Yettel novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
pancosu
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 03. Jan 2014. 01:59
:: Alcatel 995
Lokacija: Subotica

Re: Telenor novosti

Post od pancosu »

Nije dzaba, stvarno su losi, za internet nisam ni rekao. Imam 1000mb i treba da mi je ok, dobio sam sms od Telenora, ako zelim da ubrzam net, da sacuvam poruku. Odradio i gle cuda, skoro da ocita svaku stranicu, fali samo onih famoznih 5mm do kraja ocitavanja i jedno par puca osvezavanje stranice. Na pocetku kad sam uzeo je stvarno letelo, a sad kad mi istekne ugovor, letim ja iz Telenora. U Mts sam imao blage probleme, tipa, uplatim racun sa zakasnjenjem i oni me iskljuce, ali u toku tog dana me ukljuce. U Telenoru je to drugacije, iskljuce te, ti uplatis i cekas jedno 3-4 dana da legne uplata. Odem u postu i pitam dali su prosledili uplatu, a oni meni , naravno, jos tog dana jer je placeno pre 14h. Odem u Telenor, kao preko poste treba nekad i 7 dana da legne uplata. Pitam, nije slucajno to u pitanju, da ja sad trazim od Vas da me ukljucite, pa ce mi raditi. Ma ne, to je do poste. A o racunu da ne pisem, mogu ti dodati sta hoce, a ti nista ne mozes. Septembarski racun sam uplatio, dobio sms da mi je proknjizena uplata, posle 5 dana meni mreza ne radi. Odem i kazem da imam problem, on pogleda i kaze "ugaseni ste jer niste platili racun za mesec septembar". Samo sam mu rekao da cu da se vratim. Pokazujem mu papir da je uplaceno, a on meni, OK, u avgustu ste ostali duzni 120 dinara. Na moje, sto me niko nije obavestio, nije bilo odgovora. Naravno, uplaceno i on me ukljucuje i opet naravno, to mi se naplacuje 250 din. za sta ja nisam ni znao da to naplacuju. Napravicu BLOG, snimio (a/v) sam svaki put kad sam isao u Telenor, kopirao dopise sa centralom, kopirao sve racune i njihove greske i to cu javno izloziti na BLOGU.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Telenor novosti

Post od Martin Mystere »

Hmmmm, kako radi Tele(nor)patija...

Ja danas na poslu i zvoni mi mobilni - pogledam broj i odmah skontam ko je, nasmesim se, pomislim sou moze da pocne i javim se najkulturnije sto mogu. Sa druge strane neki batica iz Telenora i pocinje izokola sa pricom kako ja koristim PiS 1000 i koliko su oni videli da mi taj paket savrseno odgovara ali da li bih mozda nesto menjao u paketu...

Pitanje sasvim na mestu i ja pomislih "E tu sam te cekao, ribo"! Ne dozvolih mu da nastavi vec predjoh u protivnapad rekavsi mu da mi paket sto se tice sadrzaja sasvim odgovara ali da mi, kada je cena u pitanju, nikako ne odgovara i da mi MTS ukoliko potpisem sa njima ugovor bez uzimanja telefona nudi 50% popusta i u tom slucaju za upola cene dobijam skoro duplo vise sadrzaja, pri cemu mu spremno izdeklamujem sadrzaj MixNet L paketa.

Vidim njemu vec neprijatno, pa se vratim na Telenor i kazem da sam od njih dobio ponudu od 20%popusta koja ne zadovoljava i ako su spremni da izjednace ponudu Telekoma i ponude 50% spreman sam da ostanem kod njih u suprotnom bicu prinudjen da prenesem broj u MTS, sa naglaskom da shvati da je rec o povoljnijim uslovima i da tu nema mesta sentimentalnosti.

Coveku jos vise neprijatno jer zna da radi u pilicarskoj firmi i kaze da je za sada 20% najvise sto mogu da ponude ali da ce me, ako bude neceg novog kontaktirati... OK, kazem ja, moj broj znate i ako ste spremni da ponudite 50% verujem da mozemo lako da se dogovorimo te dodah da mogu da me kontaktiraju do isteka ugovora i ako me do tada ne pozovu nakon toga vise nije ni bitno da li ce...

