Telenor- povećan račun za roming, a ni makac iz zemlje

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
potraga
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Uto, 16. Nov 2010. 17:41

Telenor- povećan račun za roming, a ni makac iz zemlje

Post od potraga »

Dakle, poznanici je stigao račun za prethodni mesec. I na računu, pored standardnih troškova, ima obračunat i roming internet 2000din.
Problem je u tome što ona nije u prethodom (ma ni u prethodna 3 meseca) išla u inostranstvo.
Ima paket Prenesi i surfuj. Koristi internet na telefonu, ali uglavnom za mailove. Drustvene mreže, yt i sl. ne koristi... Uključen joj je internet ali i WiFi stalno, jer na poslu i kod kuće koristi WiFi, a i u paketu ima neogranice i internet.

Bila je do poslovnice čim je primetila da joj se uvećao račun, ali su joj tamo rekli da je verodostojno tek kad joj stigne račun...
I pošto joj je sada stigao račun, šta predlazete da uradi.

Jasno je da mora da pise žalbu, ali ne zna ni kako ni kome. I da li pisanje žalbe odlaže plaćanje račun?

Koliko vidim na forumu, ljudi su uglavnom imali problema sa računom za internet kada su bili u inostranstvu na godišnjim odmorima... Da li je možda neko imao ovakvu situaciju, da ne izađeš iz države a obračunaju vam roming?

Ono što je još interesantno, je da ta poznanica ima neke besplatne minute i sms-ove za roming, a nema samo za internet i baš za njega joj je uvećan račun.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Telenor- povećan račun za roming, a ni makac iz zemlje

Post od m@c|-|oR »

potraga, da li je putovala negde u pogranična područja?
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Telenor- povećan račun za roming, a ni makac iz zemlje

Post od Behemoth »

Uf,ne moras izaci iz zemlje zbog rominga.Meni u Vrscu ume da uhvati rumunske mreze nekad.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

potraga
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Uto, 16. Nov 2010. 17:41

Re: Telenor- povećan račun za roming, a ni makac iz zemlje

Post od potraga »

 @m@c|-|oR
Živi na 20km vazdušnim putem od granice. A najbliže sto je bila granici je 10km vazdušnim putem. Ali tu vec živi i kreće se godinam. I korisnik je tog operatera već 10godina.

@Behemoth
Kao što rekoh ona živi i radi na toj teriroriji već duže, i pre nije imala problema sa "uletanjem" u roming

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Telenor- povećan račun za roming, a ni makac iz zemlje

Post od Lobachewsky »

Ja sam bas zbog ovakvih situacija iskljucio roming kod operatera direktno, jer sam cesto na tromedji. Ne zelim da drzim tempiranu bombu u dzepu.
Jeste, postoji opcija na telefonu da se data roming iskljuci, ali ne verujem androidu bas toliko.
A ako idem u inostranstvo, prepaid kartica i kraj price, a ne da me zbog famozne vremenske prognoze i tri maila za vijagru racun kosta koliko celo letovanje. Za'ebi ti to.
Racunom se ne opterecujem, net ne mogu da probijem, pricam koliko pricam, nema sta da me iznenadi, i zelim da tako i ostane. 8)

potraga, plasim se da ce racun morati da se plati ako se telefon stvarno uhvatio za roming. Neka bude srecna sto je samo 2000 dinara.
Iz mog iskustva, racun se ne placa dok ti ne odgovore na zalbu (pismom na kucnu adresu), a zalbu pises telenoru, pozeljno je da je predas u nekoj njihovoj poslovnici/prodavnici.

Inace, meni nije jasno kako se mnogi zale za roming u inostranstvu kada je data roming na androidu po defaultu iskljucen. Doduse, znam jednog lika koji je proveravao rezultate za kladionicu, a nije bio svestan da toliko deru, e sad za ostale ne znam... Ako su zaista svesno ukljucili data roming (ulazili u podesavanja da bi ga stiklirali), e pa ne znam sta su ocekivali... Ne pricam za ovu tvoju, nego generalno. Namlatise operateri para samo tako.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Telenor- povećan račun za roming, a ni makac iz zemlje

Post od m@c|-|oR »

potraga, čini mi se da je ipak uspela da "uhvati" "komšijsku" mrežu. :(
Svi operateri namerno postavljaju antene što bliže graničnim prelazima da bi što duže pratili svoje korisnike na izlazu iz zemlje.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Telenor- povećan račun za roming, a ni makac iz zemlje

Post od Martin Mystere »

Zato lepo neka podesi telefon tako da joj izbor mreze ne bude automatski vec manuelan, a ona neka sama odabere svoju mrezu.

