Najefektivnije rešenje za mobilni net

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Najefektivnije rešenje za mobilni net

Post od IDzO »

Zdravo kolege forumaši. :)

Usled razvoja novih poslovnih potreba i zahteva, a to je prvenstveno net na terenu, treba mi najefektivnije rešenje za mobilni net.
Razmišljao san da uzmem u Telekomu 3GB za 345 RSD, jer mi se to čini kao najbolje rešenje.
Najviše će mi trebati za prezentovanje web sadržaja i promociju usluga koje nudim (nikakav drugi surf ne dolazi u obzir).
Naravno neke firme imaju hot spotove na koje ću se moći nakačiti, a kući imam net.
Znači treba mi najefikasnije rešenje kada sam na terenu (95% teritorije će biti u gradu).

Pozdrav! :)

Napomena 1: Imam do srede/četvrtka da se odlučim.
Napomena 2: Nemam tel. od kojeg mogu napraviti hot spot i da preko njega idem na net, ali ni ne bih kupovao mob. već lap top koji moram nosati sa sobom.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Mobilni internet

Post od miodrage »

IDzO, moj savet je da uzmes za pocetak prepaid, i da vidis kako ce da fercera, jer ako lose radi, bacio si pare. Mozda cak najbolje da uzmes prepaid kod sva 3 operatora, i vidis kako koji sljaka na nekim najcescim lokacijama u gradu, i onda se odlucis za najboljeg.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Mobilni internet

Post od Lobachewsky »

IDzO, sa 50% popusta ti se u principu namece kao jedini logican izbor. Inace, kacio sam u temi do ove pokrivenost nasih operatera signalom, i kao sto vidis, ispada da mts pored toga sto je najpovoljniji, ima i najbolju pokrivenost.
Isprobavao sam ga i u praksi par puta, jer planiram da se i ja prebacim na njega uskoro, i mogu ti reci da mu mreza radi odlicno. Danasnji mts i onaj od pre 2-3 godine nisu isti operater (ne kazem da su sada idealni, ali su konkurentniji nego ikada).

Vip takodje ima interesantne tarife, posebno povoljne ako ih koristis za zabavu (facebook/youtube/skype), ne znam koliko planiras da net koristis samo za biznis, a koliko i da se opustis dusu malo - ali cak i ako je namena samo ono sto si napisao gore, osnovni paket (bez onih dodataka) je opet povoljan - 3GB za 590 din.
Jedino je kod vipa problem pokrivenost po srbiji, a ne znam gde sve planiras da operises.
I druga stvar :roll: , mislim da mtsov 50% popust sije te vipove dodatke, posebno jer te ne ogranicava kako ces koristiti svoj saobracaj, ali opet, tvoje je da sam skontas za sta ce ti ustvari tacno sve trebati taj modem. ;)

Prepaid/postpaid? Prepaid ti je po meni previse skup, ja bih odmah pucao na postpaid ako si vec siguran da ce ti to trebati svakog meseca u narednih godinu dana. A 350 dinara mesecno na samo godinu dana i nije neka para cak i da si se zeznuo. Javi sta si odlucio?
Poslednja izmena od Lobachewsky u Sub, 24. Avg 2013. 17:40, izmenjeno 2 puta ukupno.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

misapop
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2012. 01:50
:: Microsoft lumia 550
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Kraljevo,Kragujevac

Re: Mobilni internet

Post od misapop »

A da li bas mora moblni internet?Po meni je bolja varijanta Orion telekom internet za poneti.Flat je(nemas ogranicenja protoka,ni smanjenja brzine posle odredjenog broja megabajta) a funkcionise na slicnom principu kao mobilni net.Mislim da je 700 dinara mesecno.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Mobilni internet

Post od m@c|-|oR »

misapop, Orion ima ugovor sa nekim od operatera mobilne telefonije.
700 dinara nije mnogo, ali je više od 350, zar ne? :)
Ali, sve je mnogo ako plaćaš za uslugu koju ne možeš da koristiš!
Poslednja izmena od m@c|-|oR u Sub, 24. Avg 2013. 18:03, izmenjeno 1 put ukupno.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilni internet

Post od sugarcoated_ass »

Mislim da bi za takav tempo kotiscenja neta flat bio apsolutno nepotreban. Glasam za mts, ali prvo istestiraj signal ako imas vremena.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Mobilni internet

Post od Lobachewsky »

m@c|-|oR, orion ima sopstvenu CDMA mrezu na 450Mhz. Posebna mreza, posebna tehnologija.
misapop napisao:Po meni je bolja varijanta Orion telekom internet za poneti.Flat je(nemas ogranicenja protoka,ni smanjenja brzine posle odredjenog broja megabajta) a funkcionise na slicnom principu kao mobilni net.Mislim da je 700 dinara mesecno.
Godisnje je 7200 din ako se plati od jednom cini mi se, znaci to mu dodje 600 din mesecno. Jeste unlimited, ali je brzina 1mb/s sto i ne bi bilo toliko lose da je to zagarantovana brzina. Medjutim mreza ume poprilicno da se zaglupi, posebno u velegradima gde je mreza opterecenija. Imao prilike da osetim.
Sto se tice pokrivenosti, imaju oni svoju neku logiku kako pokrivaju srbiju i beograd (nisam siguran jos uvek da li su uopste prekrili ceo beograd do kraja). Oni kazu da ce prekriti celu srbiju u potpunosti do kraja ove 2013. godine (zahvaljujuci velikom domedu CDMA baznih stanica), sad sta im to znaci, nemam pojma.
Licno se nadam, jer bi mi na 3-4 mesta u istocnoj srbiji gde redovno boravim internet dobro dosao, a tamo jedva i gsm da hvatam na crtu, dve. Tako da, realnije je ocekivati da ce tamo pre doci Orion sa svojom CDMA mrezom, nego neki mobilni operater dobaciti svoj 3G tamo gde se i GSM jedva dobacuje... jedino mozda neki LTE 800, ali nece to pre 2018. :)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Re: Mobilni internet

Post od IDzO »

Hvala svima na odgovorima. ;)
miodrage napisao:moj savet je da uzmes za pocetak prepaid
Pa baš i nemam vremena za testiranje, jer promocija 50% popusta u MTS-u traje do 31.8., a do tada nisam u mogućnosti da trčkaram okolo i merim signal. ;)

Sve mi se čini da idem u MTS pa ću potpisati na 2 god. tih 3 GB, i ako je politika ostala ista, u te dve godine mogu preći na viši paket ukoliko mi to bude potrebno.

Odgovori