A1 novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
rm:a
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Čet, 29. Avg 2013. 12:53
:: nokia 6700 classic

Re: VIP novosti

Post od rm:a »

Lepe vesti :) Hvala vam ;)
Poslednja izmena od Lobachewsky u Sre, 20. Avg 2014. 14:43, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Izbegavaj da komentarisanjem pravila 60 karaktera dopunjujes do potrebnih 60 karaktera. Budi kreativniji.

satell200
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Uto, 21. Jul 2009. 05:00

Re: VIP novosti

Post od satell200 »

Napokon mi resise reklamaciju nakon vise od mesec dana cekanja ....( finalni racun za maj za prenet broj)
rekose:
1. da nemam prava 100% popust na pretplatu posto sam preneo broj ..
2. posto je doslo do atipicnog raskida nemam prava na tom dodatnom obracunskom periodu popust 25% ( zimska promocija )
3. obracunali si srazmerno broju dana , a ne za ceo mesec koliko su prvobitno uradili tako da mi smanjise sa 3100 na 2500 din..

e bas mi je drago da sam otisao sa vipa -)) .. mada sam trebao pprebaciti broj na prepaid pa onda preneti da nisu onoliko lagali za ona cuvena 3 meseca moranja....ali sta da se radi ..
)

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: VIP novosti

Post od alphablue597 »

Eee vi kukate ovde na Vip,oni lopovi ovo ono,mts carevi.Pogledajte koliko poskupljuje pretplata na fiksni....

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: VIP novosti

Post od Baraba »

Ne koristim fiksni, ugasio sam ga pre par godina. Tj. broj mi miruje, može da miruje 10god.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: VIP novosti

Post od Lobachewsky »

alphablue597 napisao:Pogledajte koliko poskupljuje pretplata na fiksni....
Jel to poskupljenje od 30% ili mi se cini?! :o Jel su oni svoji, za sta da placam toliko? :blinky:
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: VIP novosti

Post od alphablue597 »

Nemam pojma,nisu normalni.Jos kad se moj otac sprema da ga odjavi,evo mu sad prilike.On uzeo u vipu onu promociju racun pada,placa mesecno oko 360 din,ima 150 smartova i jos hiljadu min u mrezi.Sada fiksni prebacuju na 150 minuta-650 din,racunica nema sta...Pazite sad i mobilni kad dignu.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od Azimuth »

Što se mobilne telefonije tiče, oni nikada nikoga nisu prisiljavali da po isteku ugovorne obaveze pređe na neki drugi paket jer je taj prestao da postoji. Isto tako, ja barem ne znam za takav slučaj, nisu podigli cenu pretplate i/ili promenili tarifiranje tokom ugovorne obaveze. E kad to znaš, onda skontaš da je mts ipak sigurnija opcija.
Al opet, svako bira paket koji najviše odgovara njegovim potrebama i/ili finansijskim mogućnostima.
Što se fiksnog tiče, ja ga ne koristim.

Da se vratimo na temu i vip. Lepo od njih što su dali neke besplatne minute u romingu. Svaka čast za to. Samo što ne znam da li se to odnosi i za stare korisnike ili samo za nove kao po običaju.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: VIP novosti

Post od vla-do »

U sledećim zemljama možeš koristiti 20 roming minuta i 20 roming SMS poruka koji važe 90 dana:

Crnoj Gori
Bosni i Hercegovini
Hrvatskoj
Makedoniji
Grčkoj
Turskoj
Italiji
Austriji
Sloveniji
Baš su se otvorili...

satell200
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Uto, 21. Jul 2009. 05:00

Re: VIP novosti

Post od satell200 »

ma kad je dzabe pa bilo sta da daju dobro je -)))

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: VIP novosti

Post od Baraba »

Odgovorio RATEL na prvu žalbu, pozitivno rešena, korigovali račun :)
http://i1266.photobucket.com/albums/jj5 ... cc955c.jpg

^ glat ih dobijam na sudu, protivpravno sticanje imovinske koristi, mogu da veštače šta hoće, sam VIP je odgovorio ovo RATEL-u. Jedino što je mala cifra (1500din), ali to planiram da spojim sa ovim ispod.