Posto je bila blizu granice signal komsijskog operatera je bio u nekom momentu jaci i "nadvladao" je njenog tako da je ne zeleci to ipak usla u roaming.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Telenor- povećan račun za roming, a ni makac iz zemlje

Post od Deksi »

potraga napisao: Živi na 20km vazdušnim putem od granice. A najbliže sto je bila granici je 10km vazdušnim putem. Ali tu vec živi i kreće se godinam. I korisnik je tog operatera već 10godina.
To je to, tu se ona krece godinama i nista nije bilo ALI komsijski operaor je skoro postavio novi ili pojacao stari predajnik signala i eto ti problema.

potraga
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Uto, 16. Nov 2010. 17:41

Re: Telenor- povećan račun za roming, a ni makac iz zemlje

Post od potraga »

Lobachewsky napisao: Iz mog iskustva, racun se ne placa dok ti ne odgovore na zalbu (pismom na kucnu adresu), a zalbu pises telenoru, pozeljno je da je predas u nekoj njihovoj poslovnici/prodavnici.
Ovo mi je bitno. Jel i u tvom slucaju bio telenor? Samo zbog procedure pitam...
Inace, meni nije jasno kako se mnogi zale za roming u inostranstvu kada je data roming na androidu po defaultu iskljucen... Ako su zaista svesno ukljucili data roming (ulazili u podesavanja da bi ga stiklirali), e pa ne znam sta su ocekivali...
Roming je vezan za karticu, a ne za telefon, koliko ja znam.
Meni je ukljucen jos pre 15 godina (ono vreme kad si ti morao opetatera da zoves da ti ukljuce roming, jer nije po defaultu ukljucen) i sa raznim modelima telefona i operativnim sistemima obidjoh inostranstvo i uvek mi je telefon normalno radio, nikad nije trebalao neko posebno podesavanje. Samo mi se pojave ikonice na ekranu koje oznacavaju roming...


@ostali
Svesna je i ona da je jedina normalna opcija da je komsijski signal bio u nekom trenutku jaci...

Samo nas intersuje da li moze da pise zalbu, a kao osnov da bude da nije izlazila iz zemlje a da joj je obracunat roming za internet.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Telenor- povećan račun za roming, a ni makac iz zemlje

Post od Lobachewsky »

potraga, da, na telenoru.
potraga napisao:Roming je vezan za karticu, a ne za telefon, koliko ja znam.
Naravno, ali htedoh reci da telefon odredjuje da li ce na kraju upasti u roming, u zavisnosti od njegovih podesavanja, bez obzira da li ti je roming sam po sebi aktiviran na toj kartici (automatsko/manuelno biranje mreze, data roaming enable/disable). To su sve opcije na telefonu koje ti sam ukljucujes i iskljucujes i njima odredjujes da li ce fon da ti upada u roming ili ne, ne vezano od toga sto ti je na kartici roming vec aktiviran. E sad, ja sam za sebe napisao da sam ga ja na kartici deaktivirao, nisam morao, ali eto nisam hteo da me boli jednog dana glava - jer dovoljno jedno vece da se zablesavim nesto i eto meni racuna 2000 evra, a ne 2000 dinara (pa par puta mi je po nekim selima i vikendicama pisalo R, iako je na kartici bio deaktiviran(??!), i sada ja treba da razmisljam o tome do prvog, dal je iscurio neki bajt ili ne, neka me izvinu. Previse je tu lova u mutnom da bih ga prepustio logici i zakonima fizike :) ).
Ne znaju ovi iz unutrasnjosti nase muke, mogu samo da citaju i da se cude. :roll:

A za druge sam napisao da mi je, eto, cudno sto ima toliko mnogo reklamacija vlasnika android telefona, iako je data roaming po defaultu iskljucen na androidu, pa mi to nije bas najjasnije. Da li je to do telefona, ili je ljudski faktor.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

potraga
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Uto, 16. Nov 2010. 17:41

Re: Telenor- povećan račun za roming, a ni makac iz zemlje

Post od potraga »

Ukoliko nekog interesuje, samo da javim da je zalba pozitivno resena po nas.
Ali, naravno, telenor ne priznaje grsku.

Stiglo je pismeno odgovor operatera zadnji (15. dan) od podosenja zalbe. Gde doticni operater ne priznaje da je kriv, sto u nasoj zemlji jaci signal imaju operateri iz susednih zemalja. Ali eto kao zbog dugogodisnje saradnje ce oprostoti taj internet roming, i poslali su korigovani racun za taj mesec.

Odgovori