U nacelu meni je apsolutno nebitno da li ce me zvati ili ne jer ne gubim nista ako predjem kod MTS ali ne gubim ni ako ostanem kod Telenora uz 50% popusta, bez obzira sto znam da daju manje minuta, poruka i neta za skoro identicnu cenu jer u svakom slucaju ne potrosim ni to kod Telenora pa da mi sad ta razlika bude nesto bitno. Sada mi je bitnije da vidim koliko im je stvarno stalo da zadrze starog korisnika ili ce radi neke sice da puste sve niz vodu...

nonickname
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2012. 02:53
:: lumia 625

Re: Telenor novosti

Post od nonickname »

Koliko ti je ostalo do isteka ugovora?

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Telenor novosti

Post od Martin Mystere »

Nesto manje od mesec ipo dana, tacnije istice mi polovinom februara.

Nenad-77
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 292
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:51
Lokacija: Lazarevac

Re: Telenor novosti

Post od Nenad-77 »

Telenor je oduvek bio stipsa,umesto da imaju standardnu ponudu 50posto popusta bez telefona oni samo 20posto.Toliko o njihovom postovanju prema korisnicima.Da sam ja u pitanju nebi osta kod njih iz principa i da mi posle daju 50posto popusta toliko o njihovom postovanju korisnika.Netreba nikada gajiti nikakvu sentimentalnost prema operaterima oni su tu da nam uzmu novac za usluge koje pruzaju.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Telenor novosti

Post od toda81 »

Ja jedva cekam da mi istienku tri ugovora koje imam sa njima i nadam se da cu se na prolece preseliti u mesto gde ima mts signal i odoh u tri lepe od telenora
Note IV N9100 dual

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Telenor novosti

Post od Martin Mystere »

Ja sentimentalnost ne gajim ni prema kome, pa tako ni prema Telenoru i nije to u pitanju.

Opet, da ne gresim dusu sa njima nikad nisam imao ni najmanjeg problema kada je racun u pitanju ili bilo sta slicno, niti sam za 14 godina imao bilo kakvu reklamaciju kod njih i po tom pitanju su OK, jedino sto im se neka guja uselila u dzepove i tako mi idu na nerve sa ovim (ne)postojecim promocijama i akcijama da sve dobro sto su uradili pada u vodu.

Sa druge strane MTS je samo jedan izbor koji imam i kome bih se verovatno priklonio u slucaju da Telenor ostane tvrda srca, bez obzira sto sam nekada davno imao sa njima jedno neprijatno iskustvo a i nisu se bas pokazali kada sam zeleo da uzmem kod njih LG G2 uz box paket kada su mi mesec dana davali jednu informaciju da bi na kraju ispalo nesto sasvim drugacije. OK, izvinili su mi se i to je u redu, ali tek nakon sto su mi kroz jedno desetak mailova davali pogresnu informaciju i tvrdili kako je nesto moguce i kako nema nikakvih problema da se to izvede, no to je vec neka treca prica.

Actually, Telekom sam pomenuo samo iz razloga sto mi je bilo lakse da objasnim sta oni nude i za koje pare u odnosu na tamo neke smartove, "zimske cene" i slicno u VIP-u, inace VIP tu figurira kao jedna sasvim realna opcija, mozda cak i realnija od Telekoma, ali da ne prejudiciram sada je Telenor na potezu i od njih zavisi moj dalji put.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Telenor novosti

Post od Lobachewsky »

Martin Mystere, ne znam samo zasto ih podrzavas u tom ciganisannju... Bar kod nas je potpuno sve jedno kog operatera koristis, svi su u tom tehnickom smislu manje-vise izjednaceni (jedino vip sto ima slabiju tu 3G pokrivenost, ali i ta prica nece jos dugo da traje, on je u zaostatku mozda godinu dana za ostalima, sticice ih on brzo).
Gledaj samo ko ti sta nudi i za koje pare, sve ostalo su stereotipi.

