može..

Anony
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 97
Pridružio se: Čet, 01. Jul 2010. 00:00
:: iPhone 6 16GB Silver
Lokacija: Pozarevac

Re: MT:S novosti

Post od Anony »

Jos nekoliko pitanja za upucenije,iako sam proveravao na sajtu, mozda je neko ovde upuceniji. Posto na sajtu u ponudi za iP6 stoji prilikom kupovine na rate opcija samo za 24 rate, pitanje je da li je moguce (milsim da bi bilo logicno da jeste) smanjenje broja rata (npr. 6)? I da li je moguce ipak dobiti telefon na rate iako nisi korisnik MTS usluga (ADSL, IPTV, ...), a prenosi se broj iz Telenora?

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Одг: MT:S novosti

Post od acamatic »

Ako sam te lepo razumeo: za rate nisam siguran pa ti i zato ne mogu dati tačan odgovor. A što se tiče ovog drugog pitanja, ti možeš da pređeš sa bilo kog operatera na mts mrežu i tada postaješ njihov korisnik. Potpisuješ jedan od ugovora za određen paket koji želiš ti da koristiš i ako u tom paketu ima mogućnosti za telefon željeni njega možeš da uzmeš na 2 godine ugovorne obaveze. Tako da ti ne moraš biti nikako njihov korisnik adsl i kablovske usluge, da bi imao mogućnost za telefon, a možeš biti i korisnik svih njihovih usluga (adsl, iptv, mob..) zvanih Box i onda isto važi da možeš uzeti mobilni ako ima mogućnost da se uzme preko box-a.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MT:S novosti

Post od Azimuth »

Da pojednostavimo.
Kad pređeš u mts, ti si njihov korisnik i uz ugovornu obavezu uzimaš telefon ili 50% popusta na pretplatu. Box, adsl, iptv nemaju nikakve veze sa ovim i ništa nije uslovljeno.
Što se rata tiče, ono što je meni poznato, oni određuju na koliko ćeš rata moći da platiš. Obično to bude na 12/24 meseca, a druga solucija je u celosti da se odmah isplati iznos.

Anony
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 97
Pridružio se: Čet, 01. Jul 2010. 00:00
:: iPhone 6 16GB Silver
Lokacija: Pozarevac

Re: MT:S novosti

Post od Anony »

Da da, jasno je meni sve oko prenosa. Prema informacijama sa sajta, da bi telefon uopste dobio na rate, potrebno je da si duze od 6 meseci korisnik jedne od usluga (Mobilni, ADSL, IPTV, BOX), a s'obzirom da ja nisam, pitao sam da li neko zna da li ce odobriti rate u tom slucaju. Ali, da ne duzim...otici cu sutra do poslovnice pa cu proveriti sa njima sve. Hvala vam u svakom slucaju...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: MT:S novosti

Post od znemanja »

Da dopunim predhodno rečeno, broj rata oni sami određuju, ako je 12 onda mora na 12 rata.Subjekat ima mogućnost da kupi bilo koji uređaj na rate ako je korisnik bilo koje mt:s usluge duže od 6 meseci i ako je mesečni račun za tih 6+ meseci iznosio 1000 i više din.
Dakle, ako nisi korisnik nijedne njihove usluge ne postoji mogućnost kupovine uređaja na rate već moraš odmah da platiš ceo iznos uređaja uz željeni paket.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

satell200
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Uto, 21. Jul 2009. 05:00

Re: MT:S novosti

Post od satell200 »

Moze i na manje rata ...meni je bilo 3600 na 12 pa sam smanjio na 6 po 600 bili su fkexibilni

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: MT:S novosti

Post od znemanja »

