MTS novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
djosa@
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Pon, 13. Avg 2012. 09:29
:: Samsung Note 9
Lokacija: Pancevo

Re: MT:S novosti

Post od djosa@ »

m@c|-|oR..znam za te fazone :) ,ja sam tako u telenoru izvukao 50 popusta na dve godine..Ali bez telefona.I to zahvaljujući MTS-u...Pošto sam im reko da ću preći,da je mts povoljniji...I naravno odma pozivi samo da ne predjem :lol: ...Nažalost je sve naopako kod ovih naših operatera....

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: MT:S novosti

Post od toda81 »

Sreca je da covek moze sa njima da se nadmudruje i da izvuce neku korist. Moracu i ja da vidim kada mi istice ugovor na jednom od dva postpaid br pa da se malo nadmudrujemo :)
Note IV N9100 dual

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: MT:S novosti

Post od loki13 »

Nema tu nadmudrivanja nego treba biti bezobrazan,u fazonu imate li neki popust za mene kao vernog korisnika,oni pocnu da vrdaju a ti odmah kazes ok, onda cu da predjem kod dugog operatera i voila odmah nude neku pogodnost.....
D500&E71

djosa@
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Pon, 13. Avg 2012. 09:29
:: Samsung Note 9
Lokacija: Pancevo

Re: MT:S novosti

Post od djosa@ »

pa tako je i bilo...Samo doduše ja njih zvao pa im reko ako nema ja odo,pa oni mene :roll: ... itd...Sve je bilo poštom nisam morao ići u poslovnicu...I jos sam dobio tad te njhove rukavice i onaj vaučer..Posto im je to bila promocija.... :)

neleprvi12
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 10. Jun 2013. 16:53
:: Nokia E72
:: Nokia C5-00

Re: MT:S novosti

Post od neleprvi12 »

Interesuje me koliko treba vremena da mi se aktivira pripejd usluga Uzmi sve?Prva mi je uplata,tj. nov broj,i ne znam kad ce mi je aktivirati... Help!

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: MT:S novosti

Post od Ensiferum »

Produžili su promociju 50% popusta na pretplatu do 30. septembra, mada to više i nije vest, jer pomeraju na svakih 3 meseca! :roll:
http://www.mts.telekom.rs/index.php/pro ... 0.544.html
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

potraga
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Uto, 16. Nov 2010. 17:41

Re: MT:S novosti

Post od potraga »

Narode, jel zna neko, da li mts kontaktira dugogodisnjeg postpaid korisnika koji zeli da napusti mrezu?
Primer, podnesem zahtev za prelazak u Telenor, hoce li me zvati ili ih je bas briga.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: MT:S novosti

Post od acamatic »

potraga, hoce naravno,uz pitanje a zasto napustate nasu mrezu.. :wink:

potraga
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Uto, 16. Nov 2010. 17:41

Re: MT:S novosti

Post od potraga »

Hahaha :lol:
Ali osim tog pitanja, jel nude jos nesto, postoji li mogucnost da se nesto dobije, osim one standardne ponude 50% off?

Pitam ovo iz razloga, sto je npr.drugu pre jedno godinu i po, kada je hteo uz produzenje ugovora da kupi i telefon I bio spreman da plati nekoliko hidjada dinara uz paket koji je inace koristio (ne znam tacno koji je paket ali je pretplata malo prelazila 1000din) mts mu je bez da je trazio, dao popust na telefon 5000din.
A opet drugarici su zato sto je koristila paket sa pretplatom od 2000-3000 dinara, uz produzenje ponudili neki cool telefon od 200-300 € ali ih je onda morala, bukvalno juriti sledecih mesec dana da bi ga stvarno dobila...

Pa me interesuje da li u zadjiih par meseci ima neko takvih iskustava.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: MT:S novosti

Post od acamatic »

potraga, sve u svemu mogu samo da ti kazem, da ce pokusati da te zadrze kod sebe.A naravno ako trazis neki nenormalni uslov,oni ce samo da te pozdrave a ako je ipak nesto u granicama normale onda ce ti to ispuniti.A i to dosta zavisi od radnika da li je raspolozen da se bakce sa tobom ili ne,ma kakav ti god paket imao,nazalost..

potraga
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Uto, 16. Nov 2010. 17:41

Re: MT:S novosti

Post od potraga »

Evo da javim...
Htedoh da odem do mts da vidim sta nude za produzenje ugovora, ali nadjoh u postanskom sanducetu pisamce od nih, kao tacno za moj broj kreirana posebna ponuda telefona od 1 din. I resih da odem do nih da vidim sta je to...
I reko po preporuci @acamatic, necu nista da trazim pitacu ih sta nude.

I jel znate sta nude?
Sve ono sto pise na internetu po tarifama i cenama koje su i tamo - to je ta specijalna 'ponuda' :lol:
I jos me zena koja je cca 25min proveravala za dva telefona cene za jednu tarifu, pita koja mi ponuda odgovara :roll:

Razmisljam kod koga sad da predjem, jasno mi je da su svi operateri skoro isti, ali iz principa neverujem da cu ostati na mts-u.
Nekako imam utisak, da mts misli da ce bas svi da dodju-ostanu kod nih zbog 50% popusta za pretplatu. Pa ima ljudi koima nije najbitnija cena!

Nenad-77
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 292
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:51
Lokacija: Lazarevac

Re: MT:S novosti

Post od Nenad-77 »

ja sam uzeo 50 posto popusta i finasiski mi se isplati.Nijedan operater ti nece dati tel koji je nov model hit ili koji se dobro prodaje za 1 dinar.nebranim nikoga ni mts niti telenor ni vip.svaki operater gleda da zaradi.ja sam bio na telenoru 7godina sa prosecnim mesecnim racunom oko 3000 din svaki mesec redovno izmirivan do 20 u mesecu cak sam imao pretplaceno i po nekoliko meseci i za svo ovo vreme dobio sam VELIKO NISTA.