A svesno ili nesvesno ti Telenoru dajes sansu koju ne zasluzuje. Cak i da ti odobre 50% popusta (za koje sada cekas da ti se neko tamo smiluje), opet ces dobiti manje nego kod telekoma i vipa, koji su svoju ponudu javno okacili na sajt da svi vide i da bude dostupna svima, u svakom trenutku. Kazem, ne znam zasto podrzavas to ciganisanje. Jedino ako imas dosta ljudi u telenor mrezi i dosta pricas sa njima, imao sam ih i ja znam kako je to, ali se u proteklih godinu dana sve to raspalo...
Poslednja izmena od Lobachewsky u Uto, 07. Jan 2014. 00:06, izmenjeno 1 put ukupno.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Telenor novosti

Post od Martin Mystere »

Ja sam samo rekao moje iskustvo u toku proteklih 14 godina - ili možda sugerišeš da sam trebao da slažem i da kažem da sam imao samo probleme i ništa sem problema sa njima!?

I pošto kažeš da ih podržavam očito nisi pročitao ono što sam u prethodnim postovima napisao o njima... Ali bih ipak voleo da čujem koji te deo potakao da doneseš zaključak da ih ja podržavam u ciganisanju.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Telenor novosti

Post od Lobachewsky »

Pa mozda zbog zakljucka da je Telenor na potezu i da od njih zavisi tvoj dalji put... A ja sam samo hteo da kazem da im time zapravo svesno ili nesvesno dajes sansu koju ne zasluzuju. Eto.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Telenor novosti

Post od Martin Mystere »

Pa to je sasvim u redu sa moje strane - oni jesu pilicari, sto sam vec jednom prilikom i rekao, ali na osnovu svega do sada ako mi daju tih 50% ostacu svesno kod njih ako se stisnu preci cu opet svesno kod drugih i to je to... Ne znam, za razliku od nekih koji su imali verovatno samo negativnih iskustava, ja sam imao i jednih i drugih ali vise pozitivnih tako da ne zelim da budem iskljuciv. U stvari, kad malo bolje razmislim, ja sam do sada, licno i personalno imao vise negativnih iskustava sa Telekomom (incl. Box paket) nego sa Teleorom, pa sam opet spreman da na kraju krajeva i njima dam sansu...

Svako zasto ima svoje zato i ponekad je sa distance nekom trecem tesko doneti sud zasto bas tako, ali neki razlozi postoje cak i kad nisu vidljivi...

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Telenor novosti

Post od Lobachewsky »

Nisi ti mene lepo razumeo... Zasto bi uopste morao da lazes oko tvojih iskustava sa telenorom? :|
Evo i ja imam lepog iskustva sa njima. Ali imam lepog iskustva i sa Vipom. Cak i sa telekomom jer koristim njihov adsl i iptv. Samo sam rekao moje misljenje da su sve tri kompanije danas po tom pitanju profesionalne i da to ne treba da ti bude bitan faktor u odlucivanju. A negativnih iskustava imas kod svih, pun ih je internet. Samo mislim da je to mali promil od ukupnog broja korisnika. Pa sam ti zato rekao da to ne treba da ti bude vodilja jer su manje vise svi operateri isti po tom pitanju. A neprijatnost moze da ti se desi svuda. Evo ja sam se kleo u telenor po tom pitanju pa sam pocetkom prosle godine imao reklamaciju na racun (koju su pozitivno resili po mene). Nisam ih zbog toga napustio sigurno. Jbg, desava se i najboljima. Ko radi, taj i gresi.
Moja poenta je bila nesto drugo... Recimo, da ovo nije 2007. i da u 2014. ne mozes vise da glumis elitu i prodajes fore iz prosle decenije, jer dok ti glumis, drugi te stizu - i prestizu.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Telenor novosti

Post od Martin Mystere »

Lobachewsky napisao:Nisi ti mene lepo razumeo... Zasto bi uopste morao da lazes oko tvojih iskustava sa telenorom? :|
Nije mi malo jasan ovaj deo - o kakvom laganju je reč? Ja sam izneo lično iskustvo i samo kažem da su kod mene sve opcije otvorene pa i ta da ostanem u Telenoru ako ponude 50%, bez obzira što sam svestan koliko su loše odradili stvari u posljednje vreme...