Ne znam kada si produžavao ugovor, ali sa uvođenjem novih tarifnih paketa uvedena su i nova pravila. Moja devojka je produžil ugovor krajem oktobra i kupila je telefon, nisu joj dozvolili manje rata od 12, takođe rata telefon je sada pridružena računu za pretplatu, što znači da stiže samo jedan račun koji iznosi cena pretplate + cena rate za telefon, ranije su stizala dva računa, jedan za pretplatau, jedan za ratu za telefon.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

satell200
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Uto, 21. Jul 2009. 05:00

Re: MT:S novosti

Post od satell200 »

U junu... Tad je moglo, a i tada je rata za telefon pridruzena pretplati i sve se skida sa avansa ako ga imas... To su kako mi rekose od ranije promenili. E sad da znam i za ta nova pravila

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: MT:S novosti

Post od Joxy »

Nije mi jasno jedno, kako uz moj paket može da se uzme iP6 (+) dok kod recimo ostalih vodećih modela (Z2, S5, M8, G3...) nema podataka o ceni uz moj paket?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MT:S novosti

Post od Azimuth »

Zato što će još malo pa tući ako ga ne uzmeš :D
Šalim se. Verovatno da imaju kvotu koliko moraju komada da prodaju ili prosto hoće da ga približe korisnicima.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: MT:S novosti

Post od Joxy »

Da, moguće da je to u pitanju. Baš danas gledam za moj paket cena za iP6 (+) ima, pređem pogledom preko ostalih modela, gde piśe koliko su za koji paket, kad tamo uz moj paket stoji samo /.
A što se tiče tih fora sa slanjem mail-a i direktnim obraćanjem njima, da li to stvarno pali u svim situacijama? Pre svega mislim na to ako im se recimo kaže, stavi do znanja da ostali operateri imaju bolju ponudu i kako će korisnik preći kod njih ako ne zadovolje neke njegove uslove, tu pre svega mislim recimo na kupovinu telefona, da daju popust tu ili recimo prilikom preplate, doduše može da se iskoristi popust od 50% do 31.12 ali nevezano za to. Vidim da se dosta ljudi služi time pa rekoh da pitam da li to stvarno uspeva.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MT:S novosti

Post od Azimuth »

Pa možeš pokušati, ne košta te ništa. Ali i kad ih navedeš da postoji bolja ponuda, onda bi trebao i neki link do te ponude da im ostaviš, tako dobija na značaju tvoj zahtev.

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: MT:S novosti

Post od PetarI »

Mislim da ti pisanje mejla,korisničkoj službi mts-a neće doneti ništa...dao bih slobodu sebi da operatore "poslažem" po efikasnosti slanja mejla,sa odredjenim zahtevima.1. Telenor 2. Vip i 3. Mts :oops:

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: MT:S novosti

Post od PetarI »

Gledam malo cene ovog čuda po imenu Ajfon,pa me cena ove 5-ice C privukla...Elem,za mesec i po dana ulazim u period kad mogu kod Mts obnoviti ugovor.Kako mi je taj ugovor na 50% i na Mix Net M,košta tih nekih 590 din.mesečno,ne upadam u onu foru da mi Mts ponudi nešto uz popust,ako produžim taj ugovor,ali upravo za taj 5C piše da može da se kupi na rate i to na 12 rata po 525 din.E sad mene interesuje,da li ja mogu koristiti tih 12 rata,jer ipak nisam nov korisnik ili je to predvidjeno za korisnike kojima ističu ful ugovori sa uzimanjem aparata?

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: MT:S novosti

Post od Joxy »

I moj paket je Mix Net M, 5C je uz njega 22k, iP6 je 66k, a Plus 78k ako se ne varam.
A što se tiče ostalih ugovora, moja cela porodica je na MTS-u već duži niz godina, tj od samog početka. Da li to može da utiče na moje obraćanje njima i davanja recimo popusta na telefon/pretplatu, ili oni gledaju samo pojedinačan paket, ne sve ukupno? I pretpostavljam da imaju u vidu kada se plaćaju računi, da li na vreme ili ne, ima li nekih dodatnih troškova pored standardne pretplate itd.

Odgovori