<Milanche>
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 23:39

Re: MT:S novosti

Post od <Milanche> »

Ja sam bio u poslovnici kada je došao mladić od 20+ god, sa mamom, i kao da odabere tarifu i telefon, i ne znam koju tarifu je imao, neku osrednju od ~2000 din mesečno, ali je mesečno plaćao po njegovim rečima 10ak 1000 i više, i odmah su mu ponudili tada tek pristigli S3.
Nokia Efiftyone

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Одг: MT:S novosti

Post od pelleruma »

Ako neko trosi toliku lovu - njemu nije problem ni da kupi neki "jaci" tel.Ovi operateri koji,kao misle na nas I s kojima smo "porodica" treba da misle na prosecnog coveka kojem treba pomoc,rata,realna cena.Jaka stvar "izaci u susret" nekom ko ga otplati racunom 10x,po sistemu "ko ima-daj mu jos vise".
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: MT:S novosti

Post od m@c|-|oR »

pelleruma, iz tvog ugla to tako izgleda.
Operateri imaju nešto drugačije kriterijume.
:smutny:
Njima je najvažnije da zadrže upravo velike potrošače, pa njima i daju poklone (retko popuste).
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Nenad-77
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 292
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:51
Lokacija: Lazarevac

Re: MT:S novosti

Post od Nenad-77 »

Svaki operater misli samo na korisnoke sa jacom potrosnjom.Pogledajte cene aparata za biznis kprisnike kod mts telenora i vipa pa ce vam sve biti jasno koliko je njima stalo do nas obocnih kprisnika koji trose mesecno 1000 , 2000 do nekih 3000 din.Kada sam izvodio racunicu sabirao oduzimao mnozio delio i dobio jednako,fezultat svega je bio racun da mi se neisplati uzimati tel preko operatera vec mi se bolje isplati 50 posto popuata na mesecnu pretplatu na tarifni paket mix net XL.Prebacio sam broj iz telenora u mts jer za iste pare dobijam duplo vise.Na primer uz tarifni paket mix net XL ja sam trebao da platim za samsung galaxy s3 oko 16000 dil ili 19000 din nisam tacno siguran.Ja cu kroz mesecnu ustedu na paketu mix net XL taman za taj novac da kupim tel sgs3 koji je fakticki nov sa mts mreze i jos. e mi ostati 19000 jer nisam morao da platim tel operateru za zeljeni paket vec uzeo popust na mesecnu pretplatu.Eto ja tu vidim avoju racunicu.

potraga
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Uto, 16. Nov 2010. 17:41

Re: MT:S novosti

Post od potraga »

Kupovina telefona kod operatra je isto sto i kupovina nekih drugih stvari na kredit, sto svi znamo da je neisplativo.
Naravno svako zna sta je za njega najbolje, ali i zasto nesto radi-kupuje.

U prethodnom postu, ja uopste ne govorim da operater treba da poklanja neke extra telefone (niti to od operatera u zemlji Srbiji ocekujem), vec o necemu drugom.
A to je, da ako oni posalju pismo u kome navedu da su kreirali posebnu ponudu telefona samo za moj korisnicki broj i ja odem da proverim, i ponuda je identicna onoj koja stoji na sajtu - koja vazi za sve korisnike (i stare i nove). Onda je to cista obmana, jer nema nikakve specijale ponude!

Da je otisao neko stariji ili ko neprati sajt, stvarno bi mislio da je dobio 'specijalnu ponudu'. :|

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: MT:S novosti

Post od toda81 »

To je i tragikomicno! Verujem d aje isto tako i u telenoru, mada su mnogi pisali da su do ili povoljnosti za kupovinu telefona tako sto su postavljali "uslove" operaterima i "pretili im prelaskom kod drugog operatera"
Note IV N9100 dual

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: MT:S novosti

Post od yocasylver »

Mozda bi trebalo da uporedite pomude nasih operatera sa onim u okolnim i ostalim evropskim drzavama.Mislim da su neki mnogo povoljniji a ja imam podatak da austrijski jedan austrijski operater da je bolju ponudi nego bilo koji nas.I dobar telefon(nije vrh ali je neka visa sednja klasa u to vreme) i dobar paket.E sad,ako su lagali mene i ja lazem vas aili mislim da nema razloga za laz.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: MT:S novosti

Post od m@c|-|oR »

yocasylver, nisu te lagali, ali nisu ti rekli ni celu istinu. Nekada je Austrija zaista bila poznata po tome što su njihovi mobilni operateri davali sjajne telefone za 1 šiling. Verujem da se dosta tih telefona još koristi kod nas.
Ono što se radi i tamo i ovde (sviđalo se to nama ili ne) je da se akcenat stavlja na:
- nove korisnike koje privlače atraktivnim poklonima samo da dođu
- velike potrošače kojima se daje šta bilo samo da ostanu

Razlika između Austrije (i mnogih drugih evropskih zemalja) i Srbije je u ceni paketa. Ja plaćam pretplatu (sa 50% popusta) recimo 5 EUR. Moj prijatelj u Beču plaća 24.90 jer ima povoljnost da zove otadžbinu.
Ja godišnje potrošim 100-150 evra, on i preko 500.
To opravdava zašto je on za svako produženje ugovora - svake dve godine - dobio ekstra telefon.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Odgovori