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Telenor novosti

Post od Lobachewsky »

Pa ti si to rekao malo pre. :wacko:
Martin Mystere napisao:Ja sam samo rekao moje iskustvo u toku proteklih 14 godina - ili možda sugerišeš da sam trebao da slažem i da kažem da sam imao samo probleme i ništa sem problema sa njima!?
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

ducka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2006. 12:00

Re: Telenor novosti

Post od ducka »

pancosu napisao:Nije dzaba, stvarno su losi, za internet nisam ni rekao. Imam 1000mb i treba da mi je ok, dobio sam sms od Telenora, ako zelim da ubrzam net, da sacuvam poruku. Odradio i gle cuda, skoro da ocita svaku stranicu, fali samo onih famoznih 5mm do kraja ocitavanja i jedno par puca osvezavanje stranice. Na pocetku kad sam uzeo je stvarno letelo, a sad kad mi istekne ugovor, letim ja iz Telenora. U Mts sam imao blage probleme, tipa, uplatim racun sa zakasnjenjem i oni me iskljuce, ali u toku tog dana me ukljuce. U Telenoru je to drugacije, iskljuce te, ti uplatis i cekas jedno 3-4 dana da legne uplata. Odem u postu i pitam dali su prosledili uplatu, a oni meni , naravno, jos tog dana jer je placeno pre 14h. Odem u Telenor, kao preko poste treba nekad i 7 dana da legne uplata. Pitam, nije slucajno to u pitanju, da ja sad trazim od Vas da me ukljucite, pa ce mi raditi. Ma ne, to je do poste. A o racunu da ne pisem, mogu ti dodati sta hoce, a ti nista ne mozes. Septembarski racun sam uplatio, dobio sms da mi je proknjizena uplata, posle 5 dana meni mreza ne radi. Odem i kazem da imam problem, on pogleda i kaze "ugaseni ste jer niste platili racun za mesec septembar". Samo sam mu rekao da cu da se vratim. Pokazujem mu papir da je uplaceno, a on meni, OK, u avgustu ste ostali duzni 120 dinara. Na moje, sto me niko nije obavestio, nije bilo odgovora. Naravno, uplaceno i on me ukljucuje i opet naravno, to mi se naplacuje 250 din. za sta ja nisam ni znao da to naplacuju. Napravicu BLOG, snimio (a/v) sam svaki put kad sam isao u Telenor, kopirao dopise sa centralom, kopirao sve racune i njihove greske i to cu javno izloziti na BLOGU.
Ajd kada napraviš blog napiši link.
Ovo me baš interesuje, pošto zadnjih 10ak godina imam potpuno suprotna iskustva sa Mtsom i Telenorom kada je plaćanje računa u pitanju.

Telenor:
05. JAN. Je stigao sms da NOV. Račun nije plaćen. U medjuvremenu je stigao i DEC.
U tom trenutku postoji nekoliko opcija: poziv call centru i zaštita od isključenja broja, čime produžuješ sebi rok za uplatu.
Plaćanje računa i slanje uplatnice emailom/faxom (može i screen shot ako plaćaš e-bankingom).
Slanje maila i tražiš zaštitu od isključenja čime opet garantuješ da ćeš platiti račun u roku od 24h (možda je 48 ne znam).
Ukoliko ti je broj već isključen, dovoljno je da pozoveš Telenor i uključiće ti broj i reći će ti da uplatnicu pošalješ emailom/faxom.

Kod Mts-a si ostavljen na milost i nemilost i osim kada uplata stvarno ne bude proknjižena, nisu u mogućnosti nikako da ti izadju u susret.

Ovde nikako ne bih zalazio u to koliko je potrebno pošti/bankama da uplata dodje do primaoca, obzirom da svako od njih ima neku svoju politiku kada je kliring u pitanju, a moja iskustva (davna) su da je pošta tu najlošija.

