pitanje u vezi nove kartice na kodiranom telefonu.

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Milos-BC
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 24. Apr 2012. 19:24

pitanje u vezi nove kartice na kodiranom telefonu.

Post od Milos-BC »

Imam telefon koji sam uzeo u MTSu i koji je kodiran na njihovu mrezu. Keva ce da dobije besplatno nov telefon koji je bolji od mog a moj joj se vise svidja (jednostavniji je za koriscenje a i vise je user-friendly za korisnike koji ne koriste napredne funkcije mobilnih telefona) pa smo se dogovorili da se menjamo i da, kad ona dobije taj telefon da mi ga da, a ja njoj da dam ovaj sadasnji.

E sad, problem je sto je ovaj moj telefon kodiran. A koliko mi je poznato, da bi ona sad ubacila njenu karticu u moj telefon i da bi ga koristla normalno, on bi trebao da se dekodira. Medjutim, i njena kartica je MTSova kao i moja(samo je 065, a moja je 064). Da li je i u tom slucaju potrebno dekodiranje ili ne?

Takodje, da li ce taj nov telefon da radi pod istim uslovima iz ugovora (pretplate) koji imam sa MTSom ako izvadim karticu iz starog i ubacim u nov telefon?



Zahvaljujem unapred na odgovoru.

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: pitanje u vezi nove kartice na kodiranom telefonu.

Post od bachika »

Milos-BC, telefon ti je kodiran (vezan) samo za mrežu. U tvom slučaju mts, a nikako za broj telefona. Dakle u tom telefonu može svaki dan da se ubaci nova mts kartica!

Tvoja kartica je vezana za taj ugovor i uslove koje imaš. U bilo kom telefonu da se nalazi ti imaš minute, popuste ili šta već imaš pod tvojim važećim ugovorom!

:wink:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Milos-BC
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 24. Apr 2012. 19:24

Re: pitanje u vezi nove kartice na kodiranom telefonu.

Post od Milos-BC »

E to me je zanimalo da znam, posto nisam bio siguran.

Hvala puno :)

Odgovori