Druga je što me vip nije obavestio u zakonskom roku od 15 dana na reklamaciju, vezano za drugi broj, ugasili mi jedan broj. Radnik u njihovoj poslovnici mi je korigovao račun, rekao da je račun stigao uvećan... radnik u poslovnici je umanjio iznos i podneo zahtev za reklamaciju, ispečatirao račun, napisao je to na račanu i sistemu. Uplatio sam umanjen iznos kako mi je radnik i rekao, oni ugasili broj jer nije uplaćen ceo račun, bez ikakvog obaveštenja (još uvek nisu odgovorili na reklamaciju, koju je taj radnik zapisao, iako sam ih zvao telefonom kada je ugašen broj, rekli su da će ubrzati rešavanje reklamacije), broj nije mogao ni da prima pozive, a tek prenet u MTS. Sreća da su u MTS uključili, odneo im račun iz VIP, objasnio šta je bilo.
^ e, još ovo da mi prođe, za to ide tužba za nematerijalna šteta, duševni bol, strah... jer su ugasili broj kada je bila ona vetrina, tornado... nisam mogao da se čujem sa porodicom.

Žalite se ljudi RATEL-u, ne operateru.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od miodrage »

Baraba, ovo su sjajne vesti. Mozda ipak i od nas jednog jako lepog dana bude normalno drustvo i drzava
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Re: VIP novosti

Post od sigi »

Pripejd paket :

http://www.vipmobile.rs/privatni/vip-pr ... .2516.html

veliki minus svim nasim operaterima sto izbegavaju ponudu aparata na dopunu tj bonove

cro vip : http://www.vipnet.hr/mobiteli/vipme-kompleti

mk : http://www.vip.mk/vip-pripejd-paketi...

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od kutijagreha »

Kako stoje stvari oko potpisivanja novog ugovora? Da li i dalje traze potvrdu kreditnog birao,ili moze privatno lice koje nema stalna primanja da potpise ugovor?

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: VIP novosti

Post od mb011 »

kutijagreha napisao:Da li i dalje traze potvrdu kreditnog birao,ili moze privatno lice koje nema stalna primanja da potpise ugovor?
Proveravaju KB, ali nije uslov da imas stalna primanja da bi potpisao ugovor. Vazno je da nemas evidentirana dugovanja u kreditnom birou...

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od kutijagreha »

Pitam zato sto je komsija pre mesec dana hteo da potpise ugovor,doduse mes pretplata bi bila oko 1000din,i nisu mu dali jer je nezaposlen. U mts-u to ne gledaju,ali tamo nema taj fon koji zeli da uzme

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: VIP novosti

Post od PetarI »

Da li iko pouzdano zna šta znači ona čuvena rečenica:"Tarifiranje razgovora 90/60."Ja lično sam dosada čuo bar četiri različite varijante... :uhuh:

satell200
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Uto, 21. Jul 2009. 05:00

Re: VIP novosti

Post od satell200 »

PetarI napisao:Da li iko pouzdano zna šta znači ona čuvena rečenica:"Tarifiranje razgovora 90/60."Ja lično sam dosada čuo bar četiri različite varijante... :uhuh:
I kojoj si poverovao?:mrgreen:

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: VIP novosti

Post od toda81 »

Plavuši ;)
Note IV N9100 dual

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: VIP novosti

Post od PetarI »

Neznam da li je plavuša... 8) ,bila je sa druge strane...mislim veze,jel' da.A našao se i poneko na stranicama ovog foruma.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: VIP novosti

Post od toda81 »

Nasi operateri su prave derikože za razliku od normalnih zemalja gde postoji zdrava konkurencija i gde se za dobija mnogo vise nego kod nas
Note IV N9100 dual

Odgovori