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Telenor novosti

Post od PetarI »

Ovo nema veze sa poštom/bankom ...Kliring je nešto što radi platni promet,na osnovu mase,ajde da kažem,uplata i isplata,pravnih i fizičkih lica,a radi se 3-4 puta u toku dana,upravo da bi velika masa toga "prošla" i da ne bi bilo upravo toga,kašnjenja u naplati.Zadnji kliring je oko 16 časova za tekući dan.Znači SVE uplaćeno do 16 sati,bilo u pošti,bilo u banci je do 17 časova SIGURNO na računu onoga kome uplaćujete...Telenor,Mts,Vip...Ako vaša uplata kasni,onda kasni zbog neažurnosti službe Telenora,Mts,Vipa koja je zadužena da proknjiži sav promet svoje firme,pa i Vašu uplatu.Znači NEMA veze sa mestom uplate.Ako ste uplatili posle 17 sati,npr.pošta onda Vaša uplata "leže" prvim kliringom naredni dan,ako ste uplatili u pošti u subotu(ili čak nedelju,jer i takvih ima),onda uplata leže prvim kliringom u prvi naredni radni dan...
Što će reći...zašto nas nebi držali malo "na ledu"...onda smo im zahvalni što su nas ponovo uključili,pa ako treba neka naplate taj mali penal....druga stvar je ako ste i posle upozorenja isključeni,mada bi i tada morali isti dan,po uplati da odreaguju,znači NEVALJA sistem naplate onoga ko kasni sa uključenjem,ili možda valja... :)

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Telenor novosti

Post od Martin Mystere »

Lobachewsky napisao:Pa ti si to rekao malo pre. :wacko:
Martin Mystere napisao:Ja sam samo rekao moje iskustvo u toku proteklih 14 godina - ili možda sugerišeš da sam trebao da slažem i da kažem da sam imao samo probleme i ništa sem problema sa njima!?
To je bilo iskljucivo i samo hipoteticko pitanje na prethodni komentar - uopste nisam ni mislio da treba da im pricam bajke i da ih lazem i ne znam kako si uopste uspeo da to razumes drugacije. :cry:

I ne znam sta je tu lose i nerazumno da za ono sto neko radi ili je uradio dobro treba da se podrzi/pohvali a za ono sto radi lose da se napljuje sto upravo i cinim! Tacno je da je trenutno Telenor takav kakav je ali upravo zbog stvari o kojima je pricao i ducka, nikad nece da izgube moju punu podrsku i zbog takvih stvari ce da imaju moj naklon, dok za ovo sto trenutno cine zasluzuju najstrasnije pljuvanje. Simple as that.

Ali nema veze, da ne idemo vise u off.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Одг: Telenor novosti

Post od Lobachewsky »

toda81 napisao:nadam se da cu se na prolece preseliti u mesto gde ima mts signal i odoh u tri lepe od telenora
E, ali cudno mi kako u tom tvom mestu nema Vip...
(ako kazes da hvatas samo telenor kod tebe)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Telenor novosti

Post od toda81 »

Lobachewsky, od pre godinu dana ima vip, ali nema svuda, tj u celom selu. Dobro cu razmisliti sta cu da radim u avgustu kada mi budu istekli ugovori
Note IV N9100 dual

pancosu
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 03. Jan 2014. 01:59
:: Alcatel 995
Lokacija: Subotica

Re: Telenor novosti

Post od pancosu »

Nije DUCKA sad bas problem iskljucenje sa mreze, zastitio sam iskljucenje. Znam i kad se prosledjuju uplate, do 14 uplata se proknjizava tog dana, a posle 14, sutra prepodne. To kod proknjizenja uplate je kriv Telenor. Meni je problem sto sam dobio sad racun za novembar 2850.00, a pretplata mi je 1850.00. U racunu stoji sravka Koriscenje (nemam pojma cega) i Premium servis(ne znam koji). Koristiv ovaj paket vrc godinu dana i samo sam net dva puta potrosio (pis 1000).

Odgovori